چه کیبوردی بخرم که بیشترین تنوع برنامه را داشته باشه؟

برای سوال ، مشاوره و راهنمایی در زمینه خرید کیبرد

مدیران انجمن: behrang، mojtaba190

saber2q
عضو کم کار
عضو کم کار
اولین ساز: کیبرد
کیبرد فعلی: WK8
موبایل: n8

چه کیبوردی بخرم که بیشترین تنوع برنامه را داشته باشه؟

پست خوانده نشده

سلام به همه دوستان و هنرمندان

بنده یک نوازنده کیبرد (نسبتا آماتور هستم) و روش کارم هم از ابتدا تا امروز گوشی بوده و نوع نوازندگیم هم همون روش مجلسی هست در حالی که 1بار هم به عنوان منبع در آمد مجلسی نرفتم و البته شغل اصلیم چیز دیگس.
حدود 12سال پیش آخریم دستگاهم رو که WK8 بود خریدم و از اوم موقع تا امروز گوشه خونه داره خاک میخوره و ماهی چند بار روشن میشه و...
دلیل این اتفاق هم فکر کنم همه حدث بزنین که این دستگاه مناسب شخص من نیست و این موضوع و عدم وجود فایل های این مدل در بازار و... باعث شده نتونم از این دستگاه به خوبی استفاده کنم.

حالا تو فکرم یه دستگاه جدید بگیرم که ترجیها فایل های آمادش در بازار زیاد باشه چون بیشتر از این که بتونم وقت رو ریت و صدا سازی بزارم میخوام رو خود نواختنش بزننم.

به نظرم میرسه باید تو مدل های PA کرگ انتخاب کنم. لطفا یه مشاوره به من بدید.
مسیله بعدی این که بگید تو بازار امروز WK8 Se خودم رو با مشخصات گفته شده چند بفروشم معقوله؟ یک دستگاه کاملا نو و بدون هیچ داغی و ضربه که همه ملحقاتش سالم و کامل هست.

با تشکر
آواتار کاربر
reza firouzfar
با تعداد پست های زیاد
با تعداد پست های زیاد
اولین ساز: Casio ct700
کیبرد فعلی: YAMAHA Tyros5-76 key
میکروفون: AKG
نرم افزار: CUBASE
موبایل: HTC One
زمينه تخصص: برنامه سازي كيبرد
محل اقامت: ترکیه - استانبول
تماس:

Re: درخواست مشاوره

پست خوانده نشده

صابر جان مهمترین مسیله مقدار هزینه ای هستش که برای کیبورد می خواین بکنین که در این مورد چیزی نگفتین ,, اگر این مورد رو توضیح بدین بهتر میشه یه کیبورد رو پیشنهاد داد برای خرید .تصویر
saber2q
عضو کم کار
عضو کم کار

پست خوانده نشده

رضا جان راستش هزینش زیاد مهم نیست البته منظورم این نیست که حرفه ای ترین دستگاه موجود با هر هزینه ای بدون اهمیت باشه، منظورم معقول ترین انتخابیه که فدای هزینه کم نشه.
سر همین wk8 هم به هزینه اهمیت ندادم ولی عملا اندازه اون هزینه ازش استفاده نکردم.
آواتار کاربر
reza firouzfar
با تعداد پست های زیاد
با تعداد پست های زیاد
تماس:

پست خوانده نشده

saber2q نوشته شده:رضا جان راستش هزینش زیاد مهم نیست البته منظورم این نیست که حرفه ای ترین دستگاه موجود با هر هزینه ای بدون اهمیت باشه، منظورم معقول ترین انتخابیه که فدای هزینه کم نشه.
سر همین wk8 هم به هزینه اهمیت ندادم ولی عملا اندازه اون هزینه ازش استفاده نکردم.
به نظر من تایروس3 یکی بهترین گذینه ها میتونه باشه که نسبت به قیمتش و کیبوردهای هم قیمتش بهترین کیفیت رو داره البته من به شخصه دیدم که برای کارهای شاد و مجلس برای بسیاری از کاربران کیفیت اهمیت چندانی نداره . و اگر برند کرگ هم مد نظرتون باشه Pa 800 میتونه خوب باشه که از نظر تعداد برنامه شاید از تایروس تنوع بیشتری داشته باشه ولی از نظر کیفیت برنامه ها به نظر من اینطور نیست و همچنین دسترسی به برنامه های متنوع اگر براتون اهمیت داره شاید این مدل بهترین مدل هستش . .
behrang
مدیر کل
مدیر کل
اولین ساز: Casio SA21
کیبرد فعلی: A5000 - EA7 - MODX
نرم افزار: MAGIX STUDIO 2022
تشکر کرده: 228 دفعه

پست خوانده نشده

دوست عزیز همونطور که آقای فیروزفر گفت شما باید چند معیار اصلی تون رو بگید تا ما بتونیم بهترین گزینه ها رو بهتون پیشنهاد کنیم.
کاربرانی زیادی برای مشاوره خرید ، رجوع میکنند و معیار های انتخابشون رو میگند.
اگر بتونید بحث های زیر هم یک مرور کنید شاید کمکتون بکنه :
لینک اول
لینک دوم
لطفا از دکمه تشکر در گوشه پست استفاده کنید برای بالا رفتن امتیاز موضوع
saber2q
عضو کم کار
عضو کم کار

پست خوانده نشده

من میخوام بیشترین برنامه های آماده )ریتم و صدا و...( تو بازار براش باشه و دغدقه ریتم سازی و صدا سازی نداشته باشم.
آیا pa800 قابلیت هایی مثل گامهای شرقی و آپشن های فارسی رو داره؟ این داستان تبدیل 50 به 80 چیه و آیا تو pa800هم چنین داستانهایی وجود داره؟

راستی حدود قیمت دو پیشنهادتون رو هم بگید و اینکه دستگاه فعلی خودم چقدر ارزش داره؟
با تشکر
آواتار کاربر
reza firouzfar
با تعداد پست های زیاد
با تعداد پست های زیاد
تماس:

پست خوانده نشده

saber2q نوشته شده:من میخوام بیشترین برنامه های آماده )ریتم و صدا و...( تو بازار براش باشه و دغدقه ریتم سازی و صدا سازی نداشته باشم.
آیا pa800 قابلیت هایی مثل گامهای شرقی و آپشن های فارسی رو داره؟ این داستان تبدیل 50 به 80 چیه و آیا تو pa800هم چنین داستانهایی وجود داره؟

راستی حدود قیمت دو پیشنهادتون رو هم بگید و اینکه دستگاه فعلی خودم چقدر ارزش داره؟
با تشکر
اگر در این فکر هستین Pa800 مناسبه البته در مورد تایروس هم مشکل زیادی در مورد تهیه برنامه وجود نداره و من پیشنهاد میکنم که قبل از خرید حتما از نزدیک هر 2 مدل رو تست کنید . .
در مورد Pa800 هم قابلیت Scale Tuning و ایجاد گام های شرقی رو داره و ست های ایرانی فراوانی هم براش ساختن .
در مورد Pa50 این کیبورد رو با اضافه کردن فلش و قابلیت Sampling در بازار مشابه Pa80 میکنند و در مورد 800 همچین چیزی وجود نداره چون قابلیت Sampling رو بصورت فابریک داره و تا 64 MB میتونه سمپل رو در رمش ذخیره کنه . .
saber2q
عضو کم کار
عضو کم کار

Re: چه کیبوردی بخرم که بیشترین تنوع برنامه را داشته باشه؟

پست خوانده نشده

رضا جان اسپل دقیق مدل و نام تاروس رو برام بنویس بی زحمت و در مورد قیمت ها هم یه پیش زمینه به من بده. یه حدود قیمت امروز بازار رو میخوام.
ممنون
behrang
مدیر کل
مدیر کل
اولین ساز: Casio SA21
کیبرد فعلی: A5000 - EA7 - MODX
نرم افزار: MAGIX STUDIO 2022
تشکر کرده: 228 دفعه

پست خوانده نشده

saber2q نوشته شده:من میخوام بیشترین برنامه های آماده )ریتم و صدا و...( تو بازار براش باشه
Korg-Pa50 و pa80 در این زمینه پیشتاز هستند با انواع ست های متفرقه ولی از اونجایی که خیلی قدیمی هستند و بروز نیستند میتونید Pa800 رو انتخاب کنید و سیستم بهتری هم داره.
اگر ریتم های محلی براتون اولویت نداره و بیشتر به ریتم های Intro دار و عمومی مثل 6/8 علاقه دارید ، یاماها A2000 و S950 در این زمینه تنوع بیشتری بیشتری دارند و کیفیت ریتم ها هم بهتر است.

saber2q نوشته شده:آیا pa800 قابلیت هایی مثل گامهای شرقی و آپشن های فارسی رو داره؟ این داستان تبدیل 50 به 80 چیه و آیا تو pa800هم چنین داستانهایی وجود داره؟
لطفا سوال در مورد امکانات و خصوصیات کیبوردها رو در مبحث خودشون بپرسید

پیشنهاد قیمت از طرف من بشما برای بهترین کیبورد مورد نظرتون در حدود 3.500 برای کیبورد یاماها A2000 دست دوم است
و برای 5 میلیون کیبورد pa800 دست دوم و Tyros3 دست دوم
لطفا از دکمه تشکر در گوشه پست استفاده کنید برای بالا رفتن امتیاز موضوع
آواتار کاربر
reza firouzfar
با تعداد پست های زیاد
با تعداد پست های زیاد
تماس:

Re: چه کیبوردی بخرم که بیشترین تنوع برنامه را داشته باشه؟

پست خوانده نشده

صابر جان اسم لاتینش YAMAHA Tyros3 هستش و بهرنگ عزیز هم در ادامه توضیحات کامل رو دادن .
ولی در مورد قیمت اگر بصورت دقیق و به روز بخوای باید در لینک این viewtopic.php?f=137&t=2217&start=1100 سوال کنی که دوست عزیزمون شوالیه آسمان قیمت های به روز رو دارند و همچنین در فروشگاه سایت نیز قیمت برخی از کیبوردها موجود هستند . .
موضوع جدید ارسال پست

بازگشت به “راهنمای خرید کیبرد”

• اطلاعات