A3000 بخرم یا S970 ؟

برای سوال ، مشاوره و راهنمایی در زمینه خرید کیبرد

مدیران انجمن: behrang، mojtaba190

behrang
مدیر کل
مدیر کل
اولین ساز: Casio SA21
کیبرد فعلی: A5000 - EA7 - MODX
نرم افزار: MAGIX STUDIO 2022
زمينه تخصص: برنامه سازي كيبرد
تشکر کرده: 228 دفعه

Re: A3000 بخرم یا S970 ؟

پست خوانده نشده

مگر انتظارِ چقدر تفاوت رو داشتی؟
همانطر که خود شما هم در عکس گذاشتی ، تویتر های S970 نه تنها بزرگتر هستند بلکه از نوع Tweeter های حرفه ای دنیا هستند که باعث شفافیت بیشتر صدا میشود.
در ضمن چرا شما از بین ده ها برتری S970 که همه جا نوشته شده ، تلاش میکنی دو عدد مورد همسطح پیدا کنی؟ گرچه این مورد بلندگو ها هم در A3000 ضعیف تر است.
لطفا از دکمه تشکر در گوشه پست استفاده کنید برای بالا رفتن امتیاز موضوع
behrang
مدیر کل
مدیر کل

پست خوانده نشده

صداهای شرقی A3000 رو بهرحال کم و بیش میشه با سمپل به S970 داد ، همانطور که بنده و آقای طالع و حتی خود یاماها اینکار رو کرده.
ولی وکال هارمونی فوق العاده S970 و بلندگوهای بهتر و 2 عدد ولوم کنترلر S970 و افکت های VCM رو نمیتونید به A3000 بدید
Amin Ranjbar
عضو کم کار
عضو کم کار
کیبرد فعلی: -

پست خوانده نشده

بنده منکر برتری های دیگر S970 نیستم جناب. اصلا هم این چیزا برام مهم نیست. فقط اینقدر که از خروجی صدا تعریف شد کنجکاو شدم رفتم دیدم و یه تصویر هم گذاشتم تا بقیه هم بدونن حداقل روی کاغذ چیز خاصی دیده نمیشه. Amplifiers همین.تصویر حالا شما اصرار دارید که برتره،،! خب لابد برتره دیگه، ما که حرفی نداریم. ولی همین الانشم بشخصه A3000 رو با S970 عوض نخواهم کرد نه بخاطر گرون تر بودن S970 گرچه ارزون تر هم بود بازم اون رگ و ریشه شرقی بودن A3000 چیز دیگه ای هست... هه..هه..تصویر
Amin Ranjbar
عضو کم کار
عضو کم کار

پست خوانده نشده

همچنان پیشنهاد من به دوستانی که امکانات بیشتر میخوان S970 هست. (همون پست اول من) ولی خب سلیقه ی شخصی هست که خودم هنوز A3000 می پسندم!
behrang
مدیر کل
مدیر کل

پست خوانده نشده

Amin Ranjbar نوشته شده:بنده منکر برتری های دیگر S970 نیستم جناب. اصلا هم این چیزا برام مهم نیست. فقط اینقدر که از خروجی صدا تعریف شد کنجکاو شدم رفتم دیدم و یه تصویر هم گذاشتم تا بقیه هم بدونن حداقل روی کاغذ چیز خاصی دیده نمیشه.
بنده هم تشکر کردم و فقط در جهت کامل تر شدن بحث پست های شما رو جواب میدم. شما بزرگوار هستید.
در مورد سلیقه که ما بحثی نداریم و سلیقه کلا جای بحث نداره. ولی از لحاظ حرفه ای و فنی هیچ دلیلی برای خریدن A3000 وجود نداره غیر از قیمت و پیچ بند که پیچ بند هم زیاد راجبش بحث کردند دوستان.
دقیقا شما اشتباه اول خودت رو تکرار کردی و ظاهرا فقط بدلیل اینکه a3000 رو خربد کردی سعی داری دفاع کنید ازش. همان ابتدا گفتم که کلمه نام کیبورد هیچ ربطی به مجلسی بودن یا یک کیبورد شرقی تر بودن ندارد.
آیا pa800 یا pa3x یا tyros شرقی است ؟؟
وقتی درحال حاضر تمام صداها و ریتمهای ایرانی a3000 رو میتونید بهمراه کلی امکانات بیشتر و بهتر داشته باشید کاملا اشتباه است خریدن a3000 . مگر بخاطر قیمت یا پیج بند.
قائده مدل ها با زمان PSR-2000 و A1000 کاملا عوض شده.
امار نشون داده تقریبا تمام کسانی که روی یاماها بین عموم شناخته شده هستند از بین این دو مدل S970 رو انتخاب کرده اند. فقط کسانی که تصور میکنند "چون a3000 دنباله a1000 است" با این تصور اشتباه انتخاب میکنند.
البته گزینه لگاتو هم برتری a3000 است که متاسفانه طبق گفته مشتری ها استقبالی از ان نشده.
Amin Ranjbar
عضو کم کار
عضو کم کار

پست خوانده نشده

اگه یک میلیون به من بدن گزینه SCALE را در A3000 نمیدم
goli
عضو علاقه مند
عضو علاقه مند
اولین ساز: trumpet
کیبرد فعلی: Yamaha PSR S970
نرم افزار: fl studio & adobe audition
موبایل: Samsung Note3
زمينه تخصص: مبتدي علاقه مند كيبرد

پست خوانده نشده

Amin Ranjbar نوشته شده:اگه یک میلیون به من بدن گزینه SCALE را در A3000 نمیدم

ولخرجی نکن برادرتصویر پنج دقیقه وقت بزار یک رجیست مموری یرای کوکها ی دلخواهت بسازتصویر
Amin Ranjbar
عضو کم کار
عضو کم کار

پست خوانده نشده

goli نوشته شده:
Amin Ranjbar نوشته شده:اگه یک میلیون به من بدن گزینه SCALE را در A3000 نمیدم

ولخرجی نکن برادرتصویر پنج دقیقه وقت بزار یک رجیست مموری یرای کوکها ی دلخواهت بسازتصویر

حالا اگه دلت بخواد ریتم را با رجیست ست کنید (مثه تنظیمات من) یعنی کلید فریز (FREEZE) باید همیشه خاموش باشه اونوقته که حاضر نمیشی پنج ثانیه هم از دست بدی پنج دقیقه تو وسط اجرا که یه عمر میشه!! نه برادر ارزش ندارد کارایی رجیستر را گرفت.
behrang
مدیر کل
مدیر کل

پست خوانده نشده

Amin Ranjbar نوشته شده:پنج دقیقه تو وسط اجرا که یه عمر میشه!!
گفت 5 دقیقه وقت بذار بانک بساز. نـگفت 5 دقیقه وقت بذار ربع پرده کن.ربع پرده کردن و خارج کردنش در S970 و S770 کلا 4 ثانیه هم نمیشه.
کاملا مشخصه هنوز سیستم های یاماها رو نمیشناسید اگر فکر میکنید کیبوردی در دنسا وجود داره که 5 دقیقه ربع پرده کردنش طول میکشه. هیچ کس در هیچ دستگاهی وسط اجرا 5 دقیقه و 1 دقیقه برای کرٌن کردن وقت نمیذاره. اگر اینطور بود که همه جا از این فاجعه گفته میشد.
Amin Ranjbar نوشته شده:حالا اگه دلت بخواد ریتم را با رجیست ست کنید (مثه تنظیمات من) یعنی کلید فریز (FREEZE) باید همیشه خاموش باشه
  1. برای ربع پرده کردن هیچ نیازی نیست دکمه FREEZE را روشن کنی.
  2. حتی اگر از بین صد اهنگ شما 10 اهنگت را توی رجیست تنظیم کرده باشید اتفاقا خیلی کار ربع پرده کردن با رجیست مموری را سریع تر و ساده تر کردی (در مدل های غیر اورینتال) چون دیگه لازم نیست دکمه فریز رو از حالت [HIGHLIGHT=#f2dcdb]روشن[/HIGHLIGHT] به [HIGHLIGHT=#d8d8d8]خاموش[/HIGHLIGHT] تغییر بدید.
قطعا در یک کیبورد اورینتال(غیر از کرگ pa4xاورینتال) سریع تر ربع پرده میکنید ولی در یاماها تفاوت این سرعت بین 1 تا 4 ثانیه است.
در فیلم زیر سرعت کرن کردن در S970 و S770 رو ببینید :
تصویرتماشا در اپارات
behrang
مدیر کل
مدیر کل

پست خوانده نشده

در A3000 شما حتی نمیتونی یک صدای خشک و ساده هم بخونی و ضبط کنی. چه برسه به ووکال حرفه ای و هارمونی و تغییر صدای خواننده و نواختن صدای خواننده با کلاوی ها و مهم تر از همه ضبط کردن همه اینها.
نمیتونید مثل daw و سینتی سایزر و DJ با ولوم های live control کار کنید
نمیتونید از افکت های حرفه ای VCM استفاده کنید
ولی در S970 میتونید 3 ثانیه دیرتر ربع پرده کنید چون این موارد هزار برابر 3 ثانیه ارزش دارد.
موضوع جدید ارسال پست

بازگشت به “راهنمای خرید کیبرد”

• اطلاعات