جهت استفاده از تمامی امکانات سایت  باید وارد  و یا عضو شوید

خروج

+ ارسال پاسخ
 صفحه 3 از 3 |      1, 2, 3
 موضوع پست: Re: کمک برای خرید گیتار الکتریک و لوازم جانبی
پست خوانده نشدهارسال شده در: جمعه تیر 27, 92 1:07 am 
آفلاين
مدیر بخش گیتار
مدیر بخش گیتار
نماد کاربر
تاريخ عضويت: جمعه مهر 29, 89 1:38 am
اولین ساز: CASIO CT395
کیبرد فعلی: KORG LP350 PIANO
کارت صوتی: LINE6
نرم افزار: CUBASE 6
موبایل: Galaxy
زمينه تخصص: نوازندگي گيتار
رتبه امتیاز - آزمایشیرتبه امتیاز - آزمایشی
parsa_fc98 نوشته است:
ممنون از امیر حسین وسعید
من یه مشکل دارم که اونم مشکل مکانیه منه
من توی یه شهر کوچیک تو اردبیل زندگی میکنم(خلخال) و نمی تونم دسترسی زیادی به فروشگاه های تهران داشته باشم و افراد وارد تو این شهر خیلی کمه
هفته بعد میرم تهران تا انتخابمو بکنمو بخرم
از امکانات گیتار هم به تکی سردرنمیارم و می ترسم سرم کلاه بره
خودشم الان اگه یه مدل پسند کنم و برم اونجا قیمت کنم شاید منصرف شم از خرید اون
اگه الان یه سایتی سراغ دارین که قیمت گیتارارو به روز بنویسه ممنون میشم اگه بهم بگین که من انتخابمو بکنم
با سلام مجدد

ببین پارسا جان همچین سایتی نداریم که قیمت هارو دقیق توی ایران بنویسه یه سری سایتا بودن اونام الان دیگه قیمت نمیدن و همیشم قیمت هاشون نسبت به قیمت های بازار پرت و پلا بود! ولی سایتای خارجی میتونی قیمت دلاری رو ببینی که اونم ملاک خیلی خوبی برای قیمت ریالی تجهیزات در ایران نیست. اما نگران نباش مطالبی که توی همین سایت نوشتم رو راجع به گیتار الکتریک کاامل بخون و مسلما اونقدری میفهمی که کلاه سرت نره و حتی بتونی به بقیه هم مشاوره بدی تو خرید ساز! مثلا با برندها بیشتر آشنا میشی جنس چوب ها رو میشناسی و انواع پیک آپ رو و... بعد راجع به چیزی که میخای بخری میتونی بفهمی که باید این ویژگی هاش چی باشه و سوالی هم داشتی بپرس.

مشخصات

پست خوانده نشدهارسال شده در: سه شنبه شهریور 19, 92 2:11 pm 
آفلاين
عضو کم کار
عضو کم کار
تاريخ عضويت: سه شنبه شهریور 19, 92 1:55 pm
کیبرد فعلی: -----
سلام جناب امیرحسین خان،
اول از اینکه در این تاپیک پست میزنم عذرخواهی میکنم، چون هیچ تاپیکی در مورد گیتار اکوستیک وجود نداشت.
آقا خیلی وقته میخوام یه ساز اکوستیک بخرم، دو باری هم بازار رفتم اما انتخاب برام سخت بود. بودجه ام 600 تومنه که تا 1 تومن هم امکان افزایش دارم به شرطی که واقعا ارزش داشته باشه، چون تو بازار مثلا ساز 900 تومنی دیدم که با ساز 500 تومنی یاماها فرق چندانی نداشت!
برندهایی هم که تست کردم یاماها، Cort ، آیبانز و یه مارک هم Framus بود که ظاهرا از محصولات کمپانی Warwick بود. Seagull هم دیدم اما تست نکردم.
پیکاپ برام مهم نیست، میخوام تو خونه واسه دل خودم بزنم، میخوام اکشن پایین و صدای بلند و شفاف داشته باشه. فاز موسیقیم هم راک و سبکهای خاصی مثل Gothic Metal و Doom Metal و غیره هستش، یه مقداری هم پاپ راک حال میکنم.
تو بازار(خ جمهوری تهرون) چون هر برند توی یه مغازه بود و سازها کنار هم نبودند، مقایسه واسم بین سازها سخت بود.
حالا میخواستم یه کمک و همفکری به بنده بدید.
ببخشید که طولانی شد.
پیشاپیش هم از پاسختون سپاسپذاری میکنم.
شاد باشید.

مشخصات

پست خوانده نشدهارسال شده در: جمعه شهریور 21, 92 2:00 am 
آفلاين
مدیر بخش گیتار
مدیر بخش گیتار
نماد کاربر
Behzad4x نوشته است:
سلام جناب امیرحسین خان،
اول از اینکه در این تاپیک پست میزنم عذرخواهی میکنم، چون هیچ تاپیکی در مورد گیتار اکوستیک وجود نداشت.
آقا خیلی وقته میخوام یه ساز اکوستیک بخرم، دو باری هم بازار رفتم اما انتخاب برام سخت بود. بودجه ام 600 تومنه که تا 1 تومن هم امکان افزایش دارم به شرطی که واقعا ارزش داشته باشه، چون تو بازار مثلا ساز 900 تومنی دیدم که با ساز 500 تومنی یاماها فرق چندانی نداشت!
برندهایی هم که تست کردم یاماها، Cort ، آیبانز و یه مارک هم Framus بود که ظاهرا از محصولات کمپانی Warwick بود. Seagull هم دیدم اما تست نکردم.
پیکاپ برام مهم نیست، میخوام تو خونه واسه دل خودم بزنم، میخوام اکشن پایین و صدای بلند و شفاف داشته باشه. فاز موسیقیم هم راک و سبکهای خاصی مثل Gothic Metal و Doom Metal و غیره هستش، یه مقداری هم پاپ راک حال میکنم.
تو بازار(خ جمهوری تهرون) چون هر برند توی یه مغازه بود و سازها کنار هم نبودند، مقایسه واسم بین سازها سخت بود.
حالا میخواستم یه کمک و همفکری به بنده بدید.
ببخشید که طولانی شد.
پیشاپیش هم از پاسختون سپاسپذاری میکنم.
شاد باشید.
سلام بر شما بهزاد عزیز

ما در قسمت گیتار راهنمایی برای خرید گیتار داریم که بچه ها سوالات گیتار آکوستیک رو معمولا اونجا مطرح میکنن. اما در هر حال بهتون خوش آمد میگم.
در مورد سوالتون خوب ببینید ما به طور کلی دو جور ساز خریدن داریم! زمانی که محدودیت قیمت نداریم و فقط با بررسی مدل های مختلف یک راست میریم بالای سر اون مدلی که میخایم و تهیه میکنیم. به همین راحتی که در مورد کیس شما مثلا به سادگی میتونید برید یک گیتار آکوستیک گیبسون آمریکایی سفارش بدید و خیالتون هم راحت باشه! اما زمانی که محدودیت قیمتی داریم اون هم با توجه به این قیمت های تخیلی محدودیتمون زیاده در اون صورت هست که کارمون سخت تر میشه. برای شما من شاید اگر کمی قیمت ها مناسب تر بود سازی مثل Takamine تاکامینی رو معرفی میکردم که خیلی از گیتاریست های راک ساز آکوستیکشون این هست (مثل Opeth)و قیمتش هم به نسبت تیلور و یا گیبسون مناسبه.یه نگاهی هم به Ibanez بنداز اگر گیر آوردی صداش تقریبا همونه که میخای و شاید آکوستیک های Godin هم بی ربط نباشن به سلیقت!  حالا هم ببین اگر موردی از این برندها پیدا کردی (در مورد تاکامینی بخصوص دست دوم تمیز به شرطی که بتونی خوب تست کنی) فکر میکنم انتخاب خوبی باشه برات.اما اگر پیدا نکردی  بهترین مسیر در شرایطی که خیلی انتخاب مدل ندارید و بودجه تون محدودیت زیادی داره با توجه به قیمت رفتن و تست کردن سازهای مختلف هست و اینکه در نهایت کدوم سازی که به بودجه شما میخوره بیشتر صداش به دلت میشینه.
یک نکته دیگه رو هم فراموش نکن گیتارها هم باید خوب باشن هم باید خوب بمونن!!!! خیلی سازهایی که معمولا هم برندهایی معروفی نیستن روز تست خیلی بهت حال میدن اما 6 ماه بعد خدا میدونه...
در مورد برند هایی که گفتی خوب Cort به نظر من ساز خوبیه ولی در صورتی که خیلی ابتدایی و قیمت پایینش رو بخری در اون صورت بین هم قیمتاش خوبه. Framus رو اصلا نشنیدم و Seagull رو خیلی خوب باهاش آشنا نیستم و یاماها کلا به نظر من سازهاش نسبت به قیمت هاش بد نیست اما کمتر پیش میاد خیییلی راضی کننده باشه. راهکار من بهت تست کردن سازهاست و در صورتی که نهایتا مجبور به خرید یکی شدی خوب برندهایی معروف تر مثل یاماها و Cort مزیت فروش بهتری هم برای ارتقا بعدا دارن و معمولا دوام بهتری دارن.در ضمن یه توصیه جمهوری همونطور که فکر کنم بدونی بسیار آشغال دونی هست سعی کن مغازه ها و جاهای دیگه هم یه سر بزنی. بازم برو بچرخ و بیا سوالی داشتی در خدمتم

مشخصات

پست خوانده نشدهارسال شده در: دوشنبه شهریور 25, 92 7:30 pm 
آفلاين
عضو کم کار
عضو کم کار
تاريخ عضويت: دوشنبه تیر 24, 92 8:35 pm
کیبرد فعلی: فعلا ندارم
موبایل: samsung Galaxy Y
زمينه تخصص: مبتدي علاقه مند كيبرد
امیر حسین جان سلام. من به سبک سمفونیک متال علاقه دارم. و تازه می خوام تازه موسیقی رو شروع کنم. می خواستم یک گیتار الکتریک تا حدود قیمت 1700 هزار تومان و یک آمپ تا حدود قیمت 700 هزار تومان برای خونمون که حیاط دار تقریبا بزرگ است  و اتاق من 3*4 است به من پیشنهاد بدین لطفا. اگه بشه که از پول آمپ کم بشه و روی گیتار گذاشته بشه که خوب می شه. یعنی اگه بشه که گیتار بهتری بخرم خوبه ولی اگه نمی شه که همون هزینه ی اول بهتره. خیلی ممنونم.

مشخصات

پست خوانده نشدهارسال شده در: سه شنبه شهریور 26, 92 7:15 pm 
آفلاين
مدیر بخش گیتار
مدیر بخش گیتار
نماد کاربر
amin_as نوشته است:
امیر حسین جان سلام. من به سبک سمفونیک متال علاقه دارم. و تازه می خوام تازه موسیقی رو شروع کنم. می خواستم یک گیتار الکتریک تا حدود قیمت 1700 هزار تومان و یک آمپ تا حدود قیمت 700 هزار تومان برای خونمون که حیاط دار تقریبا بزرگ است  و اتاق من 3*4 است به من پیشنهاد بدین لطفا. اگه بشه که از پول آمپ کم بشه و روی گیتار گذاشته بشه که خوب می شه. یعنی اگه بشه که گیتار بهتری بخرم خوبه ولی اگه نمی شه که همون هزینه ی اول بهتره. خیلی ممنونم.
سلام و خوش آمدین

هزینه ای که میخاین بکنین به نسبت خوب هست و میتونین انتخاب مناسبی داشته باشین. در خصوص آمپ من بهتون یک آمپ Line 6 رو پیشنهاد میدم فکر میکنم بتونین با این قیمت 30 واتش رو هم بخرین که برای اتاق شما یه جورایی زیادم هست!!! البته به نظر من آمپ های با اسپیکر کمتر از 10 اینچ خیلی انتخاب کاملی نیست ولی شاید بتونین 15 وات هم بخرین که اسپیکر 8 اینچ داره. این آمپ تا زمانی که حداقل بخاین 2 تومن به بالا خرج آمپ کنین برای سبک شما بهترین هست!
در مورد گیتار انتخاب های مختلفی دارین میتونین از آیبانز بخرین البته ژاپنیش رو فکر نکنم بتونین بخرین احتمالا اندونزی مدل مناسب البته نه مدل پایینش چون مدل های پایینش ارزون تر و بی کیفیت تر هست. و اگر تونستین کره ای دست دوم خیییلی بهتره از اندونزی البته ساز مورد علاقه ی من آیبانز نیست ولی شما ببینین شاید باهاش راحت باشین و یا BC Rich های چین و شاید اگر خوش شانس باشین کره که ساز خیلی مناسبی برای سبک متال هست (ساز خود من هم BC Rich کره هست) اما اگر به هر دلیلی خوشتون نیومد فکر میکنم LTD هم براتون انتخاب بدی نباشه که حالتش نزدیک به سازهای کمپانی مادرش یعنی ESP هست.در مورد برند Cort هم شاید سازهایی خوبی پیدا کنین اما من بهتون توصیه نمیکنم. به نظرم با این قیمت بهتر از Cort میتونین بخرین.مدل های پیشنهادیم بهتون اینهاست که حدود پول شما هستن حالا اگر احیانا خواستین میتونین مثلا یه کم بین اینها تلورنس ایجاد کنین!!! ینی مثلا اگر یه ساز بهتر (فرض کنین BC Rich کره) رو با 2 تومن بخرین میتونین آمپ رو کوچک تر بردارین یا مثلا Roland های Cube رو بر دارین تا دستتون برای گیتار باز تر بشه. قسمت های مختلف گیتارتون رو هرگز فراموش نکنین که چک کنین و از همین سایت میتونین با انواع چوب ها و دسته ها و پیکاپ ها آشنا بشین که مسلما انتخابتون رو خییلی حرفه ای تر میکنه و به شما به خوبی میفهمونه که دنبال چه جور ساز و یا چوب یا بریج و دسته و پیک آپی باشین. عجله نداشته باشین چون میتونین ساز نسبتا خوبی داشته باشین که تا چند سال بی نیازتون کنه.

مشخصات

پست خوانده نشدهارسال شده در: پنج شنبه شهریور 28, 92 1:01 pm 
آفلاين
عضو کم کار
عضو کم کار
تاريخ عضويت: دوشنبه تیر 24, 92 8:35 pm
کیبرد فعلی: فعلا ندارم
موبایل: samsung Galaxy Y
زمينه تخصص: مبتدي علاقه مند كيبرد
Amirhossein نوشته است:
amin_as نوشته است:
سلام و خوش آمدین

هزینه ای که میخاین بکنین به نسبت خوب هست و میتونین انتخاب مناسبی داشته باشین. در خصوص آمپ من بهتون یک آمپ Line 6 رو پیشنهاد میدم فکر میکنم بتونین با این قیمت 30 واتش رو هم بخرین که برای اتاق شما یه جورایی زیادم هست!!! البته به نظر من آمپ های با اسپیکر کمتر از 10 اینچ خیلی انتخاب کاملی نیست ولی شاید بتونین 15 وات هم بخرین که اسپیکر 8 اینچ داره. این آمپ تا زمانی که حداقل بخاین 2 تومن به بالا خرج آمپ کنین برای سبک شما بهترین هست!
در مورد گیتار انتخاب های مختلفی دارین میتونین از آیبانز بخرین البته ژاپنیش رو فکر نکنم بتونین بخرین احتمالا اندونزی مدل مناسب البته نه مدل پایینش چون مدل های پایینش ارزون تر و بی کیفیت تر هست. و اگر تونستین کره ای دست دوم خیییلی بهتره از اندونزی البته ساز مورد علاقه ی من آیبانز نیست ولی شما ببینین شاید باهاش راحت باشین و یا BC Rich های چین و شاید اگر خوش شانس باشین کره که ساز خیلی مناسبی برای سبک متال هست (ساز خود من هم BC Rich کره هست) اما اگر به هر دلیلی خوشتون نیومد فکر میکنم LTD هم براتون انتخاب بدی نباشه که حالتش نزدیک به سازهای کمپانی مادرش یعنی ESP هست.در مورد برند Cort هم شاید سازهایی خوبی پیدا کنین اما من بهتون توصیه نمیکنم. به نظرم با این قیمت بهتر از Cort میتونین بخرین.مدل های پیشنهادیم بهتون اینهاست که حدود پول شما هستن حالا اگر احیانا خواستین میتونین مثلا یه کم بین اینها تلورنس ایجاد کنین!!! ینی مثلا اگر یه ساز بهتر (فرض کنین BC Rich کره) رو با 2 تومن بخرین میتونین آمپ رو کوچک تر بردارین یا مثلا Roland های Cube رو بر دارین تا دستتون برای گیتار باز تر بشه. قسمت های مختلف گیتارتون رو هرگز فراموش نکنین که چک کنین و از همین سایت میتونین با انواع چوب ها و دسته ها و پیکاپ ها آشنا بشین که مسلما انتخابتون رو خییلی حرفه ای تر میکنه و به شما به خوبی میفهمونه که دنبال چه جور ساز و یا چوب یا بریج و دسته و پیک آپی باشین. عجله نداشته باشین چون میتونین ساز نسبتا خوبی داشته باشین که تا چند سال بی نیازتون کنه.

دوباره سلام. از شما بخاطر راهنماییتون خیلی ممنونم. لطفا می شه با هزینه ای که برای گیتار گفتم  به من چند مدل از این برند هایی که پیشنهاد دادین معرفی کنید برای سبک سمفونیک متال. چون توی فروشگاه سردر گم نشم. در ضمن من می خوام از مشهد خرید کنم. بازم خیلی ممنون.

مشخصات

پست خوانده نشدهارسال شده در: جمعه شهریور 28, 92 1:58 am 
آفلاين
مدیر بخش گیتار
مدیر بخش گیتار
نماد کاربر
با سلام دوباره
خوب ببین ساز خاصی رو من الزاما مربوط به سبک "سمفونیک متال" بهت معرفی نمیکنم و کسی هم نمیکنه این کار رو اما گیتارهای این برندها معمولا برای متال به طور کلی که این سبک هم شاملش میشه مناسب هستن. نکته مهم اینه که جنس چوب و نوع پیک آپ ها و خروجیشون رو مطالعه کن تا بفهمی سازی که میخای انتخاب کنی مناسب متال هست یا نه که معمولا همونطور که بهت گفتم این برندها ساز برای متال زیاد دارن. به نظرم خودت بری فروشگاه متوجه میشه که مثلا از هرکدوم از برندها با پولت چه سازی رو بهت میدن اما برای اینکه سوالت هم بی پاسخ نمونه مثلا به آیبانزهای سری RG دقت کن البته RG های ژاپنی که قیمتش خیلی بالاست منظورم بیشتر اندونزی سطح بالا و یا کره ای های دست دوم که اگر سالم باشن خیییلی بهتر از اندونزی هستن. یا LTD ها رو اولویتت رو سری Deluxe بزار اگر گیر نیاوردی سری های 400 به بالا کره هستن که خوبن و پایین تر از 400 چین و اندونزی که خیلی توصیه نمیکنم. BC Rich ها رو سری NJ رو فکر نکنم بتونی بگیری اما سری های دیگه رو تست کن خودت. یه دلیلی که خیلی هم نمیخام صرفا یک مدل رو بهت بگم اینه که هم خودت با علاقه سازت رو انتخاب کنی هم قیمت ها روز به روز و شهر به شهر متفاوت هست اما اینای که گفتم بد نیستن. موفق باشی

مشخصات

پست خوانده نشدهارسال شده در: شنبه آبان 24, 93 3:48 pm 
آفلاين
عضو کم کار
عضو کم کار
نماد کاربر
تاريخ عضويت: شنبه آبان 24, 93 2:40 pm
کیبرد فعلی: ندارم
سلام دوستان ، من 8 ساله که گیتار کلاسیک میزنم ولی از همون اول عاشق کارای سانتانا بودم ولی بدلیل محدودیت مالی نتونستم الکتریک کار کنم الان اوضام بهتره خدارو شکر میخواستم تو سبک سانتانا کار کنم و لوازم اولیه رو تهیه کنم لطفا در مورد انتخاب گیتار و آمپ و ... مناسب من راهنمایی کنید ، 5 میلیون هم در نظر گرفتم واسه خرید . در ضمن از زحمات تمامی دوستان سپاسگزارم با این سایت خوبتون

مشخصات

پست خوانده نشدهارسال شده در: جمعه آذر 14, 93 7:06 pm 
آفلاين
مدیر بخش گیتار
مدیر بخش گیتار
نماد کاربر
saeed84 نوشته است:
سلام دوستان ، من 8 ساله که گیتار کلاسیک میزنم ولی از همون اول عاشق کارای سانتانا بودم ولی بدلیل محدودیت مالی نتونستم الکتریک کار کنم الان اوضام بهتره خدارو شکر میخواستم تو سبک سانتانا کار کنم و لوازم اولیه رو تهیه کنم لطفا در مورد انتخاب گیتار و آمپ و ... مناسب من راهنمایی کنید ، 5 میلیون هم در نظر گرفتم واسه خرید . در ضمن از زحمات تمامی دوستان سپاسگزارم با این سایت خوبتون
سلام دوست عزیز خوش آمدید
در مورد سوالتون و با توجه به علاقه ای که به سانتانا و کارهای راک و بلوز قدیمی دارین من پیشنهادم بهتون اینهاست.
با توجه به اینکه بودجه مورد نظرتون هم برای شروع خوبه اگر میتونید از سازهای با کیفیت فندر های آمریکایی (مسلما دست دوم) و یا مکزیکی تمیز پیدا کنید سازهای بدی نیستن برای این کار . گیبسون هم ساز خوبیه اما قیمتش خیلی بالا میره و نمیخوام تمام بودجه رو برای فقط گیتار بگذارید. چون گیتاریست هستین میتونین ساز دست دوم خوب بخرین (چون توانایی تست کردن خوب ساز رو دارین) اما اگر هم نو خواستین خوب یاماها بعضا سازهاش خوبه از مدلهای مناسب اون تهیه کنید.

برای آمپ اگر بتونین از مارشال های Avt ساخت انگلستان بگیرین 20 وات یا 50 وات براتون کافی هست. بعد از اون آمپهای Laney یا Vox و یا اگر پیدا کردین Fender برای سبک و صداتون انتخاب های خوبی هستن. توجه بکنین که مارشال سری Mg هم در ایران زیاده ولی اصلا جالب نیست و ساخت هند یا ویتنام هم هست.

اگر باز هم احساس کردین افکت های بیشتری برای صدا لازم دارین یک مولتی افکت تهیه کنین نیازی هم نیست خیلی مدل بالایی باشه با توجه به بودجه ای که باقی میمونه من Boss رو یا Zoom رو بهتون پیشنهاد میکنم (مدلش بستگی به این داره که چی پیدا کنین و چقد بودجه باقی بمونه براتون)

یک سری لوازم جانبی مثل کابل و پایه گیتار و ... هم لازم دارین که اونها زیاد قیمتی ندارن. اگر خوب بگردین و خوش شانس باشین میتونین سیستم خوبی رو با این پول کامل کنین فقط حوصله کنین.
در نهایت تمام اینها به سلیقه ی خودتون هم مربوط میشه پس اگر بین مثلا Marshal و Vox شما صدای Vox رو بیشتر پسندیدین همون رو تهیه کنین. و در مورد باقی تجهیزات هم به همین شکل. موفق باشین بازم سوالی داشتین من در خدمتم.
در ضمن اگر تاحالا اینجا رو چک نکردین حتما چک کنین میتونه خیلی کمکتون کنه viewtopic.php?f=200&t=7897

مشخصات

+ ارسال پاسخ  صفحه 3 از 3 |      1, 2, 3
پاسخ سریع
موضوع:

تعداد صفحات: صفحه 3 از 3

تعداد پست ها:  29 پست

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان مدير انجمن: Amirhossein
نمايش پست ها از پيشين:  مرتب سازي بر اساس  

قوانين انجمن

شما نمي توانيد مبحث جديدي در اين انجمن ايجاد کنيد
شما نمي توانيد به مباحث در اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن ويرايش کنيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن حذف کنيد
شما نمي توانيد فايل هاي پيوست در اين انجمن ارسال کنيد
انتقال به: