سمپل در کیبورد ـ Sample

مسائل و موضوعاتی که بین کیبوردها با برندهای مختلف مشترک است

مدیران انجمن: behrang، mojtaba190

javad-n
عضو علاقه مند
عضو علاقه مند
اولین ساز: yamaha psr64arabic
کیبرد فعلی: Tyros4
کارت صوتی: m-audio fast track
نرم افزار: sound forje&adobe audition
موبایل: n86/e52
زمينه تخصص: برنامه سازي كيبرد
محل اقامت: IRAN/ARDABIL
تماس:

جدا شده از "دانلود مجاني براي سري Tyros"

پست خوانده نشده

سلام و یلدا مبارک.
دوستان عزیز یه سؤال فنی
منظورم فضولی نیست!!!
میشه زیر دیپلوم حرف بزنید!
=نخندینها=
پرکاشن، پرکاشن هست، راس دیگه چیه؟؟
گر چه معلولیت محرومیت است نه محدودیت! ولی ارزش آدمی به روح اوست نه به جسمش.
آواتار کاربر
Mr.Energy
با تعداد پست های زیاد
با تعداد پست های زیاد
اولین ساز: Casio Sa21
کیبرد فعلی: Psr S970
کارت صوتی: تو فکرش هستم
میکروفون: WEM hc2000
نرم افزار: Adobe Audition-Sonar
موبایل: Note 3
زمينه تخصص: نوازندگي كيبرد
محل اقامت: در کنار S970 !!!

Re: دانلود مجاني براي سري Tyros

پست خوانده نشده

javad-n نوشته شده:سلام و یلدا مبارک.
دوستان عزیز یه سؤال فنی

سلام آقا جواد .... یلدای شما هم مبارک
منظور دوستان از راس همون سمپلهای آمادس که اسلاید میکنیم و روی کلاویه ها میچینیم دوست عزیز
به نیکی گرای و میازار کس

ره رستگــاری همینست و بس
behrang
مدیر کل
مدیر کل
اولین ساز: Casio SA21
کیبرد فعلی: A5000 - EA7 - MODX
نرم افزار: MAGIX STUDIO 2022
تشکر کرده: 228 دفعه

Re: جدا شده از "دانلود مجاني براي سري Tyros"

پست خوانده نشده

javad-n نوشته شده:سلام و یلدا مبارک.
دوستان عزیز یه سؤال فنی

جای دوستان خالی.شب یلدای خوبی داشتیم و جشن و شادی بود.
راس در اصطلاح سمپل به معنای ریتم های بریده بریده شده است.
همون هایی که بترتیب روی کلاوی میزنیم و یک ریتم در میاد.
لطفا از دکمه تشکر در گوشه پست استفاده کنید برای بالا رفتن امتیاز موضوع
آواتار کاربر
persiankorg
عضو سایت
عضو سایت
کیبرد فعلی: مشخص نشده

Re: سمپل در کیبورد ـ Sample

پست خوانده نشده

Real Audio Sync System(RASS)
همانطور که بهرنگ جان گفتند به معنای سمپل ها(و اکثرا ریتم)های بریده شده(Slice) شده می باشند
که به ترتیب و پشت سر هم(برای مثال C-C#-D-D#-E-F و...) بر رو کلاویه های چیده می شود.
atrin
عضو علاقه مند
عضو علاقه مند

پست خوانده نشده

من بیش از صدا به ریتم علاقه مندم پس آیا ما می تونیم به وسیله ی یک ام پی تری پلیر ریتمهای یک آهنگ رو به کیبردهای سمپلر دار منتقل کنیم و ...؟
عزیز وقتی از کسی می بری یادت نره ممکنه او برای همیشه از تو ببره
behrang
مدیر کل
مدیر کل

پست خوانده نشده

atrin نوشته شده:من بیش از صدا به ریتم علاقه مندم پس آیا ما می تونیم به وسیله ی یک ام پی تری پلیر ریتمهای یک آهنگ رو به کیبردهای سمپلر دار منتقل کنیم و ...؟
این سوال خیلی کلی است و نمیشه بطور مستقیم گفت دقیقا میشه یا نمیشه.
بستگی به کیبرد داره و کسی که میخواد عملیات سمپل گیری رو انجام بده.
باید توی اهنگ مورد نظر ریتم خالی و بدونه کلام و اهنگ موجود باشه
بعد با هر ابزار دیگه ای از جمله mp3 player میشه اون قطعه رو به کیبرد سمپلر وارد کرد. ولی کیبرد های غیر از pa50 یا a2000 که خودشون قابلیت دریافت سمپل رو ندارند.
ریتم مورد نظر باید قطعه قطعه و تنظیم و اماده بشه و بعد از طریق منو های مربوطه در کیبرد در یک درام کیت چیده بشه.
jalal_taj
عضو کم کار
عضو کم کار

پست خوانده نشده

سلام دوستان جیگر
آقا من میخام بعضی صداهای 500 رو نت به نت سمپل کنم با کامپیوتر. یه مشکل همون اول برخوردم که بعضی صداها لایه ای هست و من مثلاً میرم توی منوی sound او اونجا از روی تعداد لایه ها می فهمم که مثلاً فلان صدا دو لایه ای هست. ولی میخام بدونم اگه این صداها رو رو سمپل کنم چون با توجه به velocity (ضربه) یکی از مثلاً دو لایه به صدا در میاد، داخل کامپیوتر چطوری میشه. منظورم اینه که میخام همه نت هایی که سمپل می کنم یه velocity یا ولوم داشته باشند و به ضزبه من به کلاویه مربوط نباشه.
بعد هم من هنوز شروع نکردم. کابل رابط رو میخاستم خودم بسازم ولی یکی گفت خیلی آشغال میشه کیفیت. آیا رابط خاصی برای این کار هست و اسمش چیه. یعنی هر دو طرفش سوکت استریو مثل سوکت هدفون باشه.
مرسی از دوستان
behrang
مدیر کل
مدیر کل

پست خوانده نشده

jalal_taj نوشته شده:آقا من میخام بعضی صداهای 500 رو نت به نت سمپل کنم با کامپیوتر. یه مشکل همون اول برخوردم
سلام.اگر نیازتون هست من چند عدد از بهترین صداهای ایرانی pa500persian رو بالاترین کیفیت خود صدا و تمام لایه ها و نت دارم.همینطور تمام 221 پرکاشن ایرانی این دستگاه با حجم حدود 50مگابایت
jalal_taj نوشته شده:بعضی صداها لایه ای هست
شما فقط باید با توان شنوایی خودت یا به هر شکل دیگه لایه ها رو تشخیص بدی و شناسایی کنی و از حداکثر شدت ظربه هرلایه سمپل بگیری.
بعد از اتمام این کار که با کلی دقت و گذشت زمان انجام شد میتونی اونها رو بترتیب و دقت روی لایه های دستگاه میزبان بچینی.
jalal_taj نوشته شده:با توجه به velocity (ضربه) یکی از مثلاً دو لایه به صدا در میاد، داخل کامپیوتر چطوری میشه.
اصلا کامپیوتر کاری به لایه ها نداره.کامپیوتر فقط فایل صوتی شمارو میشناسه و لایه ها رو باید توی دستگاه میزبان تنظیم کنی که اون هم بستگی سیستم به دستگاه داره.
jalal_taj نوشته شده:میخام همه نت هایی که سمپل می کنم یه velocity یا ولوم داشته باشند و به ضزبه من به کلاویه مربوط نباشه.
دوست عزیز همونطور که گفتم کامپیوتر کاری به "ولوسیتی" و شدت ظربه نداره.شما فایل های سمپل شده ی خودتون رو بعد از خورد کردن و کلی تنظیم و دقت و نت بندی ، باید با شناخت کامل از سیستم کیبرد میزبان ، اونها رو خودتون توی دستگاه بچینید و شدت ظربه ها رو براش تعریف کنید.
درضمن نتی که برای شدت ظربه کم ایجاد شده ، باید برای همون شدت باشه و گرنه زشت و مصنوعی میشه
jalal_taj نوشته شده:کابل رابط رو میخاستم خودم بسازم ولی یکی گفت خیلی آشغال میشه کیفیت
اینطور نمیشه سوال پرسید و پاسخ داد و برای این موارد باید کسی که تجربه کافی داره بطور عملی و حظوری تمام موارد رو براتون توضیح بده.
رابط بستگی به منبع و مقصد صوتی شما داره.اگر مستقیما میخواهید از Line Out کیبرد به پست کیس PC اتصال بدید که همچین رابطی یا اصلا گیرتون نمیاد یا بسیار سخت گیرتون بیاد.باید دستی درست کنید و ساختن اون هم کمی تجربه لازم داره.
اسم خاصی هم ندارند.بهتره بطور حظوری کسی رو پیدا کنید که سررشته داشته باشه و براتون بسازه.
آواتار کاربر
h5432
عضو فعال
عضو فعال
اولین ساز: yamaha psr-80
کیبرد فعلی: pa 800 & PA 50V4
میکروفون: shure
موبایل: sony sp
زمينه تخصص: نوازندگي كيبرد
تماس:

پست خوانده نشده

سلام.اگر نیازتون هست من چند عدد از بهترین صداهای ایرانی pa500persian رو بالاترین کیفیت خود صدا و تمام لایه ها و نت دارم.همینطور تمام 221 پرکاشن ایرانی این دستگاه با حجم حدود 50مگابایت

بهرنگ جان راجع به پرکاشنها بیشتر توضیح بده
یعنی تمام ضرب و تمپوهاشو به صورت ویو داری؟
تصویر
jalal_taj
عضو کم کار
عضو کم کار

پست خوانده نشده

بهرنگ جان ممنون از پاسخ کاملت.
جای تشکر داره. ولی چون من موسیقی برام جنبه تفریحی داره و کار اصلیم نیست، این کارها رو فقط برای ارضای علاقه شدیدم به کیبورد انجام میدم و منهای مسئله مادیش (با توجه به اوضاع حاضر بازار) بیشتر میخام اون کاری که میخام انجام بدم و باور کن بعد که اینکارو کردم از نتیجه کارم هیچ استفاده ای نمی کنم و میرم سراغ یه کار دیگه.

اصلا کامپیوتر کاری به لایه ها نداره.کامپیوتر فقط فایل صوتی شمارو میشناسه و لایه ها رو باید توی دستگاه میزبان تنظیم کنی که اون هم بستگی سیستم به دستگاه داره.
بهرنگ برنامه Awave Studio تا اونجا که حافظه ام یاری می کنه این امکان رو داشت که لایه لایه صدا یا درامکیت بسازی برای 80 و 800و... ولی در کل من به این نتیجه رسیدم که اول از سمپل های لایه اول نمونه بگیرم بعد لایه دوم یعنی جدا جدا ولی اونچه که منو می ترسونه و واقعاً هم نمی تونم انجام بدم اینه که مثلاً یه صدای اگه شدت ضربه بالای 40 باشه از کیبورد در میاد (لایه اول) یه صدا هم برای زیر این مقدار ولوسیتی. مشکل من با صدای لایه دوم هست که ولوم اینو من چطور میزون کنم که بقول خودت اون حالت طبیعی ساز رو تداعی کنه. حالا این هیچ این 500 لعنتی Velocity Curve داره یعنی دهن سرویس ها نمی دونم چکار کردن که یه جور دوباره این اعداد رو مپ میکنن روی یه نمودار.
حالا بگذریم. الان من دارم یه چیزی رو ندیده براش فتوا میدم. شاید اون کاری که میخام بکنم توی 80 با یه منویی حل بشه. باید صبر کنم تا دوستم 80 خودش رو بیاره. اصلاً برای اون میخام این کارو بکنم.
موضوع جدید ارسال پست

بازگشت به “مباحث مشترک”

• اطلاعات