CTK 5000

انواع کیبوردهای ارنجر و سبک کاسیو

مدیران انجمن: behrang، mojtaba190

behrang
مدیر کل
مدیر کل
اولین ساز: Casio SA21
کیبرد فعلی: A5000 - EA7 - MODX
نرم افزار: MAGIX STUDIO 2022
زمينه تخصص: برنامه سازي كيبرد
تشکر کرده: 228 دفعه

Re: casio-ctk5000

پست خوانده نشده

خیلی جالب بود و کلی متعجب شدم.
CTK6000 و CTK7000 چندسال از CTK5000 جدیدتر هستند.امکاناتشون هم بیشتر از CTK5000 است.تعداد صداهای هم ظارها بیشتره ولی سمپلی رو که CTK5000 میگره ، ندارند.
البته این سایت رسمیه CASIO بود که هیچ چیزی درمورد سمپلر بودن 6000 و 7000 ننوشته بود ودر مورد 5000 به وضوح سمپلر بودنش رو توضیح داده.
-
مورد بعدی اینکه واقعا اگر اینطور که میگی ، CTK5000 سمپل رو بصورت نت به نت میتونه روی کلاوی های هم بچینه معرکه است ، فوق العاده است.
اما حالا این سوال پیش میاد که CTK5000 تا چه حجمی میتونه سمپل یا Wave بپذیره؟
8مگابایت؟
کمتر از 8 مگابایت؟
16mb?
یا بشتر؟
ولی حیف که اساسی ترین و پرملات ترین قسمت یک ارنجر رو ناقص داره.
نمیشه ریتم براش ساخت ، یا حتا از بیرون بهش اضافه کرد.درسته؟
لطفا از دکمه تشکر در گوشه پست استفاده کنید برای بالا رفتن امتیاز موضوع
آواتار کاربر
شوالیه آسمان
با تعداد پست های زیاد
با تعداد پست های زیاد
کیبرد فعلی: S770
کارت صوتی: Audio g
زمينه تخصص: آهنگسازي با كيبرد
محل اقامت: تهران

casio-ctk5000

پست خوانده نشده

با سلام به آقا بهرنگ
1-صداهای ctk6000 کاملا با ctk5000 برابره همینطور تعداد ریتم و تفاوت اصلی آن ها به ریتم سازی و صداسازی بر می گرده که CTK-6000 داره.و CTK-7000 حدود 120 صدا و 50 ریتم بیشتر از CTK-5000 داره با همون قابلیت های CTK-6000 و البته پلی فونی 64
2-حداکثر حجم سمپل 512 kb است که اگه از SD-Card استفاده کنی میتونی تا 2 گیگ سمپل کنی . البته باید هر بار صداهای سمپل رو لود کنی 3-به طور مثال ظرفیت بانک برای سمپل به 8 صدا و 2 درام کیت خلاصه می شود.مثل اینکه در تایروس فقط بتوانیم 8 صدای سمپل شده داشته باشیم و 2 درام کیت !
مهم نیست که زیبا باشی . زیبایی این است که مهم باشی حتی برای یک نفر
behrang
مدیر کل
مدیر کل

پست خوانده نشده

شوالیه آسمان نوشته شده:با سلام به آقا بهرنگ
سلام شوالیه
شوالیه آسمان نوشته شده: 1-صداهای ctk6000 کاملا با ctk5000 برابره همینطور تعداد ریتم و تفاوت اصلی آن ها به ریتم سازی و صداسازی بر می گرده که CTK-6000 داره.و CTK-7000 حدود 120 صدا و 50 ریتم بیشتر از CTK-5000 داره با همون قابلیت های CTK-6000 و
خوب اینکه همون عرض بنده شد!
تازه غیر از صداسازی و ریتم سازی امکانات بیشتر دیگه ای هم دارند که میشه سر فرصت بیشتر بررسی کرد.هم از لحاظ نرم افزاری و هم لحاظ سخت افزاری
شوالیه آسمان نوشته شده: 2-حداکثر حجم سمپل 512 kb است که اگه از SD-Card استفاده کنی میتونی تا 2 گیگ سمپل کنی . البته باید هر بار صداهای سمپل رو لود کنی 3-به طور مثال ظرفیت بانک برای سمپل به 8 صدا و 2 درام کیت خلاصه می شود.
اگر بشه از Ram Card برای حافظه سمپل هم استفاده کرد خیلی خوبه.
اما واقعا وقتی این دستگاه ریتم سازی نداره از درام کیت هاش خیلی نمیشه بهره برد.
شوالیه آسمان نوشته شده:مثل اینکه در تایروس فقط بتوانیم 8 صدای سمپل شده داشته باشیم و 2 درام کیت !
[/quote]در تایروس1 و تایروس2 از لحاظ تعداد 128 عدد جایگاه برای صدا یا درام کیت دارید که هرصدا تا 8 لایه میتونه تنظیم بشه ، وهمینطور 10 دارم کیت که فقط میتونه از درام کیت های خود کیبرد باشه
در تایروس3 و تایروس4 از لحاظ تعداد 128 عدد جایگاه برای صدا یا درام کیت دارید که هرصدا تا 8 لایه میتونه تنظیم بشه ، وهمینطور 20 دارم کیت که هم میتونه از درام کیت های خود کیبرد بپینید و هم سمپل باشه
در تایروس2 الی 4 از لحاظ حجم 1024 مگابایت میتونید سمپل رو یکجا داشته باشد و استفاده کنید.
آواتار کاربر
شوالیه آسمان
با تعداد پست های زیاد
با تعداد پست های زیاد

پست خوانده نشده

سلام آقا بهرنگ.
بله نظر شما درسته CTK-5000 به خاطر نداشتن ریتم سازی ، کاربرد عمومی نداره
و منم واقعا اسرار ارنجرهای کاسیو رو نفهمیدم که چرا مثلا یه مدل پایین تر ریتم سازی داره و مدل بالاتر نداره (تفاوت CTK-900 و CTK-5000 ) یا مثلا مدل بالاتر ریتم سازی داره ولی سمپل نمی گیره ( تفاوت CTK5000 و CTK_6000 )
.
behrang
مدیر کل
مدیر کل

پست خوانده نشده

بسيار حرف درستي زدي در مورد ريتم سازي.حالا ريتم سازي نخواستيم ، حداقل كاش ميشد بهش ريتم دستساز اضافه كرد.
ميدوني ، يه چيزي بگم ، از همين چند روز پيش كه گفتي CTK5000 قابليت پذيرش Wave بصورت قطعه قطعه روي هركلاوي رو داره ، خيلي ازش خوشم اومدوفكركردم اين كيبرد ميتونه با خيلي از قول ها رقابت كنه پس خوبه فوري يكيش رو بخرم.
ولي بعد يادم افتاد كه اصلا ريتم ايراني و دست ساز نميشه بهش داد.و بعد از اون هم پيش خودم متوجه شدم كه واقعا مهم ترين چيز در يك ارنجر ، صدا و ريتم است.
در اين كيبرد از سمپل خيلي خوب ميشه براي صداهاي زيبا و قابل رقابت با كيبردهاي حرفه اي استفاده كرد (تا اينجا كه من گرفتم) ولي متاسفانه چيز مهمي مثل چيدن درام كيت هاي سمپل در اين مدل كارايي نداره ، چون نميشه باهاشون ريتم ساخت.
من تا قبل از اين چندتا پست ميگفتم psr E423 بهتر از CTK5000 است واين مدل رو معرفي ميكردم.با اينكه E423 ربع پرده هم نميكنه.بعد كه قضيه سمپلش رو چند روز پيش گفتي ، نظرم عوض شد.اما دوباره خيلي فوري خودم رو گذاشتم جاي هنرجو يا نوازنده ، ديدم ريتم ايراني و بندري گرفتن E423 خيلي مفيد تر و كارآمد تر است از ربع پرده شدن و سمپل گرفتن CTK5000
مگر اينكه كسي صرفا اون رو بخاطر ربع پرده يا سمپل يخره.
در ضمن CTK900 هم ريتم سازي نداره
ممنون شواليه جان
آواتار کاربر
شوالیه آسمان
با تعداد پست های زیاد
با تعداد پست های زیاد

پست خوانده نشده

آقا بهرنگ با تشکر از اینکه مطالب منو با دقت می خونین !
راستش منم دقیقا بین انتخاب PSR-e423 و CTK 5000 مردد بودم اما آخرش تصمیم به انتخاب کاسیو گرفتم .
اول اینکه خیلی دوس داشتم با سمپل کار کنم
دوم اینکه واقعا تمام ریتم های یاماها رو از حفظ بودم ( حتی ریتم های تایروس 4 رو هم شنیده بودم) و دوس داشتم ریتم های شرقی و غربی کاسیو رو هم امتحان کنم .
الان هم از انتخابم پشیمون نیستم اما راستش کاسیو در زمینه سمپل اصلا منو ارضا نکرد و فقط میشه گفت به همون اندازه که پول دادم آش خوردم .
حدود 400.000 خریدمش
behrang
مدیر کل
مدیر کل

پست خوانده نشده

نباید هم پشیمون باشی.چون کیبرد بدی نخریدی.
درسته اتفاقا به نکته خوبی اشاره کردی.سمپل این کیبرد یک سیستم کامل و حرفه ای سمپلر نیست ، فقط یک نمای خیلی کلی از سمپل گیری است.
یعنی شامل جرئیات و ظرافت ها نیست.اما خوب همین هم که سمپل میگیره خیلیه.
انشااله به موقع دستگاهی رو بیشتر دوست داری بخری
آواتار کاربر
شوالیه آسمان
با تعداد پست های زیاد
با تعداد پست های زیاد

پست خوانده نشده

سلام بهرنگ !
واقعا آرزوی خوبی کردی . آرزو دارم کیبوردی رو که در تاپیک ارنجر بعدی یاماها معرفی کردم بخرم.البته اگه همچین ارنجری در راه باشه.
راستش دیروز با یه CTK-6000 کار کردم که واقعا از نظر کیفیت صدا چیزی بالاتر از CTK-5000 نداشت .فقط ظاهرش و تا حدی کیفیت صدای خروجیش و امکاناتش غیر از سمپل گیری بیشتره .حالا اگه دوس داشتی یه تاپیک در موردش بزنیم ولی اصلا بازار رقابتی خوبی با یاماها نداره .
بین خودمون بمونه ولی من فکر میکنم که CTK 7000 هم در ایران و در انبارها موجود باشه ولی به علت اینکه هنوز CTK-3000 , 4000 , 5000 ,6000 تو بازار هست .ارنجر CTK 7000 را وارد بازار نکردن.چون سال تولید همه اینها برای 2009-2008 هست .و با هم وارد بازار جهانی شدن .
مثلا تا یک ماه پیش CTK6000 موجود نبود . اما از وقتی تعداد CTK5000 کم شد سروکله 6000 پیدا شد.
behrang
مدیر کل
مدیر کل

پست خوانده نشده

شوالیه جان میشه یه چندتا Demo صوتی یا تصویری از بهترین صداهای CTK 5000 برامون آپلود کنی؟
آواتار کاربر
شوالیه آسمان
با تعداد پست های زیاد
با تعداد پست های زیاد

پست خوانده نشده

با سلام
یک دمو صوتی از کارهای خودم که با CTK-5000 ضبط کردم.البته بدون تمرین ضبط کردم.امیدوارم خوشتون بیاد
tone : saxphone
tone 2 : doo synthpad
rhytm : calypso
http://uppit.com/q6tih8jteehk/casio-demo.mp3
موضوع جدید ارسال پست

بازگشت به “کیبورد”

• اطلاعات