توقف زمان !!

قیمت های بروز در مناطق مختلف
راهنمایی برای خرید کیبرد مناسب

مدیران انجمن: behrang، mojtaba190

قوانین انجمن
1.پست های نـامربوط باموضوع مبحث حذف میشوند
2.معرفی شماره تلفن وسایت و وبلاگ شخصی ممنوع است (درپیام خصوصی مجاز است)
3.معرفی کیبرد برای فروش فقط در فروشگاه سایت وبا هماهنگی مدیر سایت
آواتار کاربر
شوالیه آسمان
با تعداد پست های زیاد
با تعداد پست های زیاد
کیبرد فعلی: S770
کارت صوتی: Audio g
زمينه تخصص: آهنگسازي با كيبرد
محل اقامت: تهران

توقف زمان !!

پست خوانده نشده

با سلام
الان دقیقا از تابستان سال 1389 دوسال میگذره و اینطوری که معلومه شرکت های تولید کننده ادوات موسیقی هیچ علاقه ای به تولید محصولات جدید ندارند یا شاید هیچ برنامه برای تولید ارنجر جدید ندارند.
در اون سال اگه یادتون باشه همواره چندین کیبورد بودن که کاربران بتونن اون ها رو با هم مقایسه کنند ولی الان مقایسه همیشه به چند مدل خاص محدود میشه.به نظر من علت این امر بالا رفتن قیمت تولید ارنجر جدید و همچنین بالارفتن توقع نوازندگان از ساز جدید می باشد !
به طوری که شرکتی مثل کاسیو که سال 2009 را با ورود بیش از ده ارنجر به بازار آغاز کرد سال 2012 را در حالی آغاز کرده که تنها چند محصول خود را ارتقا داده است مثل Ctk-4200 که حتی خود کمپانی سازنده نمیدونه تفاوت آن با نسخه قبلی یعنی Ctk-4000 کجاست !!

شرکت یاماها هم که دقیقا دوسال در خواب زمستانی به سر می برد سال 2012 را با ارنجر جدید خود به نام A-2000 آغاز کرد که متاسفانه با محدودیت نرم افزار سمپل خود نتوانست پاسخگوی نیاز طرفداران خودباشد

شرکت کرگ هم که عقربه های ساعت سال هاست برایش متوقف شده و آخرین ارنجر پرطرفدار آن همین PA-500 می باشد
شرکت رولند هم فقط به فکر ارتقای Prelude و gw8 بوده و همچنان کاربران از سختی کار با آن گلایه دارند.

جدول زیر نشان از توقف زمان در سال 2010 و 2011 در شرکت های تولید کننده ادوات موسیقی دارد .
تصویر
مهم نیست که زیبا باشی . زیبایی این است که مهم باشی حتی برای یک نفر
آواتار کاربر
Mr.Energy
با تعداد پست های زیاد
با تعداد پست های زیاد
اولین ساز: Casio Sa21
کیبرد فعلی: Psr S970
کارت صوتی: تو فکرش هستم
میکروفون: WEM hc2000
نرم افزار: Adobe Audition-Sonar
موبایل: Note 3
زمينه تخصص: نوازندگي كيبرد
محل اقامت: در کنار S970 !!!

Re: توقف زمان !!

پست خوانده نشده

مرتضی جان ممنون از این مطلب مفید و به جا
به نظر من تو 4-5 سال اخیر به خاطر پیشرفت زیادی که تو ساخت کیبوردها شاهد بودیم توقع نوازنده ها و حتی کسانی که اجرای زنده با یک کیبورد رو میبینن و میشنون (تماشاچی عادی که سررشته خاصی تو زمینه موسیقی نداره) به شدت بالا رفته و سازندگان با ساختن یه کیبورد جدید که میزان کمی از امکاناتش نسبت به مدل قبلی بهتر و پیشرفته تر شده نمیتونن نیاز نوازنده ها رو برآورده کنن و به قول معروف نیاز موسیقیایی اونا رو ارضاء کنن ... بلکه باید یه ایده و فناوری جدید تو کیبوردها دیده بشه تا بتونه بازار فعلی رو متحول کنه ... مثل قابلیت سمپلینگ که تو زمان gem wk و korg pa80 به کیبوردها اضافه شد و همه رو حیرت زده کرد ... شاید هم دارن روی طراحی یه کیبورد فوق حرفه ای کار میکنن که ما بی خبریم !!!!!!!!! و به همین دلیل هم کیبورد جدید وارد بازار نمیکنن... و همونطور که مرتضی عزیز هم گفت عامل قیمت هم بی تاثیر نیست
به نیکی گرای و میازار کس

ره رستگــاری همینست و بس
behrang
مدیر کل
مدیر کل
اولین ساز: Casio SA21
کیبرد فعلی: A5000 - EA7 - MODX
نرم افزار: MAGIX STUDIO 2022
زمينه تخصص: برنامه سازي كيبرد
تشکر کرده: 228 دفعه

Re: توقف زمان !!

پست خوانده نشده

از اونجایی که مرتضی ی عزیز این نظریه رو قبلا هم گفته بودن و من مختصر توضیح دادم ولـــی ظاهرا بر نظریه محترم خودش پافشاری داره که داش مرتضی ی ما.فقط اینبار میتونم تکرار کنم با دلایلی که از قبل گفتم این نظریه با تجربه طولانی بنده کامــلا اشتباه است. تصویر

(نظریه شخصی)
ما اصلا در یک مقطعی نیستیم که همه برندها با هم همزمان به دلیلی خاص مدل جدیدی ارنجر بیرون ندادند.
ما شاهد فاصله های زمانیه خیلی طولانی تری بودیم که برندی مدلی رو معرفی نمیکرد.
شرکت کرگ که از قدیم همینطور دیر به دیر مدل ارنجر جدید معرفی میکرد.
شرکت رولند که تازه 2 سال نشده GW8 رو معرفی کرده درصورتی که قبل از "پرلود" زمان بیشتری رو در سکوت ارنجر بسر میبرد.
یاماها هم که ارنجر جدیدش A2000 و Tyros4 Black است.حالا چه مورد استقبال واقع بشه یا نشه معرفی کرده.
کاسیو هم قبل از این حجوم سری CTKهای اخری سال ها ساکت تر از الآن بود.مسلما بعداز معرفیه این همه مدل از کاسیو باید هم مدتی رو منتظر فروش اینها باشه.
از ctk2000 تا ctk7000 خودش حدود2سال مدل بیرون میومد که مابین اونها AT3 و AT5 و 2 مدل سینتیسایزر هم بودند.
در مورد استقبال از GW8 و A2000 هم باید بگم Pa50 بعد از حدود 2سال تازه شروع کرد به جا افتادن.و بعد از حدود 4 سال جا افتاد.
A2000 که حدود 5 ماه هست اومده این همه سر وصدا کرده
GW8 بنده خدا هم که سمپل نمیگیره با این هال توی همین سایت ببینید چند نفر GW8 دارند که من واقعا لذت بردم.
لطفا از دکمه تشکر در گوشه پست استفاده کنید برای بالا رفتن امتیاز موضوع
موضوع جدید ارسال پست

بازگشت به “بازار معاملات کیبرد”

• اطلاعات