مقایسه Pa50- Pa500- OR700

مقایسات رودرروی کیبردها
میتوانید از فیلم و عکس برای مقایسه استفاده کنید

مدیران انجمن: behrang، mojtaba190

قوانین انجمن
پست های نـامربوط باموضوع مبحث حذف میشوند.
برای موصق بودن مقایسات حتما باید سایت های منبع عنوان شوند.
برای خواندن قوانین سایت اینجــا را کلیک کنید.

به بهترین مدل از نظر خودتان رای دهید؟ (قابل تغییر)

Yamaha OR700
37
45%
Korg PA500persian
30
36%
Korg PA50sampler
16
19%

مجموع رأی ها: 83
behrang
مدیر کل
مدیر کل
اولین ساز: Casio SA21
کیبرد فعلی: A5000 - EA7 - MODX
نرم افزار: MAGIX STUDIO 2022
زمينه تخصص: برنامه سازي كيبرد
تشکر کرده: 228 دفعه

Re: مقایسه PA50 _ PA500 _ OR700

پست خوانده نشده

هادی جان واقعا کار باارزشی کردی.
راستی ظاهرا PA50 در مقایسه با این دو کیبرد نیست.هم آمار رای گیری و هم آمار موضوعات پست ها اینطور نشون میده.
البته میشه گفت همون قضیه سمپل pa50 مزیت بسیار بزرگی باشه که باعث همین وظعیت بازار براش هم شد.
لطفا از دکمه تشکر در گوشه پست استفاده کنید برای بالا رفتن امتیاز موضوع
Mammad
عضو فعال
عضو فعال
کیبرد فعلی: Pa1x,Pa500,T2
نرم افزار: Cubase,FL

پست خوانده نشده

تعداد افکتهای yamaha فقط مربوط به Category هستش. Type ها همشون یکی هستن که فقط "مقدار" یک یا چند تا از پارامترهاشون با هم متفاوته.
مثلا Hall1 طول ریوربش 1 ثانیه هست و Hall2 دو ثانیه.

ولی کرگ فقط Categoryهارو داره و preset یا همون type در یاماها رو نداره و یوزر هر طور که بخواد پارامترهارو تغییر میده.
در ضمن بیشتر افکتهای کرگ Multi هستن. یعنی هر DSP میتونه دو سه تا افکت رو همزمان اعمال کنه ! تصویر
behrang
مدیر کل
مدیر کل

پست خوانده نشده

Mamad نوشته شده:تعداد افکتهای yamaha فقط مربوط به Category هستش. Type ها همشون یکی هستن که فقط "مقدار" یک یا چند تا از پارامترهاشون با هم متفاوته.
مثلا Hall1 طول ریوربش 1 ثانیه هست و Hall2 دو ثانیه.

ولی کرگ فقط Categoryهارو داره و preset یا همون type در یاماها رو نداره و یوزر هر طور که بخواد پارامترهارو تغییر میده.
در ضمن بیشتر افکتهای کرگ Multi هستن. یعنی هر DSP میتونه دو سه تا افکت رو همزمان اعمال کنه !
باتشكر از آقا محمد.
1-كرگ اصلا DSP نداره. دو خط افكت 1و 2 داره
2-اكثر افكت هاي ياماها هم مولتي هستند و حتي بعضي هاش از تركيب 3 الي 4 افكت درست شدند
3-typeها همشون يكي هستند يعني چي؟!!!
مقدار كدوم پارامتر؟؟!!!
منظورت جدول اديت افكت هاست؟
نه محمد جان.هر دونه از افكت هاي ياماها جدول افمت هاش با اون يمي فرق داره.حداقل يه سوالي ميكردي يا دوتا كيبرد ياماها رو بررسي ميكردي تا درست متوجه بشي.نگو بررسي كردي وگرنه مجبور ميشم برات چندتا عكس بذارم كه اينترنت خونگي هم ندارم.
4-كرگ typeها رو نداره.ياماها براي هر كدوم از كاتاگوري ها چندتا تنظيم مختلف آماده شده گذاشته كه تمام استفاده كاربر روشامل ميشه.
براي هركدوم از BLOCKها هم چندتا User دست ساز گذاشته
هادی هیجانی زادگان
متخصص korg
متخصص korg
کیبرد فعلی: .
کارت صوتی: ....................
میکروفون: RODE NT1-A
نرم افزار: ریزون
موبایل: نوکیا زپرتی

پست خوانده نشده

در مورد pa500 بازم میگم کارای ایرانی باهاش توپه برای مثال وقتی من این کیبورد رو خریدم یه ست روش بود که از تمام ریتمهاش من دوتا ریتمش رو خیلی دوس دارم که نواری هست یه دوتا 6.8 بندری .
دمو رو به صورت MP3 میذارم ببینید خروجی این کیبورد با صدایی که از اسپیکرش پخش میکنه بسیار شفافتر و قوی تر هست.
به کیفیت توجه کنید اصلا دست کاری نکردم فقط به جای اتصال مسثقیم به کامپیوتر(از میکسر بهرینگر استفاده کردم تا قدرت خروجیها رو بسنجم )
دمو از ریتم 6.8 بندری
دمو از ریتم بندری زنده
Mammad
عضو فعال
عضو فعال
کیبرد فعلی: Pa1x,Pa500,T2
نرم افزار: Cubase,FL

پست خوانده نشده

1-كرگ اصلا DSP نداره. دو خط افكت 1و 2 داره
عزیزم DSP همون پردازشگریه که به صدا افکت میده! تصویر

2-اكثر افكت هاي ياماها هم مولتي هستند و حتي بعضي هاش از تركيب 3 الي 4 افكت درست شدند

تو عکسایی که هادی گرفته چیزی معلوم نیست !
3-typeها همشون يكي هستند يعني چي؟!!!
مقدار كدوم پارامتر؟؟!!!
منظورت جدول اديت افكت هاست؟
نه محمد جان.هر دونه از افكت هاي ياماها جدول افمت هاش با اون يمي فرق داره.حداقل يه سوالي ميكردي يا دوتا كيبرد ياماها رو بررسي ميكردي تا درست متوجه بشي.نگو بررسي كردي وگرنه مجبور ميشم برات چندتا عكس بذارم كه اينترنت خونگي هم ندارم.

عزیزم برای نمونه ، افکت هال1 و هال2 رو عکس بگیر بزار اینجا تا نشون بدم "مقدار" کدوم پارامترش فرق داره.
4-كرگ typeها رو نداره.ياماها براي هر كدوم از كاتاگوري ها چندتا تنظيم مختلف آماده شده گذاشته كه تمام استفاده كاربر روشامل ميشه.
براي هركدوم از BLOCKها هم چندتا User دست ساز گذاشته
دقیقا! بنده هم عرض کردم Preset ، که یعنی از پیش آماده شده. پس توی شمارش افکتها نباید به حساب بیاریشون.
behrang
مدیر کل
مدیر کل

پست خوانده نشده

عزیزم DSP همون پردازشگریه که به صدا افکت میده!
بازهم مطالب مندراوردي تصویر .DSP كلمه اش اينجا مهم نيست.مهم اينه كه خط افكتش جداست.
حالا اسمش هرچي هست توي كرگ نيست.
شما در OR700 به تعداد 5 خط افكت ميتوني به صدا بدي.تمام توضيحات رو هم توي پست هاي قبل نوشتم.
ولي در كرگ دو خط افكت.
ديگه اسمشون چيه و جدولشون شبيحه و دسته بنديشون چه شكلي يه بحث ديگه است.
5 خط افكت دربرابر 2 خط افكت.
-
تو عکسایی که هادی گرفته چیزی معلوم نیست !
اگه تو عكس مشخص نيست پس لطفا از خودت توضيح و تفصير در نيار آقا محمد.بارهاست داريد همين كار رو ميكنيد.من در مورد چيزي كه توي كرگ ندونم واضح ميگم نميدونم.يا دوستان كمك كنند.يا نظر شخصيه و....الان هم گفتم كه هادي بيشتر بگرده ببينه توي ps500 ميشه بيشتر از 2 افكت به صدا داد كه گفت نميشه.اگر هم كسي تونست بده با ذكر توضيح و دليل بگه ما ياد ميگيرم.
عزیزم برای نمونه ، افکت هال1 و هال2 رو عکس بگیر بزار اینجا تا نشون بدم "مقدار" کدوم پارامترش فرق داره.
در ارنجرهاي ياماها براي افكت Hall چندين پيش فرض آماده براي كاربر هست كه طبيعتا اونها لطف ياماها است كه كار كاربر رو براي ساختن دستاز افكت راحت كرده.ولي تمام افكت هاي ليست كاتاگوري جدول هاشون باهم فرق دارن.
شما توي پيام قبل گفته بودي همه افكت هاي OR700 در جدول Type جدولشون يك شكل است كه اين هم جزو همون نوشته هاي مندراوردي خودت بود.
در واقع اين نكته رو بهتر بمن فهموندي كه توي كرگ براي داشتن افكت هاي Hall مختلف بايد هربار خودمون بسازيم ولي توي OR700 حدود 4 الي 8 تا Hall آماده هست كه در واقع غير از اين چندتا ميتوني خودت هم بسازي.تازه اين فقط براي Hall است.
پس توی شمارش افکتها نباید به حساب بیاریشون.
بايد و نبايدش رو من و تو تايين نميكنيم عزيزدلم.
منطق و نوشته و فورمول تايين ميكنه عزيزم :
ياد بگير و يكم پيشرف كن :
صداي Right1 :
افكت اول :
Reverb
افكت دوم :
Chorus
افكت سوم :
DSP1
افكت چهارم :
DSP2
افكت پنجم :
DSP3
افمت ششم :
DSP4
(هادي جان الآن اداره هستم و دستگاه جلوم نيست.در مورد DSP4 درست گفتم يا توي OR700 نداريم؟البته توي عكس هايي هم كه توي پست هاي قبلي گذاشتي ميشه متوجه شد.من ديرم شده بايد برم)
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
افكت هاي Reverb و Chorus و DSP1 رو براي تمام پارامترهاي كيبرد ميتوني به ميزان دلخواه تزريق كنيد و نوع اونها با ريتم عوض ميشه.
هر كدام از DSPهاي 2 تا 4 رو فقط ميتونيد براي يكي از گزينه هاي زير تعريف كنيد :
Right1
Right2
Left
ديگه اين بستگي به شما داره كه با توجه به صدايي كه ميسازيد اين ها رو چطور تقسيم كنيد.
هادی هیجانی زادگان
متخصص korg
متخصص korg

پست خوانده نشده

محمد جان راستش من زیاد در مورد korg اطلاعات تئوری ندارم ولی در مورد یاماها تمام مواردی که بهرنگ گفته درسته و از هر کسی که ساز سازی حرفه ایی و نیم حرفه ایی بلد باشه بپرسی اینا رو میدونه بنا به همین افکتهای متنوع هست که در یاماها شاهد ریتمها و سازهای متفاوت هستیم (یعنی با همون پرکاشنها و سازهای روی برد دستگاه خیلی صداها و ریتمهای متفقاوتی میشه ساخت مثلا توی 640, 740 که دیگه مال زمان بوق هست اگه ریتمهاش رو دیده باشی بسیار ریتمهای متموع فراوانی داره که با همون چندتا درامکیتهای استاندارد و .... ساخته شده ببین این درامکیتها نیست که مثل korg با سمپل کردن باعث تفاوت ریتمها میشه بلکه با همین افکتها و تنظیمات فراوان هست که در یاماها خیلی میشه چیزهای جالبی در آورد)

ببخشید که کمی از بحث اصلی فاصله میگیرم ولی لازم به ذکر هست.
محمد جان شما که اینقدر (البته همان طور که خودتون میفرمایید) از تبحر در برندهای korg صحبت میکنید تا حالا شده بتونید چندتا مولتی پد با صداهای جدید(غیر سمپل و صدای های قدیمی) بسازید... صد در صد جواب خیر است.
ولی در یاماها با همون صداهای قدیمی با اضافه کردن همین افکتها که بهرنگ نام برد میتونید با سلیقه و ابتکار صداهای جدید و مشابهسازی رو از ترانه اصلی انجام بدید (برای مثال صدای ترمز ماشین که با افکت و یه سری تنظیمات به صدایی شبیه به هی انسان در تومده برای کارای شاد یا با یه سری از سینتی لیدها تریلهای آرپژی جدید ساختند که کسانی که یاماها دارند میدونند من چی میگم . یا در آهنگ دختر بندری شهرام کاشانی برای وکالی که در قطعه بعد از ملودی یه فریاد ویبریشن به صورت جیغ میزنه در ریتمهای 2000 با جیغ و افکت و مدولیشن باسازی شده . یا ریتمهایی که با یک نوع درام کیت ساخته شده و دقیقا شبیه به هم هستند با تغییر و ترکیب چند افکت بسیار با هم تفاوت پیدا میکنند . حالا نکته تو اینجاست که من سال 85 ریتمسازی با korg رو یاد گرفتم ولی هنوز نمیتونم ریتمهایی رو که میسازم با به میلم در بیارم مثل یاماها برای مثال شما وقتی در یاماها HARMONIC CONTENT و BRIGHTNESS رو تغییر میدید ریتم خیلی ماهیتش عوض میشه در صورتی که در KORG برای انجام همین حالت بسیار باید در منوها رفت و آمد کرد و در نهایت هم اون چیزی که میخوای نمیشه من یه ریتم توی PA500 به این صورت ساختم که اصلا این ویژگی جلوه نمیکنه.
در ضمن در KORG به هر ساز میشه دو افکت داد ولی در یاماها میشه سه افکت داد یه دونه CHORUS و یه دونه REVEREB و یه دونه هم HARMOY (که خودش یه بانک از کارایی هست)داد. در ضمن گزینه های بیشتری برای تنظیمات هر چه بیشتر ساز وجود داره مثلا HARMONIC CONTENT و BRIGHTNESS که ولوم های چرخان این گزینه ها نقش یک فیلتر رو بازی میکنند بیشتر در گستره ساز دخالت دارند یا اکولایزر که جدید PA500 و مدلهای جدید KORG این فرایند رو از یاماها کپی برداشته یا VOICE SET که خودش یه دسته از تنظیمات هست (البته مواردی هم که قبلا گفتم در این منو هست مثل فیلتر)
گزینه های VOICE SET:فیلتر FILTER که در منوی دیگری هم وجود دارد_گزینه های ATTACH و DEGAY و RELES و گزینه VIBRATO که خودش سه گزینه داره DEPTH و SPEED و DELAY که این با منوی مدولیشن فرق میکنه و مجزاست.

محمد جون خودت اگه به پستای من دقیق بشی متوجه خواهی شد در مورد مواردی که اطلاع ندارم اظهار نظر نمیکنم شما اگه بری به یه یاماها باز این مواردی که گفتم نشون بدی متوجه میشی که همه همانطور هست که در دستگاه وجود داره.
محمد جان من تا حالا نه از شما یه دمو از نوازندگی دیدم نه فایل پروگرامی برای KORG فقط انتقادهایی از شما دیدم مثلا اونجا که در مورد ریتمی که من ساخته بودم گفتید بندری هست من متوجه شدم شما یا با اصول ریتمسازی آشنا نیستسد یا حداقل تا حالا ریتمسازی نکرده ایید چون اون ریتمی که ساختم پایه اصلی کردی هست ولی شخصا برای اینکه تو منطقه بندری نشین باید مجلس برم یه میزانهایی از تیمپو رو به صورتی زدم تا ریتم یه دست تر بشه (که باز هم اونجوری نیست که شما میفرمایید)
اگه میشه به جای این همه صحبت مثل من و بهرنگ مدرک ارائه بدید مثل من که از همه افکتها تصویر گذاشتم و از خود KORGP PA500 هم تصویر گذاشتم که نوشته FX1 و FX2 و حتی سه تا پیج بیشتر نداره که اولی FX Select هست یعنی انتخاب افکت و دومی Fx1 و سومین پیج Fx2 هست حالا من نمیدونم شما بر چه اساسی میگید بیشتر از دو افکت میشه به یه ساز داد خدا میدونه لطف کنید مطالبی که مینویسید با مدرک باشه تا کاربران گمراه نشوند .
انشالله که در پست بعدیتون شاهد گذاشتن تصویر باشیم و در مورد هر مدلی از برند KORG حرف میزنید اسمش رو بگید .
amir- paradise
عضو فعال
عضو فعال
کیبرد فعلی: KORG PA800
محل اقامت: تهران

پست خوانده نشده

سلام خدمته دوستان منم خواستم به نوبه خودم اینجارو شولوغ کنم واسه همین نظر شخصیه خودم راجبه این 3 مدل میدم.
or 700 یه ساز خوب شیک با امکاناته بالا همه نوع کاربرو میتونه رازی کنه از آماتوری مثل من تا حرفه ای همچون استاد بهرنگ دوست داشتنی.
سخت افزاریش نسبت به قیمت عالیه که تظمین میدم کاربر اگه باهاش کشتی نگیره 10 سال راحت کار کنه.
نرم افزار نسبت به دو مدل دیگه بسیار عالی از امکانات آماتور آموزش نوازندگی یه آهنگ گرفته تا امکاناته پیشرفته برای آهنگ سازی و امکان نوازندگی به صورته زنده همه به صورت کامل وجود داره تنها ایرادش کیفیته صداشه که بدونید صدای بسیار خوبی داره و فقد به نظر من از pa 500 ظعیف تره.

اما pa 500 خیلی شیک نیست ولی رنگ پرشین خیلی دوست دارم سخت افزارش از or700 ضعیف تره اما نسبتن خوبه((8 سال 3 ماه تظمین میدم)) نرم افزارش نسبت به or 700 چنگی به دل نمیزنه و بیشتر کاربرای نیمه حرفه ای و حرفه ای باهاش کار میکنن برای نوازندگه زنده عالیه ولی آهنگ سازی جالب نیست چون کیفیته ریتماش خوبه خودم این ساز تهیه کردم و در کل رازیم ازش.

pa 50 یه سازه بسیار عالی خوش صدا شیک با امکاناتی کاملا حرفه ای از هر نظر که حساب کنین عالیه انقد عالیه که زبان از بیانش عاجزه فقد اگه 10 سال پیش تهیه میشد این همه برتری هارو داشت اما در حال حاضر از رده خارجه نه کیفیت صداش با دو مدل دیگه قابل مقایسه هست نه سخت افزار نه نرم افزار تنها هنرشم به هم زدن بازر کیبورد قیمته یه مدلهای رو کاذب برده بالا چون ساپرت خوبی داشته اگه سمپلو ازش بگیرن بهترین کاری که میشه باهاش انجام داد تو دعوا ورداری بکوبی تو سر طرف.

من هر سه مدل داشتم و صحبتهای بنده رو با پای نظر شخصیم بزارین با مدل خواصی خصومت ندارم فقد نظرم دادم تا کسانی که قصد دارن یکی از این 3 ساز تهیه کنن بهترین انتخواب انجام بدن.

با تشکر از همه دوستان.
هادی هیجانی زادگان
متخصص korg
متخصص korg

پست خوانده نشده

امیر جان شما مهندس الکترونیکی؟
یا تعمیرکار کیبوردی؟
بر چه اساسی 10 سال ضمانت میکنی or700 رو؟
آخه خود شرکت توی 1 سال ضمانتش مونده.
در ضمن به نظر من سخت افزار or700 و pa500 هر دوش مالی نیستن .
در کل به نظر من اگه کسی بخواد مجلس بره مثل حکایت مسافر کشی با پرایده و بهترین گزینه همون 50 هست ولی اگه کسی بخواد با ماشین برای خودش حال کنه (نوازندگی نه برای مجلس) پس باید مدلهای بالاتر رو بگیره مثل تایروس و 2x
behrang
مدیر کل
مدیر کل

پست خوانده نشده

پست قبلی من که قبل از پست امیر میشه شاید مال نزدیک به یک سال پیش باشه.
من با مقایسه آقا امیر عزیز کمی رو به زیاد مخالف هستم و بیشترش موارد سلیقه ای است (بعضی هاش هم قبول دارم) ولی هادی جان امیر آخرش گفته نظر شخصیشه.
کلا الآن دیگه خود کسایی که pa50 میخرن یه جورایی خودشون میگن از روی مجبوریه.
ما اینجا اینقدر ارگزن(ببخشید ارگ دار) داریم که فقط pa50 میخرن که برن جشن و 4تادختر ببینن و یکم پول دستشون بیاد و یه پزی بدن.
این ها همش حاصل این pa50sampler زباله و دله قوطی است که دنیای فضای کیبرد و ارکسترهای ما رو اینطور کرده.
حالا بعضی دوستان متاسفانه منتظر سری جدید این ماجرای متحوع کننده هستند.
خودتون فکرش رو بکنید از همون اول اگر pa50 رو دستکاری نمیکردند توش چه تنوعی داشتیم؟
اصلا بازار یک شکل دیگه بود
مدل های رولند
یاماها
کاسیو
و حتی خود کرگ
همه تحت تاثییر این ارگ بی امکانات و آماده خور و ضعیف بازار ضعیفی دارند.
اون موقع برای همه مدل ها هم بیشتر ریتم ساخته میشد.
واقعا ببینید اگر سمپل pa50 رو بداریم ، pa500persian و or700 و RolandGW8 و Prelud و S910 و S710 دربرابرش چی هستند!
موضوع جدید ارسال پست

بازگشت به “مقایسه کیبردها”

• اطلاعات