جهت استفاده از تمامی امکانات سایت  باید وارد  و یا عضو شوید

خروج

+ ارسال پاسخ
 صفحه 7 از 8 |      1 ... 4, 5, 6, 7, 8  
 موضوع پست: Re: کیبرد - نرم افزار - کامپوتر
پست خوانده نشدهارسال شده در: سه شنبه خرداد 29, 91 1:26 am 
آفلاين
عضو بسیار فعال
عضو بسیار فعال
نماد کاربر
تاريخ عضويت: يکشنبه شهریور 21, 88 3:22 am
حالت من: Cool
اولین ساز: سنتور
کیبرد فعلی: Tyros2 - Clp220
کارت صوتی: Esi
میکروفون: Blue bird
نرم افزار: N-track Studio
رتبه امتیاز - آزمایشی
EHSANP800 نوشته است:
خوبه پس ی 30 هزارتومنی افتادم تو خرج  
بهرنگ هوا ک نباید داشته باشه قبول اما اگ داشت هم میشه حذفش کرد (اما تا حد خیلی کمی افت کیفیت پیدا میکنه ب نسبت مقدار نویز)
در مورد رکورد جدا باز هم بسیار درست
اما از اونجایی ک من میخوام شنونده دقیقا همونی رو بشنونده ک از خود دستگاه پخش میشه فکر میکنم بهتر باشه بشون دست نزنم

بازهم خیلی خیلی ممنون

البته احسان جان میتونی هم از خروجی audio (سفید و قرمز) کیبوردت استفاده کنی
البته اگه کارت صدات این ورودی رو داره و اگه نداره هم از کانکتور یکسر audio (سفید و قرمز)
و سر دیگه همون فیش xlr باشه
این خروجی فیکسه یعنی ولوم دخالت نداره
کیفیت این خروجی میشه گفت کیفیت پخش کیبورده

مشخصات YIM

پست خوانده نشدهارسال شده در: سه شنبه خرداد 30, 91 10:26 am 
آفلاين
با تعداد پست های زیاد
با تعداد پست های زیاد
نماد کاربر
تاريخ عضويت: دوشنبه مرداد 19, 88 1:03 pm
حالت من: Confused
اولین ساز: اورگ ده هزارتومانی
کیبرد فعلی: YAMAHA A2000
کارت صوتی: SAFFIRE PRO 24 DSP
میکروفون: RODE NT1
نرم افزار: Adobe Audition- FL Studio
موبایل: نوکیا 630
زمينه تخصص: مبتدي علاقه مند اهنگسازي
رتبه امتیاز - آزمایشی
درسته از کابل های RCA(سفید قرمز) میشه استفاده کرد.
اما
از کابل های S/PDIFهم میشه استفاده کرد؟(از نوع کواکسیال ن اپتیکال)

مشخصات YIM

پست خوانده نشدهارسال شده در: پنج شنبه خرداد 31, 91 4:06 am 
آفلاين
مدیر کل
مدیر کل
تاريخ عضويت: سه شنبه بهمن 29, 87 6:15 am
اولین ساز: Casio SA21
کیبرد فعلی: S970 - EA7
کارت صوتی: ICON aio6
نرم افزار: MAGIX STUDIO 2017
موبایل: Note5
زمينه تخصص: برنامه سازي كيبرد
رتبه امتیاز - آزمایشیرتبه امتیاز - آزمایشیرتبه امتیاز - آزمایشیرتبه امتیاز - آزمایشیرتبه امتیاز - آزمایشیرتبه امتیاز - آزمایشیرتبه امتیاز - آزمایشیرتبه امتیاز - آزمایشیرتبه امتیاز - آزمایشیرتبه امتیاز - آزمایشیرتبه امتیاز - آزمایشی
EHSANP800 نوشته است:
از کابل های S/PDIFهم میشه استفاده کرد؟(از نوع کواکسیال ن اپتیکال)
خیر.

نمیشه.
اگر هم احیانا کسی بخواد از رابط های حرفه ای و دیجیتال استفاده کنه باید از کیبردهای حرفه ای و گران قیمت استفاده کنه.که البته رابط  S/PDIF جزوشون نیست.

مشخصات YIM

موضوع پست: جداشده ازYamaha MOTIF XS
پست خوانده نشدهارسال شده در: يکشنبه فروردین 11, 92 9:57 pm 
آفلاين
عضو علاقه مند
عضو علاقه مند
تاريخ عضويت: شنبه اردیبهشت 3, 90 10:16 am
رتبه امتیاز - آزمایشی
ضمن سلام خدمت اساتید سایت نمیدونم سوالم جای درست گذاشتم یا نه
همانطور که میدونید الان نرم افزار های موسیقی کارهای آهنگ سازی و ...رو انجام میدن حالا سوالم اینه که آیا سخت افزاری(کیبرد) وجود داره  که ما رو از دست نرم افزارها خلاص کنه و باهاش آهنگ سازی و رمیکس و...رو انجام داد؟

مشخصات

موضوع پست: Re: Yamaha MOTIF XS
پست خوانده نشدهارسال شده در: دوشنبه فروردین 19, 92 2:32 pm 
آفلاين
متخصص سینتی سایزر
متخصص سینتی سایزر
نماد کاربر
تاريخ عضويت: شنبه اسفند 12, 91 4:01 pm
حالت من: Banheppy
اولین ساز: YAMAHA PSS680
کیبرد فعلی: MONTAGE 8
کارت صوتی: RME Fireface 800/
میکروفون: NEUMANN U87/AKG 414
نرم افزار: SONAR X3
موبایل: HTC SENSATION
زمينه تخصص: آهنگسازي حرفه اي
رتبه امتیاز - آزمایشی
نه. حرفه ای ها امروز تلفیقی از سخت افزار و نرم افزار رو با هم استفاده می کنن.
چرخه کاری(WORK FLOW)  برای هر کس متفاوته. اما اگه شما هم مثل من از کار با این همه VST کوچیک و بزرگ خوشت نمیاد، یه سینتی سایزر با صداهای خوب و قابل ادیت بگیر و یه نرم افزار سیکوئنسر مثل SONAR یا هر برندی که دوست داری بعد جاهایی که صداهای سینتی سایزرت کمبود داره رو با VST پر کن. فقط سعی کن تا جایی که می تونی نرم افزار هات رو محدود کنی. فکر کن اینجا آمریکاست و تو بابت هر نرم افزار باید به دلار پول بدی و خبری از کرک و نرم افزار دانلودی نیست.
وقتی خودت رو محدود کنی اون وقت مجبور میشی واسه ساختن یه صدایی که تو ذهنت داری منو های سینتی سایزرت رو زیر و رو کنی و کلی چیز یاد میگیری. اولش سخته ولی به سختیش می ارزه.
موفق باشی.

مشخصات WWW

موضوع پست: جداشده ازkorg -m3-m50-oasys
پست خوانده نشدهارسال شده در: شنبه اردیبهشت 27, 92 1:11 am 
آفلاين
مدیر بخش گیتار
مدیر بخش گیتار
نماد کاربر
تاريخ عضويت: جمعه مهر 29, 89 1:38 am
اولین ساز: CASIO CT395
کیبرد فعلی: KORG LP350 PIANO
کارت صوتی: LINE6
نرم افزار: CUBASE 6
موبایل: Galaxy
زمينه تخصص: نوازندگي گيتار
رتبه امتیاز - آزمایشیرتبه امتیاز - آزمایشی
جداشدا از لینک زیر:
http://forum.erteash.ir/viewtopic.php?f=91&t=2741&p=67391#p67391
sarmad_dehnadi نوشته است:
بهرنگ جان لطف دارن به بنده . راستش من با M50  آشنایی ندارم اما امیدوارم مطالب کلی که عرض می کنم براتون مفید واقع بشه.
برای ضبط arpegio  دونستن ساختار فیزیکی سینت به شما کمک می کنه. هر سینت کم و بیش از قسمت های   اصلی زیر تشکیل شده
1- MIDI کیبورد
2- Controllers
3- Sound Engine
4-Arpegiator
البته قسمت های دیگه ای هم هستن که به بحث ما مربوط نمیشن
در حالت عادی دیتای MIDI که شما از طریق کیبورد و یا کنترلر ها وارد می کنید به ساند انجین میره و تولید صدا می کنه.
وقتی برای یک صدا آرپژیتور رو فعال می کنید دیتای MIDI به قسمت Arpegiator میره و اونجا متناسب با نت هایی که شما روی کیبورد اجرا کردید یک سری نت با ریتم و و شکل پیچیده ایجاد میشه و این نت ها میرن به ساند انجین و شما صدای آرپژ رو می شنوید و نه نت هایی که نواختید.
مشکل ضبط آرپژ اینه که در حالت معمول علی رغم اینه شما صدای آرپژ رو می شنوید ولی نت های اصلی که نواختید در پورت خروجی MIDI و در سیکوئنسر ریکورد می شوند. برای اینکه شما نت های تولید شده در قسمت Arpegiator رو ضبط کنید بایدبرای اون ترک سوییچ MIDI OUT آرپژیو رو روشن کنید . این سوییچ معمولا در قسمت تنظیمات آرپژ برای هر ترک وجود دارد .
نکته مهم این است که در صورت ریکورد خروجی  MIDI آرپژ ، در یک سیکوئنسر اکسترنال ، MIDI ECHO برای آن ترک باید خاموش باشه در غیر این صورت شما به جای صدای آرپژ ،یک صدای درهم و برهم میشنوید که به علت اکو شدن خروجی میدی آرپژ ،در ورودی میدی آرپژ می باشد.
نکته دوم هم این است که در هنگام پلی بک دیتای آرپژ، Arpegiator برای آن ترک باید خاموش باشد چون در غیر این صورت مجددا شاهد یک صدای درهم و برهم خواهید بود.
امیدوارم اطلاعات بالا مفید واقع بشه.

بسیار ممنونم استاد سرمد عزیز حتما باید همچین گزینه ای وجود داشته باشه البته راستش من امشب پیدا نکردم (من کلا در کار کردن با این دستگاه راحت نیستم یه ترانسپوز 5 دیقه وقت میبره!) حالا که انقدر ماشالا اطلاعاتتون وسیعه من جسارتا یکی دوتا سوال دیگه هم بپرسم! من برای رکورد خروجی نهایی همراه با آرپژیاتور ها از خروجی هدفون به ورودی کارت صدا وصل میکنم و به صورت Audio ضبط میکنم نه Midi که هر کاری که میکنم این مسله دو تا مشکل واسم ایجاد میکنه! یکی اینکه وسط ضبط کار صدای باگ یا به قول معروف یه تق تق بعضی جاها ضبط میشه و یکی اینکه در هرصورت Mono ضبط میشه!

حالا سوال اینجاست که در صورتی که به صورت Midi ضبط کنم این مشکل "تق تق" به نظرتون بهتر میشه؟(البته فکر کنم این تق تق رو توی کیوبیس زیاد شنیدم حتی در مورد گیتار الکتریکم و مربوط به دیستورت شدن صدای کیک درام و ... نیست)

و اینکه این Mono ضبط شدن ناشی از اشتباه خاصیه که انجام میدم یا طبیعت ضبط این کارها وقتی به صورت Audio ضبط میشن اینطوریه؟ (با استناد به این موضوع که من تمام گیتار الکتریک ها رو با همین روش در کیوبیس ضبط میکنم و مشکل مشابه رو ندارم)

و در نهایت شما برای ضبط با این دستگاه به صورت Midi آیا نرم افزار Cubase رو پیشنهاد میدید که اگر اینطور نیست چی رو پیشنهاد میدید؟

مشخصات

موضوع پست: Re: korg -m3-m50-oasys
پست خوانده نشدهارسال شده در: شنبه اردیبهشت 28, 92 9:50 am 
آفلاين
متخصص سینتی سایزر
متخصص سینتی سایزر
نماد کاربر
رتبه امتیاز - آزمایشی
توضیحات بالای من برای وقتی بود که شما می خواهید خروجی midi  ضبط کنید  اگه می خواهید خروجی audio ضبط کنید نیازی به کار پیچیده ندارید . برای ضبط  audio نیاز به موارد زیر دارید.
1- کارت صدای با حد اقل دو ورودی آنالوگ(LINE IN) و مجهز به درایور ASIO (درایور های دیگر مثل MME یاWDM   در خیلی موارد مشکل تاخیر دارند)

2- دو عدد کابل با کیفیت  که فیش دو سرشون متناسب با خروجی پشت کیبورد و ورودی ساند کارد باشه. معمولا برای ضبط کیبورد کابل balanced یا هموت دو سر TRS و یا به فارسی بنن استریو مناسب هست.

3- نرم افزار DAW که می تونه سونار، کیوبیس و یا هر برند دیگه ای باشه.

مراحل کار :
پشت هر کیبوردی حداقل دو تا خروجی مونو برای چپ و راست هست کابل های TRS رو به این دو خروجی بزنید و و دو سر دیگه کابل رو به دو ورودی ساند کارد وصل کنید.
ممکنه الان این سوال رو بپرسید که چرا برای ورودی خروجی مونو کابل استریو استفاده میشه . دلیلش مربوط به مسائل فنی صدا برداری هست به طور خلاصه در صورتی که فیشهای روی کیبورد و ساند کارد هم از نوع BALANCED  باشن استفاده از کابل BALANCED باعث تضعیف نویز در حدود 6 دسیبل میشه.
وقتی کابل وصل شد کافیه در نرم افزار ورودی یک ترک رو بذارید روی دو تا ورودی ساند کارد و ریکورد رو بزنید صدا به راحتی ضبط می شود.

تق تق که می فرمایید به احتما زیاد یا به علت تاخیر(latency) ساند کارد هست و یا کند بودن هارد دیسک کامپیوتر.
سعی کنید در قسمت تنظیمات ساند کارد درایور ASIO رو انتخاب کنید و بافر سایز رو روی 256 تنظیم کنید.

دوست عزیز MIDI با AUDIOخیلی فرق داره. MIDI به تنهایی صدا نداره که بخواد استریو یا مونو باشه. صرفا یک سری دیتای کامیپیوتری هست که باید توسط یک سینتی سایزر تبدیل به صدا بشه.

شما روش ضبط تون درست نبوده و گرنه صدای استریو باید استریو ضبط بشه و مونو هم مونو.

در مورد نرم افزار من از سونار استفاده می کنم و اونقدر راضی بودم ازش که نسخه ارجینالشو خریدم. نرم افزار سلیقه ای هست اما سونار X2 رو یه تست بزن پشیمون نمیشی.

مشخصات WWW

پست خوانده نشدهارسال شده در: شنبه اردیبهشت 28, 92 12:21 pm 
آفلاين
مدیر بخش گیتار
مدیر بخش گیتار
نماد کاربر
تاريخ عضويت: جمعه مهر 29, 89 1:38 am
اولین ساز: CASIO CT395
کیبرد فعلی: KORG LP350 PIANO
کارت صوتی: LINE6
نرم افزار: CUBASE 6
موبایل: Galaxy
زمينه تخصص: نوازندگي گيتار
رتبه امتیاز - آزمایشیرتبه امتیاز - آزمایشی
خوب بازم تشکر میکنم ازت بابت راهنمایی فکر کنم دوزاریم افتاد الآن

خوب در مورد میدی که فکر کنم جوابمو دیگه کامل گرفتم و در مورد Audio هم حالا فهمیدم مشکل چیه! من کارت صدای Line6 دارم و Asio هم هست. اما مشکلش اینه که خیلی ساده هست و فقط یک ورودی داره! احتمالا به خاطر همین هم هست که Audio Track رو در Cubase چه Mono بگیرم چه Stereo هیچ فرقی نداره. منم به خاطر همین به جای خروجی راست یا چپ توی خروجی هدفون میزنم اما فرقی نداشت. Latency رو هم روی همون 256 میذارم پس احتمالا مشکل همون سرعت هارد دیسکم هست چون همونطور که گفتم این مشکل رو با صورت های دیگه ی ضبط صدا مثل گیتار هم دارم.

اما یه سوال کوچک دیگه هم بپرسم که البته شاید شما با توجه به اینکه کارت صدات اینطوری نیست این مسله رو امتحان نکردی اما به هر حال من میپرسم . اگر از یه تبدیل استفاده کنم و دوتا خروجی کیبورد رو به یک ورودی کارت صدا وصل کنم (منظورم اون کابلهای 2 تا به یکی هست) این درست میشه؟

در هر صورت خیلی مرسی از راهنماییت سرمد جان لطف کردی

مشخصات

پست خوانده نشدهارسال شده در: شنبه اردیبهشت 28, 92 2:42 pm 
آفلاين
متخصص سینتی سایزر
متخصص سینتی سایزر
نماد کاربر
رتبه امتیاز - آزمایشی
خیر. اگر ورودی مونو باشه فایل ضبط شده مونو خواهد بود . در کل برای ادغام کانال چپ و راست (تبدیل استریو به مونو) حتما باید از میکسر با کیفیت استفاده کرد و سیم رو سیم انداختن کار صحیحی نیست.

اینجا تاپیک سینتی سایزر هاست. لطفا سوال در مورد ریکود دیجیتال رو در تاپیک خودش مطرح کنید.

در ضمن بافر 512 هم چک کنید.

مرسی.

مشخصات WWW

پست خوانده نشدهارسال شده در: يکشنبه اردیبهشت 29, 92 1:12 pm 
آفلاين
مدیر کل
مدیر کل
تاريخ عضويت: سه شنبه بهمن 29, 87 6:15 am
اولین ساز: Casio SA21
کیبرد فعلی: S970 - EA7
کارت صوتی: ICON aio6
نرم افزار: MAGIX STUDIO 2017
موبایل: Note5
زمينه تخصص: برنامه سازي كيبرد
رتبه امتیاز - آزمایشیرتبه امتیاز - آزمایشیرتبه امتیاز - آزمایشیرتبه امتیاز - آزمایشیرتبه امتیاز - آزمایشیرتبه امتیاز - آزمایشیرتبه امتیاز - آزمایشیرتبه امتیاز - آزمایشیرتبه امتیاز - آزمایشیرتبه امتیاز - آزمایشیرتبه امتیاز - آزمایشی
ضمن تشکر از استاد سرمد عزیز بخاطر توضیحاتش ، یک تشکر جداگانه بخاطر توجه ایشون به نظم انجمن و موضوعات ، از او میکنم.
و ممنو هستم از امیرحسن بخاطر سوالاتش.
امیرجان توضیحات سرمد بسیار کامل و مفید بود ولی برای تکمیل تر شدن بهت یه پیشنهاد میکنم.
عکسی از ورودی های جلو ویا پشت کارت صدات بگیر و بذار برای ما. تا بشه بهتر کمکت کرد.
یک رو با اطمنان بهت بگم که هیچ کار صدایی در دنیا mono نیست.مگر اینکه چیز خیلی خاصی باشه برای کاری خاص.
مهم شکل ورودی و خروجی هات است. تو باید به بهترین روش عمل کنی یعنی :
یک رابط باکیفیت که هر طرف اون 2 فیش mono ی میکروفونی باشه. یعنی 2به2
بعد وصلش کن به خروجیه Line Out پشت کیبردت که R و L است ، در طرف دیگر که کارت صدا است ، هرکدام از فیش ها رو به یکی از ورودی های Audio بزن و در نرم افزارت هرکدوم رو در یک ترک تنظیم کن و مهم ترین قسمت اینه که ولوم pan (که صدا رو به باند راست و چپ میبره) در هر ترک رو بطور کامل روی یک باند بذار. یعنی یکی روی راست و دیگری روی چپ.
-
تا اینجا اگر مشکلی در توضیحات من برای اتصالات تو هست بگید.
مگر اینکه کارت صدای تو یک ورودیه Stereo داشته باشه که بعید میدونم. یعنی مثل فیش هدفون.
-
راستی تو که از خروجیه هدفون فیش میگیری ، احتمالا فیشت mono است چون رابط های گیتار اکثرا mono هستند. فیش stereo باید از 3 بخش فلزی تشکیل شده باشه.
(منفی/com/مشترک) + (باند راست/نوک یا وسط فیش) + (باند چپ/نوک یا وسط فیش)
ولی فیش مونو فقط 2 قسمت نوک داره و منفی

مشخصات YIM

+ ارسال پاسخ  صفحه 7 از 8 |      1 ... 4, 5, 6, 7, 8  
پاسخ سریع
موضوع:

تعداد صفحات: صفحه 7 از 8

تعداد پست ها:  79 پست

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان مديران انجمن: mojtaba190, Mr.Energy
نمايش پست ها از پيشين:  مرتب سازي بر اساس  

قوانين انجمن

شما نمي توانيد مبحث جديدي در اين انجمن ايجاد کنيد
شما نمي توانيد به مباحث در اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن ويرايش کنيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن حذف کنيد
شما نمي توانيد فايل هاي پيوست در اين انجمن ارسال کنيد
انتقال به: