میدی کنترلر یا ارگ ؟!؟!

مسائل و موضوعاتی که بین کیبوردها با برندهای مختلف مشترک است

مدیران انجمن: behrang، mojtaba190

hashemi
عضو علاقه مند
عضو علاقه مند
کیبرد فعلی: Fantom G/Motif XF,ES
کارت صوتی: YAMAHA SW1000XG
نرم افزار: Cakewalk

Re: کنترل میدی بهرینگر 190هزارتومانی

پست خوانده نشده

behrang m نوشته شده:با تشکر از آقای هاشمی عزیز.
البته گزینه آفترتاچ رو دیگه اکثرکیبردهای غیراز میدی کنترلر هم دارند.
ویا پیانوکیبردهایی هست که حالت چکشی و پیانویی دارند با کلی ریتم و صدا ئ قبلیت و USB/MIDI
نظر شما چیه آقای هاشمی؟
فرمایش جناب بهرنگ عزیز، کاملا صحیح است، ولی با پرداخت چه قیمتی؟

مقصود اصلی بنده در ارائه مطلب قبل، بیان هدف اصلی نویسنده و شروع کننده این تاپیک بوده است.
سرآغاز مطلب، نظر خواهی از دوستان، راجب به خرید یک میدی کنترلر ارزان قیمت بوده است که با پیشنهاد خرید یک ارنجر ارزان قیمت به جای میدی کنترلر ادامه پیدا کرده است.

اگر چه من، شخصا فرمایش جناب "امیر شیبانی" را تائید میکنم، ولی قصد اصلی درج این تاپیک چیز دیگری است. بسیاری از دوستان، در صدد تجهیز و تهیه اسباب و ادوات با حداقل قیمت هستند. این دوستان تمایل دارند که بسیاری از روش های تولید موسیقی را، حداقل امتحان کرده باشند. برای مثال با روش "One man in Band" یا همان استفاده از ارنجر، به روش سکوئنس یا استفاده از میدی کنترلر و ....

طبیعتا میدانیم که برای انجام یک کار ایده آل به هر یک از روش ها، نیاز به ابزار آلات و ادوات میلیونی است. برای مثال یک ارنجر متوسط حداقل یک میلیون قیمت دارد. اگر طبق فرمایش شما، افتر تاچ هم بخواهد داشته باشد، که فراتر از این قیمت خواهد بود. یا یک میدی کنترلر خوب و ایده آل، حداقل در حدود چهار صد یا پانصد هزار تومان، بعلاوه یک کارت صدای خوب و یک کامپیوتر مناسب، باز در حدود یا بیش از یک میلیون خواهد بود.

پس تائید می فرمائید که هر کدام از این روش ها نیاز به هزینه ای دارد که گاه برای یک جوان یا نو جوان ایرانی، پرداخت آن به سادگی امکان پذیر نخواهد بود. موضوع این تاپیک "کنترل میدی بهرینگر 190هزارتومانی" بوده است. در این راستا، بسیاری از دوستان سعی کردند تا با معرفی برخی محصولات، نظیر مدل هائی از کاسیو، جایگزین مناسبی را برای میدی کنترلر معرفی کنند که نیازهای دیگر کاربران را نیز مرتفع سازد. که به نظر بنده هم روش جالب و مناسبی است.

چون من نیز، احساس بسیاری از این دوستان را تجربه کرده ام و کاملا ایشان را درک میکنم، خدمت جناب شیبانی عرض کردم که اگر چه داشتن پیچ بند بسیار بسیار مهم است، ولی گاهی توانائی اجرای ریتم و آکورد در کنار قابلیت میدی کیبرد، لذتی وافر را به کاربران هدیه میکند که میتواند با توجه به قیمت دستگاه، نداشتن پیچ بند را توجیه کند.

اگر کاربری بخواهد با 5 میلیون امکانات مورد نیاز را تهیه کند، بسیار انتخاب های متنوع تری خواهد داشت. یک میدی کنترلر مجزا، یک ارنجر بسیار خوب، یک کامپیوتر مناسب و ....

ولی وقتی صحبت سر حداقل ها است، دیگر از پیچ بند و .... بایستی گذشت.
در واقع حس خودم را اینطور به جناب شیبانی انتقال دادم که، افتر تاچ نیز همانند پیچ بند از اهمیت خاصی بر خوردار است. حتی داشتن کلاویه های چکشی. ولی وقتی توان پرداخت مبلغ آن وجود ندارد، بایستی از خواهش دل چشم پوشی کرد!

در هر صورت، ببخشید که جسارت کردم و به این صورت بیان کردم. البته نمیدانم که حق مطلب را آنطور که میبایست ادا کردم یا خیر. حال جناب بهرنگ شما بفرمائید که نظرتان چیست؟ آیا به نظر شما، من برداشت ناصحیحی از عبارت این مبحث داشته ام؟ البته خوشحال خواهم شد اگر دوستان و خصوصا جناب شیبانی نیز محبت کنند و نظر خودشان را اعلام دارند.
behrang
مدیر کل
مدیر کل
اولین ساز: Casio SA21
کیبرد فعلی: A5000 - EA7 - MODX
نرم افزار: MAGIX STUDIO 2022
زمينه تخصص: برنامه سازي كيبرد
تشکر کرده: 228 دفعه

پست خوانده نشده

hashemi نوشته شده: فرمایش جناب بهرنگ عزیز، کاملا صحیح است، ولی با پرداخت چه قیمتی؟
عجيبه! اين رو كه من هميشه گفتم.
مسلما با قيمتي كمتر از ميدي كنترلر ويا همون اندازه ويا كمي بشتر.ولي با امكاناتي چنديدن برابر ميدي كنترلر.
من حتي در جايي مدل هايي رو اسم آوردم و با ذكر برابري قيمتشون با يه ميدي كنترلر اين رو نشون دادمو(الآن نميدونم كجا بود).
شما ميتونيد با پرداخت قيمتي برابر با يك ميدي كنترلر (حالا كمي بالا و پايين) هم ميدي كنترلر داشته باشيد و هم كلي ريتم و صدا و امكانات ديگه.
در مورد كلاوي هم اكثر كيبردپيانوهايي هستند كه USB/MIDI هستند با كلي امكانات ديگه.
فكر ميكنم مارك بهرينگر ديگه جزو ارزانترين مارك هاي بازار ايران باشه، درسته؟
حالا يك كيبرد ميدي بهرينگر (كه مارك ارزون با سخت افزار بسيار ضعيف تري است) رو با 88كلاوي ويا 76كلاوي نام ببريد و قيمتش رو بمن بگيد و خودتون قيمتش رو با يك پيانو كيبرد مارك دار مقايسه كنيد.كلاوي ها هم پيانويي است.
hashemi نوشته شده: آیا به نظر شما، من برداشت ناصحیحی از عبارت این مبحث داشته ام؟ البته خوشحال خواهم شد اگر دوستان و خصوصا جناب شیبانی نیز محبت کنند و نظر خودشان را اعلام دارند.
هاشمي جان من چيزي در مورد موضوع مبحث ، يا مشكلي در اين مورد نگفتم!!!!!
البته بزوردي شاخه ميدي كنترلرها رو هم بايد تميز و مرتب و دسته بندي كنم.
مثلا همين بحث خود من هم ربطي به موضوع نداره.درست ميشه انشااله تصویر
لطفا از دکمه تشکر در گوشه پست استفاده کنید برای بالا رفتن امتیاز موضوع
hashemi
عضو علاقه مند
عضو علاقه مند
کیبرد فعلی: Fantom G/Motif XF,ES
کارت صوتی: YAMAHA SW1000XG
نرم افزار: Cakewalk

پست خوانده نشده

behrang m نوشته شده: عجيبه! اين رو كه من هميشه گفتم.
مسلما با قيمتي كمتر از ميدي كنترلر ويا همون اندازه ويا كمي بشتر.ولي با امكاناتي چنديدن برابر ميدي كنترلر.

.................
هاشمي جان من چيزي در مورد موضوع مبحث ، يا مشكلي در اين مورد نگفتم!!!!!
البته بزوردي شاخه ميدي كنترلرها رو هم بايد تميز و مرتب و دسته بندي كنم.
مثلا همين بحث خود من هم ربطي به موضوع نداره.درست ميشه انشااله تصویر
بهرنگ جان، انتقادی از کلام شما نبود، اتفاقا موافقت و تائید فرمایش شما بود.
خدمت همگی دوستان (همچنین شما) عرض کردم که "فرمایش جناب بهرنگ عزیز، کاملا صحیح است،" سپس در ادامه موضوع، چون مطرح کرده بودم که برای من افتر تاچ اهمیت داره، با طرح سوال "ولی با پرداخت چه قیمتی؟" عرایضم رو شروع کردم.
بعد توضیح دادم که منظور از این تاپیک، ارائه یک ابزار نسبتا ارزان بوده است که در عین حال بایستی از خیلی از "باید ها" صرف نظر کرد. همانند افتر تاچ و پیچ بند (که دوست عزیزمون به آن اشاره فرمودند).
در کل، عرض بنده، تائید فرمایشات شما و دوستان بود و اینکه محل استفاده و نوع استفاده میتواند در انتخاب تاثیر گذار باشد، اگر چه میدانیم انتخاب بهتری هم موجود هست ولی شاید به دلایل مالی، انتخاب بهترین گزینه، مقدور نباشد.

به قول خود شما، لحن و چهره گوینده در نوشته ها مشخص نیست و به همین دلیل ممکنه ایجاد سوء برداشت کنه.

در ضمن هرس کردن این تاپیک هم خیلی خوبه، ولی پیشنهاد دوستان (همینطور خود شما) برای توضیح و دلایل جایگزینی و امکان استفاده بهتر از کیبرد های ارزان و ارنجرها به جای میدی کنترلر، نیز میتونه برای دوستان خیلی مفید باشه.
nader_es8
عضو کم کار
عضو کم کار

Re: میدی کنترلر یا ارگ ؟!؟!

پست خوانده نشده

سلام به دوستان

من YAMAHA PSR 630 دارم

با کابل MIDI TO USB به کامپیوتر وصل میشه؟ چون به کارت صدام نمیخوره

برای ارگم درایور باید بگیرم؟

مرسی
RmaN
عضو علاقه مند
عضو علاقه مند
کیبرد فعلی: Yamaha PSR A3
کارت صوتی: creative ...
نرم افزار: Ableton Suite8 &Sonar
تماس:

پست خوانده نشده

آره midi to usb کابلش بیرون هست زیر 40 تومن نگیر که چرتن!

کابل midi to serial هم هست 7-8 تومن که البته تاخیرش زیاده و خوب نیست!
nader_es8
عضو کم کار
عضو کم کار

پست خوانده نشده

midi to serial چیه؟
هادی هیجانی زادگان
متخصص korg
متخصص korg
کیبرد فعلی: .
کارت صوتی: ....................
میکروفون: RODE NT1-A
نرم افزار: ریزون
موبایل: نوکیا زپرتی

پست خوانده نشده

nader_es8 نوشته شده:سلام به دوستان

من YAMAHA PSR 630 دارم

با کابل MIDI TO USB به کامپیوتر وصل میشه؟ چون به کارت صدام نمیخوره

برای ارگم درایور باید بگیرم؟

مرسی
یعنی چی به کارت صدا وصل نمیشه وقتی شما رابط MIDI TO USB داری دیگه چیکار به کارت صدا داری؟
میشه تصویری از رابطت بذاری؟
nader_es8
عضو کم کار
عضو کم کار

پست خوانده نشده

midi 2 usb ندارم

منظورم این بود که کارت صدام midi نداره

من این برام سواله که YAMAHA PSR 630 رو وقتی با usb وصل میکنی,کامپیوتر چه جوری میشناستش؟

خود کابل port باز میکنه یا .............................؟یا باید چیزی نصب کنیم؟
behrang
مدیر کل
مدیر کل
اولین ساز: Casio SA21
کیبرد فعلی: A5000 - EA7 - MODX
نرم افزار: MAGIX STUDIO 2022
تشکر کرده: 228 دفعه

پست خوانده نشده

دوست عزیز شما یدونه رابط UX16 خریداری مکنید.(توی فرئشگاه سایت هم برای فروش موجود است).
بعد درایور psr630 رو نصب میکنید و همه چجیز تمامه.
درایورش رو من دارم.چند کیلو بایت هست.
لطفا از دکمه تشکر در گوشه پست استفاده کنید برای بالا رفتن امتیاز موضوع
هادی هیجانی زادگان
متخصص korg
متخصص korg
کیبرد فعلی: .
کارت صوتی: ....................
میکروفون: RODE NT1-A
نرم افزار: ریزون
موبایل: نوکیا زپرتی

پست خوانده نشده

nader_es8 نوشته شده:midi 2 usb ندارم

منظورم این بود که کارت صدام midi نداره

من این برام سواله که YAMAHA PSR 630 رو وقتی با usb وصل میکنی,کامپیوتر چه جوری میشناستش؟

خود کابل port باز میکنه یا .............................؟یا باید چیزی نصب کنیم؟
ببین دوست گلم بستگی داره شما به usb رایانه زدید یا از طریق کارت صدا وصل کردید اگه به usb زدید به محض روشن کردن کیبورد پس از اتصال باید صدایی رو که همیشه رایانه موقع اتصال فلش مموری میده بده در این صورت صحیح بودن اتصال را رایانه اطلاع میده . و در مراحل بعدی بسته به نرم افزار باید کیبورد رو مثل یه سخت افزار با رایانه معرفی کنید.
ولی اگر از طریق پورت کارت صدا استفاده میکنید پس از اتصال فقط کافیست بسته به نوع نرم افزار کیبورد رو از طریق نرم افزار به رایانه معرفی کنید و نیاز به هیچ راه انداز و سی دی نیست
موضوع جدید ارسال پست

بازگشت به “مباحث مشترک”

• اطلاعات