کیبورد ارزان مناسب آهنگسازی

برای سوال ، مشاوره و راهنمایی در زمینه خرید کیبرد

مدیران انجمن: behrang، mojtaba190

alimk
عضو کم کار
عضو کم کار
اولین ساز: گیتار
کیبرد فعلی: ندارم

Re: ارگ مناسب اهنگسازی

پست خوانده نشده

با عرض سلام خدمت دوستان و مدیریت محترم سایت میخواستم بدونم کار با کیبوردهای کرگ اسونتره یا یاماها از لحاظ کیبورد زدن؟نرم افزاری؟و اهنگسازی؟کار باکدوم اسونتره؟؟؟
آواتار کاربر
mojtaba190
عضو هیئت مدیره
عضو هیئت مدیره
اولین ساز: YAMAHA PSR 630
کیبرد فعلی: YAMAHA TYROS 2
کارت صوتی: Realtek HD
موبایل: HUAWEI HONOR 4X
زمينه تخصص: نرم افزارهاي ويدئو
محل اقامت: ایران
تماس:

پست خوانده نشده

alimk نوشته شده:با عرض سلام خدمت دوستان و مدیریت محترم سایت میخواستم بدونم کار با کیبوردهای کرگ اسونتره یا یاماها از لحاظ کیبورد زدن؟نرم افزاری؟و اهنگسازی؟کار باکدوم اسونتره؟؟؟
با سلام . دوست عزیز گذشته از تعصب باید خدمتتون عرض کنم که کار کردن با کیبردهای یاماها به مراتب آسونتر از کرگ هستش. به دلایل زیر:
1- سادگی و روان بودن منوها در عین حرفه ای بودن در صورتی که منوهای کرگ بسیار شلوغ و تو در تو و پیچیده هستن که باعث خستگی کاربر میشه.
2- از لحاظ نرم افزاری یاماها با سیستم عامل ساده ای که داره قادره حرفه ای ترین کارها رو به شما ارائه بده. برای مثال شما برای کوانتایز کردن یک ریتم در یاماها به آسونی و با زدن تنها یک دکمه بهترین کوانتایز رو در اختیار دارید. در صورتی که در کرگ باید وارد منوهای تو در تو و خسته کننده ای بشین تا بتونین ریتم تون رو کوانتایز کنید.
4- کیبردهای یاماها به آسونی به نرم افزارهای مختلف آهنگسازی متصل و به راحتی پشتیبانی میشه. اما بازهم شما در کرگ به پیچیدگی و سختی کار برمیخورین و این باعث خستگی و فرار شما از این برند (کرگ) میشه...
5- برای آهنگسازی با یاماها شما بهترین و با کیفیت ترین صداها و سمپل ها و ریتم ها رو در اختیار دارین. اما کرگ....تصویر
قضاوت با شما...
alimk
عضو کم کار
عضو کم کار

پست خوانده نشده

اقا سایتتون عالیه اطلاعات بیشتری از کیبوردها بزارید تا بهترم بشه با سپاس فراوان از مدیر سایت
behrang
مدیر کل
مدیر کل
اولین ساز: Casio SA21
کیبرد فعلی: A5000 - EA7 - MODX
نرم افزار: MAGIX STUDIO 2022
زمينه تخصص: برنامه سازي كيبرد
تشکر کرده: 228 دفعه

پست خوانده نشده

alimk نوشته شده:با عرض سلام خدمت دوستان و مدیریت محترم سایت میخواستم بدونم کار با کیبوردهای کرگ اسونتره یا یاماها از لحاظ کیبورد زدن؟نرم افزاری؟و اهنگسازی؟کار باکدوم اسونتره؟؟؟
با تشکر از توضیح آقای مجتبی (MOJTABA190)نظر شخصی خودم رو میگم :
1-سیستم عامل یاماها خیلی ساده تر و سبک تر از کرگ است و برای کار کردن با منوهای هر دو برند اگر فرض رو از صفر بگیریم ، یاماها رو خیلی زودتر و راحت تر یاد میگیرید.
2-در ازای مزیت بالا مسلما امکانات بیشتری رو در کرگ دارید و سیستم عامل کامل تر و سنگین تری داره که به همین غلت آمار هنگ کردن در کیبوردهای کرگ نسبت به یاماها واقعا چشگیر بوده.
3-تنظیمات ارتباط midi در یاماها بسیار ساده تر است و رابط کاربری بهتری نسبت به کرگ داره ولی در هر دو مورد کیفیت ارتباط خوب است.
4-صداهای خام در ارنجرهای یاماها اصلا قابل قیاس با کرگ نیست برای اهنگسازی و حتی کیبوردهای سطح متوسط یاماها از بالاترین ارنجر کرگ که pa4x است صداهای واقعا حرفه ای تر و باکیفیت تری دارند.
5-ولی امکانات صداسازی در کیبوردهای متوسط کرگ خیلی بیشتر از بالاترین ارنجر یاماها یعنی تایروس5 است.
6-ساختن سانگ های MID در یاماها از قدیم مورد تمجید حتی خیلی از نوازدگان کرگ کار بوده.فقط با فشار یک دکمه میتونید رکورد کنید. و برای رکورد کردن تک تراک با فشار 2 دکمه. . هیچ چیزی غیرفعال نمیشه و سانگ و ریتم و مولتی پد همه با هم از لحاظ تمپو و هارمونی سینک هستند.
ولی در کرگ برای ساختن سانگ MID کلا باید وارد یک سیستم و منوهای مجزا بشید که قابلیت استفاده از ریتم هم غیر فعال میشه و باید ریتمتون رو از قبل انتخاب کرده باشید.

این مواردی بود که برای استفاده در اهنگسازی شاید بشه مقایسه کرد از هر دو برند.
لطفا از دکمه تشکر در گوشه پست استفاده کنید برای بالا رفتن امتیاز موضوع
behrang
مدیر کل
مدیر کل

Re: مقایسه و بررسی

پست خوانده نشده

armita نوشته شده:من dgx 230 را دارم.و میخوام برای ساخت و ویرایش اهنگهام از E443 بخاطر داشتن usb و سریع ويرایش کردن روی
کامبیوترم ،استفاده کنم.ارمیتا .
شما میزان بودجه تون رو نفرمودید.
درواقع نیاز شما یک کیبورد سبک با قابلیت اتصال USB میخوایید که کارهای اهنگسازی و ادیت موزیک رو انجام بدید.
با توجه به اینکه هنوز بودجه تون رو نفرمودید من ذکر میکنم :
بهترین گزینه یاماها S670 است - اینجـــا را کلیک کنید
بعد از اون E443 هم مورد خیلی خوبی است با صداها و ریتم های بروز و فوق العاده مدرن و امکاناتی در حد قیمت خوب. اما باز برای S670 تاکید میکنم که فوق العاده مناسب و 3برابر قیمتش ارزش دارد.
armita
عضو کم کار
عضو کم کار
کیبرد فعلی: dgx 230
موبایل: samsung not4
زمينه تخصص: آهنگسازي با كيبرد

Re: کیبورد ارزان مناسب آهنگسازی

پست خوانده نشده

با سپاس از راهنمایتون..اون دستگاه که ذکر کردید برای بودجه ای که دارم کافی نیست.
ولی اگر شما میفرمایید که 443 واقعا به کار فعلی من نمیخورد.من صبر کنم تا بودجه ام کافی شود
بعد اقدام به خرید کنم.نظر و تجربه شما برای من مهم است لطفا بیشتر راهنمایی کنید.
و ایا 443 کیفیت خوبی ندارد .چه از لحاظ ساخت و سخت افزار و کار کرد.
با تشکر.ارمیتا
alimk
عضو کم کار
عضو کم کار

Re: مقایسه CTK 6250 با PSR e443

پست خوانده نشده

سلام.کیبورد yamaha443 قابلیت ریتم سازی دارد؟؟ایا برای کار اهنگسازی443مناسب است؟باتشکر
behrang
مدیر کل
مدیر کل

Re: مقایسه CTK 6250 با PSR e443

پست خوانده نشده

ز
alimk نوشته شده:سلام.کیبورد yamaha443 قابلیت ریتم سازی دارد؟؟ایا برای کار اهنگسازی443مناسب است؟باتشکر
برای بررسی مشخصات و امکانات E443 به یکی از لینکهای یر مراجعه کنید :
تصویرانجمن اختصاصی E443 - جواب سوال شمارا اینجا دادم.
تصویرصفحه اختصاصی E443
Javad ya
عضو کم کار
عضو کم کار
اولین ساز: a3
کیبرد فعلی: a3
زمينه تخصص: مبتدي علاقه مند كيبرد

پست خوانده نشده

سلام استاد بهرنگ عزیز سوال من اینه که اگه میشه از همه لحاظ ی مقایسه از or700 , pa50sr, s670 بگین و اینکه اکه من س670 رو با نصب فایل bm4 و ارسال ب کرمانشاه از شما بگیرم کلا چند میشینه با تشکر فراوان از استاد بهرنگ عزیز با این کمک زیادی که به علاقه مندان موسیقی و کیبرد میکنن تصویر
behrang
مدیر کل
مدیر کل

پست خوانده نشده

Javad ya نوشته شده:سلام استاد بهرنگ عزیز سوال من اینه که اگه میشه از همه لحاظ ی مقایسه از or700 , pa50sr, s670 بگین و اینکه اکه من س670 رو با نصب فایل bm4 و ارسال ب کرمانشاه از شما بگیرم کلا چند میشینه با تشکر فراوان از استاد بهرنگ عزیز با این کمک زیادی که به علاقه مندان موسیقی و کیبرد میکنن
سلام خدمت شما دوست عزیز.
در مورد مشخصات کیبورد PSR-S670 هر سوال تخصصی دارید لطفا توی تصویراین مبحث بپرسید تا بنده و دیگر دوستان پاسخ کامل بدهیم.
در مورد قیمت کلی و تخفیف و خرید این هر سوال و ابهامی دارید در تصویراین مبحث مطرح کنید و یا با شماره تلفن های صفحه فروش S670تماس بگیرید.
ولی مرتبط با موضوع همین مبحث عرض کنم که برای اهنگسازی بین 3 مدلی که فرمودید بدونِ هیچ شک و تردیدی PSR-S670 بهتر است. این دستگاه از همه لحاظ برای آهنگسازی حرفه ای تر از 2 مدل OR700 و Pa50sd است.
صداها و افکت های نسل 2014 در برابر صداها و افکت های 12 سال پیش موردی است که جای بحث نـدارد برای شاختن یک اهنگ بروز.
30 مگابایت ظرفیت رم سمپل آنبورد بدون نیاز به لود مجدد و تاخیر در مقابل فلش کارت های قدیمی و جداگانه و دست و پا گیر.
تمام خدمات USB در برابر فلاپی و SD برای سرعت عمل در کار و ساختن یک آهنگ حرفه ای با USB/MIDI (البته OR700 هم USB دارد)
استفاده از سیستم جدید Drum Setup برای ساختن اهنگهای بهتر و متنوع تر
و...
موضوع جدید ارسال پست

بازگشت به “راهنمای خرید کیبرد”

• اطلاعات