مقایسه A3000 و Pa4x-Oriental و EA7

مقایسات رودرروی کیبردها
میتوانید از فیلم و عکس برای مقایسه استفاده کنید

مدیران انجمن: behrang، mojtaba190

قوانین انجمن
پست های نـامربوط باموضوع مبحث حذف میشوند.
برای موصق بودن مقایسات حتما باید سایت های منبع عنوان شوند.
برای خواندن قوانین سایت اینجــا را کلیک کنید.

کدام اورینتال زیر را بیشتر میپسندید؟

Roland-EA7
9
43%
Korg-Pa4x-Oriental
6
29%
Yamaha-A3000
6
29%

مجموع رأی ها: 21
آواتار کاربر
yamaha PSR-62
عضو ویژه
عضو ویژه
اولین ساز: PA80
کیبرد فعلی: PSR-A3000
میکروفون: Max
نرم افزار: FL STUDIO
موبایل: Nokia
زمينه تخصص: اينترنت

مقایسه A3000 و Pa4x-Oriental و EA7

پست خوانده نشده

درود بر شما
کرگ هم بتازگی از کیبرد اورینتال خود PA4 رونمایی کرده است . که یک دمو از این کیبرد از طرف یکی از دوستان که این کیبرد را خریداری کرده برای من فرستاده شده بود . صداهای خوبی داشت و کیفیت بالایی هم داشت اما گمان می کنم یاماها در ساخت کیبردهای اورینتال هم از کرگ جلوتر است و هم از رولند .
behrang
مدیر کل
مدیر کل
اولین ساز: Casio SA21
کیبرد فعلی: A5000 - EA7 - MODX
نرم افزار: MAGIX STUDIO 2022
زمينه تخصص: برنامه سازي كيبرد
تشکر کرده: 228 دفعه

Re: Roland E-A7

پست خوانده نشده

mehdi14508 نوشته شده:درود بر شما
کرگ هم بتازگی از کیبرد اورینتال خود PA4 رونمایی کرده است . که یک دمو از این کیبرد از طرف یکی از دوستان که این کیبرد را خریداری کرده برای من فرستاده شده بود . صداهای خوبی داشت و کیفیت بالایی هم داشت اما گمان می کنم یاماها در ساخت کیبردهای اورینتال هم از کرگ جلوتر است و هم از رولند .
اون که یکدونه چراغ یا دکمه بهش اضافه نشده. فقط صدا ، که بقول دوستان کرگ باز همین رو با ست و ورژن هم میتونستند روی pa4x بریزند.

حتی دکمه های اورینتال نداره!
ولی رولند EA7 نه تنها دکمه های اورینتال داره مثل باقی اورینتال ها ، بلکه دارای صداهای فوق العاده و جدید ترکی - عربی - خلیجی هست
لطفا از دکمه تشکر در گوشه پست استفاده کنید برای بالا رفتن امتیاز موضوع
آواتار کاربر
yamaha PSR-62
عضو ویژه
عضو ویژه
اولین ساز: PA80
کیبرد فعلی: PSR-A3000
میکروفون: Max
نرم افزار: FL STUDIO
موبایل: Nokia
زمينه تخصص: اينترنت

پست خوانده نشده

بله متاسفانه کیبرد جدید کرگ از سوی خود طرفداران کرگ هم پسندیده نشده است به ویژه با این قیمت بسیار بالایی که روی آن گذاشته اند . من گمان نمی کنم فروش این کیبرد در ایران به 100 عدد هم برسد . رولند خوشبختانه صداهای بسیار زیبایی دارد و فعلا کمبود برنامه و بگفته ی شما نمایشگر قدیمی آن از مشکلات آن است . البته به نسبت بقیه ی رولندها و پیشینه ی فروش این شرکت ، قیمت بدی ندارد . امیدوارم دستکم خریداری شود و بازاری جدید به راه بیندازد . فعلا در میان این سه کیبرد اورینتال جدید یعنی یاماها آ3000 و رولند و کرگ PA4 بنظر من بصرفه ترین همان 3000 یاماهست و کیفیت صداهای شرقی آنهم چیز زیادی از رولند کم ندارد و از کرگ اورینتال هم بهتر است .

یک نکته اینجا باقی می ماند و آنهم کیفیت سخت افزار و نرم افزار و کلاویه و ... اینهاست که بنظر من در میان این سه مدل کرگ پیشرو تر است . البته این را هم اضافه کنم که بسیاری از خریداران یاماها 3000 این کیبرد را برای سمپل گیری و استفاده های استودیویی خریداری کرده اند و کاری به کلاویه ها و سخت افزار آن ندارند . یکی از دوستان من که تنظیم کننده و آهنگساز است این کیبرد را خرید و از روی صداهای زیبای آن و بقول خودش 100 درام کیت جدید این کیبرد سمپل گرفت و دیگر کاری با آن ندارد و کیبرد در استودیو خاک می خورد .
آواتار کاربر
Rahavash
عضو ویژه
عضو ویژه
اولین ساز: کیبورد yamaha psr630
کیبرد فعلی: ....!؟
موبایل: poco x6 pro 5g
زمينه تخصص: ريتم سازي باكيبرد
محل اقامت: آلمان
تشکر کرده: 11 دفعه
تماس:

پست خوانده نشده

mehdi14508 نوشته شده:بله متاسفانه کیبرد جدید کرگ از سوی خود طرفداران کرگ هم پسندیده نشده است به ویژه با این قیمت بسیار بالایی که روی آن گذاشته اند . من گمان نمی کنم فروش این کیبرد در ایران به 100 عدد هم برسد . رولند خوشبختانه صداهای بسیار زیبایی دارد و فعلا کمبود برنامه و بگفته ی شما نمایشگر قدیمی آن از مشکلات آن است . البته به نسبت بقیه ی رولندها و پیشینه ی فروش این شرکت ، قیمت بدی ندارد . امیدوارم دستکم خریداری شود و بازاری جدید به راه بیندازد . فعلا در میان این سه کیبرد اورینتال جدید یعنی یاماها آ3000 و رولند و کرگ PA4 بنظر من بصرفه ترین همان 3000 یاماهست و کیفیت صداهای شرقی آنهم چیز زیادی از رولند کم ندارد و از کرگ اورینتال هم بهتر است .

یک نکته اینجا باقی می ماند و آنهم کیفیت سخت افزار و نرم افزار و کلاویه و ... اینهاست که بنظر من در میان این سه مدل کرگ پیشرو تر است . البته این را هم اضافه کنم که بسیاری از خریداران یاماها 3000 این کیبرد را برای سمپل گیری و استفاده های استودیویی خریداری کرده اند و کاری به کلاویه ها و سخت افزار آن ندارند . یکی از دوستان من که تنظیم کننده و آهنگساز است این کیبرد را خرید و از روی صداهای زیبای آن و بقول خودش 100 درام کیت جدید این کیبرد سمپل گرفت و دیگر کاری با آن ندارد و کیبرد در استودیو خاک می خورد .

دوست عزیز دارے مےگے توے قیمت اینو یادت باشہ اون پےآ۴ کہ میفرمائے رو باید با سرے تایروس و حرفہ اے مقایسہ کرد نا با یہ میدرنجے مثل آ۳۰۰۰ این یعنے توان آ۳۰۰۰ حتے یہ جاھائے بیشتر از پےآ۴ ھم ھست مثل صداے شرقے و حجم سمپل اما فدات شم ھے مےگید کلاویہ کلاویہ خُب قیمت رو در نظر بگیرید شُما انتظار دارے چھارونیم پول بدے کلاویہ ش با پےآ۴ سیزدہ میلیونے برابرے کنہ یا با تایروس چھاردہ میلیونے خُب شما دارے ب اندازہ پولت تازہ یہ جاھائے بیشتر از پولش دارہ خدمت میدہ دوستانے ھم کہ آ۳۰۰۰ گرفتن بیشتر براے جشن و مجالس گرفتن ن استودیو کلاویہ ھاے کورگ توے این رنج قیمت ھم دستہ کمے از آ۳۰۰۰ ندارن عزیزم یکے ان
حالا این دوست شُما لابد میخواد با سمپلاے آ۳۰۰۰ گرچہ مثل اصل نمیشہ ھیچوقت ولے خب احتمالا میخواد توے کورگ نونے تو روغن بزنہ و درآمدے کنہ
والا این کیبورد بیشتر از استودیو ب درد مجالس میخورہ ھمہ جورہ
و توے شھرستان ما بالاے بیست نفر از ارکستا دارن از این کیبورد
☆☆☆بہ آیندہ خود وفادار باشید نہ بہ گذشتہ خود ☆☆☆
(R-R)
آواتار کاربر
Mr.Energy
با تعداد پست های زیاد
با تعداد پست های زیاد
اولین ساز: Casio Sa21
کیبرد فعلی: Psr S970
کارت صوتی: تو فکرش هستم
میکروفون: WEM hc2000
نرم افزار: Adobe Audition-Sonar
موبایل: Note 3
زمينه تخصص: نوازندگي كيبرد
محل اقامت: در کنار S970 !!!

پست خوانده نشده

اینطورهام که میفرمایید نیست . اون دوست شما باید این مورد رو مد نظرش قرار بده که کیفیت سمپل هیچوقت مثل صدای اصلی نخواهد شد . حالا هر کیبوردی میخواد باشه . برای استدیو اصلا ارنجر خریدن اشتباهه . چون دسترسی هایی که سینتی سایزرها دارن رو یه ارنجر به شما نمیده .
برای اینکه صحبتهام مرتبط با تاپیک باشه باید عرض کنم رولند e.a7 از نظر صداهای شرقی و اورینتال به نظر بنده از a3000 جلوتر هست و کیفیت پخش بالایی هم داره . درام کیتهای هم همینطور . ولی خب صداهای سازهای آکوستیک و سازهای غربی این کیبورد رو نشنیدم هنوز . به نظر بنده کیبورد بسیار خوبی هست. سمپل مستقیمه و اسلایس و ادیت سمپلش کامله و خیلی امکانات خوب دیگه
به نیکی گرای و میازار کس

ره رستگــاری همینست و بس
behrang
مدیر کل
مدیر کل

Re: مقایسه A3000 و Pa4x-Oriental و EA7

پست خوانده نشده

از نظر من صداهای ترکی Roland-EA7 از هر دو مدل دیگر بیشتر و قدرتمند تر است.
در صدای عربی و خلیجی هم من میگم قطعا چیزی از A3000 و Pa4x-OR کم نداره.
ولی در صداهای ایرانی EA7 دقیقا صفر است که A3000 و Pa4x-OR ایرانی دارند.
همینطور صداهای ایرانی و شرقی S.Art رو فقط در A3000 داریم که Pa4x-OR اینها رو نداره
مهدي رسولي اصلي
عضو کم کار
عضو کم کار
اولین ساز: casio
کیبرد فعلی: مدلهاي مختلف
موبایل: note 3 n9005

پست خوانده نشده

مقايسه بين كيبوردها يعني چي اصلا
بايد ببيني چي از كيبورد ميخواي چيكار ازش ميخواي بكشي ميخواي كار سخت باهاش كني هميشه در جابجاييه خوب كيبوردهاي فعلي و معمولي هر سه برند جوابگو نيستن يكي ميبيني مجلس ميره شايد يه كيبورد معمولي هم كارشو راه بندازه ولي اگر تو مجلس صاحب مجلش گفت بايد يه كيبورد خوب و قوي بياري چي و يا يكي هست فقط در خونه كاراي معمولي برا خودش ميكنه بايد ببيني با كيبورد چطور ميخواد رفتار كنه يكي هست دستش فرزو سريعه كلاويه معمولي جوابشو نميده زود ميشكنه زود لق ميشه بايد كلاويه حرفه اي بگيره
در كل الان در اين روزها تمامه كيبوردها ميتونن قابليتهاي همديگرو با كمو زياد هم داشته باشن يكي ميگه فلان كيبورد فقط نرم افزار داره خوب نشد كار كه سخت افزار تو كيبورد حرف اولو ميزنه بعد نرم افزار شما يه نرم افزار خوب داشته باش ولي سخت افزار نداشته باشي نميتوني بنوازي ميشه ولي حرفه اي نيست حالا برعكس يه سخت افزار خوب نرمال داشته باشي ميتوني با او اس ضعيفش يه كارايي كني كافيه فقط سمپل بگيره از هر صدا و ريتمي ميتوني واردش كني و همون ريتم و صدارو داشته باشي كيبوردهاي قديمي فقط كافيه سمپل بگيرن از هر صدايي ميتوني بگيري وارد كني حالا اين مورد بايد بلد باشي چيكار كني بلد نباشي ميگي بقيه چرت ميگن نميشه سخته نه عزيزم سخت نيست تنبلي نميخواي كار كني آماده ميخواي همه مواردو داشته باشي
نوازنده نوازنده باشه با هر كيبورد ميتونه بهترين كارو انجام بده ايراني جماعت عادت كرده به آسون بدست آوردن حتي براي ريتم خوب هم حاضر نيست هزينه كنه دوست داره راحت و مجاني بدست بياره و اينطوري نميشه همين ميشه كه الان ميبينيم تا عيب يه كيبوردو ميگي نه تنها كيبورد عيب هر چيرو ميگي سريعا يكسري جبهه ميگيرن اون برا *** سايتش اون يكي برا منافع خودش وكوچكترين گروه اونايي هستن كه كيبوردو فلان مدلو خريدن توقع ندارن بدشو بگي نميتونن تحمل كنن حالا كه پول دادن بگن فلان جاش ايراده و اين گروه هميشه جز بدبخترين گروهها هستن چرا چون گول ظاهر افراد رو گول ظاهر تبليغاتچيهايي كه بويي از آدميت نبرن وميخورن و ميرن ميخرن و تحمل هم ندارن بشين و بشنون در مورد فلان چيز بد بگن
حالا يكسري مقايسات اصولي هست خوبه برا خريدار كمك خوبيه ميشينيه مقايسه ميكنه ميبينه كدومو بخره خوبه چيز اضافه داره چي كم داره به نسبت مدلها اين خوبه منتها در كمتر جايي اين موارد هست خيلي جاها برا بالارفتن خودشون نميزارن اين موارد رو و كاربر مثل حال حاضر ميمونه چي بخره اگر بخره ضرر ميكنه يا نميكنه
و اما بدترين افراد اونايي هستن كه يه چيزيرو تبليغات ميكنن همين كه ملت خريدن ازين رو به اون رو ميشن و حرفشون عوض ميشه اينان فقط به فروش فكر ميكنن نه كاربر فقط به چيزي كه عايدشون شده فكر ميكنن نه چيزه ديگري اصلا براشون اهميت نداره كي سود كنه كي ضرر فقط خودشون ضرر نكنن بقيش حله واگر روزي اين مورد در جامعه ما درست بشه ايران گلستان ميشه
شاید یه جارو از دست دادم ولی چند جا دیگرو به دست آوردم
behrang
مدیر کل
مدیر کل

پست خوانده نشده

ضمن تشکر از اقای رسولی بخاطر درج نظراتشون ولی مقایسه در همه چیز و همه دنیا یعنی مقایسه شرایط ها و نظرهای مختلف.
لازم نیست زیاد شعار بدهیم. بهتر است مشخصات فنی و قیمت و شرایط بازار هر 3 را مقایسه کنیم.
نام تاپیک هم مشخص است. اینجا بحث بر سر 3 کیبورد اورینتال روز دنیا استو وگرنه همه ما میدونیم Pa4x-OR در رنج پروفشنال قرار دارد با قیمت بسیار بیشتر و دو مدل دیگر در رنج متوسط هستند.ولی هر 3 به نحوی اورینتال هستند.
پس از دوستان خواهش میکنم نظرات خودشون رو درمورد بحث تاپیک بنویسند.
مهدي رسولي اصلي
عضو کم کار
عضو کم کار
اولین ساز: casio
کیبرد فعلی: مدلهاي مختلف
موبایل: note 3 n9005

پست خوانده نشده

دقيقا اگر مقايسه به صورت دقيق و خوب صورت بگيره درسته ولي اينكه بياييم يه مدلو بكوبيم اون يكيرو ببريم بالا حالا درست باشه مقايسه خوبيه اما اگر از روي عمد و نيت خود طرف باشه نه مقايسه كه خوب نيست هيچ براي كاربر بد هم ميشه چون ميره ميخره ضرر ميكنه اين وسط اوني كه اون مدلو آورده و تبليغات كاذب ميكنه نفع ميبره در كل در ايران كمتر ديده شده مقايسات درست صورت بگيره انشالله در آينده اين موارد حل بشه
هر وقت در ايران باب شد خوب و بد يه چيزيرو در كنار هم بگيم اون موقع اين موارد حل ميشه نشه حكايت فلان مدل كرگ يا ياماها كلي تبليغات كردن در موردش ملت ريختن خريدن هي گفتيم بابا وايسيد عجله نكنيد همين كه فروش تموم شد سودها رفت تو جيب چي شد حالا مشاهده ميكنيم كه فلان مدل ضرر داره بده نبايد ميخريديد چرا خريديد ما گفتيم نخريد و ازين حرفا در صورتي كه خودشون گفتن بريد بخريد
شاید یه جارو از دست دادم ولی چند جا دیگرو به دست آوردم
behrang
مدیر کل
مدیر کل

پست خوانده نشده

مهدی جان پیشنهاد میکنم اینقدر روی ایران و تخریب فرهنگ وطنمان تمرکز نداشته باشی. فرهنگ و دقت نوازندگان ایران از خیلی کشورهای اروپایی هم بهتر است و این رو خیلی از دوستانی که خارج ایران هم هستند میگند اکثرا. حالا بهرحال هرجایی اشکالاتی هم دارد ولی اینجا تاپیک مقایسه است و ما کاری با فرهنگ مردم و کشورها نداریم.
چون دوست دارم بیشتر در جمع ما باشی پیشنهاد میکنم با روش و نظم سایت ارتعاش بیشتر آشنا بشی. گرچه قطعا خودت سابقه بسیاری در نت داری. ولی نظم در انجمن ارتعاش فقط متمرکز روی تیتر موضوع است و اگر خود بنده از موضوع خارج شدم شما حق داری بمن تذکر بدی.

لطفا مشخصات و بازار این کیبوردهای اورینتال را مقایسه کنید دوستان.
موضوع جدید ارسال پست

بازگشت به “مقایسه کیبردها”

• اطلاعات