جهت استفاده از تمامی امکانات سایت  باید وارد  و یا عضو شوید

خروج

قوانين انجمن

پست های نـامربوط باموضوع مبحث حذف میشوند.
برای موصق بودن مقایسات حتما باید سایت های منبع عنوان شوند.
برای خواندن قوانین سایت اینجــا را کلیک کنید.

+ ارسال پاسخ
 صفحه 5 از 7 |      1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  
 موضوع پست: Re: مقایسه صداسازی یاماها و کرگ
پست خوانده نشدهارسال شده در: چهارشنبه دی 1, 95 2:23 pm 
آفلاين
عضو علاقه مند
عضو علاقه مند
نماد کاربر
تاريخ عضويت: يکشنبه آذر 21, 88 1:56 am
کیبرد فعلی: pa4x _ roland D50
نرم افزار: cubase .FL
موبایل: s3
زمينه تخصص: نوازندگي كيبرد
رتبه امتیاز - آزمایشی
behrang نوشته است:
dishdish نوشته است:
ولی این مشکل در صدا سازی تو ارنجر ها و میدرنج های یاماها وجود داره که اصلا قابل درک نیست از 35 سال پیش لگاتو وجود داشت چرا تا الان تو ارنجرها نیاوردن جای تعجب داره سیستم صدا سازی میدرنج ها هم بسیار مبتدیانه هست و شما به صدای پرسیت های اصلی دستگاه اصلا دسترسی نداری
خوبی آقا رضا؟ من بحث فنی میکنم. شما اول بفرما بر اساس کدام منبع 35 سال را اعلام کردید؟ ما سعی میکنیم همه چیز تاجای ممکن موثق باشد.
و اینکه شما درباره یک ارنجر دارید صحبت میکنید نه سینتی سایزر. قدرت صداسازی یک ارنجر در حد وظیفه اش مشخص است و برای همین هیچ وقت روی ارنجر موتور صدای AWM2  نگذاشته وگرنه دیگر نیازی به ساختن سنتی سایزر نداشت.
حال اینکه اگر شما صداسازی یاماها را نسبت به کرگ ابتدایی میدونید پس باید تفاوت بسیار فاحش و چشمگیر باشد بین صداهای ارنجرهای کرگ و یاماها که تقریبا اکثر ما میدونیم نه تنها چنین چیزی نیست ، بلکه در خیلی موارد صداهای ساخته شده ی کرگ ضعیف تر هم بوده.

از لحاط مقایسه با کرگ تشکر میکنم که مرتبط با موضوع هم هست.
حالا اینکه در کرگ اگر شما 10 عدد استرینگ و 2 عدد گیتار و 5 عدد سینت و چندین ساز دیگه را باهم یکی کنید ، یعنی صدای قشنگ؟
اون مواردی هم که در خیلی ویدیوهای ترکی نوازندگان عزیز میبینند و جو زده میشوند فقط بخاطر تبحر نوازنده بوده.

سلام بهرنگ جان عزیز 100 تا اسم به من چسبوندی اخر درست نگفتی کچلم کردی امیرحسینم

بهرنگ جان نمونش roland d50  لگاتو داره بعدش من نمیگم مثل یه سینتی بیان توش موتور صدا awm2  بزارن من میگم بیان مثل رولند و کرگ که گرک سابقه چندانی هم نداره این امکانات بده به مشتریاشون حالا اینا نتنها اینکار رو نکردن بلکه 4 تا دیگه هم کم کردن همینطوری محدودیت بیشترم دارن میکنن
بهرنگ جان من با تعصب اصلا حرف نمیزنم من میدونم کرگ چه صداهای برتری داره یاماها هم چه صداهای برتری نسبت به هم داره ولی اون چیزی که واسه امثالی مثل من استفاده میشه تو ایران تو مجلس کرگ صداهای ایرانی پسند یا شرقی پسند داره میده به من ولی یاماها بیشترش غربی پسند هست اگه بخوای شرقی پسندش کنی امکانات زیاد در اختیارت قرار نداده که بسازیش

در مورد صدا مخلوط کردن بهرنگ جان یعنی شما میفرماید ما 10 عدد استرینگ با 2 تا گیتار 5 عدد سینس مخلوط میکنیم ؟ دستت درد نکنه

اون صداها حتی یه لایر هم نیستن شما اگه بخوای صدای کاملی درست کنی بی نظیر باشه باید کمه کمه از همه حالت های تکنیک های اون ساز استفاده کنی تو صدا پس خود به خود تعداده لایه ها میره بالا الان یه استرینگ خیلی پر هست که شما هم شنیدیش 100 % یه نمونش تو EF7  هم هست این صدا تعداد لایه هاش بالاست 22 یا یه براس تو کرگ از 18 لیه درست شده

همینطور تو خود تایروس هم همچینین هست صداهایی هست که بالای 8 تا لایه داره

در مورد تبحر نوازندگی هم حرفت کامل قبول دارم خیلی کارشون درست پدر سوخته ها

مشخصات

پست خوانده نشدهارسال شده در: چهارشنبه دی 1, 95 5:24 pm 
آفلاين
مدیر کل
مدیر کل
تاريخ عضويت: سه شنبه بهمن 29, 87 6:15 am
اولین ساز: Casio SA21
کیبرد فعلی: S975 - EA7 - Genos
کارت صوتی: ICON aio6
نرم افزار: MAGIX STUDIO 2017
موبایل: Note5
زمينه تخصص: برنامه سازي كيبرد
رتبه امتیاز - آزمایشیرتبه امتیاز - آزمایشیرتبه امتیاز - آزمایشیرتبه امتیاز - آزمایشیرتبه امتیاز - آزمایشیرتبه امتیاز - آزمایشیرتبه امتیاز - آزمایشیرتبه امتیاز - آزمایشیرتبه امتیاز - آزمایشیرتبه امتیاز - آزمایشیرتبه امتیاز - آزمایشی
امیر جان منبع اون 35 سال رو نگفتی؟
dishdish نوشته است:
امیرحسینم
معذرت. اصلاح شد
dishdish نوشته است:
من نمیگم مثل یه سینتی بیان توش موتور صدا awm2  بزارن من میگم بیان مثل رولند و کرگ این امکانات بده به مشتریاشون

1-جواب این مورد تکراری را در پست های قبل دادم که یاماها در افکت چندین برابر کرگ جبران کرده.
2-ارنجرهای رولند نرم افزارهای کاملا متفاوت و ناهمشکلی دارند که همه اونها صداسازی کاملی ندارند و بعضیاشون در حد همین یاماها هم نیستند و اتفاقا این دلیل خوبی است برای شما.
3-برای بار دوم عرض میکنم این صداسازی کاملی که بنده هم قبول دارم چه تفاوتی بین صداهای کرگ و یاماها ایجاد کرده؟ ادعاهای چند نفر هیچ سند و مدرکی محسوب نیست چون طرف مقابل هم برعکسش رو ادعا داره که این عزیزان همینجا هستند.  شما 4 عدد نمونه صدای ساخته شده ی خودت با صداسازی کامل کرگ 14میلیون تومنی بذار ببین من برات یا یاماها ی 5 میلیون تومنی نه همون صدا ، بلکه بهترش رو میذارم.اگر هم یکی دوتاش رو نداشتم بعد من با افکت های یاماها چیزی بجاش میذارم که شما نمیتونی با کرگ بسازی.
4-صداسازی که مدنظر شما است همون موتور AMW2 است در یاماها که منطقی است باید فرقی بین ارنجر و سینتی سایزر باشه.
dishdish نوشته است:
اون چیزی که واسه امثالی مثل من استفاده میشه تو ایران تو مجلس کرگ صداهای ایرانی پسند یا شرقی پسند داره میده به من ولی یاماها بیشترش غربی پسند هست اگه بخوای شرقی پسندش کنی امکانات زیاد در اختیارت قرار نداده که بسازیش
شما در همین چند پست قبل گفتی صداهای خام یاماها نسبت به کرگ بهتره که منم در این مورد تایید میکنم. الان شما در A3000  بهترین مجموعه صداهای اورینتال دنیا را دارید. یا حداقل در پک اورینتال A20000  با کمی تنوع و کیفیت پایین تر همین  مجموعه را دارید. الان کلی تبلیغات کردند که صداهای اورینتال یاماها رو میاریم روی کرگ و فلان...پس در مورد صدای شرقی داستان کاملا روشن است.
در مورد امثال شما امیرجان باید عرض کنم کسی که خواب است را میشود بیدار کرد ولی کسی که خودش را بخواب زده نمیشه.
اینکه شما یا خیلیا کرگ میخرند هدف ما نیست و. حرف حرفه ای هم نیست. جوابش همیشه مشخص بوده... پراید هم پر فروش ترین ماشین ایران است. آیا بهترین ماشینه؟
شما این را نگو که یک عده خالتور برای کسب درامد کرگ میخرند ، این را بگو که فروش یاماها در این دوره نسبت به 5 سال پیش چقدر افزایش فاحشی داشته. پس اینها دلیل صدای بهتر کرگ یا یاماها نمیشه.
dishdish نوشته است:
از نظر صداهای پریست یاماها قویتر و اماده تر هست تا کرگ باید خودت صدا سازی بلد باشی بشینی درست کنی
dishdish نوشته است:
یه استرینگ خیلی پر هست که شما هم شنیدیش 100 % یه نمونش تو EF7  هم هست
این صدا تعداد لایه هاش بالاست 22
یا یه براس تو کرگ از 18 لیه درست شده
منظورت EA7 هست؟
به اطلاع دوستان برسانم چنین صدا با چنین تعداد لایه ای هرگز در EA7  ندیده ام
به اطلاع دوستان نیز برسانم تایروس بیشتر از 8 لایه اصلا نمیگیره و هیچ صدایی با 8 لایه هم در تایروس5 نیست
با توجه به 2 مثال بالا و مشخص نشدن منبع 35 سال ، صدایی که در کرگ هم میفرمایی مطمئن هستم وجود نداره امیر جان ، مگر اینکه خودت بسازی الان.

مشخصات YIM

پست خوانده نشدهارسال شده در: پنج شنبه دی 1, 95 12:16 am 
آفلاين
عضو علاقه مند
عضو علاقه مند
نماد کاربر
رتبه امتیاز - آزمایشی
behrang نوشته است:
امیر جان منبع اون 35 سال رو نگفتی؟
dishdish نوشته است:
امیرحسینم
معذرت. اصلاح شد
dishdish نوشته است:
من نمیگم مثل یه سینتی بیان توش موتور صدا awm2  بزارن من میگم بیان مثل رولند و کرگ این امکانات بده به مشتریاشون

1-جواب این مورد تکراری را در پست های قبل دادم که یاماها در افکت چندین برابر کرگ جبران کرده.
2-ارنجرهای رولند نرم افزارهای کاملا متفاوت و ناهمشکلی دارند که همه اونها صداسازی کاملی ندارند و بعضیاشون در حد همین یاماها هم نیستند و اتفاقا این دلیل خوبی است برای شما.
3-برای بار دوم عرض میکنم این صداسازی کاملی که بنده هم قبول دارم چه تفاوتی بین صداهای کرگ و یاماها ایجاد کرده؟ ادعاهای چند نفر هیچ سند و مدرکی محسوب نیست چون طرف مقابل هم برعکسش رو ادعا داره که این عزیزان همینجا هستند.  شما 4 عدد نمونه صدای ساخته شده ی خودت با صداسازی کامل کرگ 14میلیون تومنی بذار ببین من برات یا یاماها ی 5 میلیون تومنی نه همون صدا ، بلکه بهترش رو میذارم.اگر هم یکی دوتاش رو نداشتم بعد من با افکت های یاماها چیزی بجاش میذارم که شما نمیتونی با کرگ بسازی.
4-صداسازی که مدنظر شما است همون موتور AMW2 است در یاماها که منطقی است باید فرقی بین ارنجر و سینتی سایزر باشه.
dishdish نوشته است:
اون چیزی که واسه امثالی مثل من استفاده میشه تو ایران تو مجلس کرگ صداهای ایرانی پسند یا شرقی پسند داره میده به من ولی یاماها بیشترش غربی پسند هست اگه بخوای شرقی پسندش کنی امکانات زیاد در اختیارت قرار نداده که بسازیش
شما در همین چند پست قبل گفتی صداهای خام یاماها نسبت به کرگ بهتره که منم در این مورد تایید میکنم. الان شما در A3000  بهترین مجموعه صداهای اورینتال دنیا را دارید. یا حداقل در پک اورینتال A20000  با کمی تنوع و کیفیت پایین تر همین  مجموعه را دارید. الان کلی تبلیغات کردند که صداهای اورینتال یاماها رو میاریم روی کرگ و فلان...پس در مورد صدای شرقی داستان کاملا روشن است.
در مورد امثال شما امیرجان باید عرض کنم کسی که خواب است را میشود بیدار کرد ولی کسی که خودش را بخواب زده نمیشه.
اینکه شما یا خیلیا کرگ میخرند هدف ما نیست و. حرف حرفه ای هم نیست. جوابش همیشه مشخص بوده... پراید هم پر فروش ترین ماشین ایران است. آیا بهترین ماشینه؟
شما این را نگو که یک عده خالتور برای کسب درامد کرگ میخرند ، این را بگو که فروش یاماها در این دوره نسبت به 5 سال پیش چقدر افزایش فاحشی داشته. پس اینها دلیل صدای بهتر کرگ یا یاماها نمیشه.
dishdish نوشته است:
از نظر صداهای پریست یاماها قویتر و اماده تر هست تا کرگ باید خودت صدا سازی بلد باشی بشینی درست کنی
dishdish نوشته است:
یه استرینگ خیلی پر هست که شما هم شنیدیش 100 % یه نمونش تو EF7  هم هست
این صدا تعداد لایه هاش بالاست 22
یا یه براس تو کرگ از 18 لیه درست شده
منظورت EA7 هست؟
به اطلاع دوستان برسانم چنین صدا با چنین تعداد لایه ای هرگز در EA7  ندیده ام
به اطلاع دوستان نیز برسانم تایروس بیشتر از 8 لایه اصلا نمیگیره و هیچ صدایی با 8 لایه هم در تایروس5 نیست
با توجه به 2 مثال بالا و مشخص نشدن منبع 35 سال ، صدایی که در کرگ هم میفرمایی مطمئن هستم وجود نداره امیر جان ، مگر اینکه خودت بسازی الان.

شما درست میگی صداها سازی یاماها بهتر از کرگ هست

در مورد اینکه میگی تو تایروس 8 لایه بیشتر وجود نداره درست ولی اینکه میگی صدای 8 لایه  وجود نداره از شما بعید هست شما دسترسی به صداهای sr2  نداری یاماها محدودت کرده تا ندونی صداهای 8 لایه هم وجود داره

در مورد ea7  شما برو تو قسمت wavefrome ببین یه صدای کاملش که تکنیک های نواختن اون سازم داره چند لایه هست

مشخصات

پست خوانده نشدهارسال شده در: پنج شنبه دی 1, 95 1:52 am 
آفلاين
عضو سایت
عضو سایت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: دوشنبه بهمن 26, 94 12:41 pm
کیبرد فعلی: Yamaha S770
نقل قول:
شما 4 عدد نمونه صدای ساخته شده ی خودت با صداسازی کامل کرگ 14میلیون تومنی بذار ببین من برات یا یاماها ی 5 میلیون تومنی نه همون صدا ، بلکه بهترش رو میذارم.اگر هم یکی دوتاش رو نداشتم بعد من با افکت های یاماها چیزی بجاش میذارم که شما نمیتونی با کرگ بسازی.
سلام بر استاد بهرنگ امکانش هست یه آموزش صدا سازی واسه ساخت صداهای پرحجم و قوی بزارید؟

مشخصات

پست خوانده نشدهارسال شده در: پنج شنبه دی 1, 95 3:44 am 
آفلاين
عضو علاقه مند
عضو علاقه مند
نماد کاربر
رتبه امتیاز - آزمایشی
قیمت چرا میکشی وسط بدون هیچ منطق و درکی ؟ کیفیت ساز شخص شما انداره همون 5 میلیون تومن هست همون ساز شما با کیفیتش که میشه تایروس 5 14 میلیون پولش هست حرفت مثل این میمونه ماشین بنز با ام وی ام مقایسه کنی هر دو اپشناشون زیاد هست ولی این کجا ان کجا من صدا میزارم اینجا ولی اگه نتونی اون صدا رو درست کنی دیگه پست نزار خواهشن بهتر پیشکش خیلی بیشتر از شما هم یاماها داشتم تجربم از شما تو یاماها بیشتر هست

مشخصات

پست خوانده نشدهارسال شده در: پنج شنبه دی 1, 95 4:22 am 
آفلاين
عضو سایت
عضو سایت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: سه شنبه مهر 15, 92 1:40 am
حالت من: Asleep
اولین ساز: casio ct 640
کیبرد فعلی: MOTIF XF-PX150-WX5
نرم افزار: Logic Pro X
زمينه تخصص: مبتدي علاقه مند اهنگسازي
بنده در این انجمن نه سر پیازم نه ته پیاز اما روز خوب من اصلا ارزش اینرو دارد که برای کسی ثابت کنم یاماها بهتر از کرگ هست و یا کرگ بهتر از یاماها هست شما رو نمیدونم. هر کدام یه سری خوبی ها دارند.

من اگر پستی اینجا گذاشتم هدفم مقایسه کیفی و کمی دو دستگاه و آشنایی با آنها هست و از اینکه بحث با پستهای جانبدارانه به جنگ و دعوا تبدیل بشه تمام پستها و مباحث قبلی رو بی اعتبار میکنه. کاربری نظری داد بهترین کار برای اینکه ثابت شود مقایسه صداها و صداسازی هست. احتیاج به این کارها نیست. من  از ایشون خواستمصدای استرینگ بگذارند ایشون هم گفت میگذارند اگر تونستند قول هم نداد! کسی هم تخریب نشد به کسی هم بر نخورد اعصاب کسی هم خورد نشد.  اگر دوست دارید که مقایسه درست درمون پیش بره توی خاکی وارد نشید. کمی تمدن از خودتان بروز بدید تا مباحث این تاپیک برای همه به یادگار بماند.

آقای دیش دیش و آقای احسان لطفا کمی بیشتر مدارا کنید و به اعصاب خودتان مسلط باشید. هر چی هم گفتید فراموش کنید. صلواتی در کنید ادامه بدید.

مشخصات

پست خوانده نشدهارسال شده در: پنج شنبه دی 2, 95 6:14 am 
آفلاين
مدیر کل
مدیر کل
رتبه امتیاز - آزمایشیرتبه امتیاز - آزمایشیرتبه امتیاز - آزمایشیرتبه امتیاز - آزمایشیرتبه امتیاز - آزمایشیرتبه امتیاز - آزمایشیرتبه امتیاز - آزمایشیرتبه امتیاز - آزمایشیرتبه امتیاز - آزمایشیرتبه امتیاز - آزمایشیرتبه امتیاز - آزمایشی
dishdish نوشته است:
اینکه میگی صدای 8 لایه  وجود نداره از شما بعید هست
نگفتم وجود نداره. گفتم اکثر نوازنده های ما بیشتر از 3 الی 4 صدا را ترکیب نمیکنند مگر اینکه بخوان یک صدای ارکسترال برای کارهای کلاسیک بسازند.
صداهایی که از کارخانه ی برندها مثال میزنی ، کاری به صداسازی برای یوزر نداره گرچه همون هم توضیح دادم که چنین صداهایی در تایروس و رولند وجود نداره.
dishdish نوشته است:
شما دسترسی به صداهای sr2 نداری یاماها محدودت کرده
اتفاقا همین زاویه دید غلطه.
یاماها به تو یک هدیه داده بنام s.art که همین است که هست.. دیگه تو نمیتونی بگی چون هدیه من قابل ویرایش نیست بدرد نمیخوره.
میخوایی ویرایش کنی؟ برو سینتی سایزر بخر مثل صداسازی کرگ خودت مشابه s.art  بساز.
شما این صداهای s.art  رو باید در ارنجر کرگ بسازی که هرگز نمیتونی با دقت و تخصص کمپانی برابری کنی  چون تنها بحث لایه و دکمه نیست. کلی ترفند توشون تعریف شده.
dishdish نوشته است:
کیفیت ساز شخص شما انداره همون 5 میلیون تومن هست همون ساز شما با کیفیتش که میشه تایروس 5 14 میلیون پولش هست
با این استدلال پس یعنی صداهای Pa4x  هم همان Pa50 است که البته خیلی ها هم همین نظر رو دارند واقعا. گرچه نظر من نیست.
تایروس ها دارای صداهای s.art2 هستند که میدرنج های یاماها ندارند و تعداد و کیفیت صداها هم فرق دارد.
از لحاظ صداسازی در تایروس میتونید با نرم افزارش دقیقا همان صداسازی کرگ را در هشت لایه و 3 پارت انجام بدید روی صداهای پرست دستگاه.
dishdish نوشته است:
من صدا میزارم اینجا ولی اگه نتونی اون صدا رو درست کنی دیگه پست نزار خواهشن بهتر پیشکش خیلی بیشتر از شما هم یاماها داشتم تجربم از شما تو یاماها بیشتر هست
امیرجان ضمن اینکه برای اون 35 سال هیچ منبعی ارائه نکردی باید عرض کنم ظاهرا کمی داری به حاشیه هم منحرف میشی.من گفتم بحث فنی است و جواب های من به متن های تو صرفا برای استفاده آیندگان است نه کل کل کردن با تو. من خودم ازت خواستم 4 عدد صدابذاری که دیگر دوستان این تفاوت رو بشنوند چون من میدونم تفاوت ها رو. حالا اینکه تجربه شما چقدر هست قطعا برای خودت اهمیت دارد و امیدوارم کاملتر هم بشود.
ehsan09352 نوشته است:
سلام بر استاد بهرنگ امکانش هست یه آموزش صدا سازی واسه ساخت صداهای پرحجم و قوی بزارید؟
دوست عزیزم این یک بحث چند جمله ای و چند پست هم نیست که توضیحش بدم.
اگر مایل بودید میتونید توی دوره های اموزشی و نخصصی من برای کیبورد و تمام امکانات ان از جمله صداسازی و ریتمسازی توی تهران شرکت کنید.
سیستم پیام خصوصی سایت ظاهرا فعلا مشکل داره. میتونید به من تلگرام پیام بدید.

مشخصات YIM

پست خوانده نشدهارسال شده در: پنج شنبه دی 2, 95 6:50 am 
آفلاين
مدیر کل
مدیر کل
muse نوشته است:
بنده در این انجمن نه سر پیازم نه ته پیاز اما روز خوب من اصلا ارزش اینرو دارد که برای کسی ثابت کنم یاماها بهتر از کرگ هست و یا کرگ بهتر از یاماها هست شما رو نمیدونم. هر کدام یه سری خوبی ها دارند.
  مشکل چیه؟
من در جریان نیستم!!؟
لطفا مدیران به من اطلاع بدهند.

مشخصات YIM

پست خوانده نشدهارسال شده در: پنج شنبه دی 2, 95 2:57 pm 
آفلاين
عضو علاقه مند
عضو علاقه مند
نماد کاربر
رتبه امتیاز - آزمایشی
behrang نوشته است:
dishdish نوشته است:
اینکه میگی صدای 8 لایه  وجود نداره از شما بعید هست
نگفتم وجود نداره. گفتم اکثر نوازنده های ما بیشتر از 3 الی 4 صدا را ترکیب نمیکنند مگر اینکه بخوان یک صدای ارکسترال برای کارهای کلاسیک بسازند.
صداهایی که از کارخانه ی برندها مثال میزنی ، کاری به صداسازی برای یوزر نداره گرچه همون هم توضیح دادم که چنین صداهایی در تایروس و رولند وجود نداره.
dishdish نوشته است:
شما دسترسی به صداهای sr2 نداری یاماها محدودت کرده
اتفاقا همین زاویه دید غلطه.
یاماها به تو یک هدیه داده بنام s.art که همین است که هست.. دیگه تو نمیتونی بگی چون هدیه من قابل ویرایش نیست بدرد نمیخوره.
میخوایی ویرایش کنی؟ برو سینتی سایزر بخر مثل صداسازی کرگ خودت مشابه s.art  بساز.
شما این صداهای s.art  رو باید در ارنجر کرگ بسازی که هرگز نمیتونی با دقت و تخصص کمپانی برابری کنی  چون تنها بحث لایه و دکمه نیست. کلی ترفند توشون تعریف شده.
dishdish نوشته است:
کیفیت ساز شخص شما انداره همون 5 میلیون تومن هست همون ساز شما با کیفیتش که میشه تایروس 5 14 میلیون پولش هست
با این استدلال پس یعنی صداهای Pa4x  هم همان Pa50 است که البته خیلی ها هم همین نظر رو دارند واقعا. گرچه نظر من نیست.
تایروس ها دارای صداهای s.art2 هستند که میدرنج های یاماها ندارند و تعداد و کیفیت صداها هم فرق دارد.
از لحاظ صداسازی در تایروس میتونید با نرم افزارش دقیقا همان صداسازی کرگ را در هشت لایه و 3 پارت انجام بدید روی صداهای پرست دستگاه.
dishdish نوشته است:
من صدا میزارم اینجا ولی اگه نتونی اون صدا رو درست کنی دیگه پست نزار خواهشن بهتر پیشکش خیلی بیشتر از شما هم یاماها داشتم تجربم از شما تو یاماها بیشتر هست
امیرجان ضمن اینکه برای اون 35 سال هیچ منبعی ارائه نکردی باید عرض کنم ظاهرا کمی داری به حاشیه هم منحرف میشی.من گفتم بحث فنی است و جواب های من به متن های تو صرفا برای استفاده آیندگان است نه کل کل کردن با تو. من خودم ازت خواستم 4 عدد صدابذاری که دیگر دوستان این تفاوت رو بشنوند چون من میدونم تفاوت ها رو. حالا اینکه تجربه شما چقدر هست قطعا برای خودت اهمیت دارد و امیدوارم کاملتر هم بشود.
ehsan09352 نوشته است:
دوست عزیزم این یک بحث چند جمله ای و چند پست هم نیست که توضیحش بدم.
اگر مایل بودید میتونید توی دوره های اموزشی و نخصصی من برای کیبورد و تمام امکانات ان از جمله صداسازی و ریتمسازی توی تهران شرکت کنید.
سیستم پیام خصوصی سایت ظاهرا فعلا مشکل داره. میتونید به من تلگرام پیام بدید.

اینطور که شما استدلال میکنی یعنی که ریتم های دستگاه هم هدیه هست ؟ چون اونها هم محدودیت داره نمیشه دستکاریش کرد تا بخوای انجام بدی پاک میشه

درمورد کل کل من نکردم دوست دیگه انجام داد منم جوابش رو دادم حاشیه هم نرفتم و اونکار رو انجام میدم چون دوست خوبمون در خواست کرد همچنین شما

در مورد اون 35 سال بنده خدمتتون عرض کردم ساز roland D50  لگاتو داشت و از اون موقع این سیستم وارد کیبورد شده حالا تو سینتی الانم نمیدونم نزدیک 10 سال شاید بیشتر وارد ارنجر ها شده و الان شرکت های کرگ رولند از این سیستم بهره میبرن نه یه شرکتی مثل یاماها با این همه تجربه اصلا چیزی به این سادگی رو واسه ارنجر هاش استفاده نکرده این اصل هم بسیار مهم هست تو صداسازی اونم واسه ما ایرانی ها یا ارمنی ها یا ترک ها که خیلی از این سبک استفاده میکنیم

در مورد اینکه ساز pa50 صداهاش یکی هست یا pa4  میتونم بگم تا 60 % بله شبیه هم هستن

در اخر بنده تنها شخصی هستم که کوچکترین حساسیتی به شرکت کرگ و یاماها و رولند ندارم و تمام بحث های بنده واسه کمبود های این دو شرکت هست اینجا هم تاپیک مقایسه صدا سازی این دو شرکت هست بنده هم عرض کردم تو صداسازی یاماها ضعیفتر از کرگ هست این یه چیز مشخص هست تو سری تایروس صداسازی تا حد زیادی اندازه سری کرگ هست هم فقط لگاتو رو کم داره این گفته هیچ تغییری نمیکنه و هیچ ربطی به این نداره صدای پریست ها یا اماده دوساز کدومش بهتر هست اگه این سوال هم پرسیده شه بله تو یاماها صداهای اماده در دسترس قرار داره که تو کرگ شاید باید نیم ساعت وقتت رو بگزاری تا درستش کنی ولی صداهایی میشه تو کرگ ساخت که نمیشه به هیچ عنوان شبیهش رو تو یاماها ساخت بنده خودم خیلی تلاش کرده بودم ولی متاسفانه به خاطر یه لگاتو این امکان وجود نداشت

مشخصات

موضوع پست: Re: مقایسه صداسازی یاماها و کرگ و رولند
پست خوانده نشدهارسال شده در: پنج شنبه دی 2, 95 4:28 pm 
آفلاين
مدیر کل
مدیر کل
dishdish نوشته است:
ینطور که شما استدلال میکنی یعنی که ریتم های دستگاه هم هدیه هست ؟ چون اونها هم محدودیت داره نمیشه دستکاریش کرد تا بخوای انجام بدی پاک میشه
در مقابل کلمه "ریتم" کلمه "صدا" قرار میگیره که من نگفتم "صدا". یک دسته ویژه از صداها رو گفتم. بله ریتمهای Audio Style  هم هدیه هستند.
و در مقابل کلمه محدودیت بهترین کلمه هدیه بود برای اصلاح زاویه دید شما.در مورد s.art  بیشتر بحث نمیکنم چون به موضوع تاپیک مربوط نمیشه.
dishdish نوشته است:
در مورد اون 35 سال بنده خدمتتون عرض کردم ساز roland D50  لگاتو داشت و از اون موقع این سیستم وارد کیبورد شده
اولا رولند D50 سال 1987 تولید شد که میشه 29 سال الان.
دوما D50  یک سینتی است که در مقابلش سری DX7 و DX11 قرار دارند که از همان موقع لگاتو داشتند.
سوما یک نوازنده سطح متوسط هم میدونه سینتی رو با ارنجر مقایسه نمیکنند چه برسه شما که تجربه ات از من بیشتر هست بقول خودت.
منبع1 - منبع2 - منبع3
چهارما قبل از سینتی سایزر D50 و DX7 و M1 ارنجر PSR64 در یاماها حالت SOLO را داشت که الیرغم میل خودشون همان لگاتو بود.
dishdish نوشته است:
یاماها با این همه تجربه اصلا چیزی به این سادگی رو واسه ارنجر هاش استفاده نکرده این اصل هم بسیار مهم هست تو صداسازی اونم واسه ما ایرانی ها یا ارمنی ها یا ترک ها که خیلی از این سبک استفاده میکنیم
کاملا درسته و دقیقا برای همین هم من طی چند سال مذاکره و جلسه حضوری و ایمیل روی گزینه لگاتو برای طراحان یاماها پافشاری کردم که الان توی A3000  این سیستم هست.دیگه چه بهانه ای هست؟
و با توجه به بهترین مجموعه صداهای ایرانی و شرقی این دستگاه که اکثرا بی رغیب هستند دیگه بهانه ای برای لگاتو وجود نداره ، غیر از نگاه به دهن مردم و دنبال نام کیبورد بودن.
dishdish نوشته است:
در مورد اینکه ساز pa50 صداهاش یکی هست یا pa4  میتونم بگم تا 60 % بله شبیه هم هستن
افرینو در یاماها هم همون حدوده ، در رولند هم همین حدوده.
هر خواننده و آهنگسازی سبک و محتوای خودش رو داره.هر شرکتی هم مال خودش رو. پس نمیشه بگیم کیبورد 5 میلیون تومنی کرگ و رولند و یاماها همان صداها و صداسازی کیبورد 15 میلیون تومنی را دارد. من اعتقاد دارم کرگ در Pa4x  واقعا صداهایش را متحول کرد ولی بحث تاپیک صداسازی است.
dishdish نوشته است:
در اخر بنده تنها شخصی هستم که کوچکترین حساسیتی به شرکت کرگ و یاماها و رولند ندارم
تنها شخص؟ از اون حرفا زدیا
همه ی ما این جمله رو میگیم امیر جان. برو پست اول من رو بخون. من هم همین صداسازی برتر کرگ رو نسبت به یاماها بطور کامل گفتم. منتها بحث باز میشه سر جزییات.
dishdish نوشته است:
تو کرگ شاید باید نیم ساعت وقتت رو بگزاری تا درستش کنی ولی صداهایی میشه تو کرگ ساخت که نمیشه به هیچ عنوان شبیهش رو تو یاماها ساخت بنده خودم خیلی تلاش کرده بودم ولی متاسفانه به خاطر یه لگاتو این امکان وجود نداشت
حرفات رو قبول دارم اینجا کاملا ولی واقعا نمیتونی یک لگاتو را بهانه کنی. گرچه همون همروی A3000 هست الان.
همین الان مصطفی اندیشمند که همینجا هم هست یک مثال زنده است و حتی بهنام محمودی. خودشون بیان بگنا گر من غلط میگم.
هرچه با سیستم لگاتوی A3000 کار کردند بیشتر به بی فایده بودن این سیستم اعتراف کردند

مشخصات YIM

+ ارسال پاسخ  صفحه 5 از 7 |      1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  
پاسخ سریع
موضوع:

تعداد صفحات: صفحه 5 از 7

تعداد پست ها:  69 پست

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 2 مهمان مديران انجمن: behrang, mojtaba190
نمايش پست ها از پيشين:  مرتب سازي بر اساس  

قوانين انجمن

شما نمي توانيد مبحث جديدي در اين انجمن ايجاد کنيد
شما نمي توانيد به مباحث در اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن ويرايش کنيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن حذف کنيد
شما نمي توانيد فايل هاي پيوست در اين انجمن ارسال کنيد
انتقال به: