مقایسه S900 و S910 و S950

مقایسات رودرروی کیبردها
میتوانید از فیلم و عکس برای مقایسه استفاده کنید

مدیران انجمن: behrang، mojtaba190

قوانین انجمن
پست های نـامربوط باموضوع مبحث حذف میشوند.
برای موصق بودن مقایسات حتما باید سایت های منبع عنوان شوند.
برای خواندن قوانین سایت اینجــا را کلیک کنید.

آیا مدل S-950 را انقلابی میدانید ؟؟

بلی
3
30%
خیر
7
70%

مجموع رأی ها: 10
آواتار کاربر
شوالیه آسمان
با تعداد پست های زیاد
با تعداد پست های زیاد
کیبرد فعلی: S770
کارت صوتی: Audio g
زمينه تخصص: آهنگسازي با كيبرد
محل اقامت: تهران

مقایسه S900 و S910 و S950

پست خوانده نشده

با سلام
زمستان 2012 آمد و آخرین سری از ارنجرهای میدرنج یاماها معرفی شد . S-950 با خصوصیاتی که تا حدودی قابل پیشبینی بود وارد ایران شد تا در دسترس علاقه مندان قرار بگیرد .
در جدول زیر به مقایسه خصوصیات های بارز این سه مدل پرداخته ام . و از خصوصیاتی که زیاد کاربردی نیستند صرف نظر کردم مثل مقدار حافظه و تصویر پشت زمینه و ....
تصویر

به نظر من هرچقدر که S-910 در زمان خود مدل انقلابی به شمار میرفت ، S-950 انقلابی به شمار نمی رود
اما ممکن است سیستم ووکال جدید S-950 تا حدودی انقلابی باشد که باید صبر کرد تا دوستانی دارن ازش استفاده کنن و نظرشونو بگن
شما هم نظرتون رو در مورد مقایسه این سه مدل ارنجر بگید و آیا میتونه تمام نیازهای نوازنده رو برطرف کنه ؟؟
مهم نیست که زیبا باشی . زیبایی این است که مهم باشی حتی برای یک نفر
هادی هیجانی زادگان
متخصص korg
متخصص korg
کیبرد فعلی: .
کارت صوتی: ....................
میکروفون: RODE NT1-A
نرم افزار: ریزون
موبایل: نوکیا زپرتی
زمينه تخصص: برنامه سازي كيبرد

Re: مقایسه S-900 و S-910 و S-950

پست خوانده نشده

من شخصا S910 رو خیلی دوست دارم و به نظر من یه استدیو کوچیک خونگی هست (چون با خودش میشه خوند و رکورد کرد) در مورد اینکه S950 مدل انقلابی هست یا نه نمیشه الآن قضاوت کرد و باید یه مدت دست افراد با تجربه مثل بهرنگ بیاد ببینیم چی داره....ولی به نظر من اگه یاماها این ارنجر رو به صورتی ارتقاع میداد که بشه سمپل رو بدون نیاز به کامپیوتر براش ساخت میشد گفت انقلابی بود....(البته این نظر منه)
در کل به نظر شخصی من .... به احتمال 90 درصد فکر نکنم استقبال خاصی از این کیبورد بشه و نهایتا شاید تعداد اندکی از این کیبورد بفروش برسه...ولی من شخصا S910 رو حتی بیشتر از A2000 دوست دارم... تصویر
آواتار کاربر
شوالیه آسمان
با تعداد پست های زیاد
با تعداد پست های زیاد

پست خوانده نشده

هادی هیجانی زادگان نوشته شده: به احتمال 90 درصد فکر نکنم استقبال خاصی از این کیبورد بشه و نهایتا شاید تعداد اندکی از این کیبورد بفروش برسه...ولی من شخصا S910 رو حتی بیشتر از A2000 دوست دارم... تصویر
درسته هادی جان و متاسفانه از A-2000 هم خیلی استقبال نشده ( بر خلاف پیشبینی شرکت که قرار بود چندین پک مختلف براش عرضه بشه که هیچ کدوم عملی نشد و فقط بهرنگ تونست یه پک کامل براش بسازه ) ..یکی از دلالیلش هم قیمت رو به افزایشی این کیبورد بوده بنابراین اگه S-950 هم قیمتش افزایش پیدا کنه دیگه کسی ترقیب به خریدش نمیشه..
atrin
عضو علاقه مند
عضو علاقه مند

پست خوانده نشده

مرتضی عزیز به نظر من برای نتیجه بهتر قابلیت این کیبرد(s950) رو با تایروس 3 و4 مقایسه کن و تازه قیمت دوتا تایروسها رو هم با این کیبرد مقایسه کن ببین چی دست میاد در انتخاب یک کیبرد خیلی از پارامترها دخیل هستش کیبرد های یاماها فقط ارنجر نیستن بلکه ورک استیشن هم هستن کدام یک از نوازندها از این قابلیت استفاده کرده مرتضی عزیز درباره a2000 گفت من به عنوان یک یاماها باز فقط به این دلیل این کیبرد رو نخریدم که وکال نداشت و از خارج نیز نمیتونستیم بهش فایلهای آیدیو بدیم و اونو ریکورد کنم وگرنه من ازاولین نفراتی بودم که بی بروبرگرد اونو میخریدم بگذریم من خودم رو نمونه ی آزمایش شما قرار میدم اگه از من سوال بشه چرا شما s950 خریدی با اینکه s900 داشتی:
1-بروز بودن s950 با قابلیتهای جدیدی که در دو کیبرد قبلی نیست(audio style ,vocal )
2- به نظر من ارنجر یعنی ریتم و صدا ساخته نشدن ریتم ایرانی برای دو کیبرد s900,s910 که این نقیصه در s950 برطرف شد
3-گرم کردن سمت راست lcd در کیبردs900 که من در s950ندیدم
4-قویتر شدن اسپیکر ها نسبت به دو کیبرد قبلی
5-پیدا نشدن آکبند کیبرد s910(که بازم با اومدن s950 برام فرقی نمیکرد و انو نمیخریدم)
حال شما بگید این کیبرد برای یک اجرا زنده از یک طرف و یک استودیو خانگی پرقدرت از طرف ذیگه چی کم داره
با سپاس تصویر
عزیز وقتی از کسی می بری یادت نره ممکنه او برای همیشه از تو ببره
behrang
مدیر کل
مدیر کل
اولین ساز: Casio SA21
کیبرد فعلی: A5000 - EA7 - MODX
نرم افزار: MAGIX STUDIO 2022
زمينه تخصص: برنامه سازي كيبرد
تشکر کرده: 228 دفعه

Re: مقایسه S900 و S910 و S950

پست خوانده نشده

1. باتشکر از دوست عزیزم مرتضی و باقی.
    دوستان خواهشا از موضوع اصلا خارج نشید که اگر جابجا نکنم میسپارم مجتبی حذف کنه. اینجا اسم a2000 رو تاجای ممکن نیارید. موضوع جالبی است که اینجا روند سری 900 های S رو دنبال کنیم فقط. تایپیک مقایسه با تایروس و a2000 رو میزنم.
  2. مرتضی جان همونطوری که در جدول از Expansion فقط بعنوان یک گزینه ساده همسطح باقی گزینه ها نام بردی ، پس همونطور هم قبول کنید سمپل مستقیم یک گزینه ساده است مثل باقی. واگر از نظر شما سمپل مستقیم خیلی مهم بود ، سمپل غیر مستقیم هم در مقابل s900 و s910 یک انقلاب است.
  3. مرتضی جان قیمت ها هم دقیق نیست و ای کاش اصلاح کنی. قیمت s910 اکبند حدود 4 الی 5 ماه پیش که a2000 آکبند 2800 بود ، همین 2700 بود.
  4. از نظر من s950 اصلا انقلابی نیست چون انقالاب رو اونی میکنه که اولین بار همه چیز رو عوض کنه و a2000 با سیستم expansion اینکار رو کرد. ولی s950 دنباله روی این انقلاب است که اصلا قابل مقایسه با s910 نیست. وقتی پک های a2000 رو اجرا میکنه یعنی s950 انقلاب a2000 رو کامل کرد و میکنه. (ببخشید من نباید زیاد اینجا اسم a2000 رو بیارم و مقایه با a2000 رو بذاریم توی تایپیک خودش)
  5. حالا s910 نسبت به s900 چی داشت؟ و ببینید s950 نسبت به s910 چی داره؟ همه چیز عوض شده. همه چیز جدید شده. لابد هنوز دنبال تغییر شکل منو هستید؟ خوب برید یه کیبرد دیگه بخرید پس با این استدلال...
  6. ووکال هارمونی جدید یاماها که دقیقا همون Tyros4 است فقط درگاهش همون غیش میکروفونی معمولیه. همین VH2 خودش برای کسی مثل من یعنی همه چیز و دیگه حتی به تایروس4 با قیمت حدود 11میلیون فکر هم نمیکنم.حتی اگر پولش رو داشته باشم
  7. سیستم اکسپنش s950 که با64مگ سمپل و بدونه نیاز به لود مجدد یعنی شما دیگه مثل تفاوت a1000 و 2000 .......ویا or700 و s900 نمیتونید به خریدار بگید : (( برتریه اون مدل اورینتال اینه که صداها رو پرکاشن های شرقی داره. کافیه یکی از پک های اورینتال یا bm ها رو روش لود کنید.))
  8. خوب باقی امکاناتش برای من در درجه دومه ولی باز برتری محسوب میشه. مثل ادیت کردنه mp3 که با احترام به روح بزرگ یاماها تایروس4 هم نداره.
    باقی برتری ها رو هم فکر کنم دیگه همه از حفظ باشن ولی بنظر من s950 خودش انقلاب میدرنج های یاماها نیست ولی این انقالاب رو a2000 شروع کرد ، واقعا باشکوه کرد.

اونقدر ذوق رسیدنش رو دارم که برای تایروس3 نداشتم. تصویر
لطفا از دکمه تشکر در گوشه پست استفاده کنید برای بالا رفتن امتیاز موضوع
آواتار کاربر
شوالیه آسمان
با تعداد پست های زیاد
با تعداد پست های زیاد

پست خوانده نشده

atrin نوشته شده:مرتضی عزیز به نظر من برای نتیجه بهتر قابلیت این کیبرد(s950) رو با تایروس 3 و4 مقایسه کن
مازیار جان به نظر من S-950 نباید با تایروس ها مقایسه بشه چون حتی تایروس 2 هم قابلیت سمپل مستقیم رو داره که S-950 نداره

atrin نوشته شده:بروز بودن s950 با قابلیتهای جدیدی که در دو کیبرد قبلی نیست(audio style ,vocal )
2- به نظر من ارنجر یعنی ریتم و صدا ساخته نشدن ریتم ایرانی برای دو کیبرد s900,s910 که این نقیصه در s950 برطرف شد
درسته که ریتم های جدید در S-950 چشم گیر هستند اما چقدر این 20 ریتم Audio با ریتم های فابریک S-910 تفاوت دارند؟؟ و متاسفانه این ریتم ها قابل ویررایش نیستند بنابراین پس از مدتی خسته کننده می شوند.
آواتار کاربر
شوالیه آسمان
با تعداد پست های زیاد
با تعداد پست های زیاد

پست خوانده نشده

behrang m نوشته شده:
  1. . واگر از نظر شما سمپل مستقیم خیلی مهم بود ، سمپل غیر مستقیم هم در مقابل s900 و s910 یک انقلاب است.
این گزینه رو قبول دارم و کلا به عنوان انقلاب در کلیه کیبوردهای میدرنج میشناسم... [/list]
behrang m نوشته شده:
  1. حالا s910 نسبت به s900 چی داشت؟ و ببینید s950 نسبت به s910 چی داره؟ همه چیز عوض شده. همه چیز جدید شده. لابد هنوز دنبال تغییر شکل منو هستید؟ خوب برید یه کیبرد دیگه بخرید پس با این استدلال...
خب S-910 در زمان خودش حدود 5 درام کیت جدید نسبت به تایروس 3 داشت که حتی شما هم گفتی تا حالا سابقه نداشته یاماها اینهمه به درام کیت هاش در یه سری اضافه کنه !! چون S900 دقیقا دنباله روی 3000 بود و اصلا درام کیت بهش اضافه نشده بود.
[*]راستش من خیلی انتظار داشتم که همون تفاوتی که در سیستم عامل PSR-2000 در سال 2001 نسبت به 740 شاهد بودیم هم در S950 ببینم چون دقیقا 12 سال از طراحی سیستم عامل یاماها گذشته[/list]
با تشکر از بهرنگ و مازیار و هادی و بقیه دوستان ...
SinaA2000
عضو فعال
عضو فعال
اولین ساز: PSR-640
کیبرد فعلی: A2000
کارت صوتی: createve-blaster
نرم افزار: magix
موبایل: LG-4XHD
زمينه تخصص: ريتم سازي باكيبرد
محل اقامت: خوزستان-
تماس:

پست خوانده نشده

شوالیه آسمان نوشته شده:
atrin نوشته شده:مرتضی عزیز به نظر من برای نتیجه بهتر قابلیت این کیبرد(s950) رو با تایروس 3 و4 مقایسه کن
مازیار جان به نظر من S-950 نباید با تایروس ها مقایسه بشه چون حتی تایروس 2 هم قابلیت سمپل مستقیم رو داره که S-950 نداره.

مرتضی مگه سمپل مستقیم چیه یه قابلیت مثل بقیه قابلیتها در یک کیبرد مثلا s950 ادیت mp3 داره که تایروس 4 هم نداره تصویر مثل اونایی که میگن pa800و باa2000مقایسه نکنید چون 800 سمپل مستقیمه تصویر
آواتار کاربر
شوالیه آسمان
با تعداد پست های زیاد
با تعداد پست های زیاد

پست خوانده نشده

خب راستش این دیدگاه من هست ( البته خود شرکت ها روش تاکید دارن ) که سمپل مستقیم نشون دهنده حرفه ای بودن دستگاه هست مثل اولین سری موتیف که سمپل مستقیم بود و آخرین سری S که سمپلر نیست .
یا مثلا ادیت mp3 به نظر من چیزی نیست که خیلی کاربردی باشه.
موضوع جدید ارسال پست

بازگشت به “مقایسه کیبردها”

• اطلاعات