مقایسه ریتم بزن تار در کرگ و یاماها

مقایسات رودرروی کیبردها
میتوانید از فیلم و عکس برای مقایسه استفاده کنید

مدیران انجمن: behrang، mojtaba190

قوانین انجمن
پست های نـامربوط باموضوع مبحث حذف میشوند.
برای موصق بودن مقایسات حتما باید سایت های منبع عنوان شوند.
برای خواندن قوانین سایت اینجــا را کلیک کنید.

بنظر شما کدام ریتم بهتر است؟

ریتم یاماها
24
83%
ریتم کرگ
5
17%

مجموع رأی ها: 29
آواتار کاربر
dishdish
عضو علاقه مند
عضو علاقه مند
کیبرد فعلی: pa4x _ roland D50
نرم افزار: cubase .FL
موبایل: s3
زمينه تخصص: نوازندگي كيبرد
محل اقامت: قائمشهر و ساری

Re: مقایسه ریتم بزن تار در کرگ و یاماها

پست خوانده نشده

رضا حکیمی فرد نوشته شده:دوستان عزیز یه مطلبی رو هم باید همه ما بدونیم اینکه متاسفانه توی ایران قانون کپی رایت اصلا رعایت نمیشه و این ظلم بزرگی هست به سازنده ها

این نوع مقایسه هم درست نیست چراکه هم یاماها و هم کرگ قطعا توانایی های زیادری دارن که شاید خیلی از ماها یا ندونیم و یابهش مسلط نباشیم و یا ...

مقایسه ریتم برای قضاوت دوتا برند ثطعا کار صحیحی نیست چراکه ریتم سازی اصلا ربطی به ساز نداره بلکه به هنز سازنده داره!

آقای بهرنگ و آقای حقایق هردو عزیز و هنرمند هستن اما سلایق این دو عزیز قطعا نمیتونه معرف خوبی و یا بدی برند کرگ و یاماها باشه!

اگه توی ایران قانون کپی رایت رعایت میشد قطعا برنامه های به مراتب به روز تر و با کیفیت تری داشتیم

شما فرض کنید کسی که میخواد ستی رو تهیه کنه اگه بخواد تمامی سمپل ها رو چه درام و پرکاشن و ... رو زنده و جدید در استدیو رکورد کنه چقدر هزینش میشه؟! و اینکه چقدر زمان میبره؟!

اینا به کنار

حالا چنین ستی رو چند بفروشه که هزینه هاش و وقتی که گذاشته در بیاد؟!!

حالا آیا کسی با قیمت بالا توی ایران میخره؟!

برفرض که خرید بلافاصله پخش میشه و تمام زحمات ریتم سازها به باد میره؟ غیر اینه آیا؟!

یا چند نفری پول میزارن و میخرن و بعد هر کدومشون میفروشن برای خودشون و درواقع زحمت شبانه روزی رو ریتمساز عزیز کشیده و سودش رو دلالها میبرن و این کاملا انگیزه ریتم سازها رو در این سالهای اخیر کور کرده برای ایجاد کارهای جدید و نو

و یا اینکه اگه از طریق قفل شرکتی بخوان ریتمسازهای عزیز بفروشن اونطور باز چون سلایق ریتمهای استفاده شده در مناطق مختلف ایران متفاوت هست باز استقبال نمیشه و ..

اگه این موارد رو همه عزیزان بهش توجه کنند اونوقت میتونن راحت تر قضاوت کنند که چرا ریتمهای اخیر ارنجرهای کرگ و یاماها تکراری هست

دوست عزیز تمام فرمایش شما درست هست ولی اینجا مقایسه دو تا برند اصلا به میان نمیاد اینجا فقط مقایسه دو برنامه ساز هست با برند های مختلف

این درست هست اگه این مقایسه حتی اهنگ تو سایت همسایه انجام میشد اونها بحث مقایسه برند میکشیدن وسط و یا هر کی از یاماها تعریف میکرد یا دسترسیش رو میگرفتن یا پستاشو (او سا شو ) رو ویرایش و دیگه اجازه پست دادن بهش نمیدادن ولی اینجا بحث ها به بیراهه نمیکشه
اشکان یاماها
متخصص Yamaha
متخصص Yamaha
اولین ساز: Casio
کیبرد فعلی: Yamaha s970 korg m50
کارت صوتی: Steinberg
میکروفون: Headset
نرم افزار: Cubase
موبایل: Sony z5permium
محل اقامت: خوزستان

پست خوانده نشده

جناب حکیمی فرد عزیز نمیدونم شما چرا اصرار به این همه داستان سرایی دارید و از بحث خارج میشوید!!؟؟ در مورد توانایی های هر دو عزیز شکی نیست و هر دو عزیز از ریتم سازهای با سابقه و متبحر هستن و ریتم های هر دو عزیز بسیار زیبا و کامل هستن شما هم مثل دوستان نظرتون در باره ریتم رو بدید الان اگر کسی از دوستان بخواد جواب شما رو بده دوباره از بحث اصلی دور میشویم اینجا مثل انجمن همسایه بی در و پیکر نیست که فقط از کرگ حمایت میشه و بقیه برندها رو میکوبن و بحث ها درهم و برهم هستن فقط شما هستید که بحث ها رو به حاشیه میبرید که اگر در سایتهای همسایه بود قطعا پست هاتون پاک یا ویرایش میشد. تشکر از توجهتون
رضا حکیمی فرد
عضو کم کار
عضو کم کار
کیبرد فعلی: کرگ

پست خوانده نشده

با سلام خدمت همه عزیزان

چرا دوستان اینقدر عصبی هستن!

من حرف بدی زدم آیا؟!

یه مطلب کلی گفتم راجب واقعیت موجود که ریتم سازهای عزیز باهاش مواجه هستن!

این تاپیک هم چون درباره ریتم بود عرض کردم

این که دیگه این هم بیانیه نداره!

ازدید شما عزیزان این واقعیت موجود داستان سرایی بود؟!
اشکان یاماها
متخصص Yamaha
متخصص Yamaha
اولین ساز: Casio
کیبرد فعلی: Yamaha s970 korg m50
کارت صوتی: Steinberg
میکروفون: Headset
نرم افزار: Cubase
موبایل: Sony z5permium
محل اقامت: خوزستان

پست خوانده نشده

کسی اینجا عصبی نیست آقای حکیمی فرد کامنت. اول شما تقریبا مرتب با تاپیک بود کسی هم حرفی نزد بحث روی کامنت دوم شماست که طولانی و بی ربط به تاپیک هست که بحث رو به حاشیه میبره که عملا برده ما هم توی ایران زندگی میکنیم و از همه چی با خبر هستیم . شما هر کدوم از دو ریتم رو. بهتر میدونید میتونید بگید دیگه این همه حرفای طولانی و بی ربط به تاپیک دلیلی نداره . وقتی دو ریتم برای فروش در بازار موجود هستن پس مقایسه کردنشون کار عجیبی نیست!! اتفاقا ما یاماها رو درایران به بهرنگ میوه میشناسیم و bm اگر بهرنگ میوه نبود یاماهایی هم در ایران نبود لطفا رعایت کنید ...
a.r.1353
عضو کم کار
عضو کم کار
اولین ساز: casio-sa20
کیبرد فعلی: korg pa600/yamaha630

پست خوانده نشده

با سلام. اگه منظور مقایسه این دو تا ریتم هست بدون شک ریتم آقای بهرنگ خیلی بهتره.ولی یه نکته فراموش نشه آقای بهرنگ علاوه بر سلیقه خیلی خوب و سواد موسیقی سالها در زمینه ریتمسازی تجربه دارند در حالی که آقای حامد حقایق جدا از اینکه ایشون هم نشون دادند که ذوق و سلیقه خوبی دارند ولی جدیدا وارد عرصه ریتمسازی شدند و این ریتم از اولین ست ایشون هستش که ست خیلی خوبیه و ریتمهایی به مراتب قوی تر از این ریتم داخل ست ایشون هست.در کل اگه منظور مقایسه این دو تا ریتم هست که بنده نظر خودم رو گفتم ولی اگه منظور مقایسه تبحر این دو عزیز در زمینه ریتمسازی هست مقایسه عادلانه ای نیست.به نظر من تجربه در هر زمینه ای مهمترین اصل هستش.
behrang
مدیر کل
مدیر کل
اولین ساز: Casio SA21
کیبرد فعلی: A5000 - EA7 - MODX
نرم افزار: MAGIX STUDIO 2022
زمينه تخصص: برنامه سازي كيبرد
تشکر کرده: 228 دفعه

پست خوانده نشده

a.r.1353 نوشته شده:با سلام. اگه منظور مقایسه این دو تا ریتم هست بدون شک ریتم آقای بهرنگ خیلی بهتره.ولی یه نکته فراموش نشه آقای بهرنگ علاوه بر سلیقه خیلی خوب و سواد موسیقی سالها در زمینه ریتمسازی تجربه دارند در حالی که آقای حامد حقایق جدا از اینکه ایشون هم نشون دادند که ذوق و سلیقه خوبی دارند ولی جدیدا وارد عرصه ریتمسازی شدند و این ریتم از اولین ست ایشون هستش که ست خیلی خوبیه و ریتمهایی به مراتب قوی تر از این ریتم داخل ست ایشون هست.در کل اگه منظور مقایسه این دو تا ریتم هست که بنده نظر خودم رو گفتم ولی اگه منظور مقایسه تبحر این دو عزیز در زمینه ریتمسازی هست مقایسه عادلانه ای نیست.به نظر من تجربه در هر زمینه ای مهمترین اصل هستش.
ببینید! وقتی یک نظر (پست) ، کاملا مختصر و مفید به موضوع تاپیک بپردازد من لذت میبرم چه بسا که منتقد نظرات من یا خود من باشد و دوست دارم از این کاربر ناشناس تشکر کنم اولا بخاطر تقدیر از هنرمندی که ریتم کرگ را به زیباییِ هنر خودش ساخته - دوما بخاطر نظر واضح و بدونِ حاشه - سوما دوست دارم ابهام ایشان را برطرف کنم که :
این حرکت را آقای حسین زاده ابدا کردن که بدون هماهنگی و برنامه ریزی قبلی بود و من لذت بردم. اما از نظر من هدف این کار مقایسه قدرت و توان ریتمسازی و اجرای ریتمهای دستساز کرگ و یاماها هست نه مقایسه ی دو نفر. که خوب به ناچار بحث سازنده ها هم پیش کشیده میشود.
قطعا همه دوستان میتونند از بهترین و باتجربه ترین ریتمسازهای کرگ برای مقایسه با ریتم های بنده روی یاماها استفاده کنند.باعث افتخار بنده است. البته فقط با هدف توان و کیفیت ریتمهای هر دو برند.
لطفا از دکمه تشکر در گوشه پست استفاده کنید برای بالا رفتن امتیاز موضوع
آواتار کاربر
dishdish
عضو علاقه مند
عضو علاقه مند
کیبرد فعلی: pa4x _ roland D50
نرم افزار: cubase .FL
موبایل: s3
محل اقامت: قائمشهر و ساری

مقایسه ریتمسازی کرگ و یاماها

پست خوانده نشده

اقا بهرنگ گل اگه بحث فقط توان ریتمسازی کرگ و یاماها باشه پس من باید اینطوری اصلاح کنم پستم رو

مدیر انجمن :
نسخه کامل این پست به تاپیک مربوطه منتقل شد تصویر اینجــــا
آواتار کاربر
dj.anami
عضو سایت
عضو سایت
کیبرد فعلی: YAMAHA PSR-S970
کارت صوتی: Traktor kontrol S4
نرم افزار: adobe audition, fl studio
موبایل: HTC One
زمينه تخصص: آهنگسازي با كيبرد

پست خوانده نشده

تصویرتصویرچی میشه گفت جز اینکه، دست مریزاد آقا بهرنگ. واقعا قدرت شنوایی شما همزاه با هنر بسیار زیبای ریتم سازی شما در کنار ساز قدرتمندی چون یاماها میتونه چنین آثار زیبایی رو زنده کنه.تصویر
باز هم دست مریزادتصویر
آنچه کائنات به تو میبخشد، در مقابلِ چیزی است که تو پیش تر، به او بخشیده ای.
امروز به چه می اندیشی؟ اندیشــه امروزت، فردایت را خلــق میکند. همــانطور که
امروزت را با اندیشه ی دیروزت خلق کرده ای.

برکـــــت بــاشــــد.
behrang
مدیر کل
مدیر کل
کیبرد فعلی: A5000 - EA7 - MODX
نرم افزار: MAGIX STUDIO 2022
زمينه تخصص: برنامه سازي كيبرد
تشکر کرده: 228 دفعه

پست خوانده نشده

dj.kalmasanta نوشته شده:چی میشه گفت جز اینکه، دست مریزاد آقا بهرنگ. واقعا قدرت شنوایی شما همزاه با هنر بسیار زیبای ریتم سازی شما در کنار ساز قدرتمندی چون یاماها میتونه چنین آثار زیبایی رو زنده کنه.
استاد بهنام. ممنون ولی کو مقایسه؟تصویر
لطفا از دکمه تشکر در گوشه پست استفاده کنید برای بالا رفتن امتیاز موضوع
WH80
عضو کم کار
عضو کم کار
اولین ساز: HT3000
کیبرد فعلی: یاماها

پست خوانده نشده

ریتم کرگ اصلا مخصوص این آهنگ ساخته ساخته نشده و ریتم جنرال هست که هر آهنگی را با آن میزنند ولی ریتم بهرنگ اختصاصی مخصوص این آنگ بود که واقعا چند سر و گزدن از ریتم کرگ بالاتر بود ولی اصولا ریتم سازی مثل بهرنگ در کرگ وجود نداره. بیشتر ریتم های کرگ بازاری هستند و وقت و زمان و هنر لازم در آنها وجود نداره. ولی بهرنگ واقها وقت میزاره و ریتم ها روی فرمول و اصلوب ساخته میشوند و ذوق هنری داره- اگر کسی مثل بهرنگ در برند یاماها نبود با تبلیغاتی که برای کرگ در ایران هست و بازار را گرفته هیچ برندی فروش نداشت.ریتم سازی بهرنگ یک سر و گردن از بقیه ریتم ساز ها بالاتره
موضوع جدید ارسال پست

بازگشت به “مقایسه کیبردها”

• اطلاعات