تنظیمات و کنترل ریتم

مسائل و موضوعاتی که بین کیبوردها با برندهای مختلف مشترک است

مدیران انجمن: behrang، mojtaba190

behrang
مدیر کل
مدیر کل
اولین ساز: Casio SA21
کیبرد فعلی: A5000 - EA7 - MODX
نرم افزار: MAGIX STUDIO 2022
زمينه تخصص: برنامه سازي كيبرد
تشکر کرده: 228 دفعه

Re: تنظیمات و کنترل ریتم

پست خوانده نشده

Style Setting
در ادامه سوال آقا احسان در تایپیک تایروس3 :
ehsantale نوشته شده:سلام خدمت آقا بهرنگ و بقیه دوستان تایروسی
من یه مشکل بزرگ با تایروس دارم که حسابی ناراحتم کرده اگه کسی هست که بتونه این مشکل رو حل کنه منو راهنمایی کنه.راستش من توی کارای زنده همیشه ازاینترو هایی که از قبل آماده میکنم استفاده میکنم واین کار منو میون تمام ارکسترهای اطرافم متفاوت کرده.ساخت اینتروتوی تایروس بسیار لذت بخش و کامله اما وقتی توی کار ریتم رو عوض میکنم از اینترو پخش نمیکنه و روی هر واریاشنی باشم توی ریتم جدید هم از همونجا پخش میشه.توی کورگ ریتم رو روی هر قسمتی که ذخیره میکردم مثلا پاساژ...اینترو1 یا 2 یا 3 یا اندینگ توی کارکه عوض میکردم اجرا میشد .اگه این مشکل حل نشه که مجبور باشم حتما ریتم رو استاپ بدم تا ریتم بعدی از سرجاش اجرا شه که توی برنامه با گوجه میزننم که چرا انقدر قطع میکنم
آقا کمک کمک من بی سکوانس میمیرم
این توضیحات برای تمام ارنجرهای psr1000 یاماها به بعد کاربرد دارد.

از سمت راست :
1-PART ON OFF
هنگام تعویض ریتم ، حالت OFF یا ON بودن تراک های ریتم تغییر بکند یا نکن!
HOLD تغییر نکند
RESET تغییر کند

2-TEMPO
هنگام تغییر ریتم ، سرعت ریتم تغییر کند یا نکند!
HOLD تغییر نکند
RESET تغییر کند به تمپوی Save شده همان ریتم
3-SECTION SET
هنگام تغییر ریتم ، ریتم جدید با کدام یک از واریوشن ها اجرا شود(همون چیزی که احسان میخواست) یا صالا واریوشنی بطور خودکار تنظیم نباشد! که میشه حالت OFF

4-STYLE TOUCH حالت ظربه ای دست چپ برای ریتم و اکورد.
مثل دست راست که کلاوی ها با ظربه های محکم و آرام صدای کم تر . بیشتری تولید میکنند.
5-SYNCHRO STOP WINDOW
وظعیت دکمه SYNCHRO STOP بر اساس میزان و طول Beat
اگر در حال OFF باشد که با هرظربه روی کلاوی ها ، ریتم اجرا و با برداشتن دست ، قطع میشود.(حالت عادی)
ولی نت های داخل لیست هرکدام به شما مدتی رو میدن که اگر بیشتر از اون چند Beat دستتون رو روی کلاوی نگه دارید ، دیگه ریتم قطع نمیشه.
مثلا یکی از اونها رو اگر انتخاب کنید ، وقتی دست چپ رو بیشتر از نصف ثانیه نگه دارید دیگه SYNCHRO STOP قطع شده وباید با سرعت کمتر از نصف ثانیه روی کلاوی ها بذارید و بردارید تا ریتم قطع و پخش بشه.البته نت های دیگه زمان های متفاوتی برای انتخاب دارند.
6-
7-
دوتا گزینه آخر و سمت راستی رو نمیدونم.فعلا بکارم نیومده.
این منو در تمام ارنجرهایی که گفتم توی منوی FUNCTION است والبته توی تایروس3 با زدن Direct Accec و سپس Stop/Star ریتم میاد.
شما برای مشاهده فایل پیوست شده در این پست، دسترسی ندارید.
لطفا از دکمه تشکر در گوشه پست استفاده کنید برای بالا رفتن امتیاز موضوع
آواتار کاربر
EHSAN-TAALE
عضو بسیار فعال
عضو بسیار فعال
اولین ساز: CASIO SA21
کیبرد فعلی: YAMAHA PSR-S970
کارت صوتی: M-AUDIO C600
میکروفون: RODE NT1
نرم افزار: STUDIO ONE
موبایل: HTC EYE
زمينه تخصص: آهنگسازي حرفه اي
محل اقامت: شیـــــــــــــراز

پست خوانده نشده

سلام بهرنگ جون آخه یه ریتم باید مثلا با اینترو 1 روشن شه یکی با اینترو 2 این تنظیمات مگه برای هر ریتم جداست ؟ بعدم فقط یه اسم اینترو داره
درضمن ممنونم که زود جواب دادی آخه واسه فردا خیلی بهش نیاز دارم
آواتار کاربر
EHSAN-TAALE
عضو بسیار فعال
عضو بسیار فعال
اولین ساز: CASIO SA21
کیبرد فعلی: YAMAHA PSR-S970
کارت صوتی: M-AUDIO C600
میکروفون: RODE NT1
نرم افزار: STUDIO ONE
موبایل: HTC EYE
زمينه تخصص: آهنگسازي حرفه اي
محل اقامت: شیـــــــــــــراز

پست خوانده نشده

کمک کمک این ضعف منو میکشه.....بدبخت شدم
این گزینه ها فقط برا وقتیه که ریتم استاپ باشه توی کار هرکاری کنی از اینترو شروع نمیشه...............وای یا ابولفضل
تازه یه مشکل بزرگ دیگه هم هست که اونو میشه یهجور کنترل کرد اونم اینه که توی کورگ هنگام اجرای زنده میشه صدای بیس و کورد و پرکاشن رو تغییر بدی اما یاماها نمیشه اگه یکیش رو بکنیم 80 همه واریاشن ها میشه 80 اما کورگ در اصل از هر کدوم 20 تا کم میکنه پس اگه واریاشن 1 ولوم بیسش 120 باشه و واریاشن 2 90 بعد از تغییر اولی میشه 100 و دومی 70
درسته که توی ریتم سازی این کار امکان پذیره ولی یوقت توی برنامه شاید لازم باشه بیس رو کم یا زیاد کنیم
یا مریم مقدس خودت بدادمون برس ویه راه واسه حل مشکلات پیدا کن که من یکی اگه موسیقی رو کناربذارم هم دیگه حاظرنیستم کورگ بخرم
behrang
مدیر کل
مدیر کل

پست خوانده نشده

CoCaL0l نوشته شده:اقا یکی در مورد ارنج کردن با Pa500 هم به ما یاد بده مخصوصا کوردها
در این صفحه دوتا تایپیک با نام و مخصوص PA500persian است.اونجا مطرح کنید.
http://forum.erteash.com/viewforum.php?f=67
موفق باشد.
behrang
مدیر کل
مدیر کل

پست خوانده نشده

ehsantale نوشته شده:این گزینه ها فقط برا وقتیه که ریتم استاپ باشه توی کار هرکاری کنی از اینترو شروع نمیشه
احسان جان گزینه SECTION SET روی هر کدام از واریوشن ها باشد ، در زمان Play یا Stop فرقی نمیکنه.ریتم رو با همون شروع میکنه.ولی برای هر ریتم Save نمیشه.و بنظر من اینطوری هم خیلی بهتره که با ریتم Save نشه و حتی من خودم روی OFF گذاشتمش.
اصلا لازم نیست ریتم رو stop کنی؟!!!!!!!
من این همه سال موقع تعویض ریتم هیچ مشکلی نداشتم و ندارم.
در یاماها وقتی ریتم رو عوض میکنی ، ریتم بعدی دقیقا سر میزان بعدی شروع میشه.پس تو راحت یک زمان خیلی کوتاه برای انتخاب واریوشن قبل از پخش ریتم بعدی داری.تازه اگر هم این زمان رو نداشته باشی ، بازم مشکلی نیست فدات بشم کاکووووو...
حالا یک ضرب هم اونیکی واریوشن پخش بشه که چیزی نست؟ مگه ضپط استدیوییه که ظایع باشه؟ بابا بعضی وقتا وسط اجرا نوازنده اشتباهی دستش میره روی دکمه ای چیزی ، همه قرو قاطی میشه تا حدود 4 یا 8 ضرب هم کسی متوجه نمیشه!
حالا تو هم میتونی روی ریتم قبلی واریوشن رو پیشا پیش انتخاب کنی وهم میتونی موقع play ریتم دوم قبل از خوندن واریشون رو عوض کنی؟؟
دیگه چرا هی سوپرمن رو صدا میزنی؟
فدات کاکوووو:x
behrang
مدیر کل
مدیر کل

پست خوانده نشده

در ادامه مطلبی در این تایپیک
behrang m نوشته شده:انشاله ریتمسازی رو زود یاد بگیری ولی زود که میگم بدون بیشتر از یک سال میشه.وقتی هم ریتم سازی یاد بگیری دیگه توی این فروم پیدات نمیشه.
newsong نوشته شده:این یک سال یا بیشتر از یک سال از کی شروع میشه؟ هیچ منبع مکتوبی که ریتم سازی را آموزش بده موجود نیست .
کاش همین اندازه که کار بران محترم این سایت سخاوت در اشتراک گذاری ریتم ها دارند (کمال تشکر از همه ) کمی هم حوصله ی آموزش به ما (من تازه کار) را داشته باشند .
تشکر مجدد از همه
جناب newsong خیلی جاها هستند که اموزش ریتم سازی میدهند.من هم میتونم آموزش به شما یا هرکس دیگه ای بدم ، همونطور که شاگرد ریتم سازی ، آهنگسازی و یا چیزهایی دیگه اینجا دارم ولی بارها عرض کردم ، ریتم سازی بحثش خیلی مفصله و توی اینترنت ، با چندتا عکس و نوشته نه میشه یاد داد ، ونه میشه یاد گرفت.فقط من میتونم از لحاظ سیستمی کاملا امکانات دستگاه رو توضیح بدم که البته همون هم خیلی تاثییر داره.
موضوع جدید ارسال پست

بازگشت به “مباحث مشترک”

• اطلاعات