جهت استفاده از تمامی امکانات سایت  باید وارد  و یا عضو شوید

خروج

+ ارسال پاسخ
 صفحه 5 از 7 |      1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  
 موضوع پست: Re: معرفی پک bm-X1
پست خوانده نشدهارسال شده در: پنج شنبه شهریور 2, 96 11:27 pm 
آفلاين
عضو ویژه
عضو ویژه
نماد کاربر
تاريخ عضويت: چهارشنبه آذر 17, 89 10:29 pm
حالت من: Pensive
اولین ساز: سه تار
کیبرد فعلی: YAMAHA PSR-A3000
میکروفون: M59
زمينه تخصص: نرم افزارهاي ويدئو
رتبه امتیاز - آزمایشی
با سلام  
نمونه ریتم و اجرا  به سبک مشهدی .البته قدری ریتم با ریتمهای کرمانج فرق داره ولی شنیدنش خالی از لطف نیست.با تشکر

لینک ریتم مشهدی

مشخصات

پست خوانده نشدهارسال شده در: پنج شنبه شهریور 2, 96 11:44 pm 
آفلاين
مدیر کل
مدیر کل
تاريخ عضويت: سه شنبه بهمن 29, 87 6:15 am
اولین ساز: Casio SA21
کیبرد فعلی: S970 - EA7
کارت صوتی: ICON aio6
نرم افزار: MAGIX STUDIO 2017
موبایل: Note5
زمينه تخصص: برنامه سازي كيبرد
رتبه امتیاز - آزمایشیرتبه امتیاز - آزمایشیرتبه امتیاز - آزمایشیرتبه امتیاز - آزمایشیرتبه امتیاز - آزمایشیرتبه امتیاز - آزمایشیرتبه امتیاز - آزمایشیرتبه امتیاز - آزمایشیرتبه امتیاز - آزمایشیرتبه امتیاز - آزمایشیرتبه امتیاز - آزمایشی
STUDIO SIMA نوشته است:
با سلام  
نمونه ریتم و اجرا  به سبک مشهدی .البته قدری ریتم با ریتمهای کرمانج فرق داره ولی شنیدنش خالی از لطف نیست.با تشکر

لینک ریتم مشهدی
جناب حسین پور این مربوط به بخش نمونه آهنگها میشه.

مشخصات YIM

پست خوانده نشدهارسال شده در: شنبه شهریور 4, 96 10:12 am 
آفلاين
عضو ویژه
عضو ویژه
نماد کاربر
تاريخ عضويت: پنج شنبه خرداد 13, 95 6:27 pm
حالت من: Fine
اولین ساز: PA80
کیبرد فعلی: PSR-A3000
میکروفون: Max
نرم افزار: FL STUDIO
موبایل: Nokia
زمينه تخصص: اينترنت
رتبه امتیاز - آزمایشی
با سلام
جناب بهرنگ بنده چند پیشنهاد دارم برای بهتر شدن این پک تازه ی شما و امیدوارم که از پک های قبلی بهتر و زیباتر از آب در بیاید .
1 - در bm5 ریتم ها بسیار قوی و سبکی تازه از ریتم های بندری را شاهد هستیم ولی به نظر من صداهای قوی و پری روی ots ها استفاده نشده است که می توانست خیلی بهتر باشد و البته روی هم رفته صداهای پک bm5 خیلی تعدادشان کم هست که باید اضافه کنید . من خیلی از نوازندگان مجلسی را می شناسم که هنگام نوازندگی اصلا از صداهای بخش voice استفاده نمی کنند و فقط ots یا sts عوض می کنند که بنابراین باید این بخش را قوی تر کنید .
2 - در ست های جدید کرگ *** بتازگی یک کار خوب بر خلاف ست های قبلی انجام شده و آن هم بالانس کردن صدای صداها نسبت به ریتم است که با من احساس می کنم در bm5 کمی بالانس بین صداها و ریتم رعایت نشده است .
3 - از صداهای فلنجری و فیسری استفاده کنید .
4 -احساس می کنم ریتم های ویژه (مخصوص یک آهنگ) که در bm5 ساخته شده است کمی سلیقه ای بوده است و آهنگ ها به نظر می رسد علاقه ی خودتان بوده است چون این آهنگ ها زیاد مجلسی نیستند و البته توقع هم نیست که فقط آهنگ مجلسی در پک باشد ولی در پک جدید آهنگ هایی معروف تر را بسازید .
5 - به نظر من اگر در پک جدید تعداد ریتم های همسان و شبیه به هم کمتر باشد بهتر است مثلا ما در bm5 چند ریتم بندری داریم که برخی از آنها سمپل هایی یکسانی دارند و با اندک تفاوتی در کنار هم قرار گرفته اند .
6 - در bm5 ریتم ویژه برای آهنگ های قدیمی و معروف یا نداریم یا کم داریم . سعی کنید در پک جدید ریتم هایی خاص مثلا برای بندری های آقاسی بسازید یا یک ریتم خاص برای بندری های سبک سندی .
7 - بانک های رجیستر پک را افزایش دهید .

اگر باز هم پیشنهادی به ذهنم رسید عرض خواهم کرد . با آرزوی موفقیت

مشخصات

پست خوانده نشدهارسال شده در: شنبه شهریور 4, 96 11:08 am 
آفلاين
عضو ویژه
عضو ویژه
نماد کاربر
رتبه امتیاز - آزمایشی
behrang نوشته است:
دوستان میتونید اهنگ های مورد علاقه خودتون رو برای ساخت پیشنهاد کنید همینجا. آهنگهایی که میدونید ارزش ساخت دارند و محبوب و معروف هستند.  من با درنظر گرفتن شرایط هرکدام را صلاح بدونم میسازم.

***************************************************************************************************
جناب حسین پور این مربوط به بخش نمونه آهنگها میشه.

سلام جناب بهرنگ
بنده طبق فرمایش شما سرور گرامی پست زدم ولی باز هم اگر لینک خاصی دارید بفرمایید تا در آنجا نمونه پیشنهادی را بگذارم.با تشکر

مشخصات

پست خوانده نشدهارسال شده در: شنبه شهریور 4, 96 12:30 pm 
آفلاين
مدیر کل
مدیر کل
رتبه امتیاز - آزمایشیرتبه امتیاز - آزمایشیرتبه امتیاز - آزمایشیرتبه امتیاز - آزمایشیرتبه امتیاز - آزمایشیرتبه امتیاز - آزمایشیرتبه امتیاز - آزمایشیرتبه امتیاز - آزمایشیرتبه امتیاز - آزمایشیرتبه امتیاز - آزمایشیرتبه امتیاز - آزمایشی
STUDIO SIMA نوشته است:
سلام جناب بهرنگ
بنده طبق فرمایش شما سرور گرامی پست زدم ولی باز هم اگر لینک خاصی دارید بفرمایید تا در آنجا نمونه پیشنهادی را بگذارم.با تشکر
آهان. هیچ توضیحی نسبت به منظورتون نزده بودید. یا درخواست و سفارش. متوجه شدم

مشخصات YIM

پست خوانده نشدهارسال شده در: شنبه شهریور 4, 96 1:24 pm 
آفلاين
مدیر کل
مدیر کل
ممنون از انتقادات و پیشنهادات شما. مثل همیشه من واقعا ممنون و متشکر میشم از نظرات و پیشنهادات که اگر به تاپیک bm5 نیز مراجعه کنید در تمام مدت از نظرات مختلف نوازندگان استفاده کردم.
ولی من به دنبال یک حرف منطقی و بدردبخور هستم. نظرات زیبای شما همشون یا فرمول های ابدایی خودم رو به خودم پیشنهاد کردید ُ یا غلط هستند. من با تشکر مجدد از شما تصور میکنم تجربه کافی در مورد مقایسه ریتم ها ندارید.

mehdi14508 نوشته است:
1 - در bm5 ریتم ها بسیار قوی و سبکی تازه از ریتم های بندری را شاهد هستیم ولی به نظر من صداهای قوی و پری روی ots ها استفاده نشده است که می توانست خیلی بهتر باشد و البته روی هم رفته صداهای پک bm5 خیلی تعدادشان کم هست که باید اضافه کنید .

۱- ریتم بندری چه ربطی به صدای ots دارد؟
۲-صدای قوی یعنی چی؟
یک صدا یا ریتم ممکنه از نظر فردی قوی باشه ولی همون از نظر دیگری ضعیف باشه. این یک توصیف علمی نیست و تاثیر مثبتی هم نداره.
۳-دقیقا یکی از مزایای bm5 این بود که بیشتر از هر پکی در یاماها و کرگ تنوع صدا و ریتم را کنار هم داشت. بنده در مقایسه با پک و ست هایی عرض میکنم که همه روی ریتم تمرگز داشتند و مثلا 5 عدد یا 10 عدد صدا. حتی همچنان از صداهای bm5 در پکهای دیگه کپی برداری میشه.
mehdi14508 نوشته است:
2 - در ست های جدید کرگ *** بتازگی یک کار خوب بر خلاف ست های قبلی انجام شده و آن هم بالانس کردن صدای صداها نسبت به ریتم است که با من احساس می کنم در bm5 کمی بالانس بین صداها و ریتم رعایت نشده است .
بالانس و تنظیم کردن ریتم و صدا دقیقا فرمولی بود که ما در یاماها برای اولین بار به عزیزان کرگ باز یاد دادیم و همچنان من در کلاس ای اموزش ریتمسازی عنوان میکنم. مورد بالانس کردن را اولین بار در ریتم های bm1 داشتیم که هیچ وقت در کرگ رعایت نمیشد در زمان pa50 و pa80
mehdi14508 نوشته است:
3 - از صداهای فلنجری و فیسری استفاده کنید .

۱-همانطور که خودتون فرمودید این یک سلیقه شخصی است و کسی برای سلایق شخصی یک نفر پک نمیسازد.
۲-صداهای فلنجری در bm5 زیاد هست فقط باید از بین حدود ۵۰۰ صدایی که در OTS های bm5 هست پیدا کنید که قطعا نــکردید و یا در رجیست بانک های BM5 ورژن ۲ پیدا کنید.
۳-صدای فلنجری یک اصلاح عامیانه از زمان Pa50 و Pa80 است که اون زمان محبوبیت داشتند و مشخص است شما هنوز در سلیقه همان دوره هستید. ما هرگز به اون دوره بر نمیگردیم. گرچه این صداها نیز در BM5 بوده و در صورت لزوم در پک های جدید هم هست
mehdi14508 نوشته است:
4 -احساس می کنم ریتم های ویژه (مخصوص یک آهنگ) که در bm5 ساخته شده است کمی سلیقه ای بوده است و آهنگ ها به نظر می رسد علاقه ی خودتان بوده است چون این آهنگ ها زیاد مجلسی نیستند و البته توقع هم نیست که فقط آهنگ مجلسی در پک باشد ولی در پک جدید آهنگ هایی معروف تر را بسازید .
۱- در دنیا چیزی بنام اهنگ مجلسی وجود ندارد.
۲- چرا احساس کردید این همه ریتم آهنگ (Intro) در bm5 بر اساس سلیقه خودم است؟ من درحال حاضر میبینم که شما هرچیزی که سلیقه شخصی خودتان است را سلیقه تمام ایران میدانید. پیشنهاد میکنم کمی از محدوده دید خودتان فراتر بروید و با تمام ایران مرتبط باشید تا ببینید خیلی ها کاملا 180 درجه برعکس شما نظر دارند گرچه سلیقه شما هم برای من مهم است.
مثلا آهنگ های هایده که هیچ ایرانی وجود ندارد نشناسد معروف نیستند؟
آهنگ ابی و غمیشی معروف نیستند؟
آهنگ های نوستالژیک دهه ۶۰ اندی معروف نیستند؟
اهنگ های مرحوم مترضی پاشایی که خود بنده هم گوش نـمیدادم و زمان فوتش مصادف شد با ساخت bm5 و سفارش این ریتم های توسط اقای رضا آزادی معروف نیستند؟
اهنگ محسن چاوشی از فیلم علی سنتوری که یکی از بزرگترین و دقیق ترین تنظیم های ریتم در کل تاریخ ریتمسازی در ایران است معروف نیست؟
آهنگ رمضون شهرام اذر (سندی) که کسی جرات ساختن این همه ملودی طولانی و جزیات را تابحال نداشته و هنوز هم ندارد معروف نیست؟
همینطور ده ها ریتم دیگه...
mehdi14508 نوشته است:
5 - به نظر من اگر در پک جدید تعداد ریتم های همسان و شبیه به هم کمتر باشد بهتر است مثلا ما در bm5 چند ریتم بندری داریم که برخی از آنها سمپل هایی یکسانی دارند و با اندک تفاوتی در کنار هم قرار گرفته اند .
این مورد کاملا با تجربه ریتم های تکراری در کرگ کاملا هدفمند برطرف شده و یکی از فرمول های اصلی ساخت بوده لذا مشکلی در این زمینه وجود ندارد.
mehdi14508 نوشته است:
6 - در bm5 ریتم ویژه برای آهنگ های قدیمی و معروف یا نداریم یا کم داریم . سعی کنید در پک جدید ریتم هایی خاص مثلا برای بندری های آقاسی بسازید یا یک ریتم خاص برای بندری های سبک سندی .
من فکر میکنم شما درک کاملی از تاریخچه موسیقی ایرانی ندارید.
یا اینکه اصلا پک رو ندیده دارید نظر میدید. کاملا واضح است غیر از ریتمهای بندریbm5 چیز دیگری را ندیدید.
من سوالی پیش میاد برام که اصلا شما کدام bm5 رو دارید؟
نکنه از همون نسخه های تقلبی که بنام bm5 که در بازار با اعتبار نام bm5 باهاش کیبورد میفروشند استفاده میکنید!!!
اهنگ های نوستالژیک اندی و شهرام شبپره و حمیرا و ابی و سندی و ویگن و امید قدیمی نیستند؟ یا آهنگ های هایده 2017 هستند؟
mehdi14508 نوشته است:
7 - بانک های رجیستر پک را افزایش دهید .
در bm5 ورزن ۲ تنوع و تعداد خوبی از رجیست مموری وجود دارد که اولویت این پک ها همه ریتم است نه صدا و بانک رجیست. ولی قطعا افزایش میابد.
mehdi14508 نوشته است:
اگر باز هم پیشنهادی به ذهنم رسید عرض خواهم کرد . با آرزوی موفقیت
شما لطف کنید مثل دیگران عزیزان اول خوب با پک کار کنید و با پک اصلی و ورژن ۲ هم کار کنید تا بتونید خوب سطح مقایسه را منطقی کنید بعد با جان و دل در خدمت پیشنهادات منطقی شما هستم.

مشخصات YIM

پست خوانده نشدهارسال شده در: شنبه شهریور 4, 96 1:26 pm 
آفلاين
مدیر کل
مدیر کل
STUDIO SIMA نوشته است:
لینک ریتم مشهدی
ریتم مشخص نیست
بنطر یک ریتم ۶/۸ قری معمولی است

مشخصات YIM

پست خوانده نشدهارسال شده در: شنبه شهریور 4, 96 2:25 pm 
آفلاين
عضو ویژه
عضو ویژه
نماد کاربر
رتبه امتیاز - آزمایشی
با سلام و عرض تشکر

اینکه: جناب بهرنگ به تمام جزئیات  در زمان ساخت ریتم دقت نموده و موارد را لحاظ می نمایید هیچ شکی نیست و حتی گاهی فراتر هم می روید .به نظر بنده منظور آقا مهدی حالت خالتوری و شلاقی بعضی از ریتمها هست که در خیلی از مناطق در قسمتی از اجراهاشون ازش استفاده میشه .چون بعضی از ملودی و آهنگها به خودی خود شاید زیبا باشند ولی برای اجرا در مجالس علی الخصوص عروسی نیاز به قدری دستکاری داره تا تبدیل به ریتم به اصطلاح مجلسی؛ بشه وگرنه در یک مجلس شاید از آهنگهای ملایم معین و هایده و ... هم استفاده بشه ولی چیزی که بیشتر نوک پیکان اجرای یک مجلس قرار میگیره و زمان طلایی و اوج مجلس هم  هست ریتمهای شیش و هشت و بندریه (حداقل در نیمی از استانهای کشور)که حالا بعضی ریتم را به سبک و کار  بهرنگ می پسندند که مرتب و منظم و شیک هست ( سبک ریتمهای تهرانی )و بعضیها هم ریتمهای پرحجم (با بیس بالا) و شلوغ را می پسندند که سلیقه هر دو گروه باید مد نظر قرار بگیره .***دقیقا نقطه اختلاف ریتمسازی جناب بهرنگ و*** که یک روزایی در این سایت بودند***.بنده یک نظر دارم :که در ابتدا از پایه مشخص بشه که پک خالتوری هست یا خیر .چون خیلی از ریتمها در مجالس عروسی کاربردی ندارند  ولی برعکس در مراسمات دیگر کاربرد دارند .پس اگر پک از پایه تکلیفش مشخص باشه دیگه حرف و حدیثی درش به وجود نمی آید.با تشکر

مشخصات

پست خوانده نشدهارسال شده در: شنبه شهریور 4, 96 3:16 pm 
آفلاين
مدیر کل
مدیر کل
STUDIO SIMA نوشته است:
پس اگر پک از پایه تکلیفش مشخص باشه دیگه حرف و حدیثی درش به وجود نمی آید.با تشکر
ممنون از اقای ودیعی و حسین زاده
من با کمی دقت به حرف های اقای حسین زاده متوجه شدم که دنیای نوازندگان کرگ با یاماها فرق دارد. ما در ۱۰ سال اخیر کاری کردیم که خیلی ریتمسازان عزیز  کرگ هم تا حد زیادی مجبور به دنباله رَوی از ما شده اند. بخصوص وارد کردن سبک های مدرن و اهمیت به آکوردسازی  دقیقا در پکهای یاماها شروع شد. هرچند برخی ممکنه این واقعیت رو منکر بشوند ولی ما شاهد این بودیم.پس میتونم بگم از طرف شخص بنده هیچ وقت منتظر تقلید هیچ چیزی از کرگ نباشید.
در جواب جناب حسین زاده عرض کنم من  ریتم و پک را به هدف خالتوری نساختم و نمیسازم ولی با همین ریتم ها سالها خودم و دوستان و مشتری هایم مراسم و عروسی اجرا کردند و همین الان هم پر است از ریتمهای مجلسی و غیرمجلسی. چون من سالها تجربه خالتوری هم داشته ام قدیم.
ولی منظور برخی عزیزان خالتوری نیست. شلوغ و در هم است که این سبک ها بیشتر سوژه خنده است تا ریتم.
هنرمند عزیزی هم که نام بردید و نمیتونیم نامش رو بیاریم و سالها هم اینجا کاربر بوده دوست صمیمی بنده است که الیرغم استاد بودنِ خودش  ادعامیکنه سبک های مدرن ریتمسازی را از بنده در ریتم های یاماها الهام گرفته.

ممنون میشم از پیشنهادات و نظرات بیشتر همه شما

مشخصات YIM

پست خوانده نشدهارسال شده در: شنبه شهریور 4, 96 3:53 pm 
آفلاين
ناظم
ناظم
نماد کاربر
تاريخ عضويت: جمعه تیر 4, 89 2:11 pm
حالت من: Artistic
اولین ساز: Casio Sa21
کیبرد فعلی: Psr S970
کارت صوتی: تو فکرش هستم
میکروفون: WEM hc2000
نرم افزار: Adobe Audition-Sonar
موبایل: Note 3
زمينه تخصص: نوازندگي كيبرد
رتبه امتیاز - آزمایشیرتبه امتیاز - آزمایشیرتبه امتیاز - آزمایشیرتبه امتیاز - آزمایشیرتبه امتیاز - آزمایشی
behrang نوشته است:
STUDIO SIMA نوشته است:
پس اگر پک از پایه تکلیفش مشخص باشه دیگه حرف و حدیثی درش به وجود نمی آید.با تشکر
ممنون از اقای ودیعی و حسین زاده
من با کمی دقت به حرف های اقای حسین زاده متوجه شدم که دنیای نوازندگان کرگ با یاماها فرق دارد. ما در ۱۰ سال اخیر کاری کردیم که خیلی ریتمسازان عزیز  کرگ هم تا حد زیادی مجبور به دنباله رَوی از ما شده اند. بخصوص وارد کردن سبک های مدرن و اهمیت به آکوردسازی  دقیقا در پکهای یاماها شروع شد. هرچند برخی ممکنه این واقعیت رو منکر بشوند ولی ما شاهد این بودیم.پس میتونم بگم از طرف شخص بنده هیچ وقت منتظر تقلید هیچ چیزی از کرگ نباشید.
در جواب جناب حسین زاده عرض کنم من  ریتم و پک را به هدف خالتوری نساختم و نمیسازم ولی با همین ریتم ها سالها خودم و دوستان و مشتری هایم مراسم و عروسی اجرا کردند و همین الان هم پر است از ریتمهای مجلسی و غیرمجلسی. چون من سالها تجربه خالتوری هم داشته ام قدیم.
ولی منظور برخی عزیزان خالتوری نیست. شلوغ و در هم است که این سبک ها بیشتر سوژه خنده است تا ریتم.
هنرمند عزیزی هم که نام بردید و نمیتونیم نامش رو بیاریم و سالها هم اینجا کاربر بوده دوست صمیمی بنده است که الیرغم استاد بودنِ خودش  ادعامیکنه سبک های مدرن ریتمسازی را از بنده در ریتم های یاماها الهام گرفته.

ممنون میشم از پیشنهادات و نظرات بیشتر همه شما

دقیقا حرف دل من رو زدی بهرنگ جان . خیلی از همشهریهام که نوازنده هستن و کرگ دارن متاسفانه ریتمای شلوغ و درهم با بیس بالا رو مجلسی میدونن . اصلا به این فکر نمیکنن که خب این همه زحمت برای ساختن یه ریتم کشیده میشه حداقل توی باند باید اجزای اون ریتم هم مشخص باشه . نه اینکه گنگ و نامفهوم باشه و فقط بوم بوم بیس پخش بشه . دلیل این قضیه هم بیشتر بر میگرده به کم سواد بودن این دوستان در زمینه موسیقی . با همون کرگ هم میشه ریتمای اصولی ساخت که تک تک اجزا به صورت تفکیک شده مشخص باشن . ولی بحث اینجاست که میرن کرگ میخرن برای اینکه ریتمای شلوغ و بیس بالا داشته باشن .
شاید بشه علاقه یک نفر به برند کرگ و امکاناتش  رو باهاش کنار اومد. ولی اینکه طرف هنوز سطح درک موسیقیاییش به اون حد نرسیده که تفاوت ریتم کامل و اصولی رو با ریتم شلوغ و بی نظم متوجه بشه  اینو هیچ کاریش نمیشه کرد
مردم عادی و شنونده از قبل خیلی بهتر شدن و تفاوت موزیک خوب و بد رو خیلی بهتر متوجه میشن . ریتمای شلوغ و به قول بعضیا شلاقیییی گوش ماهایی که همش مجلس هستیم و صدای بلند میشنویم رو آزار میده . چه برسه به مردم که شاید چند ماه یه بار جشن میرن

حالا برای اینکه پستم به تاپیک مربوط باشه لطفا یه ریتم ۲.۴ هم برای آهنگای ابی  بساز تو پک bx1 . میدونی که من عاشق ابی هستم

ره رستگــاری همینست و بس

مشخصات

+ ارسال پاسخ  صفحه 5 از 7 |      1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  
پاسخ سریع
موضوع:

تعداد صفحات: صفحه 5 از 7

تعداد پست ها:  61 پست

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان مديران انجمن: behrang, mojtaba190
نمايش پست ها از پيشين:  مرتب سازي بر اساس  

قوانين انجمن

شما نمي توانيد مبحث جديدي در اين انجمن ايجاد کنيد
شما نمي توانيد به مباحث در اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن ويرايش کنيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن حذف کنيد
شما نمي توانيد فايل هاي پيوست در اين انجمن ارسال کنيد
انتقال به: