كيبرد و سيستم صوت

مسائل و موضوعاتی که بین کیبوردها با برندهای مختلف مشترک است

مدیران انجمن: behrang، mojtaba190

آواتار کاربر
EHSAN-TAALE
عضو بسیار فعال
عضو بسیار فعال
اولین ساز: CASIO SA21
کیبرد فعلی: YAMAHA PSR-S970
کارت صوتی: M-AUDIO C600
میکروفون: RODE NT1
نرم افزار: STUDIO ONE
موبایل: HTC EYE
زمينه تخصص: آهنگسازي حرفه اي
محل اقامت: شیـــــــــــــراز

كيبرد و سيستم صوت

پست خوانده نشده

ممنون بهرنگ جون....داداش من یه مشکل با a1000 داشتم که الان باتایروس هم دارم
وقتی با یه باند میرم برنامه صدای پرکاشن ها ناقص پخش میشه که این بخواطر استریو بودنشه توی کورگ وقتی با فیش یه خط (مونو) از خروجی L یا هدفون میگرفتم درست میشد اما دیشب توی تولد خانومم حسابی آبروم رفت
صدای بنگو و بینگو توی ریتم تومبایی اصلا شنیده نمیشد،پاساژها ناقص پخش میشد،
خلاصه نمیدونم چیکارکنم دیشب از هدفون هم گرفته بودم اما صدای همخونیه وکال اصلا شنیده نمیشد.درضمن از هدفون مستقیم وصل کردم به باند اکتیو که برا برنامه هایی که یه باند میبرم همیشه بی میکسر وصل میکنم
behrang
مدیر کل
مدیر کل
اولین ساز: Casio SA21
کیبرد فعلی: A5000 - EA7 - MODX
نرم افزار: MAGIX STUDIO 2022
زمينه تخصص: برنامه سازي كيبرد
تشکر کرده: 228 دفعه

Re: درمورر كيبردوسيستم صوت

پست خوانده نشده

ehsantale نوشته شده:وقتی با یه باند میرم برنامه صدای پرکاشن ها ناقص پخش میشه که این بخواطر استریو بودنشه
با يك باند اجرا كردن از بيخ غلطه و يك كار غير حرفه ايه و بايد انتظار نقص رو داشته باشي.اصلا "استريو" سيستمي است كه دوتا صداي جدا از هم از دولاين مجزا خارج ميشه.اين كار تو اشتباه است احسان جان نه مشكلي در صدا و تنظيمات و امكانات.
ehsantale نوشته شده:توی کورگ وقتی با فیش یه خط (مونو) از خروجی L یا هدفون میگرفتم درست میشد اما دیشب توی تولد خانومم حسابی آبروم رفت
احسان جان حتي اگر ناقص هم پخش بشه با اين چيزها كه عابروي آدم نميره فدات شم.تمام پركاشن ها و صداها كه چپ و راست نيستن ! يه سري چيزهاي خاص . اونم خيلي كم بطور كامل از يه باند خارج ميشن.هميشه هم پركاشن هاي اصلي مونو هستند مثل پدال بيس و... اونهايي هم كه درباندها متمايل هستند ، كاملا در يك باند ديگه نيستند كمي متمايل هستند.
ولي گفتي توي كرگ...
توي ياماها از زمان psr400 كه مال حدود 18سال پيشه و حتي شايد قبل ترش هم اين پورت بود و تا هميشه هم بوده و هست و ماهم بارها ازش استفاده كرديم(البته نه براي استفاده از يك باند).
خروجي هاي R و L كه Output هستند هميشه يكيشون R+L هست كه بايد يك فيش مونو (نه استريو) بش بزني و دقيقا چيزي كه تو ميخوايي روانجام ميده.يعني همه چيز از يك خط خارج ميشه.
ehsantale نوشته شده:دیشب از هدفون هم گرفته بودم اما صدای همخونیه وکال اصلا شنیده نمیشد.درضمن از هدفون مستقیم وصل کردم به باند اکتیو که برا برنامه هایی که یه باند میبرم همیشه بی میکسر وصل میکنم
اين كارت ديگه در تكميل اشتباهاتت مهشره!:D
هيچ وقت از خروجي هرفون براي غير از هدفون استفاده نكن چون اولا صدا خوب در نمياد دوما ولومش بالاست و استاندارد براي مقاومت ورودي هاي Line In نيست سوما من يكبار شنيدم كمي ولتاژي بالاتري هم نسبت به Line Out و AUX Out داره.
مورد بعدي اينكه چرا از هرفون ميگيري و از line out و aux out نميگري؟همون كابل رابط مونو رو بزن به پورتي كه گفتم تا صدا رو در يك خط مونو مناسب براي يك باند بهت بده.

موردآخر هم اينكه صداي همخونيه ووكال زياد ربطي به نوع خروجي نداره.مشكل از جاي ديگه بوده احسان جان.

و در نهايت بهت بگم اتصالات فيش هات ممكنه درست نباشن.اتصالات بد و نادرست ميتونه صدا رو بصورت مثلا باز و فراگير ويا سه بعدي كنه كه ممكنه خيلي چيزها حذف بشن و يا صدا حالت تو دماغي پخش بشه ويا بصورت توي لوله اي...
انشالاه كه موفق باشي و اين قضيه يك بلندگو رو هم اصلاح كني چون روي قضيه ريتم ها چند وقت پيش همين رو گفتي و من هم بهت گفتم اين قانون پركاشن هاست كه بايد بعضي هاشون در باندها متفاوت باشند.چاكر كاكووووو...
مشكلت حل نشد بازم بپرس...;)
لطفا از دکمه تشکر در گوشه پست استفاده کنید برای بالا رفتن امتیاز موضوع
آواتار کاربر
EHSAN-TAALE
عضو بسیار فعال
عضو بسیار فعال
اولین ساز: CASIO SA21
کیبرد فعلی: YAMAHA PSR-S970
کارت صوتی: M-AUDIO C600
میکروفون: RODE NT1
نرم افزار: STUDIO ONE
موبایل: HTC EYE
زمينه تخصص: آهنگسازي حرفه اي
محل اقامت: شیـــــــــــــراز

Re: كيبرد و سيستم صوت

پست خوانده نشده

بهرنگ کاکو شاید من احمقم که اصلا اینو پرسیدم اما داداشی من که نمیتونم وقتی تولد تو یه اتاق 24 متری گرفتم دوتا باند گنده ببرم که
.خب بهم میخندند میگن جو گیرشدم یا میخوام خود نمایی کنم .یه باند پروساند میتونه همه شیشه هارو بریزه پایین
من نمیدونم چرا این سوال رو پرسیدم آخه من که یه کاربر آماتور نیستم من دقیقا از همون فیشی که توی خونه ازش استفاده میکنم و همه چیز خوبه چون دو بانده استفاده میکنم ولی توی برنامه صدای پیانو هم بالانس نیست البته دیروز یه کابل دوبه یک درست کردم که یه سر دوتاییش به ارگ وصل میشه و یه سر دیگه به باند یا میکسر حالامشکل حل شد اما گله نازم سیستم استریو یه علم و تکنولوژیه زیباست اما واسه کنسرت نه برنامه با سه تا باند.البته من هم وقتی برنامه 800 به بالا میگیرم 4 تا یخچالی با دوتا ساب میبرم که psr640 هم با این پخش کولاک میکنه .
درکل خیلی ازت ممنونم که جواب دادی درباره وکال هم بگم که بهرنگ واقعا عجیبه توی خونه با وکالها کولاک کردم اما تو برنامه اصلا شنیده نمیشه .
راستی کورگ میشد ولوم هارمونیه وکال رو توی اجرای زنده کم و زیاد کرد این کار توی تایروس ولوم نداره
behrang
مدیر کل
مدیر کل

پست خوانده نشده

ehsantale نوشته شده:بهرنگ کاکو شاید من احمقم که اصلا اینو پرسیدم اما داداشی من که نمیتونم وقتی تولد تو یه اتاق 24 متری گرفتم دوتا باند گنده ببرم که
.خب بهم میخندند میگن جو گیرشدم یا میخوام خود نمایی کنم .یه باند پروساند میتونه همه شیشه هارو بریزه پایین
آفرين...
من هم گفتم وقتي يه جشن كوچولو با اين ابعاد ميري ، انتظاراتت هم در حد همون جشن باشه...
در ضمن از اين سوال هاي ابتدايي كه ميپرسي بعد هم دوباره تاكييد ميكني كه جواب داده بشه ، من خيلي تعجب ميكنم كه اصلا خودت هستي يا يه نوازنده آماتور.همون فيش مونويي كه گفتم راحش هست.
ehsantale نوشته شده:راستی کورگ میشد ولوم هارمونیه وکال رو توی اجرای زنده کم و زیاد کرد این کار توی تایروس ولوم نداره
احسان جان طبيعيه كه آدم وقتي يه دستگاه رو تازه بخواد باهاش كار كنه خيلي چيزهاش رو ندودنه.اين يك مورد هم توي ياماها از همون اول بود.و الآن هم توي تايروس ها هست.
دكمه "ميكروفون ستينگ" رو بزن ، بعد يكي از ولوم هاي پاييني كارش همينه كه الآن اسمش يادم نيست.فكر كنم از سمت چپ دومي يا سومي.
بعد هم احسان جان خيلي چيزهايي كه تو توي .كرگ ديدي خيلي دير به سيستم كرگ اضافه شده كه اون ها دقيقا مشابه سازي امكاناتي در ياماها هست.منتها طبيعيه كه انشااله يواش يواش بايد اونها رو پيدا كني و ياد بگيري.
مخلصم كاكوووووو...;)
در ضمن يه دكمه اي هست به اسم "دكمه تشكر"=((
behrang
مدیر کل
مدیر کل

پست خوانده نشده

رابط مناسب اتصال کیبرد به میکسر
.
تصویر
.
این رابط ها رو به LINE OUT یا SUB OUT یا AUX OUT پشت کیبرد میزنید و اون سر اون ها رو به LINE IN میکسر.
بهتره که رابط R کیبرد رو به R میکسر بزنید و خروجی L هم در میکسر به L بزنید.
.
تصویر
آواتار کاربر
h basereh
عضو سایت
عضو سایت
اولین ساز: yamaha 640
کیبرد فعلی: or700
کارت صوتی: .......
میکروفون: .....
نرم افزار: fl-studio
موبایل: sony v
زمينه تخصص: نوازندگي كيبرد

پست خوانده نشده

سلام خدمت اساتید محترم اقا ما چطور صدای اسپیکر سازمون که or700هست قطع کنیم و فقط صدا از خروجی امپلی فایر بیاد......ایا راهی هست مثل مدل pa80که اسپیکر رو تو منو قطع کنیم؟؟؟؟
آواتار کاربر
Mr.Energy
با تعداد پست های زیاد
با تعداد پست های زیاد
اولین ساز: Casio Sa21
کیبرد فعلی: Psr S970
کارت صوتی: تو فکرش هستم
میکروفون: WEM hc2000
نرم افزار: Adobe Audition-Sonar
موبایل: Note 3
محل اقامت: در کنار S970 !!!

پست خوانده نشده

h basereh نوشته شده:سلام خدمت اساتید محترم اقا ما چطور صدای اسپیکر سازمون که or700هست قطع کنیم و فقط صدا از خروجی امپلی فایر بیاد......ایا راهی هست مثل مدل pa80که اسپیکر رو تو منو قطع کنیم؟؟؟؟
یه فیش یا تبدیل xlr (میخی) به ورودی هدفون که جلوی کیبورد قرار داره بزنید
و از خروجیهای پشت دستگاه برای میکسر یا باند استفاده کنید
به نیکی گرای و میازار کس

ره رستگــاری همینست و بس
آواتار کاربر
h basereh
عضو سایت
عضو سایت

پست خوانده نشده

Mr.Energy نوشته شده:
h basereh نوشته شده:سلام خدمت اساتید محترم اقا ما چطور صدای اسپیکر سازمون که or700هست قطع کنیم و فقط صدا از خروجی امپلی فایر بیاد......ایا راهی هست مثل مدل pa80که اسپیکر رو تو منو قطع کنیم؟؟؟؟
یه فیش یا تبدیل xlr (میخی) به ورودی هدفون که جلوی کیبورد قرار داره بزنید
و از خروجیهای پشت دستگاه برای میکسر یا باند استفاده کنید

ممنون مستر انرزی جان ....یعنی خود کیبورد نداره اینو؟؟؟؟؟
آواتار کاربر
Mr.Energy
با تعداد پست های زیاد
با تعداد پست های زیاد
اولین ساز: Casio Sa21
کیبرد فعلی: Psr S970
کارت صوتی: تو فکرش هستم
میکروفون: WEM hc2000
نرم افزار: Adobe Audition-Sonar
موبایل: Note 3
محل اقامت: در کنار S970 !!!

پست خوانده نشده

h basereh نوشته شده:ممنون مستر انرزی جان ....یعنی خود کیبورد نداره اینو؟؟؟؟؟
خواهش میکنم
والا من الان خیلی وقته تایروس دارم که باند نداره
قبلأ که A1000 داشتم تا اونجایی که یادمه همچین گزینه ای داخلش ندیدم
به نیکی گرای و میازار کس

ره رستگــاری همینست و بس
آواتار کاربر
h basereh
عضو سایت
عضو سایت

پست خوانده نشده

Mr.Energy نوشته شده:
h basereh نوشته شده:ممنون مستر انرزی جان ....یعنی خود کیبورد نداره اینو؟؟؟؟؟
خواهش میکنم
والا من الان خیلی وقته تایروس دارم که باند نداره
قبلأ که A1000 داشتم تا اونجایی که یادمه همچین گزینه ای داخلش ندیدم

داداش or700جدیدتره در کل ممنون....این سوالو باید اقا بهرنگ بدونه جوابشو
موضوع جدید ارسال پست

بازگشت به “مباحث مشترک”

• اطلاعات