درباره ارنجرها

مسائل و موضوعاتی که بین کیبوردها با برندهای مختلف مشترک است

مدیران انجمن: behrang، mojtaba190

behrang
مدیر کل
مدیر کل
اولین ساز: Casio SA21
کیبرد فعلی: A5000 - EA7 - MODX
نرم افزار: MAGIX STUDIO 2022
زمينه تخصص: برنامه سازي كيبرد
تشکر کرده: 228 دفعه

Re: موقت

پست خوانده نشده

ddfbass نوشته شده:آقا بهرنگ من فکر میکنم منظورشون اینه که یه ساز واقعی و آکوستیک رو به کیبرد وصل کنی و سکوئنس کنی.
ممنون.شاید هم منظورشون این باشه ولی ساز طبیعی نیازی به سکووانس نداره.

البته کلا این سوال دوستمون واضح و درست نیست.
لطفا از دکمه تشکر در گوشه پست استفاده کنید برای بالا رفتن امتیاز موضوع
آواتار کاربر
atashi
عضو ویژه
عضو ویژه
اولین ساز: CASIO sa21
کیبرد فعلی: تایروس 5
موبایل: note 4
زمينه تخصص: نوازندگي كيبرد
محل اقامت: شیراز

پست خوانده نشده

ddfbass نوشته شده:آقا بهرنگ من فکر میکنم منظورشون اینه که یه ساز واقعی و آکوستیک رو به کیبرد وصل کنی و سکوئنس کنی.

بله متاسفانه من فکر کنم سوالمو هم جای نادرستی مطرح کردم هم بد توضیح دادم از ناظم سایت بابت این موضوع معظرت

میخوام .....منظور من ساز حقیقی بود و اکوستیک بود که بتونه جای یکی از تراکهای سکونس باشه نمیدونم باز تونستم

سوالمو درست مطرح کنم یا نه .....حقیقت اینه که من یه سری کار سکونس شده دارم و میخام سازهای زنده بهش اضافه

کنم البته این کار رو با اف ال و نرم افزارهای دیگه و استدیو میشه کرد ولی دوست دارم ببینم ایا ارنجری هست که بتونه این

کارو بکنه بازم ممنون
behrang
مدیر کل
مدیر کل
اولین ساز: Casio SA21
کیبرد فعلی: A5000 - EA7 - MODX
نرم افزار: MAGIX STUDIO 2022
زمينه تخصص: برنامه سازي كيبرد
تشکر کرده: 228 دفعه

پست خوانده نشده

atashi نوشته شده:متاسفانه من فکر کنم سوالمو هم جای نادرستی مطرح کردم هم بد توضیح دادم از ناظم سایت بابت این موضوع معظرت
میخوام .....منظور من ساز حقیقی بود و اکوستیک بود که بتونه جای یکی از تراکهای سکونس باشه نمیدونم باز تونستم
سوالمو درست مطرح کنم یا نه .....حقیقت اینه که من یه سری کار سکونس شده دارم و میخام سازهای زنده بهش اضافه
کنم البته این کار رو با اف ال و نرم افزارهای دیگه و استدیو میشه کرد ولی دوست دارم ببینم ایا ارنجری هست که بتونه این
کارو بکنه بازم ممنون
بله اصولا به این کار در کیبردها میگن سمپل و سمپل گیری.
کیبردهای سینتی سایزر ورک ستیشن امروزی همه مخصوص اینکار هستند ولی اگر نظرتون روی ارنجرها هست باید بگم بله شدنی است.هرکیبردی که سمپل مستقیم باشه و بتونه فایل های waveصوتی رو روی کلاوی هاش بعنوان صدا بچینه میتونه اینکار رو بکنه منتها :
حجم سمپل در ارنجرها به نسبت کامپیوتر و نرم افزار خیلی محدود تره و برای لود شدن سمپل ها در هربار روشن شدن کمی زمان میگذره.
بهترین کیبرد ارنجری که هم از لحاظ سرعت لود ، پیشرفته باشه و هم حجم بالایی بگیره فعلا Yamaha-Tyros4 است که تا 1024مگابایت سمپل سازهای زنده رو بصورت wave میگیره وهم هربار اون رو لود نمیکنه و همچون رم کامپیوتر حافظه ی نگه دارنده داره.
بعد از اون Tyros3 است که همین حجم 1024 رو داره ولی باید اون رو لود کنه منتها میتونید با دستگاه کار کنید

بعد از اون Korg pa3x که سمپل های استریو رو تا 256مگابایت رو میتونه ساپورت کنه و تا زمانی که به پریز برق متصل باشه نیازی به لود مجدد نداره.
در ضمن Tyrosهای3 و 4 خودشون یک استدیوی ضپط صدای خیلی خوب دارند که ضپط رو در 2 ترک تا بی نهایت بار روی هم انجام میده و تکمیل میکنه
خوب قیمت ها هم همه بالای 4.800.000 تومان است حتی نزدیک به 6.000.000تومان

(تیرماه1391)

دراخر باید یگم تجربه و تسلت و به تخصص سمپل گیری کیبرد خودش بسیار پیچیده و ظریف است که هرسازی رو هم نمیشه به راحتی دقیقا مثل اکوستیک اون کپی برداری کرد.
این تایپیک درمورد سمپل در کیبردها است.
لطفا از دکمه تشکر در گوشه پست استفاده کنید برای بالا رفتن امتیاز موضوع
موضوع جدید ارسال پست

بازگشت به “مباحث مشترک”

• اطلاعات