لوازم جانبیه کیبرد

مسائل و موضوعاتی که بین کیبوردها با برندهای مختلف مشترک است

مدیران انجمن: behrang، mojtaba190

Mammad
عضو فعال
عضو فعال
کیبرد فعلی: Pa1x,Pa500,T2
نرم افزار: Cubase,FL

لوازم جانبیه کیبرد

پست خوانده نشده

سلام

پدال واسه کیبورد میخوام. کسی قیمتشو داره ؟
چه مدلایی تو بازار هست ؟
آواتار کاربر
gentleman
عضو فعال
عضو فعال
کیبرد فعلی: YAMAHA-KORG Pa1X Pro
کارت صوتی: Motu Ultralite
نرم افزار: Sonar X1-FL 10

Re: پدال

پست خوانده نشده

قیمتش که فکر کنم از حدود 14-15 تومن شروع میشه دیگه هــــــــــــست تا 60-70 تومن !
من خودم یه مدله 20 تومنیشو دارم !

بدک نیست !
قیافش تو این مایه هاس :
http://www.americanmusical.com/ProductI ... /55077.jpg

اونایی که قیمتشون بالاست به پدال پیانو خیلی شبیه و طرحشم همون شکلیه !
ولی اینای دیگه نه !
گروناش این شکلیه :
http://ecx.images-amazon.com/images/I/4 ... SS500_.jpg

موقعی که میخوای بخری حواست باشه که خیلی نرم نباشه !

مدلای خیلی حرفه ای هم هستن که هر 3 تا پدال پیانو رو داره !
البته من جایی این مدلو ندیدم :
http://www.bhphotovideo.com/images/larg ... 286344.jpg

یه مدل دیگه هم سراغ دارم که قیمتش حدود 50-60 تومنه که چیزه خوبیه :
http://images.fixya.com/M/M-Audio/177x150/30444796.JPG

اما به نظرم همون مدلای ارزون ، حدوده 20 تومن کارتو راه میندازه !
بیشتر پول اضافه خرج کردنه !

حالا دیگه خود دانی !
ommid
عضو علاقه مند
عضو علاقه مند

Re: لوازم جانبیه کیبرد

پست خوانده نشده

سلام خدمت همه دوستان
من تا حالا از پدال برای کیبوردم استفاده نکردم و خدائیش نمیدونم که پدال های تکی با سه تائی فرقشون چیه و چه کارهائی رو هنگام نوازندگی انجام میدن - لطفا در این باره تو ضیح بدید.
Mammad
عضو فعال
عضو فعال
کیبرد فعلی: Pa1x,Pa500,T2
نرم افزار: Cubase,FL

پست خوانده نشده

سلام امیدجان،

هر پدالی میتونه یک کار خاص رو انجام بده، خوب پدال سه تایی 3 تا کار رو میتونه انجام بده !

حالا چه کارایی بستگی به مدل و مارک کیبورد داره. مثلا میتونه زیر لایه به صدا بده، ریتم رو استپ یا استارت کنه، صدای کف زدن یا هر ساز کوبه ای را تولید کنه و ...
آواتار کاربر
gentleman
عضو فعال
عضو فعال
کیبرد فعلی: YAMAHA-KORG Pa1X Pro
کارت صوتی: Motu Ultralite
نرم افزار: Sonar X1-FL 10

پست خوانده نشده

سلام خدمت همه دوستان
من تا حالا از پدال برای کیبوردم استفاده نکردم و خدائیش نمیدونم که پدال های تکی با سه تائی فرقشون چیه و چه کارهائی رو هنگام نوازندگی انجام میدن - لطفا در این باره تو ضیح بدید.

من تا حالا واسه ی کیبورد پدال سه تایی نگرفتم ، ولی توی کیبورد میشه تنظیم کرد که چه کارایی انجام بدن !
اما توی پیانو رو کارشون مشخصه که در ادامه کمی توضیح می دم !

اولین پدال از سمت راست که پدال sustain ، فورته یا دمپر نام داره ، کارش اینه که مانع فرود اومدن دمپر بر روی سیم میشه بنابراین صدای نتی که نواخته میشه طنین دار هست ! که البته پدال sustain در کیبورد هم همین وظیفه رو داره !

پدال سمت چپی ، پدال نرم یا una corda بهش میگن که کارش توی پیانو های دیواری و رویال با هم فرق میکنه !
دیگه نمیدونم که توی کیبورد چه کارایی ازش بر میاد !!
توی رویال ها باعث میشه که چکش روی دو یا سه سیم از یک نت ضربه بزنه ! ( میدونید که توی پیانو هر نت از چند سیم تشکیل شده که روی یک نت کوک شدن ! ) توی دیواری ها هم باعث میشه چکش کمی به سیم ها نزدیک بشه و صدا رو کمی تغییر میده !

پدال وسطی هم پداله خفه کن هست که اینم باز توی دیواری ها و رویال ها متفاوته !
توی رویال ها میتونه کاره پداله فروته رو فقط واسه چند تا نته مخصوص که شما انتخاب میکنید انجام بده و فقط اون چند تا نتی که انتخاب میکنید طنین دار شنیده بشن !
توی دیواری ها هم یک نمد جلوی چکش ها قرار میده که صدای پیانو خفه تر شنیده بشه !
hashemi
عضو علاقه مند
عضو علاقه مند
کیبرد فعلی: Fantom G/Motif XF,ES
کارت صوتی: YAMAHA SW1000XG
نرم افزار: Cakewalk

پست خوانده نشده

با سلام خدمت سروران محترم،

پدال ها انواع مختلفی دارند، برای مثال پدالی که بلندی صدا راکنترل میکند (همانند پدال چرخ خیاطی یا گاز ماشین) صفر یا یک (قطع و وصل) عمل نمیکند و بصورت پیوسته و متناسب با زاویه صفحه ی زیر پا صدا را کم و زیاد میکند. این پدال در ارگ های دو و سه دهه پیش به جهت کنترل بلندی صدا در اجرای زنده مورد استفاده قرار میگرفت که عملا در این سالها کارآئی کمتری دارند. لیکن در سیستم های جدیدتر این پدال ها برای تنظیمات دیگری مورد استفاده قرار میگیرند، برای مثال وقتی در حال اجرای با گیتار برقی هستید این پدال میتواند صدای گیتار را تخریب Distored کند یا عمق صدای گیتار را در سالن افزایش یا کاهش دهد، و حتی کشیدگی به آن بدهد Pitchbend. کاربرد دیگر آن مدولیشن است که دست چپ را از درگیری با مدولیشن خلاص کرده و پا جایگزین آن میشود. بسته به دستگاهی که استفاده میکتید (کیبورد یا سینتی سایزر) کارائی آن میتواند تعریف شود.
پدال نوع دوم پدال کلیدی است که معمولا برای ساستین Sustain کردن استفاده میشود، برای مثال در صدای پیانو باعث میشود پس از رها شدن کلاویه توسط انگشت نوازنده، نت مورد نظر به همان صورت قبل به طنین خود ادامه داده و قطع نشود. حال اگر با تنظیمات دستگاهتان این اثر را از دست راست به دست چپ منتقل کنید، برای مثال پس از برداشتن دستتان از روی کلید های سمت چپ که ساز استرینگ String بر روی آن تعریف شده، نتها به نواختن ادامه خواهند داد و دست چپ آزاد میباشد تا برای مثال با پیچ بند Pitchbend کار کند.
استفاده دیگر از این نوع پدال ها با توجه به توانائی دستگاه شما میتواند خاموش یا روش شدن Mute ساز دوم Upper2 یا ساز سوم Upper3 باشد. حتی خیلی ها برای روشن یا خاموش کردن ریتم Start/Stop یا پاساژ Fill in استفاده میکنند. توجه داشته باشید که پدالهای شرکتهای مختلف ممکن است باهم سازگاری نداشته باشند. برای مثال پدال رواند و کورک برعکس هم عمل میکنند و اصلاحا پولاریته آنها برعکس است.

نوع دیگری از این دمپر پدالها Damper Pedal یا ساستین پدالها Sustain Pedal هستند که روش یا خاموش عمل نمیکنند بلکه مانند مدل اول خطی عمل میکنند. شکلی شبیه به گونه دوم ولی عملکردی شبیه گونه اول دارند. معمولا به آنها پدال دمپر با قابلیت نیمه Half Damper گفته میشود. این گونه پدالها در صورت پشتیبانی توسط دستگاه شما حالت دمپری بسیار شبیه واقعیت در پیانوی آکوستیک خواهند داشت. درضمن اینکه بسیاری از توانائی های گونه اول را نیز شامل میشوند.
دسته آخر سوئیچ پدالهای چندتائی هستند که برای مثال در مدل KORG EC5 5 کلید زیر پای شما میتواند عملیات روشن و خاموش کردن ریتم، پاساژدادن و حتی تغییر گونه Variation را بصورت همزمان عهده دار شود. حتی با آن میتوانید ریتم یا سازتان را بدون دخالت دست عوض کنید.
قیمت پدالها هم از ده هزارتومان تا یک میلیون تومان (و حتی بیشتر) متغیر است.
برای مثال پدالی از یاماها موجود است که میتواند برای هریک از کلید هایش یک سیستم اکسکلاسیو System Exclusive تعریف کند. در این حالت شما بسیاری از تنظماتی که حتی دستگاهتان توانائی اعمال آنرا بر روی پدال ندارد را از طریق پورت میدی به کیبرد شما انتقال میدهد.
فقط نکته ای که در آخر بنظرم میرسد مهم است که عرض کنم اینست که چون پدال زیر پاست، نگهداری از آن سخت تر است. پدالی تهیه کنید که به زودی خراب نشود.

امیدوارم که مورد توجه قرار گرفته باشد.
behrang
مدیر کل
مدیر کل
اولین ساز: Casio SA21
کیبرد فعلی: A5000 - EA7 - MODX
نرم افزار: MAGIX STUDIO 2022
زمينه تخصص: برنامه سازي كيبرد
تشکر کرده: 228 دفعه

پست خوانده نشده

آداپتور یاماها مدل PA300 B
در پی صحبت های برخی دوستان از جمله اقای rytm که بتازگی کیبرد OR700 خریدند و این آداپتور رو تحویل گرفتند.دنباله قضیه رو بیشتر گرفتم تا بالاخره امروز PA300B رو دیدم.
از لحاظ ظاهرای کاملا مشخصه که از PA300 معمولی ذخیم تر و درشت تره و با توجه به مشخصات نوشته شده در زیر اداپتور میشه مطمئن تر شد که امپر و باقیه مشخصات چه تفاوت هایی با هم دارند.
اصلی ترین قسمت این مشخصات این ها هستند:

مربوط به PA300 B :
IN PUT : 100~240v - 50/~60Hz ~45W
OUTPUT : 16v - 2.4A

توصیه میکنم اگر کسی مشکل اداپتور در کیبردهای یاماها رو داره این مدل رو تهیه کنه.
مشخصات رو میشه توی اینترنت پیدا کرد ولی من ظاهر قضیه رو با دست و چشم خودم لمس کردم و دیدم که با PA300 معمولی و قدیمی متفاوت است.

اینم دوتا عکس از ظاهر PA300 B که براتون گرفتم و گذاشتم.

دانلـــود کنید
لطفا از دکمه تشکر در گوشه پست استفاده کنید برای بالا رفتن امتیاز موضوع
MOHAMMAD.63
عضو علاقه مند
عضو علاقه مند
کیبرد فعلی: KORG pa50
محل اقامت: سمنان

Re: محلی برای کاربران کیبردهای KORG

پست خوانده نشده

دوستان سلام کسی میتونه بگه کابل out put صدا pa50 فابریکیش و از کجا میتونم تهیه کنم من از سمنان مزاحمتون میشم
آواتار کاربر
Sunami
عضو بسیار فعال
عضو بسیار فعال
اولین ساز: YAMAHA PSR 500
کیبرد فعلی: Roland GW-8E V-2
نرم افزار: FL Studio
موبایل: Nokia 1100
زمينه تخصص: مبتدي علاقه مند كيبرد
محل اقامت: همین دور و برا

پست خوانده نشده

كابل فابريك چيه داداش هيچ شركتي روي سازهاش كابل روجي نميزاره شايد كاربر بخواد اصلأ 20متر كابل پشت ساز بزنه اينطوري فكر ميكنه استانداردش اينه و ديگه كوتاه تر و بلند تر اين نميشه ولي كابل خروجيه خوب واسه ارگ يه مدلي هست كه خودم استفاده ميكنم و دوت مونوش رو گرفتم 20000تومن
---------------------------------------------------------------------------
[HIGHLIGHT=#ffffff]|:::::>{ به صبر مشكلات عالم همه را بگشاييد }<:::::[/HIGHLIGHT]|
---------------------------------------------------------------------------
MOHAMMAD.63
عضو علاقه مند
عضو علاقه مند
کیبرد فعلی: KORG pa50
محل اقامت: سمنان

پست خوانده نشده

sunami عزیز مرسی ولی این کابلی که میگی نویز نمیندازه تو اتصال به میکسر
وچند متره
موضوع جدید ارسال پست

بازگشت به “مباحث مشترک”