Casio CTK-6000

انواع کیبوردهای ارنجر و سبک کاسیو

مدیران انجمن: behrang، mojtaba190

آواتار کاربر
شوالیه آسمان
با تعداد پست های زیاد
با تعداد پست های زیاد
کیبرد فعلی: S770
کارت صوتی: Audio g
زمينه تخصص: آهنگسازي با كيبرد
محل اقامت: تهران

Re: Casio CTK-6000

پست خوانده نشده

سلام آقا بهرنگ حق با شماست.در مورد قیمت صد دلار ناقابل اشتباه کردم !!
البته باز هم فکر نکنم تو ایران کمتر از 700 تومن بشه پیداش کرد.CTK-7000

اما به عنوان نظر نهایی ! من دیگه سمت کاسیو به عنوان میدرنج نمیرم.شاید به عنوان کیبورد آموزشی یه چیزایی داشته باشه اما وقتی در برابر میدرنج یاماهای ده سال قبل حرفی برای گفتن نداره پس زیاد در ایران بازار نخواهد داشت !
من اولین کیبوردم Casio Ct-670 بود و فکر میکنم شما هم با اون کار کرده بودی.جالبه که اون کیبورد از CTK-6000 یه سری قابلیت بیشتر داشت.دوست دارم شما بگی چه چیزی بیشتر از این کیبورد داشت !اگه یادت نیومد من میگم !
با تشکر.
مهم نیست که زیبا باشی . زیبایی این است که مهم باشی حتی برای یک نفر
behrang
مدیر کل
مدیر کل
اولین ساز: Casio SA21
کیبرد فعلی: A5000 - EA7 - MODX
نرم افزار: MAGIX STUDIO 2022
زمينه تخصص: برنامه سازي كيبرد
تشکر کرده: 228 دفعه

پست خوانده نشده

شوالیه جان من با CT670 کار کردم ولی شرمنده ، نمیدونم چی بیشتر از CTK6000 داره!!!
تاجایی که من یادمه چیزی بیشترش نداره واگر داره باید یک ریزه کاری های کوچکی باشه.
شما بگو
لطفا از دکمه تشکر در گوشه پست استفاده کنید برای بالا رفتن امتیاز موضوع
آواتار کاربر
شوالیه آسمان
با تعداد پست های زیاد
با تعداد پست های زیاد

پست خوانده نشده

با سلام - کیبورد کاسیو CT-670 :
1-هر ریتمش سه تا Intro داشت و دو تا Ending که تازه یاماها از PSR-1000 این مدلی شد.
2-روی پانل جلوی دستگاه میتونستی صدای پرکاشن و ریتم رو بطور جداگانه کم وزیاد کنی .یعنی یه ولوم برای پرکاشن داشت یک ولوم هم برای سایر صداهای ریتم !
behrang
مدیر کل
مدیر کل

پست خوانده نشده

شوالیه آسمان نوشته شده: 2-روی پانل جلوی دستگاه میتونستی صدای پرکاشن و ریتم رو بطور جداگانه کم وزیاد کنی .یعنی یه ولوم برای پرکاشن داشت یک ولوم هم برای سایر صداهای ریتم !
کاملا درسته.من تایید میکنم ولی شوالیه جان اینطوری که حساب نمیکنن.در برابر امکانات ctk5000 و ctk6000 این چیزهایی که فرمودی اصلا به چشم نمیان.پس اینطوری مثلا SA21 هم که قیمتش حدود 50.000 بود (حدود 2 سال پیش) پنج تا دکمه سبز رنگ پرکاشن داره که CTK7000 هم نداره تصویر
شوالیه آسمان نوشته شده: 1-هر ریتمش سه تا Intro داشت و دو تا Ending که تازه یاماها از PSR-1000 این مدلی شد.
1-یاماها 1000 تا الآن 4 تا Intro و 4 تا Ending دارند که در مدل های جدید یکی از این چهارتا رو فقط میتونید توی ریتم سازی ببینید و درصورت لزوم با یکی از اون 3تا دکمه جایی گزین کنید.امی توی 1000 و 2000 و a1000 و 21000 و 1100 هرچهارتا اینترو و اندینگ در زمان اجرا قابل دسترسی بود
باز هم از این برسسی های دقیقت ممنون هستم.
آواتار کاربر
شوالیه آسمان
با تعداد پست های زیاد
با تعداد پست های زیاد

پست خوانده نشده

سلام بهرنگ
خوشحالم که مطالبم مورد قبولت واقع شد.با این مقایسه میخواستم در اصل به سیاست کیبورد سازی کاسیو اشاره کنم که مدل های قبلی و بعدیش هیچ منطقی رو رعایت نمیکنه.و ممکنه مدل قبلی در یه سری موارد از مدل بعدیش بالاتر باشه
مثلا یاماها 3000 از 2000 بالاتره و نمیتونی هیچ قابلیتی پیدا کنی که مثلا در 2000 باشه و در 3000 نباشه !
behrang
مدیر کل
مدیر کل

پست خوانده نشده

البته این مورد از بحث این تایپیک به دوره ولی خلاصه میگم ، مورد کامل تر و واضح تر فرمایش تو ناهماهنگیه بدتری است که واقعا نشون میده CASIO بی تعادل امکانات روی مدل هاش میذاره.
در مدل CTK731 که از نظر من خیلی عالی بود ، فلاپی داریم (که زمان خودش خیلی بود) ، ریتم سازی با کووانتایز داریم ، صداسازی و رجیست مموری داریم ولی در مدل های بعدیش دیگه خبری از ریتم سازی نبود.(البته مدل های که من توی ایران دیدم)
آواتار کاربر
شوالیه آسمان
با تعداد پست های زیاد
با تعداد پست های زیاد

پست خوانده نشده

با سلام آقا بهرنگ
خیلی خوب تونستیم مطالب این تاپیک رو جمع کنیم و فکر کنم خیلی از کسانی که دنبال مطلب مورد نظر بودن به جواباشون رسیدن
در هر صورت امیدوارم همکاریمون بیشتر ادامه پیدا کنه .
با تشکر
behrang
مدیر کل
مدیر کل

پست خوانده نشده

حالا مطلب که تمام نشده...
درمورد ctk6000 هر زمان هرچیز جدید و جالبی دستگیرت شد تو این تایپیک که بنام خودت هم هست بذار
من هم فوری میام میگم دروغه...((-:
آواتار کاربر
شوالیه آسمان
با تعداد پست های زیاد
با تعداد پست های زیاد

پست خوانده نشده

با سلام
یک نکته ای در مورد هنوازی با ریتم در کیبورد کاسیو CTK-6000 , 5000 به نظرم وجود داره و اونم اینه که سرعت عوض کردن ریتم از حالت Normal به Variation کم هست.اما در کیبورد های یاماها با یک اشاره ریتم از حالت A به B یا C , .. عوض می شود.همچنین چراغ های کنار دکمه ها نشانگر استفاده از دکمه می باشد ولی در کاسیو نمشه فهمید الان در کدوم مرحله از ریتم قرار داریم و حتما باید ال سی دی رو ببینیم.
digilap
عضو کم کار
عضو کم کار

پست خوانده نشده

سلام دوستان
من تازه میخوام شروع کنم. در واقع شروع کردم به آموزش آهنگسازی در اصل گیتاریست هستم ولی به هزار و یه علت میبایست یه جورایی پیانو رو تا حدودی بدونم.پس

به کیبورد نیاز دارم که (میگم کیبورد چون بین 400 تا 550 هزار 2من پول دارم و پول پیانو خریدن ندارم) (نمیگم میدی کنترلر چون اونم پیانوییش خیلی گرونه) کلید هاش پیانویی تر از بقیه باشه در ضمن بشه با ترفندی مثل usb به کامپیوتر وصل بشه و جای میدی رو بگیره خلاصه خوشگل باشه چشم و ابروشم مشکی باشه!!!!! تصویر

دیروز رفتم جمهوری رو زیر و رو کردم خدائیش نگید ctk از لحاظ کلاویه فرقی نمیکنه ! من که فرقش رو حس کردم البته 100 سال به پیانو نمیشه ولی تا کیبوردها دیگه هم که حتی تاچ رسپونز هستند فاصله داره. یعنی تا حدود 30 درصد حس پیانویی بودنش بهتره که فعلا برای من کافیه تا خدا بهمون پول بده یه میدی و یه پیانو جداگونه بخریم.

حالا درخواست من از استادای خودم اینه که الان ctk 5000 قیمت آکبندش بین 600 تا 650 هزار تومن هست و ctk 6000 580 هزار با کیف و آداپتور و پایه نظر شما چی هست فروشنده ها خودشون میگن کاسیو نخر چون چینیه و اگه خراب بشه مشکل داره و خرابیش زیاده و ... و از طرفی چیزایی هم در مارک یاماها پیشهاد میکنن اصلا درد من رو دوا نمیکنه.

راستی یه ctk 5000 دسته دوم پیدا کردم که قیمتش 470 هزار تومن بود.

شما چی میگید! فکر کنید دارید شاگرد خودتونو راهنمایی میکند.
ممنون میشم

راستش شما چیزی برای فروش ندارید؟
موضوع جدید ارسال پست

بازگشت به “کیبورد”

• اطلاعات