سمپل در کیبورد ـ Sample

مسائل و موضوعاتی که بین کیبوردها با برندهای مختلف مشترک است

مدیران انجمن: behrang، mojtaba190

behrang
مدیر کل
مدیر کل
اولین ساز: Casio SA21
کیبرد فعلی: A5000 - EA7 - MODX
نرم افزار: MAGIX STUDIO 2022
زمينه تخصص: برنامه سازي كيبرد
تشکر کرده: 228 دفعه

Re: جدا کردن سمپل

پست خوانده نشده

mohammad.s نوشته شده:بهرنگ جان بنده یه سری سمپل های wave گیر آوردم که به صورت لوپ بودنو تو اکثرش به غیر از پرکاشن ... صدای kik.hat و ... هم شنیده میشد

حالا میخوام بدونم اینطور سمپل ها رو میشه با نرم افزار MAGIX samlitude اجزای مختلفشو تفکیک کرد و مثلا صدای کیک رو حذف کرد یا خیر؟( من شنیدم با Q-base میشه این کارو کرد)
محمد جان با هیچ نرم افزاری روی کره زمین نمیتونی یک فایل صوتی wav یا mp3 یا ogg یا aiff رو تجزیه و تفکیک کنی. فقط میتونی با همه ی این نرم افزارها (مثلا MAGIX یا Cubase) فرکانس ها رو دستکاری کنی تا مثلا فرکانس های high و low کمتر بشن.

هرکس بهت گفت با فلان نرم افزار میشه ، بدون آدمِ کم تجربه ای است در این زمینه.
لطفا از دکمه تشکر در گوشه پست استفاده کنید برای بالا رفتن امتیاز موضوع
آواتار کاربر
mohammad.s
عضو فعال
عضو فعال
اولین ساز: casio
کیبرد فعلی: A3000
کارت صوتی: focusrite
میکروفون: RODE Nt1-A
نرم افزار: gold wave-Studio one-Cubase
موبایل: HONOR 10 Lite
زمينه تخصص: آهنگسازي حرفه اي
محل اقامت: اصفهان

Re: سمپل در کیبورد ـ Sample

پست خوانده نشده

دقیقا حق با شماست..

راستی ببخش حواسم نبود راجب اون نرم افزار تو تاپیک خودش بپرسم.تصویر

امروز باهاش کار کردم تونستم سمپل ها رو کات کنم کار سختی نبود.. ولی اینکه بدونی چطوری کات کنی نیاز به تجربه داره که کم کم به دست میاد تصویر
شانس با تلاش ارتباط مستقیم دار *** هر چه قدر بیشتر تلاش کنید *** خوش شانس تر خواهید بود
آواتار کاربر
mohammad.s
عضو فعال
عضو فعال

پست خوانده نشده

واسه اینکه توی آ2000 حجم رم 64 تا بیشتر نیست آیا میشه قبل از اینکه سمپل ها رو بچینیم کمی از بیت ریت اون نت کم کنیم تا فضای کمتری رو اشغال کنه؟؟ مثلا از 128 به 96 تغییرش بدیم؟

آقا بهرنگ نظرتون چیه آیا خودتون این کار رو انجام دادین؟تصویر
شانس با تلاش ارتباط مستقیم دار *** هر چه قدر بیشتر تلاش کنید *** خوش شانس تر خواهید بود
behrang
مدیر کل
مدیر کل

پست خوانده نشده

mohammad.s نوشته شده:آیا میشه قبل از اینکه سمپل ها رو بچینیم کمی از بیت ریت اون نت کم کنیم تا فضای کمتری رو اشغال کنه؟؟ مثلا از 128 به 96 تغییرش بدیم؟
بله میشه. ولی اولا باید امتحان کنی ببینی کیبورد مربوطه ، اون بیت ریت رو میخونه یا نه؟ و مهم تر اینکه کیفیت سمپل میاد پایین و معمولا کسی این کار رو نمیکنه ، مگر برای چیزهایی خیلی خاص.

مثلا بعضی چیزها رو میتونی تبدیل به mono کنی و البته بعضی سمپل ها در حالت stereo خیلی دلنشین تر هستند. این دیگه بستگی به تجربه و سلیقه و تشخیص خودت داره.
mohammad.s نوشته شده:آقا بهرنگ نظرتون چیه آیا خودتون این کار رو انجام دادین؟تصویر
من چنین کار نکردم تاحالا. تو اگه دوست داری امتحان کن.
آواتار کاربر
mohammad.s
عضو فعال
عضو فعال

پست خوانده نشده

بچه ها کسی میدونه آیا میشه فرمت سمپل های tvn رو به wave تبدیل کرد؟؟

کلا میشه سمپلهای تایروس 2 رو روی آ2000 استفاده کرد؟تصویر
آواتار کاربر
reza firouzfar
با تعداد پست های زیاد
با تعداد پست های زیاد
اولین ساز: Casio ct700
کیبرد فعلی: YAMAHA Tyros5-76 key
میکروفون: AKG
نرم افزار: CUBASE
موبایل: HTC One
محل اقامت: ترکیه - استانبول
تماس:

پست خوانده نشده

mohammad.s نوشته شده:بچه ها کسی میدونه آیا میشه فرمت سمپل های tvn رو به wave تبدیل کرد؟؟

محمد جان با نرم افزار Awave Studio امتحان کن . . به احتمال خیلی زیاد امکان پذیره من خودم گذینه TVN Tyros2 رو در این نرم افزار دیدم
آواتار کاربر
mohammad.s
عضو فعال
عضو فعال

پست خوانده نشده

reza firouzfar نوشته شده:
mohammad.s نوشته شده:بچه ها کسی میدونه آیا میشه فرمت سمپل های tvn رو به wave تبدیل کرد؟؟

محمد جان با نرم افزار Awave Studio امتحان کن . . به احتمال خیلی زیاد امکان پذیره من خودم گذینه TVN Tyros2 رو در این نرم افزار دیدم

داداش آخه من که زیاد بلد نیستم با این نرم افزار کار کنم!

خواهشا بگین از کدوم گزینه و چطوری و...
behrang
مدیر کل
مدیر کل

پست خوانده نشده

saeedfakhri نوشته شده:ولی سیستم لوپ ایرادش این هست که تا یه سرعت خاصی میشه کم یا زیاد کنی ریتم ها رو
سعید جان کاملا درسته ولی در اصلاح فرمایشت باید بگم این اشکال فقط در مورد سمپلهایی که از یک ریتم یا موزیک کپی و بریده شده باشند وچود داره. لوپ میتونه برای انواع صداها یا برخی پرکاشن ها و یا برخی FX ها نیز تنظیم بشه که اونجا با تغییر سرعت هم مشکلی پیش نمیاد. گرچه قطعا میدونم شما به این امر واقف هستی ولی برای تکمیل موضضوع عرض کردم. اگر دوستان در این مورد نظری دارند بفرمایند.
آواتار کاربر
STUDIO SIMA
عضو ویژه
عضو ویژه
اولین ساز: سه تار
کیبرد فعلی: YAMAHA PSR-A3000
میکروفون: M59
زمينه تخصص: نرم افزارهاي ويدئو
محل اقامت: همه ایران سرای من است

پست خوانده نشده

با سلام
قصد دارم صداهای PSR-62 را سمپل بگیرم.حال دوستان از 0 تا 100 را اگر مقدور هست توضیح دهید.(از بس در تاپیکها گشتم سر گیجه گرفتم)
سمپل را در کامپیوتر میخوام رکورد بگیرم .با چه نرم افزاری بهتره،با چه بیت ریت و فرکانسی ؛خروجی کیبرد را مستقیم به کامپیوتر وصل کنم یا با میکسر , ولوم صدا تا چه حد باشه , شدت ضربه تا چه حد باشه, چه تایمی را ذخیره کنم, از چند کلاوی برای هر صدا رکورد بگیرم بهتره؛حال در نرم افزار اکسپنشن چه تنظیماتی را روی صدا انجام بدم در کیبورد چه افکتها و تنظیمات عمومی را انجام بده بهتره و هر چه به نظر اساتید می رسه . (چند سمپل 62 را هم جدیدا خریداری کرده ام و روی A3000 هم ریختم ولی نتونستم اونی که می خوام از خروجی صدا بگیرم در ضمن برای هر صدا فقط یک سمپل دارم )دوستان سئوال بنده کلی هست ولی شما لطف نمایید با جزئیات بفرمایید.
با تشکر
آواتار کاربر
Mr.Energy
با تعداد پست های زیاد
با تعداد پست های زیاد
اولین ساز: Casio Sa21
کیبرد فعلی: Psr S970
کارت صوتی: تو فکرش هستم
میکروفون: WEM hc2000
نرم افزار: Adobe Audition-Sonar
موبایل: Note 3
زمينه تخصص: نوازندگي كيبرد
محل اقامت: در کنار S970 !!!

پست خوانده نشده

STUDIO SIMA نوشته شده:با سلام
قصد دارم صداهای PSR-62 را سمپل بگیرم.حال دوستان از 0 تا 100 را اگر مقدور هست توضیح دهید.(از بس در تاپیکها گشتم سر گیجه گرفتم)
سمپل را در کامپیوتر میخوام رکورد بگیرم .با چه نرم افزاری بهتره،با چه بیت ریت و فرکانسی ؛خروجی کیبرد را مستقیم به کامپیوتر وصل کنم یا با میکسر , ولوم صدا تا چه حد باشه , شدت ضربه تا چه حد باشه, چه تایمی را ذخیره کنم, از چند کلاوی برای هر صدا رکورد بگیرم بهتره؛حال در نرم افزار اکسپنشن چه تنظیماتی را روی صدا انجام بدم در کیبورد چه افکتها و تنظیمات عمومی را انجام بده بهتره و هر چه به نظر اساتید می رسه . (چند سمپل 62 را هم جدیدا خریداری کرده ام و روی A3000 هم ریختم ولی نتونستم اونی که می خوام از خروجی صدا بگیرم در ضمن برای هر صدا فقط یک سمپل دارم )دوستان سئوال بنده کلی هست ولی شما لطف نمایید با جزئیات بفرمایید.
با تشکر
سلام . سوالتون رو در چند خط نمیشه پاسخ داد کاملا . چون کیفیت خوب به خیلی پارامترها بستگی داره . خلاصه عرض میکنم خدمتتون
اگر سمپلها رو دارین و کیفیت صدای خوبی ندارن بابد با هر نرم افزاری که راحت تر هستید سمپل رو اکولایزر بدین تا اون چیزی که دلتون میخواد بشه . من نرم افزار adobe audition استفاده میکنم . از قسمت افکتها وارد parametric eq بشید و اگر صدای سمپلتون بم و خفه بود کمی سمت راست نمودار رو به سمت بالا ببرید تا تیریبلش بیشتر بشه و واضح بشه . اگر سمپلتون noise یا hiss داره باید از قسمت noise reduction نویزها رو حذف کنید . بعد باید آخر موج صداتون رو لوپ کنید که با نگه داشتن کلاویه صداتون ادامه دار باشه و قطع نشه . من با نرم افزار awave studio لوپ میکنم .در آخر هم باید با فرمت wav و به صورت ۱۶ بیت ۴۴۱۰۰ فایل خروجی بگیرید و در نرم افزار yem استفاده کنید
گزینه creat normal kit رو بزنید و با زدن کلید + فایلتون رو روی کلاویه ها بچینید
.
به نیکی گرای و میازار کس

ره رستگــاری همینست و بس
موضوع جدید ارسال پست

بازگشت به “مباحث مشترک”

• اطلاعات