مقایسه Pa50- Pa500- OR700

مقایسات رودرروی کیبردها
میتوانید از فیلم و عکس برای مقایسه استفاده کنید

مدیران انجمن: behrang، mojtaba190

قوانین انجمن
پست های نـامربوط باموضوع مبحث حذف میشوند.
برای موصق بودن مقایسات حتما باید سایت های منبع عنوان شوند.
برای خواندن قوانین سایت اینجــا را کلیک کنید.

به بهترین مدل از نظر خودتان رای دهید؟ (قابل تغییر)

Yamaha OR700
37
45%
Korg PA500persian
30
36%
Korg PA50sampler
16
19%

مجموع رأی ها: 83
آواتار کاربر
مهدی-موزیک
عضو علاقه مند
عضو علاقه مند
اولین ساز: casio ctk4000
کیبرد فعلی: کیبوردمون کجا بود!!!
کارت صوتی: ............
میکروفون: ...........
نرم افزار: fl studio
موبایل: galaxy pocket
زمينه تخصص: نوازندگي كيبرد
محل اقامت: خراسان شمالی-اسفراین

Re: مقایسه Pa50- Pa500- OR700

پست خوانده نشده

عجب تاپیک پر محتوایی بود.ایول
جنابsoltan سعی کنید ناراحت نشید.دوستان حقیقت رو میگن.گاهی باور کردن حقیقت و هضم اون مشکله.
اگه شما فقط به تاریخ تولید این محصولات توجه کنید خیلی از مطالب رو میگیرید.
pa50 سال تولیدش2004 هست و pa500 در سال2008 تولید شده.خب پس شرکت نمیاد جنسی که جدید تولید کرده رو مثل جنس4سال پیش بزنه.در واقع اکثر مدل هایی که جدید وارد بازار میشن:مشخصات کیبوردهای قبلی+یکسری امکانات جدیدتر رو دنبال می کنند.pa50 هم کیبورد بدی نیست ولی بیشتر برای خالتوری و مجالس استفاده میشه.اونم فقط به خاطر ریتم های زیادی که برای این دستگاه هست. و سمپل .
حالا یک کیبوردی مثلor700 سمپل نداره.خب ولی مشکل بزرگی نیست.خیلی از مواقع من خودم دیدم که مثلا در کنار یک korg یدونهa1000 هم میزارن.a1000 هم که خودتون میدونید از سمپل خبری نیست.ولی مجلسو میچرخونه. به نظرمن نداشتن سمپل رو نباید یک ایراد در نظر گرفت.
بعدهم داشتن پورتusb یاmemory رو نمیشه با فلاپی مقایسه کرد.فلاپی دیگه اصلا رو بورس نیست.
هادی هیجانی زادگان
متخصص korg
متخصص korg
کیبرد فعلی: .
کارت صوتی: ....................
میکروفون: RODE NT1-A
نرم افزار: ریزون
موبایل: نوکیا زپرتی
زمينه تخصص: برنامه سازي كيبرد

پست خوانده نشده

مهدی-موزیک نوشته شده:لا یک کیبوردی مثلor700 سمپل نداره.خب ولی مشکل بزرگی نیست.خیلی از مواقع من خودم دیدم که مثلا در کنار یک korg یدونهa1000 هم میزارن.a1000 هم که خودتون میدونید از سمپل خبری نیست.ولی مجلسو میچرخونه. به نظرمن نداشتن سمپل رو نباید یک ایراد در نظر گرفت.من خودم به شخصه دیدم که a1000 رو درکنار یک کیبورد دیگه هم استفاده می کنند.
ایشون درست میفرمایند حتی توی استان بوشهر و شهر ما هم چند سال پیش بدون a1000 مجلس نمیرفتن (برای ریتم ازش استفاده میکردن) ولی الآن دیگه تعدادی از ریتمها و اجزائ درامکیت رو روی 80 سمپل کردن و کمتر a1000 مجلس میبرن .ولی تو بندر عباس عمین الآن هم بلا استثنائ یه a1000 به عنوان کیبورد دوم وجود داره برای ریتمهای بستکی و حتی یه فلش کارت جدید سمپل کردند که ریتمهای a1000 رو روی این فلش کارت سمپل کردن ولی باز مثل خود آ1000 نمیشه.... و حتی سی دی های بستکی که اجرا زنده هست گوش بدید 90 در صد ریتمهاشون a1000 هست و حتی توی کشورهایی عربی هنوز از a1000 در بعضی کنسرتها و گردهمایی های تلویزیونی استفاده میکنند یا همین فیلم عشق ممنوع اگه ویدئو کلیپ موزیک آولش رو دیده باشید.a1000 رو دست کم نگیرید من فقط به خاطر درامکیت و صداهای a1000 دوباره or700 خریدم و میدونی که من pa500 هم داشتم ولی به خاطر کارت sd که لا کردار منو خیلی اذیت کرد ازش زده شدم
قبلا گفتم باز هم میگم
pa50 برای مجلس
or700 برای کارهای بندری بستکی عربی و لری
pa500 پرشین برای کارهای ایرانی
pa500 اورینتال قربونش برم تصویر
sahand89

پست خوانده نشده

اتفاقا A1000 از دستگاههای مورد علاقه بندست. همین دیروز اگه مغازه دار راه میومد داشتم gem خودم با A1000 معامله میکردم.
توی مجالس تبریز اکثرا Pa&X , Pa 800 , Pa 80 و تار آذری ، آکاردیون ، ساز محلی و سورنا ، ویولن ، جدیدا هم گیتار بیشتر مورد استفاده هست. برا مجالس شهرستانها و مجالس کوچیک هم Pa50 , Pa800 استفاده میشه. A1000 خیلی تمیز و سالم هم متاسفاه بازار تبریز الان خیلی کم پیدا میشه. اکثرا رنگ و رو رفته و تعمیراتی هستن.
آواتار کاربر
مهدی-موزیک
عضو علاقه مند
عضو علاقه مند
اولین ساز: casio ctk4000
کیبرد فعلی: کیبوردمون کجا بود!!!
کارت صوتی: ............
میکروفون: ...........
نرم افزار: fl studio
موبایل: galaxy pocket
زمينه تخصص: نوازندگي كيبرد
محل اقامت: خراسان شمالی-اسفراین

پست خوانده نشده

آهان.فرمایش شما کاملا درسته.ممنون از توضیحاتت.
behrang
مدیر کل
مدیر کل
اولین ساز: Casio SA21
کیبرد فعلی: A5000 - EA7 - MODX
نرم افزار: MAGIX STUDIO 2022
تشکر کرده: 228 دفعه

پست خوانده نشده

دوستان عزیز یا حرفهاتون رو در بحث به موضوع تایپیک ارتباط بدید.
یا وجح ازتباطش رو بگید.(مثلا ارتباط A1000 و OR700)
یا بهترین کار اینکه ادامه موضوع رو ببرید به یه تایپیک که به حرفتون ربط داشته باشه و لینکش رو در تایپیک قبلی بذارید.
ممنون از همه
لطفا از دکمه تشکر در گوشه پست استفاده کنید برای بالا رفتن امتیاز موضوع
arash takta
عضو کم کار
عضو کم کار
اولین ساز: ارگ
کیبرد فعلی: یاماها
زمينه تخصص: نرم افزارهاي آهنگسازي
محل اقامت: اورمیه

پست خوانده نشده

سلام امروز با یکی از مغازه دارها حرف میزدم گفتم یه یاماها or700 میخوام دارین ؟ گفت این ارگ هیچی هست به جاش pa 500 ya 50 sd بردار که خیلی سرتره. گفت or700 با A300 سیستمش یکیه همینو گفت و من دیوونه شدم گفت من استفاده کردم خوب نیست هیچی به کرگ نمیرسه و گفت or700 نسبت به امکاناتش خیلی گرونه یعنی ارزشش خیلی پایینه. گفت pa800 از تایروس خیلی سرتره و از این حرفا. البته کمی هم سواد داشت . گفت ارگی که سمپل نخوره ارگ نیست.م راستش اصلا به حرفاش اهمیت ندادم فقط خواستم بدونید که چه جایگاهی برا کرک درست کردن.

من الان یاماها or 700 بخرم یا نه؟
behrang
مدیر کل
مدیر کل
اولین ساز: Casio SA21
کیبرد فعلی: A5000 - EA7 - MODX
نرم افزار: MAGIX STUDIO 2022
تشکر کرده: 228 دفعه

پست خوانده نشده

arash takta نوشته شده:سلام امروز با یکی از مغازه دارها حرف میزدم گفتم یه یاماها or700 میخوام دارین ؟ گفت این ارگ هیچی هست به جاش pa 500 ya 50 sd بردار که خیلی سرتره. گفت or700 با A300 سیستمش یکیه همینو گفت و من دیوونه شدم گفت من استفاده کردم خوب نیست هیچی به کرگ نمیرسه و گفت or700 نسبت به امکاناتش خیلی گرونه یعنی ارزشش خیلی پایینه. گفت pa800 از تایروس خیلی سرتره و از این حرفا. البته کمی هم سواد داشت . گفت ارگی که سمپل نخوره ارگ نیست.م راستش اصلا به حرفاش اهمیت ندادم فقط خواستم بدونید که چه جایگاهی برا کرک درست کردن.

من الان یاماها or 700 بخرم یا نه؟
سلام دوست عزیز و خیلی خوش آمدید به ارتعاش.
درمورد مغازه دارها که دیگه مثل گذشته نیست و همه میدونند اکثرشون سواد موسیقی ندارن که بخوان بررسی کنند و هرچی بیشتر براشون سود داره خوبه.
OR700 از کارخونه سیستمش مشکلی داره که اگر صدا رو تا اخر ببرید و مدت طولانی باهاش کار کنید بمرور توی باند راستش نویز میوفته ولی با اتصال به بلندگوهای جانبی هیچ مشکلی نداره.
این درمقایسه با pa500persian برابر است ، چون در pa500 ها هم از کارخانه مشکل در درگاه اتصال memory sd است و همین بچه های سایت هی و حاظر هستند برخیشون که این مشکل رو داشتند و البته pa500 مشکل دیگه ای هم داره که پیچ بندش همچون or700 بااطمینان نیست و اکثرا خراب میشن.
در مورد این مشکلات باید بگم اصلا نگران نباشید چون همشون قابل پیشگیری و البته اصلاح هستن.

ولی نسبتا مشکل pa500 در درگاه usb کمی پیچیده تره.
در مورد pa50 هم که یک دستگاه ضعیف ساخت چین هست که دوباره تهران هم لحیم کاری و دستکاری میشه و نور الی نور.یا دکمه ها قطع میشن.یا نور lcd خراب میشه.یا پیچ بند در میره.یا بلندگوها از کار میوفتن.یا مرتب هنگ میکنه.و در ضمن هیچ امکانات بروز و جذابی نسبت به pa500 و or700 نداره.
.
نتیجه گیریه کلی برای شما دوست عزیز که چی بخرید در تایپیک زیر انجام میشه.
فقط اونجا بپرسید و بگید نیازهای شما از یک کیبرد چیه.(البته مهم ترین هاش.نه همه اش)
viewtopic.php?f=137&t=4186&start=440
لطفا از دکمه تشکر در گوشه پست استفاده کنید برای بالا رفتن امتیاز موضوع
موضوع جدید ارسال پست

بازگشت به “مقایسه کیبردها”

• اطلاعات