تایروس3 بخرم یا S950 ؟

برای سوال ، مشاوره و راهنمایی در زمینه خرید کیبرد

مدیران انجمن: behrang، mojtaba190

آواتار کاربر
شوالیه آسمان
با تعداد پست های زیاد
با تعداد پست های زیاد
کیبرد فعلی: S770
کارت صوتی: Audio g
زمينه تخصص: آهنگسازي با كيبرد
محل اقامت: تهران

Re: تایروس3 بخرم یا S950 ؟

پست خوانده نشده

با تشکر از علیرضاجان بایت مطالبی که واقعا جاش خالی بود
اما من حتی اگه تایروس3 و S-950 رو به یک قیمت بدن باز هم S-950 رو انتخاب میکنم..به نظر من تایروس 3 یک کیبورد مناسب برای آهنگ سازی و صدابرداری هست .
اگه بخوای درام کیت های فابریک S-950 رو برای تایروس 3 سمپل کنی چند ماه طول میکشه و تازه مثل فابریکش هم نمیشه
اسپیکر با کیفیت برای تایروس که بخوای بخری باید حداقل 500 تومن بذاری کنار .
جابه جایی و حمل و نقل تایروس خیلی سخته و باید با احتیاط حمل بشه .
برای من خیلی عجیب بود که چرا از زمان تولید تایروس2 به بعد روش تولید یاماها برای ارنجر عوض شد و امکاناتی رو در میدرنج قرار داد که در ارنجر حرفه ای قرار نداده !!!! مثلا حدود 5 تا اماکانات جدید در مدیرنج قرار داده که تایروس 3 فاقد آن است . از جمله
Audio style
پخش mp3
سیستم عامل سریع تر
درام کیت های شرقی جدید
audio link

اما در میدرنج های همزمان با تایروس 2 همه امکانات نرم افزاریشون با هم برابری میکنه .
مهم نیست که زیبا باشی . زیبایی این است که مهم باشی حتی برای یک نفر
behrang
مدیر کل
مدیر کل
اولین ساز: Casio SA21
کیبرد فعلی: A5000 - EA7 - MODX
نرم افزار: MAGIX STUDIO 2022
زمينه تخصص: برنامه سازي كيبرد
تشکر کرده: 228 دفعه

پست خوانده نشده

شوالیه آسمان نوشته شده:من خیلی عجیب بود که چرا از زمان تولید تایروس2 به بعد روش تولید یاماها برای ارنجر عوض شد و امکاناتی رو در میدرنج قرار داد که در ارنجر حرفه ای قرار نداده !!!! مثلا حدود 5 تا اماکانات جدید در مدیرنج قرار داده که تایروس 3 فاقد آن است . از جمله
Audio style
پخش mp3
سیستم عامل سریع تر
درام کیت های شرقی جدید
audio link
مرتضی جان از تو بعیده این حرف...تصویر
S950 بعد از حتی تایروس4 تولید شد ، چه برسه به تایروس3
مشخصه که وقتی زمان جلوتر میره ، امکانات جدید تر میشن. اگر تایروس3 امکانات S950 رو داشت که دیگه این تاپیک لازم نبود مشتیتصویر
شما تایروس3 رو با S910 بعنوان همسن و سال مقایسه کن
لطفا از دکمه تشکر در گوشه پست استفاده کنید برای بالا رفتن امتیاز موضوع
آواتار کاربر
meysamusic
عضو ویژه
عضو ویژه
اولین ساز: sa21
کیبرد فعلی: tyros5-61key
کارت صوتی: Focusrite
نرم افزار: Cubas
زمينه تخصص: نوازنده و خواننده
محل اقامت: کاشمر

s950 یا تایروس3

پست خوانده نشده

Mr.Energy نوشته شده: میثم جان تا اونجایی که یادمه از فروش تایروس 3 بسیار ناراحت بودی و حتی حاضر بودی پول بیشتری به خریدار بدی تا کیبوردت رو پس بگیری ... ولی الان میگی اس 950 همین الان هم ازتایروس 2و3خیلی سرتره
میخوام ازت خواهش کنم در مورد سوال احسان بیشتر فکر کنی و جواب بدی .. چون سوال خیلی از ماهاست و احساسی نظر دادن شما میتونه باعث گمراه شدن خیلی از دوستان بشه برای فروختن تایروسشون و خرید 950
برتری های 950 نسبت به تایروس 3 پخش mp3 و وکالش هست .. وگرنه کلاویه های تایروس یه دنیای دیگس و اصلا قابل مقایسه نیس .رم سمپلش چندین برابر 950 هست و ....
لطف کن و جواب قانع کننده بهمون بده .. مثلا بگو کسانی که فلان امکانات براشون مهمتره بهتره 950 بخرن ... نه اینکه بگی 950 از همش سر تره
همه این حرفا به کنار 950 یک میدرنج و تایروس یه پروفشنال ارنجر یاماهاست
ممنون تصویر
کلاویه های تایروس 3کاملا بهتره
رم اکسپنشن بیشتره
لایه های افکت صدا بیشتره
لایه های صدای دست راست درتایروس3 سه صدا ودر950دوتاست
بدنه تایروس مجکمتره
صداسازی تایروس به نسبت راحتره(البته کسانی مثل بهرنگ واحسان که کارهای نرم افزاری روبلدن 950هم میتونه واسشون راحت باشه)
و.....نکاتی دیگه که بنده حضور ذهن تدارم
ولی مصطفی جان
زمانی که من تایروس 3 رو فروختم بنده خدا ارگ کرگ 800رو داد ومبلغی روپول داد ومن مدتی رو با800کارکردم واون وقت فهمیدم چه اشتباهی کردم که تایروس روفروختم و واقعا هم حاضر بودم تامبلغ300تومن به بنده خدابدم وسازم رو پس بگیرم
ولی خوب قسمت نشد وزمانی که بابچه های سایت مشورتی کردم بین pa900 و950وa2000 من 950رو انتخاب کردم وخداخیر بده شهریار عزیز ،رضا فیروزفرگل وبهرنگ بزرگوار رو که درتایپیک مشاوره خیلی به من کمک کردن
ولی همین الان هم تایروس 3قیمت مناسب اطرافیانم دارن که حاظرن به مبلغی کمتر ازاون چیزی که 950روخریدم بفروشن ولی این ساز همون چیزی بود که من دنبالش بودم
1جابجایی خیلی راحتازنظر حمل ونقل
2خاموش روشن شدن خیلی راحت (64مگ سمپل روی تایروس 2و3بریز وزمان لود شدن رو واسه مابگو حداقل 3.5دقیقه)
3سمپل چینی خیلی راحت بدون حضور کیبورد بانرم افزار
4اسپیکرهای خیلی با کفیت بدون صرف هزینه جداگونه برای خرید اسپیکر
5ووکایل2
6 mp3 پلیر
7 امکانت دی چی برای مراسم (حذف صدای خواننده ،تغییر ترانسفر.تغییر سرعت به بهترین شکل ممکن)
8 audio linke
9 استفاده از آئودیو تراکهای خیلی حرفه ای در ریتم ها

وچدا از همه اینها مطلبی که من گفتم ازتایروس 2و3بهتره صرفا جهت شوخی واظهارنظر شخصی بنده است والا احسان طالع خودش به من میگفت که همیشه خواب 950رو میبینه وحتی تاکید کرد هروقت خواستی بفروشی بیا بدش به من .
ولی من بعداز950یا تایروس4و5رومیخرم ویامنتظر میشم شرکت یاماها یک میدرنچ بزنه که تمام این محاسن رو داشته باشه ویکسری امکانت بیشتر بهش اضافه کنه وشاید هم a3000تولید بشه
باورکن مصطفی جان دوستی امشب خونه من بود که تایروس 4 داشت ومیگفت ای کاش اینقدر هزینه نمیکردم تا تایروس 4 بخرم ویک 950مثل تو میخریدم چون تموم نیاز های مجلس های من با950 حل میشد
احسان عزیز
s950 روخریدم چون نسبت به هزینش کارایی خیلی خیلی بیشتری داره مثلا توی این رنج قیمت pa800ویاpa900 ویاتایروس 2 و وقتی که قیمت آک 950 رو مقایسه میکنی با تایروس 3(که موجود نیست)بااسپیکر حدود 7500یابیشتر در میاد شما مقایسه رو خودت انجام بده
هرچند شما استاد منی ومیدونی با64مگ دنیایی از ریتم میشه ساخت
ومن هنوزم میگم تایروس 2و3 واقعا نسبت به این میدرنج خیلی ضعف ها دارن که توی این دوتا پست خدمتتون عرض کردم وبحث تخصصی ترش رو بهرنگ جواب بده بهتره چون علم بیشتری داره
آواتار کاربر
EHSAN-TAALE
عضو بسیار فعال
عضو بسیار فعال
اولین ساز: CASIO SA21
کیبرد فعلی: YAMAHA PSR-S970
کارت صوتی: M-AUDIO C600
میکروفون: RODE NT1
نرم افزار: STUDIO ONE
موبایل: HTC EYE
زمينه تخصص: آهنگسازي حرفه اي
محل اقامت: شیـــــــــــــراز

Re: Yamaha S950

پست خوانده نشده

بسیار ازت ممنونم میثم جان.جوابت عالی بود

اول اینکه 64 مگ سمپل از نطر من بسیار عالیه و فقط باید مدیریت بشه تا حتی زیاد هم بیاد
بهترین قسمت s950 از نطر من بدون لود بودن ، اسپیکر ، وکال هارمونیه 2 ، وپخش mp3 هست

باور کن توی تایروس این مسعله پخش نکردن MP3 و یا حتی WAV خیلی منو اذیت کرد..
مشکل اسپیکر هم نگو که منو کشت چون توی مدتی که اسپیکر نداشتم بالای ده مدل اسپیکر تست کردم اما ارضام نکرد بعد هم که بهرنگ اسپیکرای تایروس رو بهم داد خیلی مشکل جابجایی و دردسر وصل کردن اسپیکر ها داشتم
حالا حجم سمپل که هیچوقت توی استفاده شخصیم بیشتر از 40 مگ نداشتم به کنار که توی 950 حجم 64 مگ بدون لود دیگه عالیه
.........................................................
حالا فقط دوتا حسن توی تایروس 3 به شدت منو وابسته کرده که یکیش قطعا 950 نداره که کلاوی های خوبه
و دومی دوتا دکمه ارتیکولیشن و صدای ساکسیفون
تصویر

البته یکی از سوالهام اینه که ایا 950 صداهای ارتیکولیشن تایروس 3 رو داره؟
اگه داره ایا نمیشه با پدال کار اون دو دکمه رو کرد؟
behrang
مدیر کل
مدیر کل

پست خوانده نشده

ظاهرا همچنان این تصمیم برای خیلی دوستان سخت است ، بین خریدنِ تایروس3 و S950
EHSAN-TAALE نوشته شده:من میخوام تایروس 3 رو بفروشم و S950 بگیرم به همین دلایلی که گفتی و البته اسپیکر که نگفتی چون کیبورد اسپیکر دار خیلی صفا داره
تایروسم بره دق نمیکنم؟
توصیه میکنم بحث های همین تاپیک رو از ابتدا بخون احسان جان.
تایروس3 و S950 دقیقا مثل پازل جاهای خالی همدیگه رو پر میکنند و نمیشه دقیق گفت کدومش بهتره. کیبورد شخصیِ من الآن S950 است و قبل از اون دقیقا تایروس3 بود.

برای من کلاوی اصلا مهم نیست که برای خیلی ها شاید مهم باشه و در تایروس3 کلاوی خیلی بهتر و حرفه ای تر است.
برای من ووکال هارمونی و میکروفون خیلی مهم است که برای خیلی ها شاید اصلا مهم نباشه و در S950 ووکال هارمونی خیلی بهتره.
برای من حجم سمپل تا حدودی مهم است که فکر میکنم این گزینه برای همه مهم باشه.
برای من حذف صدای خواننده از روی mp3 اصلا بدرد بخور نیست که ظاهرا برای اکثر دوستان یک قابلیت جذاب است.
برای من وزن و بلندگو های سرخود S950 مهم تر از کلاس و ظاهر چشمگیر Tyros بوده ولی الان متوجه شدم خیلی جاها واقعا ظاهر Tyros تاثیر داره.
برای من انتقال تصویر LCD کیبورد روی مانیتور با پورت RGB خیلی مهم بوده که بعضی دوستان اصلا نمیدونند تایروس چنین نعمتی رو داره.
برای من 2عدد خط افکت DSP8 و DSP9 مخصوص ترک های ریتم درتایروس3 فوق العاده مفید بود که برای خیلی ها شاید زیاد مهم نباشه.
برای من سیستم پک های YEP امنیت بیشتری برای فروش داشته تا سیستم پروگرام های تایروس.
برای من قیمت مناسب S950 با توجه به تمام کاستی ها و برتری ها بصرفه تر از تایروس3 بوده.

پس شما ببینید چه چیزهایی در این 2 دستگاه براتون مهم تره ، چون هر 2 دستگاه بنظر من نسبت بهم برتری ها و ضعف هایی دارند.
آواتار کاربر
EHSAN-TAALE
عضو بسیار فعال
عضو بسیار فعال
اولین ساز: CASIO SA21
کیبرد فعلی: YAMAHA PSR-S970
کارت صوتی: M-AUDIO C600
میکروفون: RODE NT1
نرم افزار: STUDIO ONE
موبایل: HTC EYE
زمينه تخصص: آهنگسازي حرفه اي
محل اقامت: شیـــــــــــــراز

پست خوانده نشده

behrang نوشته شده:ظاهرا همچنان این تصمیم برای خیلی دوستان سخت است ، بین خریدنِ تایروس3 و S950
EHSAN-TAALE نوشته شده:من میخوام تایروس 3 رو بفروشم و S950 بگیرم به همین دلایلی که گفتی و البته اسپیکر که نگفتی چون کیبورد اسپیکر دار خیلی صفا داره
تایروسم بره دق نمیکنم؟
توصیه میکنم بحث های همین تاپیک رو از ابتدا بخون احسان جان.
تایروس3 و S950 دقیقا مثل پازل جاهای خالی همدیگه رو پر میکنند و نمیشه دقیق گفت کدومش بهتره. کیبورد شخصیِ من الآن S950 است و قبل از اون دقیقا تایروس3 بود.

برای من کلاوی اصلا مهم نیست که برای خیلی ها شاید مهم باشه و در تایروس3 کلاوی خیلی بهتر و حرفه ای تر است.
برای من ووکال هارمونی و میکروفون خیلی مهم است که برای خیلی ها شاید اصلا مهم نباشه و در S950 ووکال هارمونی خیلی بهتره.
برای من حجم سمپل تا حدودی مهم است که فکر میکنم این گزینه برای همه مهم باشه.
برای من حذف صدای خواننده از روی mp3 اصلا بدرد بخور نیست که ظاهرا برای اکثر دوستان یک قابلیت جذاب است.
برای من وزن و بلندگو های سرخود S950 مهم تر از کلاس و ظاهر چشمگیر Tyros بوده ولی الان متوجه شدم خیلی جاها واقعا ظاهر Tyros تاثیر داره.
برای من انتقال تصویر LCD کیبورد روی مانیتور با پورت RGB خیلی مهم بوده که بعضی دوستان اصلا نمیدونند تایروس چنین نعمتی رو داره.
برای من 2عدد خط افکت DSP8 و DSP9 مخصوص ترک های ریتم درتایروس3 فوق العاده مفید بود که برای خیلی ها شاید زیاد مهم نباشه.
برای من سیستم پک های YEP امنیت بیشتری برای فروش داشته تا سیستم پروگرام های تایروس.
برای من قیمت مناسب S950 با توجه به تمام کاستی ها و برتری ها بصرفه تر از تایروس3 بوده.

پس شما ببینید چه چیزهایی در این 2 دستگاه براتون مهم تره ، چون هر 2 دستگاه بنظر من نسبت بهم برتری ها و ضعف هایی دارند.

فکر کنم نتیجه بحث مشخص شد

از نظر من تنها برتری تایروس(البته از نظر ضروری های نوازندگی) فقط و فقط صداهای ارتیکولیشن 2 هست که از قرار S950 مثل تایروس 2 هست

برای من S950 از یک نطر بسیار حائز اهمیته و اون ساخت پک های YEP هست

بنا به قائده تجاریه یاماها که مدلهای بالاتر همیشه داده ها و اطلاعات مدلهای پایین تر رو اجرا میکنن
اینگونه که
تایروس 2 رو تایروسهای 3-4-5 اجرا میکنن
تایروس 3 رو 4-5 اجرا میکنن
تایروس 4 رو فقط پنج اجرا میکنه با اینکه به شدت شبیه تایروس 3 هست پکهاش روی تایروس 3 قابل اجرا نیست

پس قطعا برنامه های S950 رو کیبورد 2015 یاماها اجرا خواهد شد

و قطعا برنامه های کیبورد جدید روی S950 و A2000 اجرا نخواهد شد لااقل بخاطر حجم سمپل این مورد قطعیه

درنتیجه اگه کیبورد جدید یاماها بیاد و من بخرم وبرنامه سازی کنم فقط برای دارندگان اون مدل قابل اجراست و این همه خریدار از دو مدل
محبوب A2000 و S950 مثل تایروس 2 بی برنامه میشند(گذشته از اینکه زمان زیادی هم خواهد برد تا کیبورد بعدی بورس بشه و فروش بالایی چون این دو مدل داشته باشه)
آواتار کاربر
Mr.Energy
با تعداد پست های زیاد
با تعداد پست های زیاد
اولین ساز: Casio Sa21
کیبرد فعلی: Psr S970
کارت صوتی: تو فکرش هستم
میکروفون: WEM hc2000
نرم افزار: Adobe Audition-Sonar
موبایل: Note 3
زمينه تخصص: نوازندگي كيبرد
محل اقامت: در کنار S970 !!!

پست خوانده نشده

میثم جان . ممنونم از پاسخ کاملت . الان بیشتر قانع شدم
ولی هنوز یه مسئله باقی میمونه
اون هم اینکه الان تایروس 3 رو نهایتا 6200 میخرن و باید 5800 پول s950 بدیم . به نظرت از نظر قیمتی هم به صرفه هست این کیبورد؟
خوشحال میشم بقیه دوستان هم نظرشون رو اعلام کنن
به نیکی گرای و میازار کس

ره رستگــاری همینست و بس
آواتار کاربر
meysamusic
عضو ویژه
عضو ویژه
اولین ساز: sa21
کیبرد فعلی: tyros5-61key
کارت صوتی: Focusrite
نرم افزار: Cubas
زمينه تخصص: نوازنده و خواننده
محل اقامت: کاشمر

پست خوانده نشده

Mr.Energy نوشته شده:میثم جان . ممنونم از پاسخ کاملت . الان بیشتر قانع شدم
ولی هنوز یه مسئله باقی میمونه
اون هم اینکه الان تایروس 3 رو نهایتا 6200 میخرن و باید 5800 پول s950 بدیم . به نظرت از نظر قیمتی هم به صرفه هست این کیبورد؟
خوشحال میشم بقیه دوستان هم نظرشون رو اعلام کنن

مصطفی جان اگر شما تایروس3 آکش رو 6200آوردی من میخوام(باتوجه به اینکه آک این محصول تولید نمیشه واگر کسی ازقدیم داشته بشه کمتراز7میلیون نمیده)
برفرض محال که آکبند این ساز موجود باشه وقیمت هم 6200بده بازهم مصطفی جان یک اسپیکر دست دوم میخوای که حداقل 400الی750درمیاد
خوب این مبلغ رو جمع بزن با همون 6200 که خودت گفتی
ودرضمن شما خودت حاضری چقدر دیگه بدی تا کیت های چدید 950 ،ووکایل 2 ، آئودیو استایل آئودیو لینک امکانات پخش فایل های صوتی باحذف صدا تغییر ترانسفر و.... وتمامی امکانات 950که از تایروس 3بیشتر داره رو به صورت فابریکی روی تایروس3 داشته باشی وهمین امکانات یعنی 950ازنظر شخصی من دومیلیون به تایروس3 سر داره(نظرشخصی)
مصطفی چان اسم میدرنج ویا پروفشننال زمانی برای یک کیبورد ارزشمنده که کارت رو هرچی راحتر راه بندازه
مثلابه اعتقاد من اگر آ1000سمپل میگرفت تا الان مانباید اسمی از ارنچر های کرگ میشنیدیم تا pa3
حالا من کاری ندارم که آ1000 ارنچره میدرنجه ویا پروفشناله مهم اینه که یک آ1000 سمپل خور کارمن رو بیشتر از ارنچرهای سمپل خور کرگ راه می انداخت ولذت میبردم از کار کردن باهاش.
شماهم آقا مصطفی ،داداش عزیز
استاد منی وبهتر ازمن میتونی انتخاب کنی.
آواتار کاربر
Mr.Energy
با تعداد پست های زیاد
با تعداد پست های زیاد
اولین ساز: Casio Sa21
کیبرد فعلی: Psr S970
کارت صوتی: تو فکرش هستم
میکروفون: WEM hc2000
نرم افزار: Adobe Audition-Sonar
موبایل: Note 3
زمينه تخصص: نوازندگي كيبرد
محل اقامت: در کنار S970 !!!

پست خوانده نشده

میثم جان من کوچیک شما و همه دوستان هستم
فکر میکنم منظور بنده رو کمی اشتباه متوجه شدید
من گفتم ساز تایروس خودم رو الان نهایتا 6200 میخرن ( نه آکبندش رو ) و باید 5800 بدم تا اس950 بخرم
به هرحال من پاسخی که میخواستم رو گرفتم . ممنون از توضیحاتتتصویر
به نیکی گرای و میازار کس

ره رستگــاری همینست و بس
behrang
مدیر کل
مدیر کل

پست خوانده نشده

EHSAN-TAALE نوشته شده:فکر کنم نتیجه بحث مشخص شد
احسان جان اول بعنوان یک شاگرد پیشنهاد میکنم در مباحث مبهمی که جواب مشخصی ندارند(مثل همین بحث) ، نتیجه گیریِ شخصی خودت رو بعنوان یک نتیجه قطعی اعلام نـکنی تصویر، چون این بحث ها تا سال های سال توسط مبتدی های آینده خوانده میشن. البته جسارت نباشه ، فقط یه توصیه بود. تصویر

EHSAN-TAALE نوشته شده:از نظر من تنها برتری تایروس(البته از نظر ضروری های نوازندگی) فقط و فقط صداهای ارتیکولیشن 2 هست که از قرار S950 مثل تایروس 2 هست
مثلا این بعنوان نظر شخصیِ شما کاملا قابل قبوله ولی باید بگم صداهای سوپرآرتیکولیشن2 در تایروس3 به ازای قیمت دستگاه همچنین کاربردی هم ندارند و چیز چشم گیری نیستند دیگه. شاید برای تایروس4 و 5 خیلی چشمگیر تر بشه از این صداها اسم برد.
چون در مقایسه s950 با تایروس3 مشابه گیتار و ساکسیفون S.art2 در s950 زیاد موجود هست. گرچه اون 2تا دکمه ی s.art2 تایروس3 و اون ترفندهای s.art2 رو s950 نداره ، ولی تعداد s.art2 در تایروس3 خیلی کمه و در عوض شما در s950 صداهایی داری که تایروس3 نداره عزیزم.
مثلا چندتا گیتار برقی جدید که تایروس3 نداره
یه گیتار سپانیش جدید فوق العاده که تایروس3 نداره
تعداد بیشتری از صداهای اورینتال A1000 که تایروس3 نداره
و کاربردی تر ، درام کیت های جدیدی در s950 موجود هست که تایروس3 نداره. بخصوص درام کیت های Arabic Kit و Arabic Mix Kit دستگاه OR700 که باعث میشه خیلی از ریتم های عربی و ترکیِ OR700 و A2000 بدونه نیاز به سمپل روی S950 اجرا بشن.
موضوع جدید ارسال پست

بازگشت به “راهنمای خرید کیبرد”

• اطلاعات