ویروس در کیبرد ها

مسائل و موضوعاتی که بین کیبوردها با برندهای مختلف مشترک است

مدیران انجمن: behrang، mojtaba190

behrang
مدیر کل
مدیر کل
اولین ساز: Casio SA21
کیبرد فعلی: A5000 - EA7 - MODX
نرم افزار: MAGIX STUDIO 2022
زمينه تخصص: برنامه سازي كيبرد
تشکر کرده: 228 دفعه

Re: ویروس در کیبرد ها

پست خوانده نشده

این توضیح کاربر "بهنام باقری" خیلی منطقی تر است تا شکل توصیف دیگر دوستان.
اگر منظورتون این worm و spam های جدید است ک در درایو ها و پوشه ها پخش میشن ، خوب بله. هارد و usb هم یک حافظه device محسوب میشن و اون کرم میتونه پوشه هاتون رو مخفی یا exe یا اصلا خراب کنه.
.
ولی اینکه ویروسی به سیستم عامل کیبورد شما وارد بشه و OS اختصاصیه کیبوردتون رو خراب کنه اصلا چنین چیزی هنوز ساخته و تعریف نشده.
ویروس ها فعلا فقط برای سیستم عامل های بزرگ و روز دنیا ساخته شده اند.
لطفا از دکمه تشکر در گوشه پست استفاده کنید برای بالا رفتن امتیاز موضوع
آواتار کاربر
MNS
عضو فعال
عضو فعال
اولین ساز: Casio-CT637
کیبرد فعلی: Tyros 3
کارت صوتی: Realtek HD
نرم افزار: LMMS, Anvil, PriMus, Audacity
موبایل: Huawei Mate 9
زمينه تخصص: نرم افزارهاي آهنگسازي
محل اقامت: آلمان، اشتوتگارت

Re: YAMAHA Tyros3

پست خوانده نشده

reza firouzfar نوشته شده:با سلام به همه دوستان ,, موضوعی بود که باید با دارندگان کیبورد در میان بگذارم ولی چون تاپیک مربوطش رو ندیدم و این مشکل برای خودم در تایروس3 اتفاق افتاد مجبورم اینجا برای دوستان بیان کنم ,, چون قبلا در چند پست هم دیدم که بعضی از دوستان گفته بودند کیبوردها ویروس نمی گیرند در صورتیکه اینطور نیست و و ویروس میتونه کیبورد رو از کار بندازه به خصوص ویروس هایی که فایل ها و فولدر ها رو Hiden میکنند و اونها رو به شکل Shortcut در میارن ,, من به شخصه این اتفاق برای خودم افتاد و حدود 2 سال پیش که تایروس3 داشتم این ویروس وارد هارد کیبوردم شد و پس از روشن کردن کیبورد بعد از بالا اومدن کیبورد در مرحله نهایی در آخرین صفحه می موند و دستگاه روشن نمیشد و یا شاید صحیح تر این باشه که به اصطلاح Start Up نمیشد . و بعدا برای درست کردن و ویروس کشی هارد کیبورد دردسرهای زیادی رو متحمل شدم . .
بنابراین به دوستان پیشنهاد می کنم کیبورد هاشون رو به هیچ وجه به فلش یا کامپیوتر هایی که مشکوک به ویروس هستند متصل نکنند . .

رضا جان، این مشکل از اینجا نیست که ویروس روی کیبورد کاری بکنه. بلکه کیبورد فایلهایی که فلگ سیستم و یا هیدن دارند را احتمالا نمیخونه.
درست کردنش کاری نداره. یه کامند کنسوله که توی ویندوز اجرا میکنید و فلگ سیستم و هیدن تمام فایلها را بر میداره.
این هم دستورش که باید توی کامند لاین تایپ بشه:
attrib Folder_Path -s -h /s /d

به جای Folder_Path باید آدرس فولدر اصلی یا هارد را تایپ کنید.
آواتار کاربر
reza firouzfar
با تعداد پست های زیاد
با تعداد پست های زیاد
اولین ساز: Casio ct700
کیبرد فعلی: YAMAHA Tyros5-76 key
میکروفون: AKG
نرم افزار: CUBASE
موبایل: HTC One
محل اقامت: ترکیه - استانبول
تماس:

Re: YAMAHA Tyros3

پست خوانده نشده

MNS نوشته شده:
reza firouzfar نوشته شده:با سلام به همه دوستان ,, موضوعی بود که باید با دارندگان کیبورد در میان بگذارم ولی چون تاپیک مربوطش رو ندیدم و این مشکل برای خودم در تایروس3 اتفاق افتاد مجبورم اینجا برای دوستان بیان کنم ,, چون قبلا در چند پست هم دیدم که بعضی از دوستان گفته بودند کیبوردها ویروس نمی گیرند در صورتیکه اینطور نیست و و ویروس میتونه کیبورد رو از کار بندازه به خصوص ویروس هایی که فایل ها و فولدر ها رو Hiden میکنند و اونها رو به شکل Shortcut در میارن ,, من به شخصه این اتفاق برای خودم افتاد و حدود 2 سال پیش که تایروس3 داشتم این ویروس وارد هارد کیبوردم شد و پس از روشن کردن کیبورد بعد از بالا اومدن کیبورد در مرحله نهایی در آخرین صفحه می موند و دستگاه روشن نمیشد و یا شاید صحیح تر این باشه که به اصطلاح Start Up نمیشد . و بعدا برای درست کردن و ویروس کشی هارد کیبورد دردسرهای زیادی رو متحمل شدم . .
بنابراین به دوستان پیشنهاد می کنم کیبورد هاشون رو به هیچ وجه به فلش یا کامپیوتر هایی که مشکوک به ویروس هستند متصل نکنند . .

رضا جان، این مشکل از اینجا نیست که ویروس روی کیبورد کاری بکنه. بلکه کیبورد فایلهایی که فلگ سیستم و یا هیدن دارند را احتمالا نمیخونه.
درست کردنش کاری نداره. یه کامند کنسوله که توی ویندوز اجرا میکنید و فلگ سیستم و هیدن تمام فایلها را بر میداره.
این هم دستورش که باید توی کامند لاین تایپ بشه:
attrib Folder_Path -s -h /s /d

به جای Folder_Path باید آدرس فولدر اصلی یا هارد را تایپ کنید.
مرسی مهرداد جان از راهنمایی کاملت . .
behnambaghery
عضو کم کار
عضو کم کار
اولین ساز: pa3x
کیبرد فعلی: pa3x
زمينه تخصص: نوازندگي كيبرد

پست خوانده نشده

بله بهرنگ جان منم گفتم ساخته نشده ولي برخي از ويروسها كدهاشون با كد كيبورد يكي ميشه و مثلا گلوبال يه فايل سيستمي در كرگ هست كه خيلي راحت ويروس ميتونه بشينه روش يكي از دوستان مانيتورش هي چشمك ميزد و رنگ عوض ميكرد برد تعميرگاه طرف چك كرد چطوري يه سيو از ستي كه روش بود گرفت دقيقا فايل گلوبالش ويروسي بود و بعدش او اس رو از نو نصب كرد درست شد برخي از ويروسها اينگونس مثل اوايل كه موبايل اندروييد اومده بود و ويروسي براش نبود همين ويروسهاي كامپيوتري برخي كداشون باهم يكي بود و ميزد موبايل رو بهم ميريخت روزي تقريبا 100 ويروس جديد در مك آفي شناسايي ميشه خدارو چه ديدي شايد براي كيبورد هم ويروس توليد كردن به هر حال خيلي بايد مراقب بود با اين نبود قطعه و بورد كيبورد كه اگر باشه قيمتش خيلي بالاس اگر اتفاقي بيافته هزينش سرسام آور ميشه

كرگ و ياماها هم همچين سيستم كوچيكي نيست شايد يه كيبورد سازه ديگه براي اينكه بازار رو بدست بگيره بياد اينكارو مخفيانه بكنه تصویر
behrang
مدیر کل
مدیر کل

پست خوانده نشده

بحث مراقبت و ارزش و این حرفا جداست.از هرچیزی باید مراقبت کرد ولی همونطور ک عرض کردم این تصور کاملا اشتباه است و توضیح دادم که چگونه یک ویروس وارد فقط حافظه device کیبورد میشود.
هیچ ویروسی به هیچ سیستم عامل کیبوردی (ترجیحا ارنجرها) آسیب نمیزنه و هر مشکلی در سیستم عامل دستگاهاتون دیدید الکی اون رو بنام ویروس عنوان نکنید.خیلی موارد شده که دستگاه تنظیماتش یا اصلا سیستمش قاطی کرده و ناچارا با نصب os درستش کردن.وگرنه باید از زمان A1000 هم هی باید روش سیستم عاملش رو نصب میکردن که تا هنوز و هنوزه اصلا همچین چیزی در یاماها نبوده و نیست.
البته این تصور برای خیلی ها بوده و میتونن با همین تصور کیبوردهاشون رو کلا به هیچی وصل نکنند و هیچکار باهاشون نکنند تا ویروس نگیرند.
البته میشه هم اصلا دستگاه رو روشن نکنند و استفاده نکنند تا دیگه 100در100 ویروس نگیرند.تصویر
behnambaghery
عضو کم کار
عضو کم کار
اولین ساز: pa3x
کیبرد فعلی: pa3x
زمينه تخصص: نوازندگي كيبرد

پست خوانده نشده

بهرنگ جون ويروسهاي كامپيوتري هم مثل ويروسهاي انسانيه مثلا آنفولانزاي مرغي چرا ميگم مرغي چون اين مورد رو فقط مرغها ميگيرن ولي ديديد كه انسان هم گرفت چرا چون مرغ ميخورد حالا برخي موارد درش دخالت كرد .ه ويروس به شكلي جديد دراومد مثلا در پخت و اضافه كردن برخي موارد حالا اين ويروس تونسته به بدن آدمي هم راه پيدا كنه ويروس كامپيوتر هم همين هر سيستمي كه با فلاش كار كنه هارد داشته باشه احتمال ويروسي شدنش هست حالا اين وسط ويروسي بياد كه برخي كدهاش با كيبورد يكي باشهچي ميشه ميشينه تو حافظه كيبورد و ايجاد ايراد ميكنه كه از 100 كيبورد شايد يكي دومورد اينگونه بشه به هر حال پيشگيري بهتر از درمانه چرا اولش با اطمينان فلاش رو نزنيم خوب يكبار چك بشه بعد استفاده بشه مشكلي نداره تصویرتصویرتصویرتصویر
behrang
مدیر کل
مدیر کل

پست خوانده نشده

جناب behnambaghery وجود همه کاربران باعث افتخار است و خصومتی هم درکار نیست ولی اینا آخه چیه نوشتید؟؟؟
انفولانزای مرغی چیه دیگه؟تصویر
مگه انفولانزای مرغی کد داره؟ یا آدم ها و مرغ ها سیستم عامل روشون نصبه؟

دوست عزیز این مطالب رو 100ها کاربر طی ماه ها و سال ها میان میخونند و محتوا و اعتبار سایت است.پس لطفا پست های من رو با 22 سال تجربه بخونید و در مورد همون نوشته ها اگر پاسخ و توضیح تخصصی دارید بدید تا استفاده کنیم.
من هم 10 بار تکرار کردم بله. در حافظه کیبوردها فایل ویروس پخش میشه ولی روی هیچ سیستم عامل کیبوردی ویروس کار نمیکنه.
آواتار کاربر
EHSANP800
عضو بسیار فعال
عضو بسیار فعال
اولین ساز: اورگ ده هزارتومانی
کیبرد فعلی: YAMAHA A2000
کارت صوتی: SAFFIRE PRO 24 DSP
میکروفون: RODE NT1
نرم افزار: Adobe Audition- FL Studio
موبایل: نوکیا 630
زمينه تخصص: مبتدي علاقه مند اهنگسازي
محل اقامت: اهواز
تماس:

پست خوانده نشده

سلام بهرنگ جان
درسته ویروس روی سیستم عامل کیبورد اثری نمیزاره ولی توی حافظه داخلی کیبورد میمونه ک سیستم عملشم بخشی از اونه
و تا فلشی رو بش وصل کنیم فلش رو ویروسی میکنه
این مشکلو چطور میشه حل کرد
مدیر کل
مدیر کل

پست خوانده نشده

EHSANP800 نوشته شده:سلام بهرنگ جان
درسته ویروس روی سیستم عامل کیبورد اثری نمیزاره ولی توی حافظه داخلی کیبورد میمونه ک سیستم عملشم بخشی از اونه
و تا فلشی رو بش وصل کنیم فلش رو ویروسی میکنه
این مشکلو چطور میشه حل کرد

درسته که ویروس منتقل میشه ولی سیستم عامل کیبورد ویروس نمیگیره.خیلی ها خیلی وقت ها سوال میکنند : آیا کیبورد من ویروس گرفته؟
که در صفحه های این تاپیک توضیح داده شده.
  • سیستم عامل کیبورد اگر ویندوز و لینوکس و ios نباشه ویروس نـمیگیره.
  • ولی ویروس هایی که روی درایو های حافظه پخش میشوند میتونند در درایو های داخلی و خارجیِ کیبوردها منتشر شوند و مواردی رو از دسترس خارج کنند ویا سیستم آدرس بندی پیشفرض کارخانه رو بهم بزنند.
خیلی کم و نادر چنین اتفاقی برای کیبوردها میوفته و نباید هر مشکلی در عملکرد دستگاه پیش اومد فورا به ویروس پیوندش بدیم.
  3. با استفاده از نرم افزارyamaha music soft downloader کیبورد را به pc متصل کنید و فایل های مشکوکه داخل user دستگاه را پاک کنید.
موضوع جدید ارسال پست

بازگشت به “مباحث مشترک”

• اطلاعات