تعمیرگاه OR700

بررسی و پرسش و پاسخ درمورد تعمیرات سخت افزاریه کیبردها

مدیران انجمن: behrang، mojtaba190

Hamed Sedighi
عضو علاقه مند
عضو علاقه مند
اولین ساز: FUMA MA-21
کیبرد فعلی: KORG Krome 61
کارت صوتی: Fast Track Pro
نرم افزار: Flstudio 12
موبایل: SONY
زمينه تخصص: آهنگسازي حرفه اي
محل اقامت: کرمان
تماس:

Re: YAMAHA OR700

پست خوانده نشده

درود

من قبلا توضیح مفصلی راجع به or700 نوشتم ،

یه چند روزی هست که اون صدایی که می گفتم توی باند چپ (نه راست ) شنیده می شد دوباره پیدا شده !!!!!

یادم هست قبلا نوشته بودم قبلا lcd contrast رو کم کنم درست میشه اما این چند روز بگیر و نگیر داره . البته این صدایی که می گم اونقدر محسوس نیست حالا اگه می خواین بدونین دقیقا چجوریه :

فرض کنید با موبایلتون دارین فیلم می گیرین و باد نسبتا تندی هم می وزه بعد که فیلم رو نگاه می کنین صدای باد توی فیلم چجوری شنیده میشه ؟ اینم همونجوریه .

به نظر من گرم شدن هیچ ربطی به این نویزها نداره ،

مقدار ولوم هم آنچنان ربطی نداره ، ریتم های پیش فرض دستگاه رو تا هر جایی که ولوم رو بخوام بگذارم هیچ نویزی تولید نمیشه
m_abdi
عضو سایت
عضو سایت
کیبرد فعلی: korg pa800 elite
نرم افزار: mozart
محل اقامت: مشهد
تماس:

Re: تعمیرات کیبردهای Yamaha

پست خوانده نشده

درود
مشکل حل شد. مطمئن که شدم مینویسم. اما کار اسونی نیست و نیاز به تخصص و هویه داره
.
فعلا سه ساعت رو حداکثر ولوم دارم میزنم آخ نگفته. مشکل داغ شدنم حل شد.
حالا باند راست خنک تر از چپ.

مشکل از ترانس نیست. و گرم شدن صد در صد ربط داره. اما بعد از یک مدت که کار خودش رو کرد این داغ کردن و زد برد رو خراب کرد دیگه بقول حامد جان ربطی نداره وایراد بدون گرم شدن هم پیدا میشه.

در ضمن باید بگم یاماها روی طراحی بورد کم کاری کرده. البته اینم بگم که خدایی کیفیت بورد و لحیم کاری ها بیست و لحیم کاری رباطی.

پس فردا که مطمن شدم توضیح میدم کامل تر. گوش شیطون کر الان سه ساعت و نیم که دار روی استایل بندری با ولوم 127 میزنه آخ نگفته.
behrang
مدیر کل
مدیر کل
اولین ساز: Casio SA21
کیبرد فعلی: A5000 - EA7 - MODX
نرم افزار: MAGIX STUDIO 2022
زمينه تخصص: برنامه سازي كيبرد
تشکر کرده: 228 دفعه

پست خوانده نشده

m_abdi نوشته شده:مشکل حل شد.مطمئن که شدم مینویسم.
مهدی جان شدیدا منتظرم.حتما وقتی هم وقتی مطمئن شدی برامون بگو.
فقط دوست دارم یک سری عکس واضح (حدود 4 الی بیشتر)که بشه روش توضیح هم بدی بگیری.اگر خودت بتونی اپلود کنی که چه بهتر اگر نه،روی CD برای من رایتش کنی و بفرستی. هزینه اش روهم بدونه هیچ تعارفی میزنم به حسابت تا بذارم توی سایت و یه تایپیک طوفانی هم بنام مهندس مهدی عبدی ثبت بشه.
m_abdi نوشته شده: بعد از یک مدت که کار خودش رو کرد این داغ کردن ، زد برد رو خراب کرد دیگه بقول حامد جان ربطی نداره وایراد بدون گرم شدن هم پیدا میشه.
آره دیگه.من هزار بار گفتم اگر پیشگیری نشه و با همین حالت مدت زیادی بادستگاه کار بشه دیگه تقریبا ثابت میشه و حتی با ولوم پایین هم خش خش میکنه.
m_abdi نوشته شده: الان سه ساعت و نیم که دار روی استایل بندری با ولوم 127 میزنه آخ نگفته.
نه مهدی جان این تست خوبی نیست چون ولوم بالا کلی + ولوم حداکثر ریتم ، اون هم دست ساز ، اون هم بندری هر کیبرد بتونی رو هم فرو میریزه.
تو با یه ریتم دستساز ساده با حداکثر ولوم کلی دستگاه بزن.ولوم ریتم هم لازم نیست حداکثر کنی.بابا قصد کشکتش رو کردی؟ تصویر
لطفا از دکمه تشکر در گوشه پست استفاده کنید برای بالا رفتن امتیاز موضوع
m_abdi
عضو سایت
عضو سایت
تماس:

پست خوانده نشده

دوستان درود مجدد

امروز هم شکر خدا بدون مشکل کار کرد. اما یک ساعت بیشتر وقت نکردم روش فشار بیارم.

یک امیل هم به یاماها زدم. چون چهار سال قبل من واسه کبیوردم (من جزو اولین نفر ها بودم که این مدل رو خریدم اما اولین نفر بودم که مشکل رو کشف کردم)

واسه گارانتی که به من رو به دبی و بعد به تهران و بعد به یک نفر تو مشهد حواله دادن که کاری پیش نرفت. اما خوب پیگیری کردن.

حالا یک ایمیل بلند وبالا واسشون زدم و از طرز بازار یابیشون تو ایران ایراد گرفتم. همچنین حمایت کمشون در ایران.

از این که a2000 را با این پیچ بند جدید و سیستم سمپل طراحی کردن بهشون
تبریک گفتم و نوشتم هنوز فضای خالی بین تایروس ها و مید ارنج هاشون زیاده.

خلاصه سه صفحه شد. براشون توضیح دادم که ما یک گروهیم و عاشقانه محصولاتشون رو دوست داریم.
و باید از کسایی که اینکاره هستن در ایران نظر بخوان و......

خلاصه قرار شد من و بهرنگ عزیز رو استخدام کنن واسه مدیریت مارکت یاماها در ایران و سیاست گذاری پشتیبانی ریتم و.....!!!!

البته پاراگراف آخر شوخی بود. اما من واقعا همچین پیشنهادی رو بهشون دادم.

منتظر خبر های خوب باشید.
m_abdi
عضو سایت
عضو سایت
تماس:

پست خوانده نشده

در ضمن ایراد و رفع ایراد or700 رو واسه این شرکت مغرور نوشتم. و نوشتم که یک حرکتی جهانی واسه رفع ایراد بزنه.

بدرود
behrang
مدیر کل
مدیر کل
اولین ساز: Casio SA21
کیبرد فعلی: A5000 - EA7 - MODX
نرم افزار: MAGIX STUDIO 2022
تشکر کرده: 228 دفعه

پست خوانده نشده

مهدی جان قضیه ایمیلت خیلی باهال بود. و برای من دلگرم کننده.
این تایپیک برای طرفداران یاماها است و اینگونه پست های کلی در مورد مارک :
viewtopic.php?f=79&t=456&p=2019#p2019
البته این هم در همین راستا برای کرگ است :
viewtopic.php?f=80&t=1587
اونجا بیشتر توضیح میدم که چرا یاماها اینطوریه و سیستم اداریش تفاوتش چیه...
- - - - -
ولی راجب برطرف کردن مشکل OR700 اخرش راه برطرف کردن رو توضیح ندادی؟
فقط اخرش گفتی جای باندها رو عوض کردی و درست نشد.بعد گفتی مشکل حل شده...
من همچنان منتظرم. عکـــس یادت نره.
لطفا از دکمه تشکر در گوشه پست استفاده کنید برای بالا رفتن امتیاز موضوع
m_abdi
عضو سایت
عضو سایت
تماس:

پست خوانده نشده

دوستان درود بر شما

مشکل or700 کاملا بر طرف شد. الان 4 روزه درست کار میکنه.

فقط چرا این قسمت آپلود عکس وب سایت خرابه؟

در عین حال. دوستان مشکل نویز or700 اصلا چیز پیچیده ای نیست.

این ساز از یک هیت سینگ واسه خنک کردن آِی سی آمپلیفایرش استفاده میکنه.

این هیت سینگ در موقعی که شما با ولوم بالا میزنید زیادی داغ میکنه و میزنه لحیم های پورت اسپیکر و خازن های

نزدیک خودش رو شل میکنه. (این ها همه روی برد آمپلی فایر هست) بعد این میشه که تا
یکم داغ میشه نویز می افته. و اگه زیاد این اتفاق بیفته نویز کم زودتر اتفاق می افته
و به باند چپ هم میزنه.

راه حل اینه که ما باید این برد آمپلی فایر رو کاملا باز کنیم و از پشت لحیم کاری های نزدیک این آی سی رو تجدید کنیم اون هم فقط با هیتر نه هویه.

اما بالای این بورد زیر باند سمت راست یک دستگاه پیچه که اون هم در or700 هایی که رنگ السیدی شون عوض شده باید تجدید لحیم کاری بشه.
که قطعه حساسی هست.

اما واسه این که این مشکل دویاره پیش نیاد شما دوراه دارین :

یکی اینکه هیت سینگ رو با یک هیت سینگ بزرگتر تفویت کنید. یا اینکه روی هدسینگ فن بزارید.

که من فن گذاشتم.

حالا عکس ها رو یکجا آپلود میکنم و توضیح کامل تر میدم.

اما در کل من اصلا پیشنهاد نمیکنم که خودتون اینکار رو بکنید. چون امکان داره برد آمپلی فایرتون رو خراب کنید.

اما من الان شش ساعت ارگ روشن رو ولوم آخر . سرم رفته از بس زدم. باند سمت راستم نتنها گرم هم نیست

بلکه از همه جای ارگ خنک تر هم هست.
هادی هیجانی زادگان
متخصص korg
متخصص korg
کیبرد فعلی: .
کارت صوتی: ....................
میکروفون: RODE NT1-A
نرم افزار: ریزون
موبایل: نوکیا زپرتی

پست خوانده نشده

دوست گلم پستهای قبلی من رو بخونید متوجه میشوید که زمانی که OR700 داشتم گفتم فقط راه حلش فن هست فقط فن و با گذاشتن فن مشکل حل میشه و تازه میتونی باهاش تو هوا دور هم بزنی تصویر
در کل من شخصا (خواهشا کسی نیاد گیر بده به من) نظر شخصیم اینه که دیگه این کیبورد رو نخواهم خرید و به کسی هم توصیه نمیکنم با اینکه ریتمهای خیلی خوبی توش ساخته بودم حالا چه بندری و چه بستکی وقتی میرفتیم مجلس(دوتا نوازنده که بودیم) دوستم که 80 داشت میگفت بندری و بستکی تو بذار ریتمت با حال تره . ولی با این وجود دیگه ازش بیزارم تصویر
واسه همین هم 3000 خریدم هم ریدر میخوره هم وکال هارمونی داره و درام و صدای شرقی OR700 رو به گرم کردنش دادم رفت پی کارش تصویر
m_abdi
عضو سایت
عضو سایت
تماس:

پست خوانده نشده

درود
من منظور من این نبود که روی باند فن بزارید.

شما فقط باید لحیم کاری های نزدیک این آمپلی فایر رو تقویت کنید. همین. مشکل حله.

اما بهتر اینه که حالا که ارگ رو باز کردید این هیت سینگ این ای سی امپلی فایر رو تقویت کنید.

یک هدسینگ بزرگتر بزارید یا یک هیت سینگ دیگه باهش دوبل کنید. من چون کارم کامپیوتر و فن دم دست داشتم روی هیت سینگ فن گذاشتم.

اگه فن هم نزارید و هدسینگ هم عوض نکنید فقط لحیم کاری ها رو تقویت کنید مشکل حله.

کلا واسه من 30 دقیقه کار داره که یک or700 رو الان درست کنم.طوری که هیج وقت دوباره این مشکل براش پیش نیاد.

ببینید دوستان دقیقف این اتفاق واسه or700 نو می افته:

شما دستگاه رو میخرید. و بعد با صدای بلند میزنید. هیت سینگ داغ میشه. تا اینجا مشکلی نیست.

بعد شما یکروز با حداکثر صدا حدود یک ساعت میزنید. هیت سینک زیادی داغ میشه و لحیم های دور و بر هدسینگ بدلیل گرمای زیاد نیمه ذوب میشن.

بعد ارگ رو خاموش میکنید. لحیم ها سرد میشن . اما حالا شما یک اتصال ناقص دارین.
که در گرم شدن بعدی منجر به صدا نویز میشه. و هی بدتر میشه.

دلیلشم اینه که این لحیم کاری ها بصورت رباتیک و در حمام قلع روی بورد انجام میشه.
شما اگه این لحیم ها رو تقویت کنید دیگه گرمای هیت سینگ نمیتونه بازشون کنه و مشکل حله.

دلیل نویز گرم شدن و داغ شدن کیبورد نیست. منظورم اینه که مثلا پردازنده صدا ساز یا ای سی امپلی فایر شما از داغ شدن این نویز رو نمی ندازه.
چون اصلا این دمای بالا واسه کار کردنش طبیعی .

به زبان دیگر در طراحی این بورد باید المان ها و سوکت ها فقط دوسانت بیشتر فاصله داشته باشن با این هیت سینگ همین.
حالا چون نمیشه این المان ها رو دو سانت عقب برد باید لحیم کاری رو تقویت کرد.
در ضمن بهترین گزینه بزرک کردن هدسینگ یا تقویت اونه نه گذاشتن فن.

کلا خیلی ایراد مسخره ای و زود هم درست میشه. اگه من انگیزه اش رو قبلا داشتم خیلی زودتر این ایراد رو میگرفتم تا هادی جان شما دستگاه به این ماهی
رو نفروشی بری 3000 بخری. البته اگه بی خیال وکال بیشی.
محض اطلاع با سنگین ترین و پر حجم ترین ریتم های بندری که هست با آخرین ولوم مستر و ولوم ریتم 127 بیا چهار ساعت بزن آخ نمیگه.

نمیدونم شاید توی or700 های جدید که تولید میکنن ایرادش رو گرفته باشن. چون اصلا لازم نیست برد های از قبل تولید شده شون رو دور بریزن و دوباره طراحی کنن

فقط باید این هیت سینک لعنطی رو یکم بزرگتر بزنن. یا هدسینگ آی سی پشتی رو هم اندازه همین هیت سینگ بزنن و دو تاشو به هم وصل کنن همین.
m_abdi
عضو سایت
عضو سایت
تماس:

پست خوانده نشده

در ضمن دوستان ایراد اصلا ربطی به آداپتور دستگاه نداره. همین اداپتور های a1000 جواب میده.
قلابی و اصلی هم نداره و حتی اگر هم داشته باشه چون از سیستم سویچینگ این اداپتور ها استفاده میکنن که نشانه اش وزن کم این اداپتور هاست باز هم مشکلی نیست.
این ها که میگم حدس گمان نیست. تست شد. با سه نوع ترانس.
موضوع جدید ارسال پست

بازگشت به “تعمیرات کیبورد”

• اطلاعات