مقايسه PA500- OR700- S910- S710- PRELUDE

مقایسات رودرروی کیبردها
میتوانید از فیلم و عکس برای مقایسه استفاده کنید

مدیران انجمن: behrang، mojtaba190

قوانین انجمن
پست های نـامربوط باموضوع مبحث حذف میشوند.
برای موصق بودن مقایسات حتما باید سایت های منبع عنوان شوند.
برای خواندن قوانین سایت اینجــا را کلیک کنید.

كامل ترين مدل از نظر شما كدام است؟

PRELUDE
1
2%
PA500
2
4%
PA500persian
22
39%
OR700
13
23%
S910
19
33%
S710
0
بدون رأی

مجموع رأی ها: 57
هادی هیجانی زادگان
متخصص korg
متخصص korg
کیبرد فعلی: .
کارت صوتی: ....................
میکروفون: RODE NT1-A
نرم افزار: ریزون
موبایل: نوکیا زپرتی
زمينه تخصص: برنامه سازي كيبرد

Re: مقايسه PA500 OR700 S910 S710 PRELUDE

پست خوانده نشده

amir- paradise نوشته شده:با نظرات هر 2 استاد موافقم مقایسه هاتون علی بود من عاشق اینجور مقایسه هام ولی هادی جان شما میگید or 700 نویز داشت و داغ میکرد در صورتی که این یه عمر بسیار بسیار طبیعی بود.
مشکل نویز از آدابتور بود و برق ظعیف میداد به دستگاه.تمام سیستم های صوتی اگه برغ ضعیف بهشون برسه نویز میدن و تو نسلای جدید آدابتور این مشکل اصلاح شد.
ولی مشکل داغ کردن اگه کاتالوگ دستگاه خونده باشی آمپیلی فایر باندها در قسمت راست LCD زیره شبکه محافظ قرار داشت نه فقد or 700 تمام ارگها و تمام آمپیلی فایرها حتی پاورمیکسر ها هم وقتی ازشون صدا میگیرن داغ میکنن.
مشکل or 700 اینجا بود که زیره شبکه گذاشته تا گرما راحتر تخلیه بشه واسه همین کاربر گرم کردنش احساس میکنه و این یه مشکل میدونن pa 500 هم داغ میکنه و گرمای آمپیلیشو از محفظه های پشتش تخلیه میکنه ولی چون پشته دستگاه احتمالا هیچ کس گرماشو احساس نمیکنه.
تو or 700 وقتی از هدفون و یا باند خارجی استفاده میکردم بعداز 5 ساعت دست میزدم انگار تازه روشن شده و کاملا سرد بود.
کسانی که or 700 دارن امتخان کنن چند ساعت از هدفون استفاده کنن اگر دوباره داغ نکرد با خیاله راحت راحت استفاده کنن و مشکل داغ کردن این کیبورد از فکرشون بندازن بیرون.

دوست گلم ابتدا چند مورد رو که گفتی اصلاح کنم.
در ابتدا که فرمودید هر دستگاهی که با برق ضعیف کار کنه این مشکل رو داره.
اولا باید خدمتتون بگم که این شدت جریان(یعنی آمپر ) ضعیف هست که باعث افت کارایی دستگاه میشه در ثانی دستگاههای که خودشون در منبع تغذیه شون علاوه بر مدار یکسو ساز یک تثبیت کننده ولتاژ هم دارند. و با آمپراژ پایین تر از حد تعیین شده اصلا کار نمی کنه . پس علت داغ کردن و مشکل نویز به خود آدابتور بر میگرده نه برق شهر برای مثال آدابتورها و کیبوردهای سری 1000 به بالا هیچ کدوم این مشکلات رو نداشتند.
بله مشکل بیشتر به آدابتور بر میگرده.
من کاتالوگ دستگاه رو خوندم و میدونم که داغ میکنه بله هر آمپلی فایر یا هر وسیله الکترونیکی که جریان الکتریسیته ازش عبور کنه بسته به رزیستانسی که داره گرما تولید میکنه ولی نه به این حد .
چون گرمای تولید شده در or700 در حدی هست که اگر هیت سنکه خونک کننده آی سی بوسیله محفظ بلندگو خنک نشه حتما دستگاه دچار مشکل میشه .
بله در تمام آمپلی فایرها گرما وجود داره ولی نه تا این حد در ضمن در تمامی کیبوردها آی سی آمپلی فایر به این حد داغ نمیکنه که نیاز داشته باشه به نحوی مستقیم یا غیر مستقیم در مجاورت هوا باشه بلکه در همون جایی که قرار داره خنک میشه چون به این حد گرم نمیشه که اگه خنک نشه بسوزه دوست گلم من خودم or700 داشتم و شاگردم و یکی از دوستانم هم داشتند و هر کس هم که برای تنظیمات یا ریتم پیش من میآوردن همین مشکل رو داشتند.
من شخصا خودم دستگاه or700 اولی که داشتم تا دم مرگ گرم شد (که فکر کنم پستهای اونموقع من باشه که توضیح دادم مراحل گرم کردن و سوختن رو) و مجبور شدم بفروشم و یکی دیگه بخرم.
و دومی هم باز مشکل گرم کردن و نویز رو داشت.در ضمن آی سی pa500 به نحوی به یه شاستی فلزی اتصال داره و اون شاسی دقیقا به پشت دستگاه(خروجی های کیبرود) چسبیده و گرم هم میکنه ولی در مقابل 700 میشه گفت اصلا گرم نمیکنه.
در ضمن کسی که کیبورد رو میخره به امید یه کیبورد میخره که بشه از اسپیکر خودش استفاده کنه این دلیل و راه حل قانع کننده برای حل مشکل این دستگاه نیست دوست عزیز .شاید هم or700 pro باشه من خبر ندارم و نباید از اسپیکرهاش استفاده کرد.

در مورد مشکل خیلی از دوستان میگن از آدابتور .ولی راستش من و شاگردم هر چی آدابتورهامون رو عوض میکردیم توفیقی نمیشد.
ببین دوست گلم یه آدمی که با هزار مکافات پولی جمع کرده و یه کیبورد خرید چه جوری میتونه دوباره (اگه آدابتور همین مشکل رو داشت) آدابتور جدید بخره یا یه هزینه کنه برای تعویض.
ببین دوست گلم شما که توی اکثر پستهاتون مینویسید این مقایسه منطقی نیست یا ماها پستهای تعصبی میزنیم . حالا چرا پاسخهای منطقی رو اینگونه پاسخ میدین.
بهرنگ خودش ته یاماها بازی هست ولی خدایی خودش هم بارها گفته که این مشکل or700 انکار نکردنی هست.
آخه شما پولی دادی یه کیبورد تمیز دستت بیاد و باهاش حال کنی اونقت یا باید گوشی بزنی یا اسپیکر وصل کنی؟
یا مواظب آب رادیات آی سی باشی آمپر نچسبونه.
تازه شما نمیدونم از کدوم شهر هستی ولی من بچه جنوب بوشهر شهر برازجان هستم اینجا تابستونها اگه or700 رو ببری مجلس(که من بارها بردم) اگه روش فن نذاری بدون شک کارش تمومه. کیبورد اولین به خاطر همین موضوع تو lcd چارازیت میافتاد و نویز بلندگو پیدا کرد.
من شخصا همیشه تعریف مقاومت و استحکام سخت افزار سری 1000 تا 2100 رو میدم ولی سری or700 واقعا ضعیف شده .البته pa500 چینی هم مالی نیست .
amir- paradise
عضو فعال
عضو فعال
کیبرد فعلی: KORG PA800
محل اقامت: تهران

پست خوانده نشده

دوسته گلم هادی جان سوء تفاهم نشه کیبورد فعلیم کرگ pa 500 هست و 90% کیبورد بعدی هم کرگ pa 800 و فکر کنم or700 باید واسه همیشه تو دفترچه خاطراتم هک کنم پس نباید هیچ تعصبی روی این برند داشته باشم.صحبتهام فقد تجربیاته بنده تو 10 سال نوازندگی کیبورد هست میدونم شما با تجربه تری و شما هم بی تعصب فقد داری تجربیاتتو در اختیار بچه ها قرار میدی.

عزیزم من بچه تهران هستم اینجا ما با or700 مجلس نمیریم یعنی خواننده ها کلاسشون رفته بالا با کیبوردهای حرفه ای کار میکنن ولی با هر دستگاهی هم که بریم به پاور میکسر وصل میکنیم و کاری به بلنگوهای دستگاه نداریم که داغ بشن.

کسی در حال حاضر بخواد or700تهیه کنه لازم نیست چندتا آدابتور بخره کافیه آدابتور یاماها pa 300B تهیه کنه که نسبت به سری قبل کاما اصلاح و تمام مشکل نویز حل شده و من شنیدم که کمتر داغ میکنه.

or 700 من هم خیلی داغ میکرد نمیگم نمیکرد و شاید هم این یه مشکل باشه اما تو 3 سال به هیچ عنوان به مشکل بر نخوردم تازه خودت گفتی اگه یه چیزی میخوای باید چیزای دیگر فدا کنی خوب اگه or 700 با اونهمه امکانات میخوای فکر کنم عرضش داشته باشه که ازش به صورت pro استفاده کنی.

فکر کنم شرکت یاماها انقدر تجربه داره که اگه این گرما باعث آسیب رسوندن به کیبورد بشه آمپیلیش با یه آمپیلی با کیفیتر که کمتر داغ کنه عوض کنه اگه اون اتفاق واسه کیبورد شما افتاد احتمالا به خاطر گرمای زیاده جنوبه تو تهران نشنیدم کسی به خاطر گرم کردن کیبوردش خراب بشه.

من پوستهای مربوط به اون اتفاق که برای or 700 شما افتاد خوندم و واقعا نارحت شدم امید وارم این تجربه تلخ هیچ وقت برات تکرار نشه.
behrang
مدیر کل
مدیر کل
اولین ساز: Casio SA21
کیبرد فعلی: A5000 - EA7 - MODX
نرم افزار: MAGIX STUDIO 2022
تشکر کرده: 228 دفعه

پست خوانده نشده

خوب دوستان دیگه الان هرکس این مطالب رو بخونه میفهمه که اکثر or700 ها مشکل نویز در بلندگوی سمت راسترو دارند
میفهمند که در نتیجه نگهداری خوب ، اصلا نویز ندارند ، مثل من و آقای امیر و حامد و چندتا دیگه که نداشتن
اما بهرهال این دقت کردن ها و لی لی به لالا گذاشتن ها برای مثلا A1000 نبود ، پس اون این مشکل رو نداشت
شواهد هم نشون داده هادی و بچه های منطقه شون کلا از کیبرد بیش از حد کار میکشند.آخه این مراسم های شلوغ و خاک و خل و وحشی بازی و بار کردن و وسایل زیاد و اینا آدم رو از پا می اندازه ، چه برسه به دستگاه
در مقابل pa500 همن مشکل پیچ بند داره و چندید بار شاهد بودیم دوستان گفتند شکسته یا گیر کرده.
نهایت اینکه باز هم خریدار ، شرایط خودش رو در نظر میگیره.مشکل نویز or700 وجود داره و برای همشون اگر نباشه ، برای 80درصدشون هست(که من فکر میکنم برای همشونه) ولی برای خیلی ها مهار شدنیه و به قابلیت های دیگه دستگاه ترجیحش میدن.
لطفا از دکمه تشکر در گوشه پست استفاده کنید برای بالا رفتن امتیاز موضوع
هادی هیجانی زادگان
متخصص korg
متخصص korg
کیبرد فعلی: .
کارت صوتی: ....................
میکروفون: RODE NT1-A
نرم افزار: ریزون
موبایل: نوکیا زپرتی

پست خوانده نشده

دوست گل آدابتور بنده هم pa300 b بود ولی باز همین مشکل رو داشتم.
بهرنگ جان تو مجلس همه خر کاری هست و گرد و خاک هم تو مناطق ما هست (حالا تو امیدیه جدیدا همه جا موزائیک شده از پول نفت ما بی خبریم(شوخی))
حالا یه جریان دیگه بهت میگم که بفهمی a1000 چقدر سگ جونه سال 81 با دوستم میرفتیم مجلس با یه a1000 و تندر 900 یادش بخیر یادم یه بار یه مجلس رفته بودیم شربت تقسیم میکردن(فکر کنم شربت ویمتو یا فیمتو بود) منم که داشتم میخوندم و تشنم هم بود یکی برداشتم و چون مجلس شلوغ بود و همه میرقصیدن من چسبیده بودم رو کیبورد یهو یکی از اون رقاص ها زد به من و لیوان شربت خالی شد تو بلندگو کیبورد وای که چقدر من خندیدم و دوست نوازنده هر چی منو بشکون میگرفت و هل میداد من بدتر میخندیدم خلاصه باور کنید هیچیش نشد فقط گذاشتیم رقص ملت تموم شه بعد کیبورد رو وارونه گذاشتیم رو پایه تا خشک بشه.
سابقه افتادن کیبورد 2000 خودم خیلی هست چند بار از رو پایه افتاده و چند بار هم تو مجلس زدن بهش.تازه این چیزی نیست زمانی که gem wk2 اولی رو داشتم (چون من یه gem داشتم هی میفروختم دوباره چند ماه بعد پس میاوردنش تا چند سال همین جور بود تا اینکه این اواخر رفتم گناوه فروختمش که دیگه اصلا پیداش نشد) خلاصه اونموقع gem هنوز ردیف بود گذاشته بودمش بالای 2000 روی پایه تلسکوپی چون رطوبت هوا نزدیکای 80% بود و خیلی گرم بود نگو پیچش کم کم شل شده و نیست gem خیلی هم سبکه یهو من که داشتم با نوازنده کناری میحرفیدم صدای هلهله جمعیت رو شنیدم که پیش خودم گفتم یا قمر بنی هاشم یا امام زمان ظهور کرده یا کسی مرده یا از آسمون داره پول میباره بعد که برگشتم دیدم gem خان داره از پشت برای خودش سر میخوره که بگیره زمین باور بفرمایید خودمم نمیدونم چی شد فقط خدا خواست که زیرش آمپلی فایر بود و افتاد رو اون و جمعیت که تا قبل از این انگار خواب بودن انگار آنجلیا جولی بی لباس جلو شون رد شده اینقدر کیف کرده بودن باور کنید فقط فیشهای صدا از وزن زیاد gem شکسته بود هیچیش نشد...
حالا شما در نظر داشته باش من or700 تالاسمی و هموفیلی بدبخت رو ببرم تو اینجا باور کنید از ترس روشن نمیشه ...
amir- paradise
عضو فعال
عضو فعال

پست خوانده نشده

خاطراته جالبی بود هادی جان ولی در کل هرکس هر کجا برای هر نوع استفاده با هر نوع دستگاهی باید به بهترین شکل ازش مراقبت بکنه تا این اتفاقها نیفته خود من که به شخصه همیشه از تمام کیبوردهام به صورت pro استفاده کردم تا حالا هم به کوچکترین مشکل سخت افزاری بر نخوردم از casio sa21 که بابام کادو 6 سالگیم بهم داد که هنوزم سالم سالم دارمش تا pa80-or700 از همه مدلهام رازی بودم.

فکر کنم با این تعریفی که کردم الان پرشینم روشن کنم یه انفجار در حد بمب اتم براش بیافته دیگه پست نزدم بدونید خدا بیامرز شدم.

فقد واسه این که از بحث این تاپیک خارج نشیم مقایسه میکنم pa500 بهتر از or700 دلیلشم به قوله بچه های اون سایت((اسم نمیارم تبلیغ نشه)) زورم زیادتره میگی نه بیا تهران تا حالیت کنم.
behrang
مدیر کل
مدیر کل

پست خوانده نشده

هادی هیجانی زادگان نوشته شده:بهرنگ جان تو مجلس همه خر کاری هست و گرد و خاک هم تو مناطق ما هست (حالا تو امیدیه جدیدا همه جا موزائیک شده از پول نفت ما بی خبریم(شوخی))
آره هادی جان.
دقیقا...
من و خیلی از قدیمی ها چندین ساله دیگه از این مجلسای وحشی بازی و خاک و خول نمیریم.
گرد و خاک امسال که اصلا خوزستان نبود.سال های قبل هم که هر روز نبود.
ولی فشاری که تو به دستگاه هات میاری و دستکاریشون میکنی(مثلا) ، همین هم نتیجه هاشه.
راستی مااگه نفت داریم ، ولی شما "حق مسلم" دارید.همین روزاست که امریکا یا اسرائیل با موشک pa500ت رو بزنن.بذارش تو سنگر.
amir- paradise نوشته شده:به قوله بچه های اون سایت((اسم نمیارم تبلیغ نشه)) زورم زیادتره میگی نه بیا تهران تا حالیت کنم.
چه جالب
مگه تو هم این نوشته هاشون رو میخونی؟
دیدی چقدر باهالن طفلکی ها...؟
خودشون النی میگن "ماباید از کرگ حمایت کنیم"و...
اگه بذاریشون میگن pa50 بهترین ارگ جهانه چون خیلی ریتم براش هست.
amir- paradise
عضو فعال
عضو فعال

پست خوانده نشده

آره بهرنگ جان بعضی وقتها اونجاهم یه سری میزنم خیلی حرصم گرفت باهات اونجوری حرف زد هرچی آدم نادون تر باشه پیشه خودش فکر میکنه عالمتره.
دیدی همچین حرف میزد انگار بتون شاگر این یارو بوده من که یه همچین احساسی بهم دست داد بعد حساب کردم دیدم بتون 1-2 قرن پیش مرده چطوری شاگرد این بابا بوده؟
جالب این بود که مسولان سایت کاری نکردن که هیچ تازه یه جورای از اون هم دفاع کردن که آره pa50 کلی سرتره جالبتر اینه بدونی من زنگ زدم شرکتشون سوال کردم pa800 سازه خوبیه؟به من میگه نه pa50 تبدیل به 800 بخر عالیه از خوده pa800 بهتره آخه آدم چی به اینا بگه؟؟؟
behrang
مدیر کل
مدیر کل

پست خوانده نشده

amir- paradise نوشته شده:دیدی همچین حرف میزد انگار بتون شاگر این یارو بوده من که یه همچین احساسی بهم دست داد بعد حساب کردم دیدم بتون 1-2 قرن پیش مرده چطوری شاگرد این بابا بوده؟
جالب این بود که مسولان سایت کاری نکردن که هیچ تازه یه جورای از اون هم دفاع کردن که آره pa50 کلی سرتره جالبتر اینه بدونی من زنگ زدم شرکتشون سوال کردم pa800 سازه خوبیه؟به من میگه نه pa50 تبدیل به 800 بخر عالیه از خوده pa800 بهتره آخه آدم چی به اینا بگه؟؟؟
آره امیر جان.خدا رو شکر که هم اونجا و هم اینجا باز افرادی هستند که بجای تعصب دنبال واقعیت هستند.
حالا برگردیم سر موضوع تایپیک.
amir- paradise
عضو فعال
عضو فعال

پست خوانده نشده

راستی بهرنگ جان فرق or700 با S710 تو چیه؟بجوز صداها و درام کیتهاش فرق خاصی دارن؟مثلا چیزی تو مایه های وکال یا سیستم عامل قویتر؟یا ساده تر بگم چون or700 ارینتال S700 حالا این S700 شده S710 چه فرقی کرده؟
آواتار کاربر
شوالیه آسمان
با تعداد پست های زیاد
با تعداد پست های زیاد
کیبرد فعلی: S770
کارت صوتی: Audio g
زمينه تخصص: آهنگسازي با كيبرد

پست خوانده نشده

amir- paradise نوشته شده:راستی بهرنگ جان فرق or700 با S710 تو چیه؟بجوز صداها و درام کیتهاش فرق خاصی دارن؟مثلا چیزی تو مایه های وکال یا سیستم عامل قویتر؟یا ساده تر بگم چون or700 ارینتال S700 حالا این S700 شده S710 چه فرقی کرده؟
سلام..شما سوالتونو از آقا بهرنگ پرسیده بودی اما اگه اجازه بدی من جوابشو میدم و آقا بهرنگ اصلاحش کنن اگه ایراد داشت..
چند تا فرق اساسی بین S-710 و OR-700 بجز صداها و دارم کیت
1-قابلیت ضبط مستقیم رو USB به صورت Wave
2-سخت افزار قوی تر ( داغ نمیکنه )
3-پلی فونی 128 در مقابل 96
4-پخش ریتم های فرمت جدید تایروس3
مهم نیست که زیبا باشی . زیبایی این است که مهم باشی حتی برای یک نفر
موضوع جدید ارسال پست

بازگشت به “مقایسه کیبردها”

• اطلاعات