ورك استيشن ها - Workstation

مسائل و موضوعاتی که بین کیبوردها با برندهای مختلف مشترک است

مدیران انجمن: behrang، mojtaba190

آواتار کاربر
nobody
عضو علاقه مند
عضو علاقه مند
کیبرد فعلی: Korg Triton Extreme
محل اقامت: Rasht
تماس:

Re: ورك استيشن ها - Workstation

پست خوانده نشده

بهرنگ جان
زحمت بكش يه نگاهي به نوشتم بنداز دوباره، اين همه زحمت كشيدم همه رو لينك كردم براي اينكه خداي نكرده حرف بيهوده نزده باشم
خواهش ميكنم با دقت پست ها رو بخونيد
نكته ديگه اين هست كه ما طبق دونسته هاي خودمون و تجربيات بازار ايران مجاز به انتخاب صفت براي يه محصول نيستيم، براي همينه كه سعي كردم با لينك دادن حرفم رو با مدرك ارائه بدم
همين الان yamaha e413 psrA3 - psr630 - ht3000 و خيلي مدل هاي آموزشي و ابتداييه ديگه اين 3تا كار رو ميكنند
بهرنگ جان يعني اينا قابليت سكوئنس رو دارن؟ توجه كنيد كه يه آهنگ ساز مثلا" با دو ترك نميتونه سكوئنس كنه و آهنگ توليد كنه و منظور از سكوئنس تو اين موضوع سكوئنسر حرفه اي با تمام امكاناتش هست، مورد ديگه اينكه يكي از اون موارد Sound Module بود كه به تعبيري ساند ماژول نوعي Synthesizer هست، به نظر شما اين مدلهايي كه نام بردي قابليت يه سينت سايزر در همچين سطحي رو دارند؟ امكانات افكتيوشون چطوره؟
در ضمن تو پستم گفتم
...همه اين ها يك موزيسين رو قادر ميكنه كار هاي ساخت يك قطعه موسيقي رو تنها با استفاده از همون دستگاه ( ساز الكترونيكي ) انجام بده و به پايان برسونه.
به نظر دوستان اين كه فرايند توليد آهنگ تو يه ساز انجام بشه يعني چي؟ اينجاست كه فرق بين yamaha e413 با مثلا" تايرس 3 يا كورگ M3 مشخص ميشه
باز هم خواهش ميكنم پست ها رو با دقت مطالعه كنيد، به لينك ها مراجعه كنيد و توضيحات خود كمپاني ها و توضيحات درج شده مخصوصا" در ويكيپديا ( چون تا از چند منبع معتبر تائيد نشه تو دائره المعارف قرار نميگيره ) رو خوب بخونيد و اگر سخته از Google Translator كمك بگيريد تا خيلي راحت بتونيم اينجا به هم كمك كنيم
خوشبختانه دنياي اينترنت مثل بازار نيست كه مثلا" من فروشنده يه چيزي رو بگم و شما چون به اطلاعات دسترسي نداريد اطلاعات غلط رو بپزيريد، اينجا با صرف 10 دقيقه وقت و يه سرچ كوچولو و خوندن چند مطلب مخصوصا" از منابع اصلي و انگليسي ميتونيد بيايد و به من با لينك بگيد چيزي كه من ميگم اشتباه هست...
در آخر هم براي مرور بگم كلماتي كه رنگشون با بقيه فرق داره و آبي يا بنفش هستند و زيرشون يه خط كشيده شده ( لينك شده ) وقتي روشون كليك كنيد ارجاع داده ميشيد به منبع و يا توضيحاتي در باره اون كلمه .
ممنون
behrang
مدیر کل
مدیر کل
اولین ساز: Casio SA21
کیبرد فعلی: A5000 - EA7 - MODX
نرم افزار: MAGIX STUDIO 2022
زمينه تخصص: برنامه سازي كيبرد
تشکر کرده: 228 دفعه

پست خوانده نشده

نوبادي جان هزار بار گفتي پست هاي من رو كامل بخونيد ، كامل بخونيد. پست هاي تورو كامل خوندم و تازه مرور هم شده. يك بار بگي كافيه تا من بهت بگم مشكل از روش پست نوشته خودت هست عزيزم.
تو اونجايي كه اون 3تا گزينه رو نام بردي بايد لينكش رو ميذاشتي و يا روي خود نوشته ها(مثل همون نوشته هاي رنگ آبي كه گفتي). فكر كنم اين قضيه لينك روي نوشته هاي آبي رو تازه متوجه شدي؟؟؟!!! پارسال خودم اين قضيه رو با مدير سايت بحث كردم كه ممكنش كنه.و حتي روي عكس!!!
آره تو كلي لينك گذاشتي ولي هموشون كه براي هركسي كاربرد نداره.من فقط اون 3تا گزينه منبعش برام مهم بود كه ظاهرا گذاشتي ولي وسط جمله هاي بعديت.

در مورد اون 3تا مورد هم بايد اينطور جوابت بدم كه : آره دقيقا منظور من هم همين بود.دقيقا خودت هم متوجه شدي. ببين من هم ميگم اين 3تا گزينه رو خيلي از كيبردهاي آموزشي هم (نه همشون) دارن.
مگه منظور تو از سينتي سايزر چيه؟؟
فكر كردي tyros3 يا motiff يا fantom فرق سينتي سايزرشون با بقيه چيه؟
در نگاه اول و كلي بقوي خودت بايد سينتي سايزر باشن.اون مدل هاي پاييني هم كه من گفتم با كيفيت خيلي پايين تر و تعداد كمتر و افكت هاي كمتر صدا رو ميكس و دستكاري و افكت گذاري ميكنن.بهرهال بطور كلي باهاشون ميشه آهنگ ساخت (بطور كامل) ولي با كيفيته خيلي خيلي خيلي پايين تر.
تمامه اين 3مورد كه تو گفتي هم مثلا psr740 يا مشابه هاش انجام ميدن ولي در ابعاد و كيفيت و تعداد كمتر.
psr740 يا psr640 هم 16تراك آهنگ سكووانس ميكنه، هم 8تراك ريتم سكووانس ميكنه ، هم دو صدا با كلي افكت و فركانس دهي تنظيم ميكنه ، هم ميكروفون ميخوره.

تمامه اينها در 3مورد تو هست؟؟؟
پس دو حالت داره:
اگر اين 3تا گزينه درست باشه پس :
1- يا تمامه اين مدل هاي قديمي هم جزو ورك استيشن ها ميشن
2- يا اگر بقول تو بايد اون كيفيت و جزئيات تمام و كمال رو داشته باشند (مثلا مثل فامنتوم ها يا تايروس) پس اين 3تا گزينه ناقصه و اشتباهه كه بگيم علائمه ورك استيشن بودن اين 3 مورده.
[/color]بهرهال از نظر من با توضيحات بالا اين 3مورد يا ناقص و اشتباه هستند ويا اگر درست هستند شامل كيبرد هاي از رده خارج هم ميشه. كه البته فكر ميكنم گزينه اول درست تر باشه.
در پست بعد چيزي رو مينويسم كه واقعا در كيبردهاي جديد و با نام "ورك استيشن" هست كه در اونها نيست...
لطفا از دکمه تشکر در گوشه پست استفاده کنید برای بالا رفتن امتیاز موضوع
آواتار کاربر
nobody
عضو علاقه مند
عضو علاقه مند
کیبرد فعلی: Korg Triton Extreme
محل اقامت: Rasht
تماس:

پست خوانده نشده

بهرنگ جان سوء تفاهم نشه
شما پيشكسوت اين رشته هستي اما...
بايد يكم دوستانه تر صحبت كنيم،
اول اينكه اون توضيحات در مورد لينك كردن و رنگ كلمات براي عزيزاني بود كه متوجه اين موضوع نيستن وگرنه من كه اختراعش نكردم
2- باز هم ميگم به دقت بخون چون باز هم با دقت نخوندي، عزيز، دوست من، بزرگوار، اولين كلمه اي كه تو همون پست اول نوشتم Music WorkStation لينك شده بود و اون سه مورد بعدي و كلي جزئيات ديگه تو منبع توضيح داده شده بود و باز هم شما خوب دقت نكرديد.....
حالا من بيام براي سه تا كلمه يه صفحه رو لينك كنم كه كاربر هي بره تو اون صفحه، اين كار عاقلانه اي هست؟ اگه خواننده مطلب با علاقه و دقت خونده باشه ميبينه كه تو همون اولين لينك اين سه مورد با جزئيات ذكر شده...
ديگه فكر نكنم ادامه بحث جايز باشه
اين توضيحاتي بود كه از طرف منابع اصلي اومده بود،‌حالا شما اگه با اين تشريح و توضيحات يا اين نحوه نام گزاري مشكل داري يا فكر ميكني صحيح نيست يه راه ساده داري
يه ايميل به كمپاني هاي مورد نظر خودت بزن و دليلشون رو بپرس و اگر به نظر شما اشتباهي در نحوه نام گذاري هست دلايلت رو بگو ، يا اونا تصحيحش ميكنن و يا دلايل دقيق تري ميارن، كه شما ميتوني همون دلايل رو ارجاء بدي به ويكي پديا و بقيه منابع ديگه تا تصحيح كنن. از اين بهتر؟
behrang
مدیر کل
مدیر کل

پست خوانده نشده

آيا دقت كرديد چه سيستم و قابليتي در كيبردهايي كه نام Workstation گرفته اند هست و در باقي و بخصوص مدل هاي قديمي نيست و نبوده.
حداقل من كه نديدم.

Audio Recorder

اين قابليت در سال هاي قبل تر روي مدل هايي همچون GEM-genesys هم بود ولي يادم نيست عبارت Workstation رو به اون اضافه كرده بودند يا نه.اگر هم نگرده بودند شايد چون هنوز از واژه استفاده نميشده.

اما در سال هاي كنوني هر چي دستگاه من ميبينم كه Audio ضپط ميكنند از عبارت Workstatio روشون استفاده شده. تا اونجايي كه من توي ذهنم هست اينها چندتا از مدل هايي هستند كه عبارت Workstation رو با خود دارند:
Yamaha S900
Yamaha S910
Yamaha Tyros2
Yamaha Tyros3
Yamaha Motif ES
Yamaha Motif XS
Roland Fantom G
Roland Fantom X
Roland Preload
Korg M3
Korg OASYS
و ميدونم خيلي مدل هاي ديگه هم هست كه من الآن توي يادم نيست ويا مطمئن نيستم.

تمام اين مدل ها با نام Workstation زينت داده شده اند.
mdtaj
عضو کم کار
عضو کم کار

پست خوانده نشده

همیشه فکر میکردم آیا وسیله یا سازی هست که کار کامپیوتر و نرم افزار و کیبورد و سینتی سایزر را یکجا انجام دهد و در عین حال کارت صدا و میکسر و ... را هم داشته باشه.
.
.
.
بله تعجب نکنید همچین وسیله ای وجود دارد
یه سر به سایته زیر بزنید.

لینک

دیگه احتیاخی نیست توضیح دهم
دوستان شما اسم این ساز را چه میگذارید
synth
Workstation
arranger
pc
??????????????
oxygenx
با تعداد پست های زیاد
با تعداد پست های زیاد
کارت صوتی: creative
نرم افزار: Reason-Cubase-Sonar-Ableton
محل اقامت: rasht
تماس:

پست خوانده نشده

با کمی اغماض میشه گفت یه استودیوی موسیقیه.البته پرتابل!
مرسی.
حتما ویدئوش ها رو ببینید.

جالبه.
این همه نقش بر در و دیوار وجود*****هر که فکرت نکند نقش بود بر دیوار
behrang
مدیر کل
مدیر کل

پست خوانده نشده

واقعا این دیگه چیه!!!
تو این دنیایی که تکنولوژی با این سرعت داره پیشرفت میکنه دیگه میشه همه چیز رو با هم قاطی کرد.
تصویر
تصویر
آواتار کاربر
ehsanmir
عضو کم کار
عضو کم کار
تماس:

پست خوانده نشده

من تو اخرین کنسرت مایکل جکسون این دستگاه رو دیدم.فوق العاده هست.
mdtaj
عضو کم کار
عضو کم کار

پست خوانده نشده

جالب اینجاست بروی این دستگاه تمامی نرم افزارها و پلاگها نصب میشن.از نرم افزارهای هاست گرفته تا پلاگین ها

فقط مشکلی داره اینه که قیمتش کمی بالاست
behrang
مدیر کل
مدیر کل

پست خوانده نشده

بابا این لامذهب هرچی توی دنیای موسیقیه الکترونیک وجود داره روش نسب شده!
از بسکه کامله دیگه ادم رودل میکنه...!
کارت صدا - کیبرد کامپیوتر - موس لمسی لب تاب و موس دستیه PC - صفحه نمایشگر تقریبا 15اینچ - کلاوی - اسلایدر ولوم ها و پیچ بند و...
تازه ما توش رو ندیدم چه خبره...
کارخدا رو میبینید..؟؟
حالا نمیدونم بذاریم توی تایپیک "ورک استیشن" باشه؟ یا یه تایپیکه مجزا؟؟ چون اصلا من که نمیدونم جزو چی محسوب میشه!!!

تازه میتونه توی بخش کامپیوتر و نرم افزارها هم باشه.:D
موضوع جدید ارسال پست

بازگشت به “مباحث مشترک”

• اطلاعات