عمومی ترین کیبردهای ایران

مسائل و موضوعاتی که بین کیبوردها با برندهای مختلف مشترک است

مدیران انجمن: behrang، mojtaba190

عمومی ترین کیبورد در ایران از نظر شما چیه ؟دو گزینه را انتخاب کنین

کرگ PA 50 سمپلر
21
36%
کرگ PA 800 /PA 80
11
19%
کرگ سری PA-500 ( پرشین . اورینتال )
1
2%
یاماها A-1000 و PSR-2000
20
34%
یاماها تایروس 2و 3
3
5%
یاماها PSR-A300
2
3%
GEM های سفارشی ایران
1
2%

مجموع رأی ها: 59
آواتار کاربر
شوالیه آسمان
با تعداد پست های زیاد
با تعداد پست های زیاد
کیبرد فعلی: S770
کارت صوتی: Audio g
زمينه تخصص: آهنگسازي با كيبرد
محل اقامت: تهران

Re: پرطرفدارترین کیبوردهای ایران

پست خوانده نشده

هادی هیجانی زادگان نوشته شده:طبقه بندی محبوبیت کیبوردها:
منظور از مقایسه وامتیاز همون سطوح محبوبیت به میزان خرید و فروش و استفادشون هست نه مقایسه کارایی و امکاناتشون .در این جا ملاک محبوبیت به فروش و استفاده و فراوان بودن دستگاه بین افراد هست نه دوست داشتن شخصی و علایق خاص و یا جدید تر بودن مدل.
سلام آقا هادی با تشکر از نظرات شما و اینک کاملا به موضوع مورد بحث پرداختین ! منظور منم دقیقا به میزان موفقیت تجاری یک کیبورد در ایران برمیگرده چون تا زمانی که بحث قیمت و امکانات و خدمات مطرح میشه ، مقدار موفقیت کیبورد خودشو نشون میده !
مهم نیست که زیبا باشی . زیبایی این است که مهم باشی حتی برای یک نفر
ashkan54
عضو سایت
عضو سایت
تماس:

پست خوانده نشده

gone
هادی هیجانی زادگان
متخصص korg
متخصص korg
کیبرد فعلی: .
کارت صوتی: ....................
میکروفون: RODE NT1-A
نرم افزار: ریزون
موبایل: نوکیا زپرتی
زمينه تخصص: برنامه سازي كيبرد

پست خوانده نشده

اشکان جان من با نظر تو موافقم من خودم شخصا عاشق تایروسم .
ولی می دونی خیلیها حتی نمیدونن تایروس اسم یه جزیره تو فلسطینه یا یه ارگ تصویر
باور کن بعضی مغازه ها تو شیراز که میری حتی اسمشم نشنیدن یا خیلی از نوازنده ها.
حالا مثلا کرگ رو تو کلیپها معمولا میبینیم ولی من خودمو شخصا میگم که اگه سایت ارتعاش نبود اصلا نمیدونستم تایروسی هم وجود داره .
و الآن تنها سایتی که درست حسابی به تایروس می پردازه و چند نفر از کسایی که تایروس دارن انجا هستن همین ارتعاش.
تو باور میکنی من وقتی هنوز پیش بهرنگ نرفته بودم و خیلی دوست داشتم تایروس3 رو از نزدیک ببینم از دوستام تو بوشهر و شیراز سوال کردم گفتند کسی رو اینجا نمیشناسن تایروس داشته باشه نه شنیدن تصویر
تا وقتی که افتخار نصیبمون شد بریم پیش بهرنگ.
باور کن توی همین برازجون خودمون الآن یکی از نوازنده هاش PA2X داره و یه دونه ترایتون PA1X که دو نفر دارن . تصویر تصویر کاش یه همشهری ما هم تایروس بخره تصویر
آره داشتم میگفتم من واسه این گفتم که تایروس نه فقط به خاطر گرونیش بلکه خیلی ها در موردش هم نشنیدن به جز حرفه ای ها و نتی ها تصویر
آواتار کاربر
شوالیه آسمان
با تعداد پست های زیاد
با تعداد پست های زیاد

پست خوانده نشده

با سلام به همه دوستان و عزیزانی که در نظرسنجی شرکت کردند.با توجه به اینکه شرکت Gem حداقل 4 کیبورد مخصوص ایرانی ساخته و روانه بازار کرده اصلا جایی در جدول فوق ندارد و اگه موکو 1000 رو آخرین محصول این شرکت به حساب بیاریم ، این شرکت در بازار ایران یک شکست خورده محسوب میشه !!!
ashkan54
عضو سایت
عضو سایت
تماس:

پست خوانده نشده

شوالیه آسمان نوشته شده:با سلام به همه دوستان و عزیزانی که در نظرسنجی شرکت کردند.با توجه به اینکه شرکت Gem حداقل 4 کیبورد مخصوص ایرانی ساخته و روانه بازار کرده اصلا جایی در جدول فوق ندارد و اگه موکو 1000 رو آخرین محصول این شرکت به حساب بیاریم ، این شرکت در بازار ایران یک شکست خورده محسوب میشه !!!

به نکته جالبی اشاره کردید.از کیبورد های اورینتال که مخصوص عربها است که بگذریم چرا شرکتهای سازنده کیبورد (به غیر از این اواخر شرکت کرگ) برای ساخت کیبوردی که نیاز نوازندگان فارسی را بر طرف کند اهمیتی نمیدهند؟
هادی هیجانی زادگان
متخصص korg
متخصص korg

پست خوانده نشده

ashkan54 نوشته شده:
شوالیه آسمان نوشته شده:با سلام به همه دوستان و عزیزانی که در نظرسنجی شرکت کردند.با توجه به اینکه شرکت Gem حداقل 4 کیبورد مخصوص ایرانی ساخته و روانه بازار کرده اصلا جایی در جدول فوق ندارد و اگه موکو 1000 رو آخرین محصول این شرکت به حساب بیاریم ، این شرکت در بازار ایران یک شکست خورده محسوب میشه !!!

به نکته جالبی اشاره کردید.از کیبورد های اورینتال که مخصوص عربها است که بگذریم چرا شرکتهای سازنده کیبورد (به غیر از این اواخر شرکت کرگ) برای ساخت کیبوردی که نیاز نوازندگان فارسی را بر طرف کند اهمیتی نمیدهند؟

چند دلیل دارد(به نظر من)
اول اینکه کشوری با موسیقی فارسی تقریبا میشه گفت فقط ایرانه پس (چون افغانها و تاجیکها از لحاظ سازهای موسیقیشوناز لحاظ ساز تشابه بسیار ناچیزی با ما دارند) پس کیبورد فقط برای ایران میشود و باتوجه به اینکه کشور ما خیلی موافق موسیقی نیست پس ساپورتی از خود کشور ایران نمیشود.
پس برای جمع آوری اطلاعات و موارد مورد نیازشون خودشون باید وارد عمل بشن و هزینه کنند.

دوم اینکه با یه بررسی به محصولات قبلی که همین راه رو طی کردن متوجه میشن که هیچ محصول انحصاری که برای ایران ساختن سودهی مورد نظرشون رو نداره(چون حکایتهای GEM رو که میدونید و این پرشین هم که هیچ دیگه اینقد شرکت کرگ اومده زحمت کشیده پرشین ساخته هنوز داره PA50 تو ایران فروش میره که نیاز به هیچ هزینه دوباره ایی هم نداشت ولی سودهی چندین برابر از پرشین داشت) و روی اهداف دیگه سرمایه گذاری میکنند.
من فکر کنم تا یه مدت طولانی دیگه کیبوردی منحصرا فارسی شرکت کرگ نسازه تصویر
آواتار کاربر
شوالیه آسمان
با تعداد پست های زیاد
با تعداد پست های زیاد

پست خوانده نشده

هادی هیجانی زادگان نوشته شده: باتوجه به اینکه کشور ما خیلی موافق موسیقی نیست پس ساپورتی از خود کشور ایران نمیشود.
این پرشین هم که هیچ دیگه اینقد شرکت کرگ اومده زحمت کشیده پرشین ساخته هنوز داره PA50 تو ایران فروش میره که نیاز به هیچ هزینه دوباره ایی هم نداشت ولی سودهی چندین برابر از پرشین داشت) و روی اهداف دیگه سرمایه گذاری میکنند.
کاملا موافقم و اینطور که فکر میکنم بازار کرگ pa-50 همچنان ادامه دارد.البته کرگ مثل یاماها زیاد تنوع طلب نیست.فقط من یه بار Pa-60 در بازار تهران دیدم که حالا نمیدونم ارتباطی با Pa-50 داره یا نه ؟؟؟؟یعنی مثلا تکمیل شده اون هست یا نه؟؟؟
آواتار کاربر
شوالیه آسمان
با تعداد پست های زیاد
با تعداد پست های زیاد

پست خوانده نشده

تو این چند وقتی که شرکت یاماها نتونسته مدل جدیدی برای بازار عرضه کنه...بازار کرگ پرشین داره ترقی میکنه و قیمتش به حدود 1.200.000 رسیده...
هادی هیجانی زادگان
متخصص korg
متخصص korg

پست خوانده نشده

دوستان در حال حاضر بازار PA500 پرشین داغ شده من که چند روز پیش رفته بودم شیراز تو اکثر مغازه پرشین بود یکی از دوستام که میخواد پرشین بخره زمانی که ارزون بود A1000 داشت و حالا A1000 فروخت اون موقع دسته دو بسته به تمیزی از 750 تا 800 گیر میومد حالا شده هر چی میگرده 800 هم گیرش نمیاد حتی اگه تمیز باشه 850 هم میده ولی گیر نمیاد کشیده بالا.
آواتار کاربر
شوالیه آسمان
با تعداد پست های زیاد
با تعداد پست های زیاد

پست خوانده نشده

تو تهران که بازار پرشین زیاد گرم نیست البته قیمت اکبندش بالا رفته...اما تا دلتون بخواد PSR-A300 داره معامله میشه...یعنی تو هر مغازه ای که برید چند تا از این ساز برای فروش داره....درسته که امکاناتش خیلی کمه اما بازارش بسیار خوبه....
موضوع جدید ارسال پست

بازگشت به “مباحث مشترک”

• اطلاعات