تایروس بخرم یا pa3x ؟

برای سوال ، مشاوره و راهنمایی در زمینه خرید کیبرد

مدیران انجمن: behrang، mojtaba190

mehdipa3x
عضو کم کار
عضو کم کار
اولین ساز: sa21
کیبرد فعلی: pa3x
کارت صوتی: ندارم
میکروفون: ندارم
موبایل: note 4
زمينه تخصص: نوازندگي كيبرد

Re: تایروس بخرم یا pa3x ؟

پست خوانده نشده

اوكي بهرنگ جان ولي رمه تايروس قيمتش چقدر هست باطري سه ايكس چقدر

هر چقدر هزينه كني همونقدر بهره برداري ميكني به هر حال اين يه مزيت نيست روي سه ايكس شما لازم نداري شارژ كني همين كه كيبورد رو روشن كنيد استفاده كنيد باطري خودش شارژ ميشه و دقيقا يه سه ايكس آكبند كه ميخري حدوداي 128 ساعت شارژ نگه ميداره ديگه دست دوماش حدوداي 86 ساعت و يه كاربر هميشه و هر روز با كيبوردش لااقل يك ساعتي كار ميكنه بگذريم

به هر حال هر كي نظري داره
behrang
مدیر کل
مدیر کل
اولین ساز: Casio SA21
کیبرد فعلی: A5000 - EA7 - MODX
نرم افزار: MAGIX STUDIO 2022
زمينه تخصص: برنامه سازي كيبرد
تشکر کرده: 228 دفعه

پست خوانده نشده

mehdipa3x نوشته شده:رمه تايروس قيمتش چقدر هست باطري سه ايكس چقدر...هر چقدر هزينه كني همونقدر بهره برداري ميكني
قیمت pa3x بیشتره؟ یا pa80 ؟
چرا به اندازه pa80 بهره برداری نمیکنید؟
پس وقتی یک سیستم جدید و مدرن میخوایید مسلما باید بیشتر هزینه کنید و وقتی یک سیستم قدیمی و از رده خارج pa3x را میخرید ، مسلما قیمتش هم کمتره.

بحث کامل درباره مقایسه رم pa3x و Tyros تصویراینجـــا
لطفا از دکمه تشکر در گوشه پست استفاده کنید برای بالا رفتن امتیاز موضوع
mehdipa3x
عضو کم کار
عضو کم کار
اولین ساز: sa21
کیبرد فعلی: pa3x
کارت صوتی: ندارم
میکروفون: ندارم
موبایل: note 4

پست خوانده نشده

زماني كه 80 اومد يكسري نوازنده واقعي هم بود كه خوب كار كشيد الان يا پير شدن و خوشونو بازنشسته كردن يا كناز گذاشتن الانيا فقط دنبال اسمه كيبوردن وقتي آقا داماد مياد مجلس اجاره كنه ميگه ارگت چيه كافيه بگي توايكسه ميگه نه الان سه ايكس مد شده ديگه تا تهشو بخون فقط شده چشم رو هم چشمي كاش همونايي كه 80 رو 80 كردن الانم بودن
آواتار کاربر
korgpa4x
متخصص korg
متخصص korg
اولین ساز: yamaha
کیبرد فعلی: korgpa3x
موبایل: htc
زمينه تخصص: نوازنده و خواننده
محل اقامت: كرج

پست خوانده نشده

من كه تا حالا مشكل باطري نداشتم شده سازم يه ماه استفاده نكردم و اطلاعتم سر جاش بوده اين حرف اقا مهدي رو بخدا من تجربه كردم كه اقا داماد ميگه سازتون3 ديگه ولي من از پخش و شفافيت ياماها بيشتر راضيم حتا اون موقع 630 هم داشتم راضي بودم و دوست دارم تايروس5 رو تجربه كنم متاسفانه از دوستانم كسي نداره
behrang
مدیر کل
مدیر کل

پست خوانده نشده

korgpa4x نوشته شده:تا حالا مشكل باطري نداشتم شده سازم يه ماه استفاده نكردم و اطلاعتم سر جاش بوده
دقیقا یکی از دوستان همین جواب رو داده بود ، قضیه را بیشتر که براش باز کردم ، متوجه شد در واقع هر بار سمپل ها دارند لود میشوند. شما هم اگر دستگاهتون بیشتر از حدود 50 ثانیه طول میکشه لود شدنش ، در واقع سمپل ها دارند لود میشوند و باتری ها تحلیل رفته اند.
آواتار کاربر
korgpa4x
متخصص korg
متخصص korg
اولین ساز: yamaha
کیبرد فعلی: korgpa3x
موبایل: htc
محل اقامت: كرج

پست خوانده نشده

مرسي استاد از تو ضيحاتتون تصویر
آواتار کاربر
eramms66
عضو ویژه
عضو ویژه
اولین ساز: roland em50
کیبرد فعلی: S 970
نرم افزار: adobe audition
موبایل: s3
محل اقامت: خراسان شمالی.شیروان

پست خوانده نشده

djhashem نوشته شده:تصویرسلام من تازه عضو شدم من pa1 دارم و میخوام عوض کنم تو رو خدا بگید pa3 بهتره یا tyros 4 & 5 تصویر

سلام دوست عزیز .منم مثل شما حدود 2 سال pa800 داشتم و به فکر ارتقا و خرید pa3x بودم و بعد از آشنا شدن با این سایت خوب و بچه های گلش و کسب اطلاعات در مورد تایروسها(1-2-3-4-5-) و بدون هیچ اطلاع قبلی دل رو به دریا زدم و 800 رو فروختم و یه تایروس 2 از عمو بهرنگ عزیز خریدم و الان هم واقعا ازش راضیم ا[HIGHLIGHT=#ffff00]ین که تایروس 2 بود اگه تایروس 4 میشد از رضایت و خوشحالی ایست قلبی میکردم تصویر[/HIGHLIGHT]
[HIGHLIGHT=#ffff00]
[/HIGHLIGHT]
[HIGHLIGHT=#dbe5f1]دوست عزیز از نظر من تایروس 4و5 تا چند سال هیچ رغیبی نخواهند داشت[/HIGHLIGHT]
[HIGHLIGHT=#ffffff]............ بهترین و حقیقی ترین دوستانم از تهی دستانند . توانگران از دوستی چیزی نمی دانند ............[/HIGHLIGHT][HIGHLIGHT=#ffffff] [/HIGHLIGHT]
[HIGHLIGHT=#ffffff] [/HIGHLIGHT]
تصویر
آواتار کاربر
dishdish
عضو علاقه مند
عضو علاقه مند
کیبرد فعلی: pa4x _ roland D50
نرم افزار: cubase .FL
موبایل: s3
محل اقامت: قائمشهر و ساری

پست خوانده نشده

نمیدونم این اقا هنوز تصمیم گرفتن یا نه منم یه چیزی اضافه کنم

من pa800 داشتم سال 88 87 این چیزا بعدش فروختم تایروس 3 خریدم و 2 ماه سختی کشیدم ولی بینهایت ازش راضی بودم هم پخشش هم صداهاش و بعد از 3 سال تایروس 3 رو فروختم رفتم 3 ماه یه جایی بعد که برگشتم گفتم ساز بگیرم به ساز pa3 اومده برم بگیرم تعریف میکنن اون موقع تایروس 4 نیومده بود خلاصه خریدم اقا 24 ساعت باهاش کار کردم سریع با 200 تومان ضرر فروختمش و کلی ناسزا هم به سازندش دادم که هیچ فرقی تو ماهیت سازش با pa800 نذاشته و دقیقا همون شکلی بود با اضافه کردن چند صدای مزخرف دیگه سریع تایروس 3 خریدم دوباره و لذت بردم از همه چیش

به هر حال اینا تجربه من هست از این 2 ساز البته الانم هر دو تا ساز تایروس 3 و pa3 تو دستو و پا من هست و وقتی دوستم که pa3 داره میاد تو عروسی میشنوه صدا و پخش تایروس میاد میگه pa3 چیه بابا اسباب بازیه صداهاش

من با هر دو شرکت یاماها و کرک الان نزدیک 17 سال کار میکنم پس جان هر کی که دوست دارم حقیقت میگم اصلا قابل مقایسه نیستن چه برسه به تایروس 4 و 5

تنها برتری که کرک داره اینه که اماده هست یه ست میخری یا دانلود میکنی میری باهاش جشن همین و هیچ برتری از نظر من نداره که به درد عروسی اهنگ سازی اجرا زنده داشته باشه

ممنون تصویر
behrang
مدیر کل
مدیر کل

پست خوانده نشده

behrima نوشته شده:عرض سلام و ادب و احترام وي‍ژه دارم خدمت اساتيد محترم و هنرمندان گرامي.
راستش بنده حدود 20 سالي ميشه در حوزه نوازندگي كيبورد فعاليت دارم و بخش قابل توجهي از اين بازه زماني رو با برند ياماها كاركردم. با مدلهاي yamaha64 ,yamaha a3,yamaha 640, 740 ,1000كار كردم و كارهاي آهنگسازي و استيج رو هم با همين مدلها بخصوص 740انجام ميدادم اما به دلايل مشكلات اقتصادي نتونستم سراغ مدلهاي بالاتر ياماها برم تا اينكه حدود يك سال پيش بال يك تصميم ناگهاني اقدام به خريد korg pa 3xكردم.
بيس اصلي كارهاي بنده كارهاي كلاسيك و لايت غربي هستش. متاسفانه با كرگ تري ايكس بدجوري تو ذوقم خورد. ريتمهاي فابريك ساز اصلا انتظاراتمو براورده نكرد. البته هيچ شكي نيست كه ساز فوق العاده حرفه ايه ولي حسم ميگه كه ياماها يه چيز ديگست.نوع درامكيتاش بيشتر به دلم ميشينه و ريتمهاي پر و منحصر به فردش يه عالم ديگه اي داره.
با توجه به موضوع و تیتر تاپیک باید عرض کنم pa3x دقیقا هم رده ی Tyros3 است. نه بخاطر عدد 3 که در هر دو مدل هست ، بلکه بخاطر مقطع زمانی تقریبا مشترک برای تولید هر 2 دستگاه.
behrima نوشته شده: آيا به نظرتون كار درستيه تري ايكس رو بفروشم و تايروس بگيرم؟؟
من نمیخام در این تاپیک زیاد به مقایسه بپردازم ، فقط بطور خلاصه و قطع بهتون میگم که Voice و Style های فابریک در یاماها و بخصوص تایروس ها حداقل از نظر شخصی بنده بسیار شیرین تر و دلچسب تر از Pa3x و Pa4x هستند.اگر نیاز شما این صدا ها و ریتمها هستند ، در تعویض pa3x با Tyros4 نیز درنگ نکنید ، چه برسه به tyros5 با ریتم های audio style و صداهای s.art2 خیلی بیشتر
behrima نوشته شده:و يا اينكه بنظرتون يه مدل ياماها رو باهاش ست كنم؟؟

يكي از دوستان پيشنهاد داد كه براي كار بنده s950مناسبه.
شما تاييد ميفرماييد كه اين ساز رو با تري ست كنم؟
این هم فکر خوبیه. اگر بودجه کفایت میکنه ، میتونید یک S970 یا S950 یا حتی تایروس4 در کنار pa3x خریداری کنید.
آواتار کاربر
rezaazadi
عضو موثر سایت
عضو موثر سایت
اولین ساز: casio sa-21
کیبرد فعلی: yamaha psr-Sx900
موبایل: Nokia Lumia 820
محل اقامت: ساری
تشکر کرده: 95 دفعه

پست خوانده نشده

من خودم اکثرا کارهای غربی و کلاسیک کار می کنم. مطمئن باشین که یاماها خیلی خیلی برای این سبک کارها مناسب تره و نوازندگی با اون با صداهای عالی گیتار-ساکسیفون- ترومپت و سینت سایزر و همچنین ریتمهای فابریک و البته پک یورودنس لذت بخشه و فکر نکنم کمبودی حس کنین. در ضمن واسه کارهای ایرانی هم وقتی بهرنگ هستش دیگه غم نداری و همچنین رضا فیروزفر و احسان طالع و .... تصویر تصویر تصویر
موضوع جدید ارسال پست

بازگشت به “راهنمای خرید کیبرد”

• اطلاعات