میدی کنتلر چنداكتاو برای پیانو خوبه؟

مسائل و موضوعاتی که بین کیبوردها با برندهای مختلف مشترک است

مدیران انجمن: behrang، mojtaba190

RmaN
عضو علاقه مند
عضو علاقه مند
کیبرد فعلی: Yamaha PSR A3
کارت صوتی: creative ...
نرم افزار: Ableton Suite8 &Sonar
تماس:

Re: میدی کنتلر چنداكتاو برای پیانو خوبه؟

پست خوانده نشده

به نظر من 5 اکتاو کافیه!

چون والا من خودم کلاس پیانو میرفتم و تو اون یکی 2 سالی که میرفتم و کیبورد یاماها 5 اکتاوی هم دارم به مشکلی برنخرودم و اصلا قطعه 5 اکتاوی به بالا ندیدم که بهم بدم چون اونا معمولا قطعه های خیلی سخت و هنری هستن!

ابته اینم بگم اون آموزشگاهی که من میرفتم یه جورایی بی کلاس بود و خودشونم پیانو رو با کیبورد یاد میدادن که اونم 5 اکتاو بود خودش!
behrang
مدیر کل
مدیر کل
اولین ساز: Casio SA21
کیبرد فعلی: A5000 - EA7 - MODX
نرم افزار: MAGIX STUDIO 2022
زمينه تخصص: برنامه سازي كيبرد
تشکر کرده: 228 دفعه

پست خوانده نشده

بنظر من هم براي اموزش و كار كردن پيانو كمتر از 5 اكتاو اشتباهه و حتي نشدني.
اما براي كارهاي ديگه كه نياز به آرپيج دست چپ نيست مشكل زيادي نداره.
لطفا از دکمه تشکر در گوشه پست استفاده کنید برای بالا رفتن امتیاز موضوع
تهران ملودی
عضو سایت
عضو سایت
کیبرد فعلی: CME VX 8
کارت صوتی: Saffire 24 DSP
محل اقامت: تهران
تماس:

Re: میدی کنتلر 49 کلاویه برای پیانو

پست خوانده نشده

behrang m نوشته شده:آقاي تهران ملودي عزيز.ممنون از راهنمايي هاي مفيد شما.
اگر موقعي كه دوستان تازه كار رو راهنمايي ميكنيد (منظورم شخص خاصي نيست) كمي ساده تر توضيح بديد خيلي بهتره.
hammer action رو من هم در موردش نميدونم چه برسه به اينكه بدونم كمتر از 2 يا 3 يا 4 اكتاو نداره.ميتونيد يك تايپيك مجزا در همين شاخه با نام خودتون ايجاد كنيد و بطور كامل در مورد اين دوكلمه (براي كيبردي كه گفتيد) توضيح بديد.
متشكرم

http://www.forum.erteash.com/viewtopic.php?f=61&t=4386
تصویر
آواتار کاربر
hamnafas
عضو سایت
عضو سایت
کارت صوتی: onboard
نرم افزار: reason...adob audition ... fl
محل اقامت: مشهد
تماس:

پست خوانده نشده

من شنیدم که برای پیانو استانداردش 7.5 اکتاو هستش
هادی هیجانی زادگان
متخصص korg
متخصص korg
کیبرد فعلی: .
کارت صوتی: ....................
میکروفون: RODE NT1-A
نرم افزار: ریزون
موبایل: نوکیا زپرتی

پست خوانده نشده

RmaN نوشته شده:به نظر من 5 اکتاو کافیه!

چون والا من خودم کلاس پیانو میرفتم و تو اون یکی 2 سالی که میرفتم و کیبورد یاماها 5 اکتاوی هم دارم به مشکلی برنخرودم و اصلا قطعه 5 اکتاوی به بالا ندیدم که بهم بدم چون اونا معمولا قطعه های خیلی سخت و هنری هستن!

ابته اینم بگم اون آموزشگاهی که من میرفتم یه جورایی بی کلاس بود و خودشونم پیانو رو با کیبورد یاد میدادن که اونم 5 اکتاو بود خودش!

دوستان عزیز با این که من پیانو رو گوشی کار کردم ولی من هم میگم که برای پیانو 7 اوکتاو لازم در ضمن آموزشگاهی که شما میفرمایید خودتون قبول دارید که کارشون اصولی نیست در ضمن کلاویه های پیانو خیلی با پیانوهای ارنجرهایی مثل a1000 و 2000 , or700 , pa50 , pa80 فرق داره و هر کسی میخواد آموزش صحیح پیانو رو یاد بگیره حتما باید یه پیانو دیجیتال هفت اکتاو بگیره.
در ضمن شما که آهنگها رو با 5 اوکتاو تا دو سال کار کردید باید خدمتتون عرض کنم حتما آهنگهایی مثل خوابهای طلایی و آهنگهای ساده رو کار کردید .
و اگر هم قطعات کلاسیک رو کار کردید تو گام اصلی خودش نزدید .
مثلا شما سونات مهتاب بتهوون رو در گام اصلی میتونید در 5 اوکتاو اجرا کنید .
دوست گل لطفا آخر نظاتتون بنویسد که نظر من اینه یا این از دیدگاه منه سعی کنید قطعی نگید که دوستان گمراه شوند.
اگه پیش یه استاد متبحر و با تجربه پیانو بروید و بگید با یه کیبورد 5 اوکتاو میخوام شروع کنم به شما میخنده و میگه برو رد کارت پسر جون.
باور کنید خیلی از شما که تا حالا با کلاویه های سنگینه پیانو نزدید حتی نمی تونید تریل یا تریوله ها رو بزنید بعد از سه دقیقه نواختن ماهیچه مچ و انگشتانتون درد میگره.
برید از اونایی که پیانو دارند بپرسید.
من خودم واسه همین پیانو دیجیتالم رو فروختم چون دستام بدجور چکشی شده بود و تقریبا or700 زیر دستم داشت گریه میکرد.البته اصلش همونه ولی من که نت درست حسابی بلد نیستم چه فایده.
در کل برای آموزش یا تمرین یا نوازندگی پیانو یا باید پیانو داشته باشید یا پیانو دیجیتا:
کلاویه ها سنگین هستن.
زیر کلاویه ها با سرب پر شده و برای همین وقتی مینوازید سنگینی کلاویه ها رو حس میکنید.
وقتی کلاویه ها رو به پایین فشار میدهید با حالت ارتجاعی بر میگردد(نمی دونم چطوری بگم)
هفت اوکتاو که گستره واقعی ساز پیانو هست.
در اجرای تکنیکهای پیانو تنها سرعت و دقت ملاک نیست(مثل کیبورد) بلکه قدرت انگشتان برای اجرای تکنیکهای سرعتی در پیانو الزامیست.
(این هم نظرات بنده)
RmaN
عضو علاقه مند
عضو علاقه مند
کیبرد فعلی: Yamaha PSR A3
کارت صوتی: creative ...
نرم افزار: Ableton Suite8 &Sonar
تماس:

پست خوانده نشده

من خودم با پیانو راستکی هم زدم بله یه خورده سخت تره!

در ضمن قطعات خیلی آسونی هم نزدم

Mozart - Ala Turca هم زدم

کلی هم نت های کلاسیک از اینترنت گرفتم تا اونجایی که عشق موتزارت بودم آهنگ های موتزارتم 5 تایی بس بود(به غیر از بعضیاش!)

7 اکتاو خیلی بهتره ولی نه در اون حد که شما یه جوری میگین که اصلا نمیشه با 5 تا رفت تو خط پیانو!

در ضمن midi controller رو اگه بخوای پیانو رو رکورد کنی میتونی اول اکتاو های پایین تر رو تنظیم کنی و ضبط کنی و بعد هم 5 اکتاو معمولیش کنی و ادامش رو هم تو همون ترک ضبط کنی

ولی واسه اجرای زنده نمیشه دیگه.7 اکتاوی 7 اکتاوی می خواد!
behrang
مدیر کل
مدیر کل
اولین ساز: Casio SA21
کیبرد فعلی: A5000 - EA7 - MODX
نرم افزار: MAGIX STUDIO 2022
تشکر کرده: 228 دفعه

پست خوانده نشده

دوست عزیز لینک های زیر رو حتما مرور کن درمورد کیبرد پیانو ها واست.برای خریدت بیشتر بهت کمک میکنه:
viewtopic.php?f=22&t=3921&start=20
viewtopic.php?f=22&t=149
لطفا از دکمه تشکر در گوشه پست استفاده کنید برای بالا رفتن امتیاز موضوع
MOHAMMAD.63
عضو علاقه مند
عضو علاقه مند
کیبرد فعلی: KORG pa50
محل اقامت: سمنان

پست خوانده نشده

با سلام خدمت دوستان ...بحث واقعا جالبيه.
با عرض پوزش ..البته بي ادبي در حضور اساتيد اين حرف و ميزنم.
تعداد اكتاوهاي پيانو هفت و يك چهارم هستش كه براي راحتي در تلفظ هفت و نيم ميگن.
در جواب اون دوستمون بايد بگم كه براي اجرا و تمرين قطعات پيانو ، شما حتما بايد از پيانو استفاده كنيد . به چند دليل:
1-ميدونيد كه شروع پيانو از كتاب بير شروع ميشه كه همه ي درسهاش زير 5 اكتاو زده ميشه ولي بعد از بير نوبت هانون و چرني ميرسه كه اينجا 5 اكتاو جوابت و نميده و بايد پيانو داشته باشي.چون اكثر درسهاش بالاي 5 اكتاو اجرا ميشه.
2-كلاويه هاي پيانو سنگين هستند و حالت چكشي و فنري دارند كه همون هامر اكشن بهش ميگن يعني در اثر ضربه انگشت، كلاويه به سرعت انگشت شما رو به سمت بالا پرتاب ميكنه كه اين خصوصيت كلاويه هاي پيانو مزاياي خودش و داره.
3-شما اگه انگشتات با كلاويه هاي پيانو عادت كنه در نواختن كيبرد با كلاويه هاي سبكتر راحتتر مينوازيد. البته بايد بگم در طول مدتي كه با پيانو كار ميكني، هر وقتي بايد كيبرد هم بزني تا دستات به هر دوشون عادت داشته باشه.
4-در مورد نوع ساز : من خودم هم با پيانو ديجيتال كار كردم و هم با پيانو آكوستيك.ولي صداي پيانو آكوستيك دنياي ديگه ايست. درسته گرونه ولي ارزشش و داره.
پيانو اكوستيك هم دو مدل داره كه يه مدل پيانو هاي گرند هستش كه بالاش يه در خيلي بزرگ داره كه با جك مخصوصش باز گه داشته ميشه براي طنين انداختن بيشتر صدا ، كه اين مدل پيانوها گرون هستن.
مدل ديگه، پيانوهاي ديواري يا ايستاده هستند كه جاي كمتري رو اشغال ميكنند و قيمتاشون هم مناسبتره كه من اين مدل و پيشنهاد ميكنم.
اگه سوالي بود حتما بپرس.
آواتار کاربر
Rash
عضو کم کار
عضو کم کار
کیبرد فعلی: roland fantom x
کارت صوتی: m-audio-firewire
نرم افزار: Studio one-cubase-sonar-protoo
محل اقامت: ندارم!
تماس:

پست خوانده نشده

البته پیانو های الکتریک هم امروزه چیزی کمتر ندارند.
کلاویه های اون ها کاملا شبیه سازی شده از پیانو های اگوستیک هست و حس نوازندگی رو کاملا القا میکنه.

و یک سری مزایا داره مثلا پیانو اگوستیک احتیاج به سرویس داره و کوک کردن و... که پیانو الکترونیک این دردسر هارو نداره.

پیانو الکترونیک رو میتونید به عنوان midii contorolller هم استفاده کنید چون اکثرشون midi port دارند.

ولی در اخر معلومه که پیانو که 5 تا 10 میلیون خریداری بشه با پیانو 1 تا 3 میلیون تفاوت داره...

ولی در کل امروزه برای مصارف خانگی بیشتر پیانو الکتریک پیشنهاد میشه و یکی از دلایل مهم دیگه این هست که هر وقت بخوایید میتونید تمرین کنید با اتصال یک هدفون اما در پیانو اگوستیک...

و....

موفق باشید
آواتار کاربر
gentleman
عضو فعال
عضو فعال
کیبرد فعلی: YAMAHA-KORG Pa1X Pro
کارت صوتی: Motu Ultralite
نرم افزار: Sonar X1-FL 10

پست خوانده نشده

البته برای پیانو های آکوستیک این رو اضافه کنم که توی پیانو های دیواری (بسته به نوع و برندش ) پدال وسط ، پدال مخصوص تمرین هست که وقتی فشارش میدی قفل میشه و با اینکار یه پرده نمدی میاد بین سیم ها و چکش ها قرار میگیره و صدای پیانو رو تا حدود زیادی کاهش میده و برای تمرین مناسب میشه ، یعنی اگه توی خونه تنها هستید حتی 3 نصفه شب هم میتونید تمرین کنید چون صدا به حدی کم میشه که از خونه بیرون نمیره و همسایه ها متوجه نمی شن ، ولی اگه توی خونه تنها نیستید و بقیه خوابن ، بهتره که تمرین نکنید .
موضوع جدید ارسال پست

بازگشت به “مباحث مشترک”

• اطلاعات