تایروس بخرم یا pa3x ؟

برای سوال ، مشاوره و راهنمایی در زمینه خرید کیبرد

مدیران انجمن: behrang، mojtaba190

آواتار کاربر
djhashem
عضو کم کار
عضو کم کار
کیبرد فعلی: korg pa1
کارت صوتی: m Audio
میکروفون: akj
نرم افزار: cubase
موبایل: sony z2
زمينه تخصص: نوازندگي كيبرد

تایروس بخرم یا pa3x ؟

پست خوانده نشده

تصویرسلام من تازه عضو شدم من pa1 دارم و میخوام عوض کنم تو رو خدا بگید pa3 بهتره یا tyros 4 & 5 تصویر
behrang
مدیر کل
مدیر کل
اولین ساز: Casio SA21
کیبرد فعلی: A5000 - EA7 - MODX
نرم افزار: MAGIX STUDIO 2022
زمينه تخصص: برنامه سازي كيبرد
تشکر کرده: 228 دفعه

Re: تایروس بخرم یا pa3x ؟

پست خوانده نشده

djhashem نوشته شده:تصویرسلام من تازه عضو شدم من pa1 دارم و میخوام عوض کنم تو رو خدا بگید pa3 بهتره یا tyros 4 & 5 تصویر
خوش امدید. دوست عزیز Tyros4 محصول 2012 است و Tyros5 محصول 2014
در صورتی که pa3x حدودا محصول 2009 است
اگر یک ارنجر بروز با صداها و کیفیت پیشرفته میخواهید ، تایروس4 و 5 بهترین ارنجر هستند و خیلی برتر از pa3x که بیشتر معروفیت اون بخاطر چشم و هم چشمیِ و دهن بینی است.
ولی اگر ست هایی از قدیم روی کرگ دارید که میخواهید همچنان اونها رو داشته باشید ، pa3x بهتر است براتون.

pa3x چیز خاصی برای مقایسه با Tyros5 ندارد.
لطفا از دکمه تشکر در گوشه پست استفاده کنید برای بالا رفتن امتیاز موضوع
mehdipa3x
عضو کم کار
عضو کم کار
اولین ساز: sa21
کیبرد فعلی: pa3x
کارت صوتی: ندارم
میکروفون: ندارم
موبایل: note 4

پست خوانده نشده

هر دو ساز خوبه اگر دنبال ريتم و برنامه به روز هستيد همون سه ايكس خوبه چون براي ياماها برنامه زياد نيست در هر دو صورت هر دو ارنجر جز قويترين ارنجرهاي دنيا در اين دو برند هستن و هيچيك نميتونه اون يكيرو از ميدون بيرون كنه هر كدوم معايب و مزاياي خودشو داره و اگر دنبال برنامه آماده هستيد همون 50 بهترين گزينس اين كيبوردارو بايد بلد باشيد باهاش كار كنيد در غير اين صورت خريدشون فقط ضرر مالي هست
آواتار کاربر
mr nazari
با تعداد پست های زیاد
با تعداد پست های زیاد
اولین ساز: Csio SA20
کیبرد فعلی: A3000
میکروفون: P.V
موبایل: نوکیا
محل اقامت: کرج
تشکر کرده: 37 دفعه

تایروس بخرم؟ یا pa3x

پست خوانده نشده

اگه این امکان براتون فراهم بشه که مدتی کوتاه با هردوکیبورد کارکنید در اون صورت تصمیم بهتری خواهید گرفت..نکته ای که هستش اینه که
شما چه استفاده ای از کیبورد میخواهید داشته باشید؟
در ضمن دوست خوبم شما که PA1X داشتید ..پس دلو به دریا بزن وT4 خریداری کن لذتشو خواهی برد
آواتار کاربر
reza firouzfar
با تعداد پست های زیاد
با تعداد پست های زیاد
اولین ساز: Casio ct700
کیبرد فعلی: YAMAHA Tyros5-76 key
میکروفون: AKG
نرم افزار: CUBASE
موبایل: HTC One
محل اقامت: ترکیه - استانبول
تماس:

پست خوانده نشده

djhashem نوشته شده:تصویرسلام من تازه عضو شدم من pa1 دارم و میخوام عوض کنم تو رو خدا بگید pa3 بهتره یا tyros 4 & 5 تصویر

دوست عزيزم آقای بهرنگ به بهترين شکل همه موارد رو گفتن ,, pa3x متاسفانه از نظر کيفيت ريتم و صدا هيچ صحبتی در مقابل تايروس4 و 5 نميتونه بکنه ولی همونطور که دوستان هم گفتن از نظر برنامه ايرانی مسلما کرگ دارای آرشيو بهتری هستش چون دوستان 15 ساله که روی اين برند کار میکنن
آواتار کاربر
meysamusic
عضو ویژه
عضو ویژه
کیبرد فعلی: tyros5-61key
کارت صوتی: Focusrite
نرم افزار: Cubas
زمينه تخصص: نوازنده و خواننده
محل اقامت: کاشمر

پست خوانده نشده

دوست گلم باهر ارنچری راحتری همون رو بخر
pa3x ارنجربسیار حرفه ایه به شزط اینکه به اندازه pa80 ازش کار نکشی وبدونی که چه طوری سازت رو به سلیقه ارنج کنی
مطمئن باش هیچ کس نمیتونه بگه pa3xبده ویا تایروس4$5 ساز بدین
ولی من با یاماها راحت تر کارمیکنم باکرگ به سختی شاید کسانی باشن برعکس من باشن
درکل ازنظرمقایسه
قدرت پخض وتیپ تایروس
نرخ کیفیت سمپل های ورودی تایروس یعنی wav44100 نسبت به ksf کرگ ها
صداهای به روز وزنده تایروس
منوهای دم دست برای صدا سازی وریتم سازی وگلچین کردن ست ها در تایروس
و.....................
من رو مجاب میکنه که بعد از s950سراغ تایروس 5 برم
ولی شما خود دانی
اگه مثل هزارن نفر دیگه دنبال برنامه های زیاد(اکثرا تکراری) و دنبال اسم هستی pa3xبهترین گزینه است
آواتار کاربر
korgpa4x
متخصص korg
متخصص korg
اولین ساز: yamaha
کیبرد فعلی: korgpa3x
موبایل: htc
محل اقامت: كرج

تایروس بخرم؟ یا Pa3x

پست خوانده نشده

دوست عزيز با اين همه نظر اساتيد به چه نتيجه اي رسيدين؟؟؟
mehdipa3x
عضو کم کار
عضو کم کار
کیبرد فعلی: pa3x
کارت صوتی: ندارم
میکروفون: ندارم
موبایل: note 4

پست خوانده نشده

[HIGHLIGHT=#c0504d]نرخ کیفیت سمپل های ورودی تایروس یعنی wav44100 نسبت به ksf کرگ ها[/HIGHLIGHT]

؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

خوب تو كرگ هم ويو با همين رنج كيفيت ميشه وارد كرد خيليا بلد نيستن در ضمن تمامي سمپلهاي كرگ رو ميتونيد تا 44100 وارد كنيد چه ويو چه كا اس اف

[HIGHLIGHT=#c0504d]pa3x ارنجربسیار حرفه ایه به شزط اینکه به اندازه pa80 ازش کار نکشی وبدونی که چه طوری سازت رو به سلیقه ارنج کنی[/HIGHLIGHT]
؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
يعني چي اين جمله سه ايكس دستگاه قوي و محكميه و سخت افزار خيلي قوي داره كساييرو ميشناسم در شبانه روز لااقل دو سوم از ازين دستگاه كار ميكشن هيچيش نشده تا الان

جناب انرژي اوني كه دستمال ميزاره رو ريبون خوب سر درنمياره ولي سه ايكس خوبه كلاويشم خسته نميكنه برعكس خيلي راحتتر ميشه باهاش كار كرد ولي كلاويه تايروس تقريبا مثل كلاويه 80 و 800 هست معموليه منظورم اينه براي يه ارنجر جديد و قوي نبايد اينگونه كلاويه طراحي ميشد به هر حال سخت افزاري كاري نداريم هر دو قوي و اصل هستن
آواتار کاربر
meysamusic
عضو ویژه
عضو ویژه
کیبرد فعلی: tyros5-61key
کارت صوتی: Focusrite
نرم افزار: Cubas
محل اقامت: کاشمر

pa3x بخرم؟ یا تایروس

پست خوانده نشده

mehdipa3x نوشته شده:[HIGHLIGHT=#c0504d]نرخ کیفیت سمپل های ورودی تایروس یعنی wav44100 نسبت به ksf کرگ ها[/HIGHLIGHT]

؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

خوب تو كرگ هم ويو با همين رنج كيفيت ميشه وارد كرد خيليا بلد نيستن در ضمن تمامي سمپلهاي كرگ رو ميتونيد تا 44100 وارد كنيد چه ويو چه كا اس اف

[HIGHLIGHT=#c0504d]pa3x ارنجربسیار حرفه ایه به شزط اینکه به اندازه pa80 ازش کار نکشی وبدونی که چه طوری سازت رو به سلیقه ارنج کنی[/HIGHLIGHT]
؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
يعني چي اين جمله سه ايكس دستگاه قوي و محكميه و سخت افزار خيلي قوي داره كساييرو ميشناسم در شبانه روز لااقل دو سوم از ازين دستگاه كار ميكشن هيچيش نشده تا الان

جناب انرژي اوني كه دستمال ميزاره رو ريبون خوب سر درنمياره ولي سه ايكس خوبه كلاويشم خسته نميكنه برعكس خيلي راحتتر ميشه باهاش كار كرد ولي كلاويه تايروس تقريبا مثل كلاويه 80 و 800 هست معموليه منظورم اينه براي يه ارنجر جديد و قوي نبايد اينگونه كلاويه طراحي ميشد به هر حال سخت افزاري كاري نداريم هر دو قوي و اصل هستن
1.دوست عزیز منظورمن از جمله اولی که علامت زدین اینه که الان حدود دوازده ساله که روی کرگ ها سمپل های تکراری میشنوم
و جالب دیشب یه مجلس رفتم که اجرای مشترک داشتم با یه ارکست دیگه که اون هم pa3داشتدیدم 80درصد ریتم ها همون ریتم های 80بود فقط بایه خورده تغییر پس چرا انسان یازده میلیون پولش رو بذاره ومنظور من همینه که pa3 سازخوبیه وخیلی حرفه ای به شرط اینکه یازده میلیون پول ندی ولی بری ریتم وصداهای 80رو واسش کانورت کنی وازش کار 80رو بکشی
2.دوست عزیز یک بار ویو رو ایمپورت کن درpa3 .برای استفاده در برنامه باید خود دستگاه اون رو تبدیل به ksfکنه .در نهایت زمانی که قراره همون فایل رو اکسپرت کنی چندتا اسلایدksf کنه که وقتی کیفیت صدایی این ksfها رو با ویو اولیه مقایسه میکنی می بینی یک افت خیلی مشهود داره ولی در یاماها شما صدبار ویو ها رو ایمپورت واکسپورت کن هیچ تغییری نمی بینی
ودوست من . چند وقت پیش مچلسی دعوت بودم بنده خدا نوازنده با یک a1000 و pa50 مچلس رو ترکونده بود
وهنوزم اعتقاد دارم pa3ساز خوب وحرفه ای ولی تایروس علی الخصوص تایروس 5یک سرو گردن بالاتره واگر کتمان میکنی تا رضا فیروزفر رو بگم پنجاه تا دلیل بنویسه تصویر
آواتار کاربر
reza firouzfar
با تعداد پست های زیاد
با تعداد پست های زیاد
اولین ساز: Casio ct700
کیبرد فعلی: YAMAHA Tyros5-76 key
میکروفون: AKG
نرم افزار: CUBASE
موبایل: HTC One
محل اقامت: ترکیه - استانبول
تماس:

پست خوانده نشده

به نظر من کلا اسم تاپيک بايد تغيير کنه به اينکه [[ کيبورد Pa3x بخرم يا تايروس3 ]] چون عنوان اين تاپيک ممکنه برخی دوستان رو به اشتباه بندازه که گمان کنن که شايد Pa3x از جهاتی قابل مقايسه با تايروس5 هستش.به صرف اينکه دو کالا در بازار دارای قيمت مشابه هستن دليل بر اين نميشه که از جهات ديگه هم بشه دربارشون بحث و تبادل نظر کرد.
موضوع جدید ارسال پست

بازگشت به “راهنمای خرید کیبرد”

• اطلاعات