جهت استفاده از تمامی امکانات سایت  باید وارد  و یا عضو شوید

خروج

قوانين انجمن

پست های نـامربوط باموضوع مبحث حذف میشوند.
برای موصق بودن مقایسات حتما باید سایت های منبع عنوان شوند.
برای خواندن قوانین سایت اینجــا را کلیک کنید.

+ ارسال پاسخ
 صفحه 1 از 7 |    1, 2, 3, 4, 5 ... 7  
 موضوع پست: مقایسه صداسازی یاماها و کرگ
پست خوانده نشدهارسال شده در: سه شنبه آذر 16, 95 3:31 pm 
آفلاين
عضو ویژه
عضو ویژه
نماد کاربر
تاريخ عضويت: چهارشنبه آذر 17, 89 10:29 pm
حالت من: Pensive
اولین ساز: سه تار
کیبرد فعلی: YAMAHA PSR-A3000
میکروفون: M59
زمينه تخصص: نرم افزارهاي ويدئو
رتبه امتیاز - آزمایشی
با سلام مجدد

جناب بهرنگ خدمت شما عرض کنم : مشکلی که بنده با پکهای یاماها دارم یا به طور کلی با کیبردهای یاماها دارم بحث صدا سازی در برند یاماها هستش .چون دولایه صدا بیشتر نداریم نمی توانم صدای دلخواه  خودم را بسازم . حالا یا گوشم آنچنان قوی نیست یا اینکه خیلی مبتدی هستم .(البته بنده فقط برای کار در خانه از کیبرد a3000 استفاده می کنم) .بگـــــذریم.
بنده بارها با دوستانم که همه  کیبرد کرگ دارند  سر همین مبحث  صدا  و صدا سازی به بحث و جدل پرداخته و گاها به مشکل هم برخوردم .دوستانم بلا استثناء همه به قوی بودن ریتمهای BM5 اعتراف کرده اند و کوتاه اومدند و پرچم سفید نشان دادند   ولی می گویند که صداهای یاماها ضعیفند و مجلسی پسند نیستند .

حال از شما در خواست دارم قدری در مورد صدا سازی و چگونه ساختن یک صدای قوی که دوستانم هم به وجد آیند و هم برای ارنجر  کرگ شان  ازش سمپل بگیرند ؛ راهنمایی نمایید.یا چند بانک صدای عالی بسازید تا بنده هم از این ماجرا ضعف و کمبود صدا  رهایی یابم.با تشکر فراوان

و سئوال آخر اینکه جذابیت و زیبایی صدا "غیر از مبحث سمپل" در کدام برندها بیشتر هست .بحثم مقایسه دو برندی که بیشتر متقاضی داره یعنی یاماها و کرگ"البته در ارنجرها "

مشخصات

موضوع پست: Re: مقایسه صداسازی یاماها و کرگ
پست خوانده نشدهارسال شده در: جمعه آذر 19, 95 11:39 pm 
آفلاين
مدیر کل
مدیر کل
نماد کاربر
تاريخ عضويت: سه شنبه بهمن 29, 87 6:15 am
اولین ساز: Casio SA21
کیبرد فعلی: S970 - reface
کارت صوتی: ICON aio6
نرم افزار: MAGIX STUDIO 2015
موبایل: Galaxy-S4 mini
زمينه تخصص: برنامه سازي كيبرد
رتبه امتیاز - آزمایشیرتبه امتیاز - آزمایشیرتبه امتیاز - آزمایشیرتبه امتیاز - آزمایشیرتبه امتیاز - آزمایشیرتبه امتیاز - آزمایشیرتبه امتیاز - آزمایشیرتبه امتیاز - آزمایشیرتبه امتیاز - آزمایشیرتبه امتیاز - آزمایشیرتبه امتیاز - آزمایشی
STUDIO SIMA نوشته است:
مشکلی که بنده با پکهای یاماها دارم یا به طور کلی با کیبردهای یاماها دارم بحث صدا سازی در برند یاماها هستش .چون دولایه صدا بیشتر نداریم نمی توانم صدای دلخواه  خودم را بسازم. حالا یا گوشم آنچنان قوی نیست یا اینکه خیلی مبتدی هستم.
تمام این مسئله به توانایی و استعداد فرد بستگی داره وگرنه در بیشتر ارنجرهای کرگ میتونید با خود کیبورد حدود 48 صدا را باهم ترکیب کنید و در یاماها میتونید با نرم افزار 16 الی 24 عدد صدا را ترکیب کنید.
قابل توجه کسانی که ترکیب صدا را به معنی صداسازی میدانند عرض کنم که کاملا غلط است. صداسازی با ترکیب صدا فرق دارد چون ترکیب صدا فقط یک بخش از عملیات صداسازی است.
  • بازی با فرکانس ها و فیلترینگ صدا
  • بازی با افکت ها و نوع ترکیب انها خودش یک بحث مفصل است
  • ساختن افکت
  • ترکیب چه صداهایی برای هر حس و سبک متفاوت است
  • موج ها و نوسانات صدا
  • حالت های paning و استریو/منو بودن و ترکیب آنها باهم
  • انتخاب تفاوت اکتاو
  • حالت های هارمونی
  • حتی نوع استفاده و نوازندگی صدا در نظر شنونده تاثیر دارد
سبک اجراهای ما شباحتی به ارکستر سمفونی های مجلل ندارد که ترکیب 48 صدا را نکته برتری در صداسازی بدانیم ولی این قطعا یکی از برتری های کرگ نسبت به یاماها است. اکثرا نوازنده های حرفه ایِ ما قبول دارند که ترکیب بیشتر از 2 الی 4 صدا را تابحال لازم نداشته اند.
ولی چیزی که حتی برای ترکیب 2صدا هم کاربرد دارد "افکت" است که در اکثر ارنجرهای یاماها بیشتر  از کرگ است.
برای مثال :
شما در A2000 تعداد 3 عدد خط افکت عمومی + 3 عدد خط افکت اختصاصی صدا دارید که در S950  این خط افکت ها بیشتر هم هستند ولی در Pa800 برای هر صدا 2 خط افکت و برای ریتم 2 خط افکت دارید.
همینطور در تایروس3 تعداد 3عدد خط افکت عمومی + 2عدد خط افکت اختصاصی ریتم + 7 عدد خط افکت اختصاصی صدا دارید و در Pa3x حتی چنین تعدادی خط افکت ندارید.
حالا حساب کنید این تعداد در مدل های جدیدتری همچون تایروس4 و 5 و یا S970 و A3000  بسته به مدل بیشتر هم شده.
STUDIO SIMA نوشته است:
بنده بارها با دوستانم که همه  کیبرد کرگ دارند  سر همین مبحث  صدا  و صدا سازی به بحث و جدل پرداخته و گاها به مشکل هم برخوردم... می گویند که صداهای یاماها ضعیفند و مجلسی پسند نیستند .
شما اگر خودتان با صداها مشکل دارید ، پس چرا با دوستانتان مخالفت میکنید جناب حسین پور عزیز ؟؟ حرفشان را قبول کنید.فکر میکنم کسی که پسند و رضایتش بر حساب حرفهای اطرافیان باشد مسلما قدرت تشخیص صدای خوب را ندارد.
صدا یک جنس و فرکانس است. این بستگی به سلیقه و تبحر شما دارد که چه بسازید و چطور بنوازید تا دوستان تحت تاثیر قرار بگیرند.
STUDIO SIMA نوشته است:
سئوال آخر اینکه جذابیت و زیبایی صدا "غیر از مبحث سمپل" در کدام برندها بیشتر هست .
هر 2 برند باب سلیقه های خاصی هستند با قدرت های فراوان برای ساختن صداهای مختلف.
از نظر و تجربه شحصیِ من روی این مدل ها ، میانگین صداهای برتر Tyros2 حتی از میانگین صداهای برتر Pa3x  هم بیشتر است.

مشخصات YIM

پست خوانده نشدهارسال شده در: شنبه آذر 19, 95 3:59 am 
آفلاين
متخصص korg
متخصص korg
نماد کاربر
تاريخ عضويت: پنج شنبه خرداد 29, 93 6:17 pm
حالت من: Banheppy
اولین ساز: yamaha
کیبرد فعلی: korgpa3x
موبایل: htc
زمينه تخصص: نوازنده و خواننده
رتبه امتیاز - آزمایشیرتبه امتیاز - آزمایشی
ولي به نظر من صداهاي ياماها خيلي بهتره از كرگ

مشخصات

پست خوانده نشدهارسال شده در: شنبه آذر 20, 95 8:13 am 
آفلاين
عضو کم کار
عضو کم کار
تاريخ عضويت: جمعه مرداد 1, 95 11:31 am
اولین ساز: Korg
کیبرد فعلی: S670
میکروفون: Sony
نرم افزار: ندارم
موبایل: سونی c5
زمينه تخصص: نوازندگي كيبرد
بعضی صدای های یاماها نسبت به کرگ قوی تر هستن .ولی صدای کرک مجلسی تر هستن  صدای کرگ بهتر هست تا یاماها

مشخصات

پست خوانده نشدهارسال شده در: شنبه آذر 20, 95 10:27 am 
آفلاين
عضو فعال
عضو فعال
نماد کاربر
تاريخ عضويت: چهارشنبه بهمن 2, 92 1:39 pm
حالت من: Angry
اولین ساز: کیبورد yamaha psr630
کیبرد فعلی: PSR-A3000
موبایل: iphone 6s
زمينه تخصص: ريتم سازي باكيبرد
رتبه امتیاز - آزمایشی
Hooman.s670 نوشته است:
بعضی صدای های یاماها نسبت به کرگ قوی تر هستن .ولی صدای کرک مجلسی تر هستن  صدای کرگ بهتر هست تا یاماها

بارھا و بارھا من اینو از زبان دوستان کورگ پسند شنیدم و برام جالبہ کہ منظور از صداے مجلسے و قوے چیست
آیا یک ساز بادے یا ھمون براس فرقے ھم دارہ  توے کورگ یا یاماھا یا مثلا صداے آکوردئون و ھارمونیکا ھمہ یکے ان
و البتہ جنس یاماھا حتے بھتر ھم ھست
من کلے سوال کردم و دیدم کہ صداھاے سینتے کہ اکثرا باھاش ملودے ھاے سر در گم و لفظے محلےھاے مختلف رو میزنن صداے قوے میدونن و بعضےھاشون حتے سوال مےکنن میشہ این صدا رو توے یاماھا سمپل کرد خخخخ خندہ منو ببخشید ولے ھمہ میدونن جنس سینت ھاے یاماھا بھتر از کورگ بودہ و ھست و با کمے تخصص و صدالبتہ سلیقہ میتونید بھترین ھارو بسازید
جالبہ خیلے ھا ب من توے تلگرام پیام میدن کہ صداھائے ک براے دمو ھاے توے کانالم استفادہ مےکنم مجلسے ھستن و اکثر اون صداھا سینت ھائے ھستن کہ آھنگاے محلے مختلف باشون زدہ میشہ اینجاست کہ متوجہ شدم سلیقہ ھا چقدررر متفاوتہ و تازمانے کہ خالتورے ب مسئلہ نگاہ میکنن توضیح تخصصے و آکادمیک امثال بھرنگ ھیچ فایدہ اے نخواھد داشت

مشخصات YIM

پست خوانده نشدهارسال شده در: شنبه آذر 20, 95 10:56 am 
آفلاين
عضو ویژه
عضو ویژه
نماد کاربر
رتبه امتیاز - آزمایشی
با سلام و عرض ادب

لازمه اینکه فرد بتواند  صداسازی و ساخت صدای جذاب انجام دهد و  عموم بپسندند  "استعداد ذاتی" هست که در آن شکی نیست .ولی چیزی که فعلا در اکثریت مجالس مشاهده میشه استفاده صدا از کرگ و ریتم از یاماها .البته این مورد هم کاملا سلیقه ای هست و عموما بدین صورت انجام می گیرد .حداقل تا اینجایی که بنده دیدم و شنیدم.
یکی دیگر از دلایل استقبال از صداهای کرگ علاوه بر قابلیت ترکیب چندین لایه صدا و آسانی این کار انتشار صداها در فرومهای عمومی هست که فراگیر شده است (حال چه به صورت رایگان یا غیر رایگان).ولی از یاماها به ندرت می توانید صداهای ناب را پیدا کنید و عموما افرادی که توانایی صداسازی را دارند کمتر تمایل به انتشار این چنین صداهایی را دارند و به صورت انحصاری استفاده می کنند.

(بابت تاثیر گذاری حرف اطرافیان بر نظر بنده هم عرض کنم که همیشه بنده این کار را سرلوحه کارم قرار دادم و به نظر اطرافیان احترام گذاشته و می گذارم و این اصل را در رسته کاری خودم نسبت به مشتری رعایت می کنم و رضایت مشتری را در اولویت قرار دادم ولو با سلیقه خود جور نبوده و الحمدا... موفق بودم.)عذر خواهی بابت این قسمت خارج از مبحث تاپیک.

مشخصات

پست خوانده نشدهارسال شده در: شنبه آذر 20, 95 11:47 am 
آفلاين
عضو ویژه
عضو ویژه
نماد کاربر
رتبه امتیاز - آزمایشی
Rahavash نوشته است:
Hooman.s670 نوشته است:

بارھا و بارھا من اینو از زبان دوستان کورگ پسند شنیدم و برام جالبہ کہ منظور از صداے مجلسے و قوے چیست
آیا یک ساز بادے یا ھمون براس فرقے ھم دارہ  توے کورگ یا یاماھا یا مثلا صداے آکوردئون و ھارمونیکا ھمہ یکے ان
و البتہ جنس یاماھا حتے بھتر ھم ھست
من کلے سوال کردم و دیدم کہ صداھاے سینتے کہ اکثرا باھاش ملودے ھاے سر در گم و لفظے محلےھاے مختلف رو میزنن صداے قوے میدونن و بعضےھاشون حتے سوال مےکنن میشہ این صدا رو توے یاماھا سمپل کرد خخخخ خندہ منو ببخشید ولے ھمہ میدونن جنس سینت ھاے یاماھا بھتر از کورگ بودہ و ھست و با کمے تخصص و صدالبتہ سلیقہ میتونید بھترین ھارو بسازید
جالبہ خیلے ھا ب من توے تلگرام پیام میدن کہ صداھائے ک براے دمو ھاے توے کانالم استفادہ مےکنم مجلسے ھستن و اکثر اون صداھا سینت ھائے ھستن کہ آھنگاے محلے مختلف باشون زدہ میشہ اینجاست کہ متوجہ شدم سلیقہ ھا چقدررر متفاوتہ و تازمانے کہ خالتورے ب مسئلہ نگاہ میکنن توضیح تخصصے و آکادمیک امثال بھرنگ ھیچ فایدہ اے نخواھد داشت

با سلام خدمت رهاوش

در ابتدا از دیدگاه خودم و یک فرد عادی که حداقل 80 درصد مردم جامعه را تشکیل می دهند عرض کنم .نوع صدای  مجلسی  قوی برای هر منطقه متفاوت هست ؛ ولی از آن بر می آید که گوش نواز باشه؛ کیفیت داشته باشه و به مزاج شنوده حاضر در آن مجلس خوش آید.حال می خواهد در ارکستر سنفونیک بزرگ تهران  باشه یا در یک دهات دور افتاده - فرقی نمی کنه .بسته به نوع کاربری نوعش فرق میکنه ولی تعریفش در معنای واحد کلمه یکی هست.

هر کس بسته به نیازش به قضیه نگاه می کنه.کسی که مجلس میره صدایی نیاز داره که احتیاجاتش را در مجالس برطرف کنه و مستمعین را راضی نگه داره؛ وگرنه در زنده بودن صداهای یاماها هیچ شکی نیست.این فرد با کسی که برای خودش می نوازه متفاوت هست زیرا سلیقه شخصی خودش حاکم هست در حالیکه نوازنده مجلس باید سلیقه عموم را مد نظر بگیره تا سلیقه شخصی خودش را.و این را هم اضافه کنم که این بدین معنی نیست که فرد نباید از خود خلاقیت به خرج دهد بلکه باید سعی و تلاش نماید تا همیشه نسبت به دیگران متمایز و پیشرفته تر باشد.

مشخصات

پست خوانده نشدهارسال شده در: شنبه آذر 20, 95 1:28 pm 
آفلاين
عضو ویژه
عضو ویژه
نماد کاربر
تاريخ عضويت: پنج شنبه خرداد 13, 95 6:27 pm
حالت من: Fine
اولین ساز: PA80
کیبرد فعلی: PSR-A3000
میکروفون: Max
نرم افزار: FL STUDIO
موبایل: Nokia
زمينه تخصص: اينترنت
رتبه امتیاز - آزمایشی
درود بر دوستان عزیز

دوست عزیزم جناب حسین زاده عزیز ، این که می بینید زیاد از صداهایی در برند کرگ در مجالس استفاده می شود ، دلیل بر خوب بودن و مردم پسند بودن این صداها نیست ، دلیل این است که در 90% ست های کرگ همین 7-8 صدا استفاده شده است ما می بینیم که برای ریتم بندری همین sts ها را گذاشته اند و برای 6/8 هم همان را ! و خوب شما بهتر از بنده می دانید که هر چیز که زیاد استفاده شد دلیل بر اقبال زیاد از آن نیست . در واقع درست است که این صداها در مجالس زیاد استفاده می شود اما شما تابحال از مردم عادی که در مجلس حضور دارند پرسیده اید که فلانی ازین صدایی که الان نوازنده با آن می نوازد راضی هستید یا خیر ؟ این صداها بیشتر از طرف خود مجلس کاران مجلسی خوانده می شود اما ما باید نظر مردم را هم بپرسیم که شما ازین صداها راضی هستید یا خیر .
واقعیت این است که مردم توجهی روی صداها ندارند و بیشتر روی کوبش ریتم و به به گفتن و چه چه گفتن خواننده متمرکزند وگرنه به نظر من صداهایی که در بیشتر مجالس از کیبردهای کرگ شنیده ام و متاسفانه اکثرا هم صداهای قدیمی pa50 و pa80 هستند ، اصلا جالب نیستند .
اینگونه تفاوت ها را زمانی می شود خوب درک کرد و از استقبال عمومی پی برد که یک کیبرد خوش صدای یاماها را در مجلس ببریم و در بین کار با کرگ ملودی ها را با یاماها بزنیم آنوقت می بینیم که چقدر داستان فرق می کند .
بنده خودم که اصلا از صداهای فابریکی کیبردهای کرگ خوشم نمی آید و مدت 6 ماه روی pa80 کار کردم کلی صدا را با هم امیختم و جا به جا کردم آخر آن صدایی که من می خواستم در نمی آمد .
شاید هم توقع من با شنیدن صداهای یاماها 64 و 62 بالا رفته و این صداهای معمولی کرگی به دلم نمی نشیند .
یک شب در یک روستا عروسی دعوت بودیم ، حسن سالار را از بم آورده بودند . برادرش با psr62 نوازندگی می کرد ، همه می گفتند عجب ارگ زنی تا حالا ندیده ایم کسی اینجوری بزند . در صورتی که نوازندگی در حد معمولی و مثل سایر عزیزان نوازنده بود ولی چون صداها گوشنواز بود همه فکر می کردند ارگ زن خیلی وارد است .

مشخصات

پست خوانده نشدهارسال شده در: شنبه آذر 20, 95 1:46 pm 
آفلاين
مدیر کل
مدیر کل
نماد کاربر
تاريخ عضويت: سه شنبه بهمن 29, 87 6:15 am
اولین ساز: Casio SA21
کیبرد فعلی: S970 - reface
کارت صوتی: ICON aio6
نرم افزار: MAGIX STUDIO 2015
موبایل: Galaxy-S4 mini
زمينه تخصص: برنامه سازي كيبرد
رتبه امتیاز - آزمایشیرتبه امتیاز - آزمایشیرتبه امتیاز - آزمایشیرتبه امتیاز - آزمایشیرتبه امتیاز - آزمایشیرتبه امتیاز - آزمایشیرتبه امتیاز - آزمایشیرتبه امتیاز - آزمایشیرتبه امتیاز - آزمایشیرتبه امتیاز - آزمایشیرتبه امتیاز - آزمایشی
STUDIO SIMA نوشته است:
ولی چیزی که فعلا در اکثریت مجالس مشاهده میشه استفاده صدا از کرگ و ریتم از یاماها .... حداقل تا اینجایی که بنده دیدم و شنیدم.
همانطور که خودتان تکمیل کردید این زاویه دید شما از منطقه و اطرافیان خودتان است.هنوز صداهای A1000 و A2000  و psr64  داره توی کرگ های جدید سمپل میشه
STUDIO SIMA نوشته است:
یکی دیگر از دلایل استقبال از صداهای کرگ
این جمله تا همینجا غلط است و همان زاویه دید شما است از منطقه خودتان. بنده دوستان و مشتری های بسیاری دارم که هنور در کنار Pa3x با این عظمت یک یاماهای اورینتال A2000 یا A3000 را فقط برای صدا و ریتم استفاده میکنند. حتی کسانی هستند که اعتراف میکنند کرگ را فقط برای کلاس و نمایش میبرند. با اینحال این هم یک مورد عمومی در ایران نیست.
STUDIO SIMA نوشته است:
قابلیت ترکیب چندین لایه صدا
در این مورد در پست بالا توضیح دادم.  ما نمیخواهیم ارکستر سمفونی موتزارت را کاور کنیم که بیشتر از 2 الی 4 صدا لازم داشته باشیم و دلیل برتری صداهای یاماها نیز تعداد بیشتر افکت ها برای صدا است.
STUDIO SIMA نوشته است:
آسانی این کار انتشار صداها در فرومهای عمومی هست که فراگیر شده است
اینجا بحث مقایسه صداها است جناب حسین پور عزیز. بنده از روزی که با شما آشنا شده ام با وجود این همه پک و ریتم و صدای رایگان و پولی برای یاماها ، همچنان دنبال ریتم و صدا و برنامه هستید.
شما همان صداهای فوق العاده و بی همتای A3000  را در هیچ کرگی نمیتونید پیدا کنید. دیگه میخوایید چه اضافه بشه؟
STUDIO SIMA نوشته است:
افرادی که توانایی صداسازی را دارند کمتر تمایل به انتشار این چنین صداهایی را دارند و به صورت انحصاری استفاده می کنند.
شما همچنان دنبال افزودن هستید و متاسفانه اگر تا ابد هم روزانه ریتم و صدا اضافه کنید باز قدرت انتخاب شما به حرف مردم بستگی دارد. درحال حاضر میزان صداهایی که شمابرای A3000 دریافت کرده اید بیش از 3 برابر کرگ داران است و این ارتباطی هم به موضوع تاپیک ندارد البته.
STUDIO SIMA نوشته است:
بابت تاثیر گذاری حرف اطرافیان بر نظر بنده هم عرض کنم که همیشه بنده این کار را سرلوحه کارم قرار دادم و به نظر اطرافیان احترام گذاشته و می گذارم و این اصل را در رسته کاری خودم نسبت به مشتری رعایت می کنم و رضایت مشتری را در اولویت قرار دادم ولو با سلیقه خود جور نبوده و الحمدا... موفق بودم.
این جمله شما در مورد فروشنده های کیبورد است. شما فروشنده نیستید و کاری با مشتری ندارید. بحث احترام کاملا متفاوت است. احترام به نظر دیگران بر همه ما واجب است ولی انتخاب و پسندیدن با نظر دیگران غلط است.

مشخصات YIM

پست خوانده نشدهارسال شده در: شنبه آذر 20, 95 1:50 pm 
آفلاين
عضو ویژه
عضو ویژه
نماد کاربر
رتبه امتیاز - آزمایشی
با سلام
یک پیشنهاد دارم : اساتید یاماها یک ملودی با یکی از بهترین صداهای یاماها را (البته پریست و از ارنجر ) بنوازد.و دوستانی هم که کرگ دارند یکی از بهترین صداهای کرگ را انتخاب و یک قطعه را بنوازن و سپس مقایسه کنیم و همچنین یک صدای خاص که در هر دو برند مشترک باشد و کاربرد هم زیاد دارد  را دوستان بنوازند و با هم مقایسه کنیم.

مشخصات

+ ارسال پاسخ  صفحه 1 از 7 |    1, 2, 3, 4, 5 ... 7  
پاسخ سریع
موضوع:

تعداد صفحات: صفحه 1 از 7

تعداد پست ها:  68 پست

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان مديران انجمن: behrang, mojtaba190
نمايش پست ها از پيشين:  مرتب سازي بر اساس  

قوانين انجمن

شما نمي توانيد مبحث جديدي در اين انجمن ايجاد کنيد
شما نمي توانيد به مباحث در اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن ويرايش کنيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن حذف کنيد
شما نمي توانيد فايل هاي پيوست در اين انجمن ارسال کنيد
انتقال به: