مقایسه ریتم هفتاد روزه در کرگ و یاماها

نمونه های صوتی , تصویری از کیبردها برای آشنایی بیشتر با مدل ها

مدیران انجمن: behrang، mojtaba190

کدام ریتم از دمو های زیر بهتر است؟

ریتم کرگ
6
17%
ریتم یاماها
29
83%

مجموع رأی ها: 35
آواتار کاربر
Rahavash
عضو ویژه
عضو ویژه
اولین ساز: کیبورد yamaha psr630
کیبرد فعلی: ....!؟
موبایل: poco x6 pro 5g
زمينه تخصص: ريتم سازي باكيبرد
محل اقامت: آلمان
تشکر کرده: 11 دفعه
تماس:

Re: مقایسه ریتم هفتاد روزه در کرگ و یاماها

پست خوانده نشده

Rahavash نوشته شده:
dishdish نوشته شده:خب حالا که بحث عوض شد منم شرکت ک

حالا اپه جناب بهرنگ bm5 واسه کرگ دقیقا همونطوری که واسه یاماها درست کرده درست کنه متوجه منظور من میشین

یه مسئله

بهرنگ جان بنده منظورم این نیست میدرنج یاماها بد هست واسه کرگ خوب هست گفتم کلا یاماها نباید این میدرنج رو میزد اسم خودش رو خراب میکرد بنا به دلایلی که خودم میدونم نمیگم کرگ که اصلا یه وضعی میدرنجاش از پلاستیک کهنه درست شده
کلا میدرنج ها کلاویش توهینی به نوازنده هست

در مورد سمپل که میگین 512 مگ داره اره واسه کسی که این میزان سمگل استفاده میکنه عالی هست و کرگ ضعف داره رو این قضیه واسه کرگ متاسفم

یه بدی دیگه داره الان 400 مگ سمپل میخوره ( منم بیشتر از 130 مگ استفادم نمیشه ) بخوای توش 400 مگ بریزی 2 دقیقه طول میکشه لود شه اینم یه ضعف هست واسه کرگ و من متاسفم واسه کرگ

در مورد لگاتو معنی مفهوم لگاتو از نظر من با شما خیلی فرق میکنه در این مورد بحثی نمیشه کرد با شما

در مورد پخش کیفیت بنده اطلاعاتتون در اون حد نیست بخوام با شما بحث کنم شما درست میگین هادی هیجانی ....

در مورد اینکه میگی با من رقابت میکنین عرض کنم من یاماها a3 داشته باشم شما تایروس 5 باز نمیتونی با من رقابت کنی

در مورد دوست داشتن سینتی سایزر فکر نکنم اصلا بدونین سینتی سایزر با ورک استیشنی که نام بردین موتیف چه فرق هایی داره

به هر حال موفق باشی تو موسیقی الان شوبرت هم بیاد واسه شما منطق بیاره شما دوست من مخالفت میکنین باهاش تصویر
اینجا جاش نیست ولی خودت رو با این کار مقایسه کن بعد با هم بحث کنیم راجب به خالتور کیفیت چیزای دیگه

http://s6.picofile.com/file/8256214700/ ... 7.m4a.html

اجراے قشنگے بود در مورد تعصب و یاماھا ھر چے بگم شُما باز ھمونو میگید
ولے کسے رو دست کم نگیرید شُما جشنائے ک من مےرم رو ھم ندیدین کہ حداقل بالاے دوھزار نفر دعوت و صد الے دویست نفر گاھے بیشتر مےرقصن
اونم از اجراے ۶/۸گرفتہ تا کردے بندرے رپ شمالے و غیرہ
بقول اینجائے ھا ارتش یکنفرہ رو ندیدین من خودم مینوازم و خودمم مےخونم انشاللہ نمونہ کار ن صوتے بلکہ تصویرے براتون میذارم کہ زیاد ھم کسے رو دست کم نگیرید خیلے ھم تمایل داشتین یہ جشن میگیرم دوتائے مےریم اینجا شُما ھم منو نمیشناسے داداش کہ اینقدر دست کم گرفتے مارو
☆☆☆بہ آیندہ خود وفادار باشید نہ بہ گذشتہ خود ☆☆☆
(R-R)
آواتار کاربر
dishdish
عضو علاقه مند
عضو علاقه مند
کیبرد فعلی: pa4x _ roland D50
نرم افزار: cubase .FL
موبایل: s3
زمينه تخصص: نوازندگي كيبرد
محل اقامت: قائمشهر و ساری

پست خوانده نشده

بهتره از مبحث خارج نشیم من کلا یه کار گذاشتم که سطح بحث هایی که میکنی رو بدونی و خارج از این موضوع با من بحث نکنی چیزی در مورد ساز ها به من اموزش بدی بیشتر سطح خودم رو نشونت دادم تا بخوام دست کم بگیرمت من احترام میزارم به کارتون چه خوب باشه چه بد چون دوست دارین موسیقی رو و بازم میگم من کسی رو دست کم نمیگیرم ولی چیزی که شما از یه ساز (نرم افزاری ) بلد هستین شاید 40 % چیزی که من بلد هستم نباشه چون خیلی وقت هست با سازهای حرفه ای کار میکنم سال 81 اولین ساز سمپلرمو خریدم یاماها 9000 و از اون موقع سمپل دارم که هر یه دونه wave اون موقع تا 20 هزار تومان فروخته میشد تا الان

هر حرفی هم زدم بی تعصب بوده و این 2 برند هیچ کدوم کامل نیستن و کمبود هایی دارن

موفق باشید تصویر
آواتار کاربر
STUDIO SIMA
عضو ویژه
عضو ویژه
اولین ساز: سه تار
کیبرد فعلی: YAMAHA PSR-A3000
میکروفون: M59
زمينه تخصص: نرم افزارهاي ويدئو
محل اقامت: همه ایران سرای من است

پست خوانده نشده

با سلام

جناب dishdish جان محبت کنید یک اجرا با کیبردتون رکورد بگیرید و برای دمو و بحث و تبادل نظر و مقایسه قرار دهید.لینکی که زحمت کشیدید گذاشتید یک اجرای زنده هست ولی حیف و صد حیف که از کیفیت رکورد مناسبی برخوردار نیست و به همین دلیل خیلی نمی شه روش استناد داشت و سطح کار را سنجید.با تشکر فراوان

مثلا مثل این ریتم که با pa900 اجرا شده.اجرای آهنگ چادرت را دیدم از محمد بختیاری (عمدا این ریتم را گذاشتم تا قدری بحث به موضوع اول برگردد)

دانلود اجرای ریتم چادرت را دیدم محمد بختیاری با pa900
آواتار کاربر
dishdish
عضو علاقه مند
عضو علاقه مند
کیبرد فعلی: pa4x _ roland D50
نرم افزار: cubase .FL
موبایل: s3
محل اقامت: قائمشهر و ساری

پست خوانده نشده

چشم به موقع اینکار رو انجام میدم ولی بنده برنامه سازی نیستم که بخوام همه چی رو توش قرار بدم فقط چیزایی که به من مربوط میشه رو درست میکنم زیادی رو ریتم سمپل تومبا این چیزا مانور نمیدم چون کور میشن نوازننده های محترم میزنن و وظیفشون رو انجام میدن تصویر پس فکر نمیکنم کارهای من زیاد واسه شما خوب باشه چون اصلا به ریتم اهمیت نمیدم و فقط به ملودی صداهای اجزای یه اهنگ اهمیت میدم ( گیتارم جزوش نیست ) اگه با این حال بازم دوست داشتین چشم قرار میدم تصویر
goli
عضو علاقه مند
عضو علاقه مند
اولین ساز: trumpet
کیبرد فعلی: Yamaha PSR S970
نرم افزار: fl studio & adobe audition
موبایل: Samsung Note3
زمينه تخصص: مبتدي علاقه مند كيبرد

پست خوانده نشده

شما هم دوتا ریتم بسازین بیایم تو تاپیک شما اینجا فضاش تکراری شده تصویرببینیم در عمل چیکاره این تصویر
تاالان که فقط رجز خونی کردین فایده نداره که -دستی به تیزی ببرین-!!!!!!............... اون فایلی که دیش دیش گذاشت که معلوم نیس چی بوداصنتصویرتصویر فایل با کیفیت بزارینتصویر.
بچه ها تاپیک بعدیا جور کردمتصویر و تا چند روز دیگه سرگرم خواهیم بودتصویرتصویرتصویر

خلاصه این چنتا پست آخری: -_-
تصویرعای ام شاختصویرتصویر

امیدواریم دیگه تکرار نشه و همه شیک و مجلسی هنر خودشون را به نمایش بگزارن و به هنر همدیگه احترام بگزارن.

اصن میخواین مسابقه ریتم سازی بزاریم چون توی ماه رمضن هستیم دوستان وقت کافی هم دارن(البته بعضی از دوستان خیلی باللللان ولی اگر ممکنه افتخار بدن) هرکس موافقه بلایکه تصویر
و مدیریت اگر میدونه مسابقه را برگزار کنهتصویر
behrang
مدیر کل
مدیر کل
اولین ساز: Casio SA21
کیبرد فعلی: A5000 - EA7 - MODX
نرم افزار: MAGIX STUDIO 2022
زمينه تخصص: برنامه سازي كيبرد
تشکر کرده: 228 دفعه

پست خوانده نشده

dishdish نوشته شده:بهرنگ جان بنده منظورم این نیست میدرنج یاماها بد هست واسه کرگ خوب هست گفتم کلا یاماها نباید این میدرنج رو میزد اسم خودش رو خراب میکرد بنا به دلایلی که خودم میدونم نمیگم کرگ که اصلا یه وضعی میدرنجاش از پلاستیک کهنه درست شده
دیش دیش جان اتفاقا من هم کاملا در جریان علایق و سلایق تو هستم و در پست قبلی هم همین جمله رو نوشتم که توجه نکردی. آقای رهاوش هم منظور شما رو اشتباه برداشت کرده چون شما تا حدی ایرادهای هر دو رو گفتی.
منتها از لحاظ بحث فنی نظریاتت در مورد خروجی همیشه غلط و شخصی بوده و خیلی هم راجبش برات توضیح تجربی و تئوری دادم ولی متاسفانه نمیخوایی حتی روش فکر کنی. فقط همیشه میگی من اینقدر تجربه دارم و من با همه کیبوردها کار کردم. خوب ما هم این تجربه را داریم. بلکه بیشتر ولی شما قبول نمیکنی.
در مورد میدرنج های کرگ و یاماها هم به هیچ وجه ابرو ریزی نیستند و بسیار کار درست و صحیحی هستند.یعنی با استدلال شما
یاماها باید فقط کیبوردهای هم رنج تایروس5 بسازه
کرگ باید فقط هم رنج pa4x و pa3x بسازه
رولند کلا ابرو نداره چون ارنجری در این سطح نداره
کاسیو هم باید کلا تولیدات کیبورد رو متوقف کنه

این استدلال ها در دایره سلایق شخصی شما جا داره که محترم هم هست ولی عمومی نیست. من کاملا تایید میکنم کلاوی های S های جدید یاماها آشغال است ولی اگر کلاوی حرفه ای میذاشت قیمتش خیلی بیشتر میشد چون باید بدنه و خیلی موارد داخلی کیبورد هم ارتقا میداد و اتفاقا با این قیمت ارزان و مفت و این امکانات فوق العاده بالا همین کلاوی هایی هم گذاشته برای ما از سرمون زیاده.
در مورد کرگ هم جدا از اشکالات نرم افزاری که عیب و ایراد محسوب میشند کاملا حق میدم که بدنه و بلندگوهای ضعیف شده. چون رنج و قیمت این مدل ها این موارد رو ایجاب میکنه.
همه شرکت های دنیا مدل های مختلف با قیمت های مختلف برای اقشار مختلف مشتری ها تولید میکنند.
لطفا از دکمه تشکر در گوشه پست استفاده کنید برای بالا رفتن امتیاز موضوع
اشکان یاماها
متخصص Yamaha
متخصص Yamaha
اولین ساز: Casio
کیبرد فعلی: Yamaha s970 korg m50
کارت صوتی: Steinberg
میکروفون: Headset
نرم افزار: Cubase
موبایل: Sony z5permium
محل اقامت: خوزستان

پست خوانده نشده

behrang نوشته شده:
dishdish نوشته شده:بهرنگ جان بنده منظورم این نیست میدرنج یاماها بد هست واسه کرگ خوب هست گفتم کلا یاماها نباید این میدرنج رو میزد اسم خودش رو خراب میکرد بنا به دلایلی که خودم میدونم نمیگم کرگ که اصلا یه وضعی میدرنجاش از پلاستیک کهنه درست شده
دیش دیش جان اتفاقا من هم کاملا در جریان علایق و سلایق تو هستم و در پست قبلی هم همین جمله رو نوشتم که توجه نکردی. آقای رهاوش هم منظور شما رو اشتباه برداشت کرده چون شما تا حدی ایرادهای هر دو رو گفتی.
منتها از لحاظ بحث فنی نظریاتت در مورد خروجی همیشه غلط و شخصی بوده و خیلی هم راجبش برات توضیح تجربی و تئوری دادم ولی متاسفانه نمیخوایی حتی روش فکر کنی. فقط همیشه میگی من اینقدر تجربه دارم و من با همه کیبوردها کار کردم. خوب ما هم این تجربه را داریم. بلکه بیشتر ولی شما قبول نمیکنی.
در مورد میدرنج های کرگ و یاماها هم به هیچ وجه ابرو ریزی نیستند و بسیار کار درست و صحیحی هستند.یعنی با استدلال شما
یاماها باید فقط کیبوردهای هم رنج تایروس5 بسازه
کرگ باید فقط هم رنج pa4x و pa3x بسازه
رولند کلا ابرو نداره چون ارنجری در این سطح نداره
کاسیو هم باید کلا تولیدات کیبورد رو متوقف کنه

این استدلال ها در دایره سلایق شخصی شما جا داره که محترم هم هست ولی عمومی نیست. من کاملا تایید میکنم کلاوی های S های جدید یاماها آشغال است ولی اگر کلاوی حرفه ای میذاشت قیمتش خیلی بیشتر میشد چون باید بدنه و خیلی موارد داخلی کیبورد هم ارتقا میداد و اتفاقا با این قیمت ارزان و مفت و این امکانات فوق العاده بالا همین کلاوی هایی هم گذاشته برای ما از سرمون زیاده.
در مورد کرگ هم جدا از اشکالات نرم افزاری که عیب و ایراد محسوب میشند کاملا حق میدم که بدنه و بلندگوهای ضعیف شده. چون رنج و قیمت این مدل ها این موارد رو ایجاب میکنه.
همه شرکت های دنیا مدل های مختلف با قیمت های مختلف برای اقشار مختلف مشتری ها تولید میکنند.

آقا بهرنگ دقیقا حرف شما رو در مورد کیبوردهای میدرنج قبول دارم
همه توان ندارن که کیبورد 10 تا 15 میلیون بخرن باز دمه یاماها گرم که این همه امکانات رو روی سری s گذاشته با این قیمت مناسب که هر قشری از جامعه بتونه بخره مثل گوشی موبایل که از ۲۰۰ تومان داریم تا چندین میلیون یا ماشین و....
واقعا کلام و اخلاق هم باید حرفه ای باشه نه فقط نوازندگی ...
Farhad.aa
عضو کم کار
عضو کم کار
اولین ساز: Giutar
کیبرد فعلی: Yamaha
موبایل: Sony z5
زمينه تخصص: نوازنده و خواننده

پست خوانده نشده

Yamaha
behrang
مدیر کل
مدیر کل
اولین ساز: Casio SA21
کیبرد فعلی: A5000 - EA7 - MODX
نرم افزار: MAGIX STUDIO 2022
زمينه تخصص: برنامه سازي كيبرد
تشکر کرده: 228 دفعه

پست خوانده نشده

Farhad.aa نوشته شده:Yamaha
دوست عزیز ضمن خوش آمد درخواست میکنم نظر خودتون رو با مختصر توضیحی درباره نمونه ریتمها بنویسید.
لطفا از دکمه تشکر در گوشه پست استفاده کنید برای بالا رفتن امتیاز موضوع
Farhad.aa
عضو کم کار
عضو کم کار
اولین ساز: Giutar
کیبرد فعلی: Yamaha
موبایل: Sony z5
زمينه تخصص: نوازنده و خواننده

پست خوانده نشده

چشم جناب بهرنگ عزیز
ریتمی و صدایی که از یاماها میشنوم حالت استریو داره و از پرکاشنهای زنده تر استفاده شده و صداهای به روز تر و مدرن تر .
ریتم کرگ فقط پدال یا بیس بهتری داره وگرنه صدای تکراری و ریتم هم که به سبک ریتم های همیشگی و خسته کننده ای که برای کرگ میسازن دریغ از یه ذره خلاقیت ..
موضوع جدید ارسال پست

بازگشت به “نمونه Demo از کیبردها”

• اطلاعات