CTK 5000

انواع کیبوردهای ارنجر و سبک کاسیو

مدیران انجمن: behrang، mojtaba190

oxygenx
با تعداد پست های زیاد
با تعداد پست های زیاد
کارت صوتی: creative
نرم افزار: Reason-Cubase-Sonar-Ableton
محل اقامت: rasht
تماس:

Re: casio-ctk5000

پست خوانده نشده

بهرنگ جون اگه Yamaha میدونست یه همچین طرفدار پر و پا قرصی داره،خودکشی میکرد.
مثل من که رو تکنولوژیهای سامسونگ تعصب دارم!

;)
این همه نقش بر در و دیوار وجود*****هر که فکرت نکند نقش بود بر دیوار
behrang
مدیر کل
مدیر کل
اولین ساز: Casio SA21
کیبرد فعلی: A5000 - EA7 - MODX
نرم افزار: MAGIX STUDIO 2022
زمينه تخصص: برنامه سازي كيبرد
تشکر کرده: 228 دفعه

پست خوانده نشده

اكسيژن جان ميدونم شوخي ميكني و منظوري نداري ولي من روي اين حرف يكم حساس شدم.لطفا اينطور فكر نكنيد.
فكر كنم بايد يك تايپيك بذارم و توضيح بدم در چه مواردي از ياماها بدم مياد يا قبولش ندارم كه اين تفكر اشتباه از بين بره.(حتما بزودي اينكار رو ميكنم واگه يادم رفت دوستان يادم بندازند)
من كلي توضيح ميدم و دليل ميارم.خوب CTK5000 ريتم سازي نداره.ريتم هم كه نميگيره ، يعني دروغ بگم داره؟
اگه ريتم ميگرفت بخدا خودم فورا چندتاش رو براي فروش مياوردم.ولي الآن چي نشون مشتري بدم كه خاص باشه و حال كنه؟؟؟
صداهاي شرقي هم كه نداره!!!
حداقل A300 جدا از اونهمه صدا و درام كيت شرقي ، ريتم هاي شرقي هم داره و حتي ريتم هم ميشه بهش اضافه كرد كه من خودم اينكار رو هم انجام دادم و ميدم.
توي مارك هاي ديگه هم با اين قيمت هميچين كيبردي نيست كه از اونها بگم.
لطفا از دکمه تشکر در گوشه پست استفاده کنید برای بالا رفتن امتیاز موضوع
oxygenx
با تعداد پست های زیاد
با تعداد پست های زیاد
کارت صوتی: creative
نرم افزار: Reason-Cubase-Sonar-Ableton
محل اقامت: rasht
تماس:

پست خوانده نشده

تی نازکه دله ر بیمیرم(رشتی باید بخونی ;) )
ناراحت چرا شدی.منم گفتم که رو تکنولوژیهای سامسونگ تعصب دارم و هر کی بد بگه با کله میرم تو دیوار! :D

بابا من کلا آدم شوخی هستم.اگه هم ناراحت شدی عذر خواهی...

حالا این Pm رو بگیر ببین چیزی بدرد بخور داره...

صبرکن...
این همه نقش بر در و دیوار وجود*****هر که فکرت نکند نقش بود بر دیوار
آواتار کاربر
nasser.r
عضو علاقه مند
عضو علاقه مند
کیبرد فعلی: or700-pa500persian
کارت صوتی: fast track pro
نرم افزار: audition, cubase
محل اقامت: کرمان

پست خوانده نشده

در مورد ربع پرده اين دستگاه درواقع اين ربع پرده يا همون Scale Tuning نيست.سيستمي است مربوط به پيچ بند كه Pitch To Note نام دارم و فقط مربوط به CTK5000 هست.
بهرنگ جان و دوستان ...من خودم امروز چک کردم......خود خودشه همون scale tuning....هیچ فرقی با سری کرن و ربع پرده خودمون نداره ....و کار کردن باهش بسیار آسون و دم دسته......این طوری بگم من خودم کوکش کردم و باهاش اجرا کردم ..و هیچ چیز غیر عادی نداشت.....
ولي واقعا افسوس كه اون چندتا User فقط ميشه ريتم هاي خود دستگاه رو Edit كرد وتوشون Save كرد.اون دكمه ي Pattern Editor هم براي همين هست و فقط كارهايي مثل تغيير ولوم تراك ها - تغيير افكت و غلظت اونها - تغيير صداي هر تراك ها و كارهاي مشابه.
در این مورد هم من دیدم که 8 تا تراک برای این کار داره.....ولی راستش دیگه روم نشد از وقت کلاسش بزنم و ببینم آیا ریتم سازی داره یا نه.....ولی اینم تست میکنم و خبر میدم........من فکر کنم همچین گزینه ای رو داره....

..قیمتش 50 تون زیاد شده .....الان شده 380.......
روزیه روزانه از یزدان گرفتن مفت نیست ........ میدهد روزی ولی روزی ز عمرت میبرد
behrang
مدیر کل
مدیر کل

پست خوانده نشده

ناصر جان ممنون.
در مورد ربع پرده کاملا به حرف تو یقین دارم و الان از حرف تو فهمیدم که پس خود ربع پرده رو داره که خیلی عالیه.
اما در مورد ریتم و ریتم سازی هم امتحان بکن ولی اینیکی رو دقیقا میدونم که نه تنها ریتم سازی نداره ، بلکه اصلا نمیشه بهش ریتم ساخته شده اضافه کرد.
توی پست قبلیم هم اگر دقت کنی نوشته بودم در مورد ربع پرده زیاد مطمئن نیستم و فقط شنیدم.اما درمورد ریتم کاملا امتحان کردم.حالا بازم تو امتحان کن.خداکنه داشته باشه.
behrang
مدیر کل
مدیر کل

پست خوانده نشده

مشخصات كلي دستگاه :
  • 61 كلاوي
  • پولي فوني 48 نت
  • حالت ضربه اي كلاوي ها و تنظيم آن
  • قابليت سمپلر گيري داخلي
  • تعداد 670 صداي آماده
  • جمعاْ تعداد 200 ريتم آماده درون دستگاه
  • تعداد 77 ريتم از جهاني براي سبك هاي مختلف جهان
  • تعداد 20 ريتم پيانو نوازي
  • 10 يوزر ريتم براي ذخيره ريتم هاي اديت شده خود دستگاه توسط كاربر
  • پشتيباني از مموري كارت SD براي ذخيره راحت اطلاعات تا 2 گيگابايت
  • ضپط 6 تراك براي حداكثر5 عدد Song
  • پورت USB/MIDI
  • تعداد 10 Reverb و 5 Chorus
  • دكمه هاي كنترل ريتم : Accomp ON/OFF, Start/Stop, Synchro/Ending, Variation/Fill-in, Normal/Fill-in, Intro
  • سرعت مترونوم دستگاه (تمپو) : از 30 تا 255
  • ترانسپوز : از -12 تا +12
  • تنظيم اكتاو : دارد
  • تنظيم و كوك دقيق (تيونينگ) : دارد
  • تنظيم كوك نت ها براي گام هاي شرقي (ربع پرده) : دارد
  • هارموني : 12 نوع دارد
  • تعداد 90 حالت ارپيج دارد
  • پورت Sustain : دارد ، با قابليت تنظيم حالت هاي sustain - sostenuto - soft - rhythm start/stop
  • پورت هدفون (گوشي) : دارد
  • پورت خروجي صوتي : دارد
  • پورت ورودي صوتي : دارد ، يك پورت مينيه استريو با مقاومت 9كيلو اهم
  • برق ورودي : 12ولت
  • باتري : 6عدد - D-size zinc-carbon batteries or alkaline batteries
  • آداپتور مناسب شركت Casio : مدل AD-12
  • بلندگوها : تا عدد 6وات
  • وزن دستگاه : حدود 11 خورده اي كيلوگرم
behrang
مدیر کل
مدیر کل

پست خوانده نشده

از نظر شخصيه من اين دستگاه CTK5000 با توجه به اين امكانات ، دستگاهه بسيار خوب و كاملي است.بخصوص اينكه ربع پرده دارد و سمپل هم ميگيرد.
ولي هميشه بازار طوري است كه خريدار قيمت رو با توجه به مدل هاي مشابه هم ميسنجد.
البته واقعا اين دستگاه همه چيز رو به نحو خوبي داره بجز يك چيز مهم كه قابليت اضافه كردن ريتم هست.پس با وجود A300 و E423 غير از "سمپل" تمام موارد CTK5000 رو تازه تا حدي بيشتر و بهتر هم دارند قيمت اين CTK5000 بايد كمتر از اونها باشه.
البته هر كس نظري داره
آواتار کاربر
nasser.r
عضو علاقه مند
عضو علاقه مند

پست خوانده نشده

. البته واقعا اين دستگاه همه چيز رو به نحو خوبي داره بجز يك چيز مهم كه قابليت اضافه كردن ريتم هست
بهرنگ جان من امروز چک کردم خودم از تو برنامه هاش چند تاریتم ایرنی توپ که خدایی قالب قبول بودن رو دادم به یوزرهاش.....حیف که وقت نمیشه ....اگه 2روز دستم بود دلو رودشو میریختم بیرون....من احتمال خیلی زیاد میدم که ریتم سازی هم داشته باشه .....اگه پیدا کردم بهت میخبرم......

پس با وجود A300 و E423 غير از "سمپل" تمام موارد CTK5000 رو تازه تا حدي بيشتر و بهتر هم دارند قيمت اين CTK5000 بايد كمتر از اونها باشه.
بهرنگ جان اینکه کلا قیمت هارفتن بالا شکی نیت ....اینجا دارن a300 رو به قیمت 345 تا 360 میفروشن...قیمت امروز e423 هم تهران 340 تومن بود......

من خدای نکرده قصد جسارت به حرفهای بهرنگو ندارم فقط بحث و گفتگو هست..... برای اینکه به نتیجه ی بهتر برسیم که دوستان بهترین انتخاب و داشته باشن....
به نظر من قیمت واقعی A300 .....حدود 200 تا 220 تومن هستش... e423 قیمتی حدود 250 تا 280 باید داشته باش....و ctk 5000 هم حدود 310 تا 330 داشته باشه....و توی یک هفته اخیر همه کیبرد ها رفتن بالا... و هیچ کدوم به قیمت فعلی نمی ارزن..
بهرنگ اگه شرایط برات جور شد حتما یکیشو بگیر من مطمئنم نظرت عوض میشه......
من فقط اینو بگم که من خودم یک اکتاو کلاویه های ctk5000 رو به کل یک a300 عوض نمی کنم ...
behrang
مدیر کل
مدیر کل

پست خوانده نشده

بهرهال هركس نظري داره و براي نظراتش دلايلي داره.من هم از اين نظر ناصر كه دوست خوبمه خيلي تعجب ميكنم ولي هيچ ربطي به دوستيه ما نداره.
چون از نظر من با ذكر توضيحات بالا CTK5000 فقط قابليت سمپل گيري رو بيشتر از E423 داره.
تعدادي از موراد رو با CTK5000 برابر است از جمله :
ربع پرده - ميدي/يو اس بي - پيچ بند - ارپيج - ضپط سانگ و موارد مشابه...
و البته كمبود هايي نسبت به E423 داره :
E423 با USB و اتصال به PC راحت ميشه توي حافظه اش ريتم اضافه كرد.
ولوم هاي كنترلر knob براي كار در نرم افزارهاي آهنگسازي.

نميدونم ناصر جان چه توضيحي براي اين موارد داره؟ :
E423
تمام درام كيت هاي Tyros3 رو منهاي درام كيت Turkish Kit داره
3درام كيت جديد ياماها كه در S910 هم هست داره.كه يك عدد درام كيت هندي و دو عدد چيني هست.
تعدادي صداهاي سينتي سايزر Tyros3 رو داره
دوتا از درام كيت هاي OR700 داره.(َArabic Kit و Arabic Mix Kit)
پس 90درصد ريتم هاي عربيه OR700رو هم اجرا ميكنه
همچنين 95درصد ريتم هاي غربيه Tyros3 (غير از تركي ها)
چندتا از صداهاي عربيه OR700 رو هم داره
چندتا صداي جديد آسيايي هم داره (توي S910 هستن)

[/color]بهرهال از نظر من CTK5000 از A300 و E423 حداقل 50000تومن كمتر مي ارزه .دلايلش هم در مقايسه با E423 گفتم.[/color]
A300 اين همه صداهاي شرقي و ايراني داره كه مشتري وقتي ميشنوه به وجد مياد.با ربع پرده روي پانل و قايبليت پذيرش تمام ريتم هاي A1000.ولي CTK5000 در مقايسه چي داره اخه!!!
البته صداهاي اين دستگاه رو خيلي سريع فقط چندتاش رو بطور اتفاقي گوش دادم.نميدونم واقعا اگر صداي شرقي داره كاشكه ناصر يه كمكي كنه تا گوشش بدم.
آهان راستي درمورد كلاوي ها هم :
آره وقتي نگاهشون ميكني شكل ظاهري پيانويي دارن.چون زير كلاوي ها عقب نيست و اومده جلو ، چسبيده به لبه ي كلاوي.چيزي كه بار اول من رو هم گول زد.ولي وقتي كلاوي رو فشار دادم ، ديدم اصلا اون حالت سنگين و بلند پيانويي رو نداره.
بهرهال دوستان ميتونن از اين تبادل نظرات بيشتر و بهتر نتيجه گيريه مثبت كنند.نه خدايي نكرده مثل بعضي ها يكدفعه تبادل نظر رو بندازن وسط حاشيه و بجاي ادامه نظر دادن حاشيه درست كنند.
من با ناصر اونقدر دوست وصميمي هستم كه بخاطرش Tyros3 رو بدم و بجاش CTK5000 بخرم.:D :x
آواتار کاربر
nasser.r
عضو علاقه مند
عضو علاقه مند

پست خوانده نشده

من با ناصر اونقدر دوست وصميمي هستم كه بخاطرش Tyros3 رو بدم و بجاش CTK5000 بخرم.
چاکریم....بهرنگ جان.....
والا من در مورد مسائلی که شما گفتی ctk 5000 نداره ...توضیح دادم که داره....
حقیقتش الان شرایط خوبی ندارم ...اگه داشتم حتما یکی میگرفتم دلو رودشو میریختم برای دوستان بیرون....

بهرهال از نظر من CTK5000 از A300 و E423 حداقل 50000تومن كمتر مي ارزه .دلايلش هم در مقايسه با E423 گفتم.
خوب دیگه به قول خودت بهرنگ جان نظر ها فرق میکنه ...من توی مورد آموزش فکر میکنم فعلا ctk5000 مناسب ترین کیبرده چون خیلی سرتره ....ولی ممکنه یکنفر کلا از شکل این کیبرد خوشش نیاد....اون دیه بر میگرده به سلیقه ی طرف...

در مورد دارم کیت های تاروس و سری s هم اگه خودت تست کردی و جواب مثبت بوده که خوب حق باشماست ولی اگه حدس میزنی که اجرا میکنه ....که خوب من فکر میکنم دور از واقیت باشه ....چون 4 ملیون کجا ...340 تومن کجا....این رو ازاین بابت میگم من در عرض این 4..5 سالی که دارم با a300 کار میکنم جایی ندیدم که ریتم های غیر فابریک که برایa1000 ساخته شده بشه روی 300 لود کرد.........چند تا ریتم معمولی براش که توی یوزر هاشون هست و همشون هم تکراری....برای e413 که من تا حالا 2تا فروختم هیچ کدوم به کل ریتم ایرانی نداشتن..... و طرف حساب من توی تهران بهم قول داده که اگه ریتیم براش امد به منم بده....اگرم هست من بی خبرم....
من اون موردی رو که برای سری کرن کردن e423 شما ذکر کرده بودی روی کیبرد امین دوستم که 5 یا 6 ماهی هست گرفته امتحان کردم ...نشد که نشد ....خیلی هم بهش ور رفتم ....ولی نشد....شاید هم من بلد نبودم....
در مورد knob که روی e423 من توی کیوبیس و امین دوستم توی fl نتونستیم ازشون استفاده کنیم یعنی کاری انجام نمیدن....خیلی هم بهشون ور رفتیم...ولی راه نیفتاد....
یا مثلا شما میگفتیctk5000 که فقط ریتم ادیتور داره .و تن ادیتور داره....ونمیشه بهش ریتم داد ولی من هم بهش ریتم دادم و هم سری کرنش کردم.... ;)
در مورد صدا های شرقی هم.... که ctk5000 سمپل میگیره که دیگه جای برای بحث و گفتگو نمیمونه ...اگه کسی حال و حوصله و وقتشو داشته باشه اصلا میتونه صدا های pa500 persain براش سمپل کنه....
در هر صورت من با این نظر بهرنگ موافقم که قیمتش اگه همون 320 یا 330 بود خیلی خوب بود,ولی با قیمت 380 اون هم بدون وسایل جانبی کمی جای بحث و تحقیق بیشتر داره.....البته نه نسبت به e423 چون عرض کردم که 423 هم قیمتی برابر 330تا 350 داره متغیر هستش....
ممنون بهرنگ جان از توجهت ....
موضوع جدید ارسال پست

بازگشت به “کیبورد”

• اطلاعات