جهت استفاده از تمامی امکانات سایت  باید وارد  و یا عضو شوید

خروج

قوانين انجمن

پست های نـامربوط باموضوع مبحث حذف میشوند.
برای موصق بودن مقایسات حتما باید سایت های منبع عنوان شوند.
برای خواندن قوانین سایت اینجــا را کلیک کنید.

+ ارسال پاسخ
 صفحه 2 از 7 |      1, 2, 3, 4, 5 ... 7  
 موضوع پست: Re: مقایسه صداسازی یاماها و کرگ
پست خوانده نشدهارسال شده در: شنبه آذر 20, 95 1:56 pm 
آفلاين
مدیر کل
مدیر کل
تاريخ عضويت: سه شنبه بهمن 29, 87 6:15 am
اولین ساز: Casio SA21
کیبرد فعلی: S975 - EA7 - Genos
کارت صوتی: ICON aio6
نرم افزار: MAGIX STUDIO 2017
موبایل: Note5
زمينه تخصص: برنامه سازي كيبرد
رتبه امتیاز - آزمایشیرتبه امتیاز - آزمایشیرتبه امتیاز - آزمایشیرتبه امتیاز - آزمایشیرتبه امتیاز - آزمایشیرتبه امتیاز - آزمایشیرتبه امتیاز - آزمایشیرتبه امتیاز - آزمایشیرتبه امتیاز - آزمایشیرتبه امتیاز - آزمایشیرتبه امتیاز - آزمایشی
دوستن عزیزم عبارت های زیر بی معنا هستند :

صدای مجلسی
بهترین صدا

صداها نام و دسته بندی دارند. غیر از این هرچه عبارت های تفسیری بکار ببریم معنی نمیدهد.

مشخصات YIM

پست خوانده نشدهارسال شده در: شنبه آذر 20, 95 2:02 pm 
آفلاين
عضو ویژه
عضو ویژه
نماد کاربر
تاريخ عضويت: سه شنبه اردیبهشت 29, 94 5:27 pm
حالت من: Roflmao
اولین ساز: yamaha psr8000
کیبرد فعلی: yamaha s950
موبایل: iphone6
زمينه تخصص: نوازندگي كيبرد
رتبه امتیاز - آزمایشی
STUDIO SIMA نوشته است:
یک پیشنهاد دارم : اساتید یاماها یک ملودی با یکی از بهترین صداهای یاماها را (البته پریست و از ارنجر ) بنوازد.و دوستانی هم که کرگ دارند یکی از بهترین صداهای کرگ را انتخاب و یک قطعه را بنوازن و سپس مقایسه کنیم و همچنین یک صدای خاص که در هر دو برند مشترک باشد و کاربرد هم زیاد دارد  را دوستان بنوازند و با هم مقایسه کنیم.

دوست عزیز این پیشنهاد زمانی کاربردی هست که یک نفر ، در یک سبک، از هر دو ساز صدا بگیرد...
اینجوری مقایسه برابری هست .
وگرنه بازم اون چیزی که متن نظر شما هست از آب در نمیاد .
تو یوتیوب کلی فیلم مقایسه ست ، یه سر بزنید یه دنیا مقایسه انجام شده .

مشخصات YIM

پست خوانده نشدهارسال شده در: شنبه آذر 20, 95 2:04 pm 
آفلاين
عضو ویژه
عضو ویژه
نماد کاربر
تاريخ عضويت: چهارشنبه آذر 17, 89 10:29 pm
حالت من: Pensive
اولین ساز: سه تار
کیبرد فعلی: YAMAHA PSR-A3000
میکروفون: M59
زمينه تخصص: نرم افزارهاي ويدئو
رتبه امتیاز - آزمایشی
behrang نوشته است:
این جمله شما در مورد فروشنده های کیبورد است. شما فروشنده نیستید و کاری با مشتری ندارید. بحث احترام کاملا متفاوت است. احترام به نظر دیگران بر همه ما واجب است ولی انتخاب و پسندیدن با نظر دیگران غلط است.[/quote]

با عرض سلام مجدد

این مطلب که می نویسم خارج از موضوع هست و جناب میوه پس از رویت عنایت فرمایید آرشیوش نمایید.
درسته   بنده فروشنده کیبرد نیستم . ولی من منظورم خدای ناکرده به کسی یا گروهی نبوده بلکه روش کاری خودم را برای مشتریهای کار خودم که اصلا مربوط به کیبرد هم نمیشه را  عرض کردم .و اگر سوء برداشتی شده بنده  همینجا عذر خواهی می کنم تا این جو صمیمی به حاشیه کشیده نشود.ولی به ادامه بحث هم بپردازیم تا در نهایت به یک نتیجه جامع برسیم.

مشخصات

پست خوانده نشدهارسال شده در: شنبه آذر 20, 95 2:17 pm 
آفلاين
عضو ویژه
عضو ویژه
نماد کاربر
رتبه امتیاز - آزمایشی
ilia_nazemi نوشته است:

دوست عزیز این پیشنهاد زمانی کاربردی هست که یک نفر ، در یک سبک، از هر دو ساز صدا بگیرد...
اینجوری مقایسه برابری هست .
وگرنه بازم اون چیزی که متن نظر شما هست از آب در نمیاد .
تو یوتیوب کلی فیلم مقایسه ست ، یه سر بزنید یه دنیا مقایسه انجام شده .

سلام
فرمایش شما متین .بنده منظورم صداهای کاربردی برای ایرانی ها هستش؛ که به روشی که شما فرمودید تا به حال هیچ کس انجام نداده است.این مورد هم  پیشنهاد مناسبی هست ؛ یک نفر از هر دو برند دمو  بگذارد  دوستان هم  کارشناسی کنند. خیلی هم خوبه.

مشخصات

پست خوانده نشدهارسال شده در: شنبه آذر 20, 95 5:44 pm 
آفلاين
عضو ویژه
عضو ویژه
نماد کاربر
تاريخ عضويت: پنج شنبه خرداد 13, 95 6:27 pm
حالت من: Fine
اولین ساز: PA80
کیبرد فعلی: PSR-A3000
میکروفون: Max
نرم افزار: FL STUDIO
موبایل: Nokia
زمينه تخصص: اينترنت
رتبه امتیاز - آزمایشی
در این فایل که بنده می گذارم شما صدای مجلسی ( به نام ) کرگ را می شنوید که این صدا تقریبا در هر ستی که شما برای کرگ بخرید و دانلود کنید هست و همه جا هم این صدا استفاده می شود و sts یا ots همه ریتم های کرگی هم این صدا هست . این صدا را برخی جاها به نام تار گذاشته اند ، بعضی جاها گیتار و بلاخره اخرش هم مشخص نیست که دقیقا سمپل کدام ساز است . این صدا که نوازندگان کرگ در همه جا از آن استفاده می کنند واقعا هنگام نوازندگی بسیار ادم را خسته می کند ، چرا که مدام باید مواظب باشید تا نت ها روی هم نیفتد .
http://s5.picofile.com/file/8113763234/ ... a.mp3.html

مشخصات

پست خوانده نشدهارسال شده در: شنبه آذر 20, 95 8:43 pm 
آفلاين
عضو ویژه
عضو ویژه
نماد کاربر
رتبه امتیاز - آزمایشی
mehdi14508 نوشته است:
در این فایل که بنده می گذارم شما صدای مجلسی ( به نام ) کرگ را می شنوید که این صدا تقریبا در هر ستی که شما برای کرگ بخرید و دانلود کنید هست و همه جا هم این صدا استفاده می شود و sts یا ots همه ریتم های کرگی هم این صدا هست . این صدا را برخی جاها به نام تار گذاشته اند ، بعضی جاها گیتار و بلاخره اخرش هم مشخص نیست که دقیقا سمپل کدام ساز است . این صدا که نوازندگان کرگ در همه جا از آن استفاده می کنند واقعا هنگام نوازندگی بسیار ادم را خسته می کند ، چرا که مدام باید مواظب باشید تا نت ها روی هم نیفتد .
http://s5.picofile.com/file/8113763234/ ... a.mp3.html

با سلام خدمت آقای زیدآبادی

بحث بر سر صداهای پریست دو برند هست؛ وگرنه اگر شما یک سمپل صدای بسیار عالی و حجم بالا را روی pa50 هم برریزی بلاخره یک صدای متعارف و قابل قبول با توجه به ماهیت کیبرد, ازش شنیده میشه . در حال حاضر بحث بر سر مقوله سمپل نیست وگرنه چندین سال پیش که برای کرگ سمپلهای ایرانی تهیه شد بسته به حجم رم سمپل کیبورد به ناچار از کیفیت آنها کاسته اند تا بتوانند از تعداد بیشتری سمپل استفاده کنند و یا اینکه از اساس سمپلها ضعیف بودند. متاسفانه دیگر کسی برای کرگ سمپل جدید تهیه نکرد یا اگر هم کسی تهیه نمود, به صورت انحصاری انجام داده و در اختیار دیگران قرار نداد.اما در برند یاماها بالاجبار باید از سمپل با پسوند wav استفاده شود که کیفیت و حجم  بالایی دارد و به همین دلیل کیفیت سمپلهای برند یاماها بالاتره ؛که این مقوله مربوط به بحث ما نیست.

ما می خواهیم صدا و صدا سازی با صداهای پریست هر دو  برند یاماها و کرگ البته در سطح ارنجرها را با هم مقایسه نماییم .با تشکر

مشخصات

پست خوانده نشدهارسال شده در: شنبه آذر 20, 95 11:29 pm 
آفلاين
مدیر کل
مدیر کل
تاريخ عضويت: سه شنبه بهمن 29, 87 6:15 am
اولین ساز: Casio SA21
کیبرد فعلی: S975 - EA7 - Genos
کارت صوتی: ICON aio6
نرم افزار: MAGIX STUDIO 2017
موبایل: Note5
زمينه تخصص: برنامه سازي كيبرد
رتبه امتیاز - آزمایشیرتبه امتیاز - آزمایشیرتبه امتیاز - آزمایشیرتبه امتیاز - آزمایشیرتبه امتیاز - آزمایشیرتبه امتیاز - آزمایشیرتبه امتیاز - آزمایشیرتبه امتیاز - آزمایشیرتبه امتیاز - آزمایشیرتبه امتیاز - آزمایشیرتبه امتیاز - آزمایشی
STUDIO SIMA نوشته است:
بحث بر سر صداهای پریست دو برند هست
شما خودت بحث صداسازی را سوال کردید آقای حسین پور نه صدای پرست. نام مبحث هم "صداسازی" است نه "صداهای پرست".
STUDIO SIMA نوشته است:
جناب بهرنگ خدمت شما عرض کنم : مشکلی که بنده با پکهای یاماها دارم یا به طور کلی با کیبردهای یاماها دارم بحث صدا سازی در برند یاماها هستش.....
حال از شما در خواست دارم قدری در مورد صدا سازی و چگونه ساختن یک صدای قوی که دوستانم هم به وجد آیند

STUDIO SIMA نوشته است:
مشکلی که بنده با پکهای یاماها دارم
پک ها که صدای پرست نیستند؟!!!
نمیدونم چرا هی دارید صورت مسئله را دور میزنید تا از جواب های منطقی و توضیحات و مثال ها رد بشوید.
STUDIO SIMA نوشته است:
اگر شما یک سمپل صدای بسیار عالی و حجم بالا را روی pa50 هم برریزی بلاخره یک صدای متعارف و قابل قبول با توجه به ماهیت کیبرد, ازش شنیده میشه
خوب چرا همین قائده رو به دوستانتان نمیگید؟ این کاملا درست است پس اون همه صداهای فوق مهشر و جدید و اختصاصی A3000 با یک سمپل باکیفیت چه فرقی دارد؟
STUDIO SIMA نوشته است:
اما در برند یاماها بالاجبار باید از سمپل با پسوند wav استفاده شود که کیفیت و حجم  بالایی دارد و به همین دلیل کیفیت سمپلهای برند یاماها بالاتره ؛که این مقوله مربوط به بحث ما نیست.
اقای حسین پور عزیز لطفا سوء تفاهم نشود چون بحث نوشتاری کمی باعث سود تفاهم میشه ولی شما سوال کننده بودید و قرار بود ما بهتون کمک کنیم. این جمله ی شما کلمه به کلمه غلط است.همه سمپل های کیبوردهای دنیا بلااستثنا از wav هستند و هیچ ارتباطی با کیفیت برتر هیچ برندی ندارد.که طبق فرمایش صحیح شما به این مبحث مربوط نمیشود.

مشخصات YIM

پست خوانده نشدهارسال شده در: يکشنبه آذر 21, 95 9:39 am 
آفلاين
عضو ویژه
عضو ویژه
نماد کاربر
رتبه امتیاز - آزمایشی
STUDIO SIMA نوشته است:
با سلام
یک پیشنهاد دارم : اساتید یاماها یک ملودی با یکی از بهترین صداهای یاماها را (البته پریست و از ارنجر ) بنوازد.و دوستانی هم که کرگ دارند یکی از بهترین صداهای کرگ را انتخاب و یک قطعه را بنوازن و سپس مقایسه کنیم و همچنین یک صدای خاص که در هر دو برند مشترک باشد و کاربرد هم زیاد دارد  را دوستان بنوازند و با هم مقایسه کنیم.

با سلام خدمت دوستان

شاید بنده در نوشته هام حق مطلب را به خوبی ادا نکرده باشم و منظورم را به درستی بیان ننموده باشم(عذر خواهی ).ولی بیشتر نظرم صدا و صدا سازی با صداهای پریست بوده که طبق فرمایش آقای میوه  به درستی بیان نکردم.

حال هر کدام از دوستان که مایل هستند لطف نمایند و از پایه و اساس برای هر دو برند به صورت علمی توضیحاتی در مورد نقاط ضعف و قوت صدا و صداسازی هر دو برند توضیح دهند( همراه با نمونه صدا ).تا بنده و امثال بنده ازسر در گمی خارج شویم و یک مرجعی باشد برای دوستان جهت انتخاب و تصمیم گیری.

در کنار این مبحث اگر مورد مقایسه ای در مورد صداهای سمپلی هم هست بیان نمایید.که فکر کنم بیشتر دوستان راغب هستند که بحث در مورد صداهای سمپلی شود ؛ زیرا در این برهه از زمان صداهای سمپلی پرطرفدار تره تا صداهای پریست که اونهم علتش کاملا مشخصه زیرا مرزها شکسته می شود و دیگر کیبرد اورینتال و غیر اورینتال معنی نمی دهد و حتی دیگر در این مورد برند هم دخل و تصرفی ندارد.
ولی این را هم باید مد نظر قرار دهیم که اساسا صداهای سمپلی که ما برای کیبردهایمان در ایران استفاده می کنیم از کجا آمده اند آیا همه از آلات موسیقی مربوط به خودش سمپل شده اند یا از کیبرد دیگری سمپل گیری شده.

و در آخر مگر سمپل صدا در برند کرگ با پسوند kmp نیست ؟ با تشکر

مشخصات

پست خوانده نشدهارسال شده در: يکشنبه آذر 21, 95 10:09 am 
آفلاين
عضو ویژه
عضو ویژه
نماد کاربر
تاريخ عضويت: پنج شنبه خرداد 13, 95 6:27 pm
حالت من: Fine
اولین ساز: PA80
کیبرد فعلی: PSR-A3000
میکروفون: Max
نرم افزار: FL STUDIO
موبایل: Nokia
زمينه تخصص: اينترنت
رتبه امتیاز - آزمایشی
با سلام دوباره
اگر ما بخشی از صداهای مجلسی خودمان را صداهای شرقی و ایرانی کارخانه ای دستگاه بشمار بیاوریم ، باز هم خواهیم دید که کیبردهای کرگ در این زمینه عقب تر از کیبردهای یاماها هستند . زیرا واقعا شما یک کیبرد کرگ نمی توانید پیدا کنید که واقعا اورینتال شرقی ساخته شده باشد و صداها و ریتم های ایرانی داشته باشد ، اینها هم که بعنوان کیبرد اورینتال از سوی شرکت کرگ ببازار آمده اصلا اورینتال اصلی نیست و  چند صدا اضافه کرده اند که کیفیت خوبی هم ندارد . من فکر می کنم منظور از صداهای مجلسی بیشتر همین صداهای اورینتال باشد وگرنه ما که صداهای غربی کرگ را نمی توانیم صداهای مجلسی بشمار بیاوریم ؟
مگر اینکه از سمپل استفاده کنیم که 90% از نوازندگان کرگ هم همین کار را می کنند و معمولا با STS های سمپلی صداها را عوض می کنند و از صداهای خود کیبرد خیلی کم استفاده می کنند که در اینصورت باز هم همانگونه که جنابعالی اشاره کردید سمپل هایی که برای یاماها ساخته شده است با کیفیت تر است .

مشخصات

پست خوانده نشدهارسال شده در: يکشنبه آذر 21, 95 10:33 am 
آفلاين
عضو ویژه
عضو ویژه
نماد کاربر
رتبه امتیاز - آزمایشی
با سلام

در مورد سخت افزاری که مطمعنا  در ارنجرهای یاماها بهتر کار شده و در آن شکی نیست .ولی در ساپورت صدا و ریتم می بینیم که مثلا شرکت سپید موج با هزینه خودش اقدام به تولید صدا و ریتم های ایرانی  می کنه و به کاربرانش به رایگان عرضه می کنه ولی نماینده ایران چی؟!........ ولی انصافا خود شرکت یاماها با پیگیری های دوستان  علاقه مند به یاماها تا به حال اقدامات جالبی صورت داده که در باور هیچ کس هم نمی گنجید.

برای بی ربط نبودن به موضوع  بهتره کسی که هر دوبرند را داره و در یک سطح هستند از صداهای زهی و بادی و آرشه ای و صداهای شاخص هر دو کیبرد با تنظیمات استاندارد دمو بگذارد تا بشه این مبحث شیرین را دنبال کنیم.

مشخصات

+ ارسال پاسخ  صفحه 2 از 7 |      1, 2, 3, 4, 5 ... 7  
پاسخ سریع
موضوع:

تعداد صفحات: صفحه 2 از 7

تعداد پست ها:  69 پست

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان مديران انجمن: behrang, mojtaba190
نمايش پست ها از پيشين:  مرتب سازي بر اساس  

قوانين انجمن

شما نمي توانيد مبحث جديدي در اين انجمن ايجاد کنيد
شما نمي توانيد به مباحث در اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن ويرايش کنيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن حذف کنيد
شما نمي توانيد فايل هاي پيوست در اين انجمن ارسال کنيد
انتقال به: