اطلاعات و بررسی کیبوردهای KURZWEIL

بحث و گفتگو درباره کیبوردهای کورزویل

مدیران انجمن: behrang، mojtaba190

hooman.
عضو کم کار
عضو کم کار
اولین ساز: تمبک
کیبرد فعلی: Pa800
موبایل: HTC m9
محل اقامت: تهران،هروی

اطلاعات و بررسی کیبوردهای KURZWEIL

پست خوانده نشده

سلام به دوستان و هنرمندان.با تشکر از این سایت فاخر.میخواستم در باره کیبوردهای kurzweil ویژگیها و امکانات و رتبه های جهانی در بین برندهای دیگر ،با کمک دوستان اطلاعات کسب کنم.یادمه خیلی سال پیش تو خیابان جمهوری ،این برند یک نمایندگی فروش داشت.الان یادم نیست دقیقا کدوم فروشگاه بود فقط یادمه که ارمنی بودند.یادمه که نمایندگی دستگاههای السیس را هم داشتند.یادمه که همون موقع وقتی به اون کیبوردها نگاه میکردم کاملا حس میکردم که متفاوت هستند.اصلا احساس میکردم با یه کلاس دیگه ای مواجه هستم.تو اون ایام غول کیبوردها اگه اشتباه نکنم korg o1w..yamaha dx7 va psr 6700..Roland d70 va technics kn1000بود.کار با همه این کیبوردهارو تجربه کردم ولی نشد که از نزدیک با kurzweil کار کنم و پرکاشن و صداهاشو بشنوم
silent
عضو کم کار
عضو کم کار
اولین ساز: casio-sa21
کیبرد فعلی: roland e 86
زمينه تخصص: مبتدي علاقه مند كيبرد

Re: اطلاعات و بررسی کیبوردهای KURZWEIL

پست خوانده نشده

راستش از نظر بنده کیبردهای کورزویل همیشه بی نظیر بودن .اگر به تاریخچه محصولات این شرکت در سایت رسمی خودش نگاه کنید http://kurzweil.com/products/legacy
می بینید که نسبت به یاماها یا رولند و کورگ یا شرکتهای پر محصول دیگه خیلی کمتر محصول به بازار ارائه کرده ولی حتی ابتدایی ترین آنها هنوز از نظر کیفیت و قدرت صداها بی رقیب هستند.

ولی فکر می کنم تا به حال محصولی به عنوان ارنجر تولید نکرده.احتمالا تمامی آنها سینتی سایزر و ورک استیشن هستند.

یکی از دلایا مهم برتری صداهای این شرکت پخش صداها با کیفیت 24 بیت هست که در نتیجه شما صداها رو با قدرت بیشتر و شفاف تر و حجیم تر و در نتیجه زنده تر می شنوید.
که ظاهرا از ابتدا این شرکت محصولاتش رو با این بیت -رنج صدا تولید کرده.

صدا های این برند طبیعی و دست نخورده هستند و در عین حال امکان تغیر دادن آنها نیز وجود داره .

بنده با مدلهای pc3 پنج اکتاو - دیجیتال پیانوmark pro one - دیجیتال پیانو mp 10 نواختم .
و بسیار لذت بردم.

مطمئن باشید وقتی با محصولات این شرکت بنوازید نظرتون نسبت به تمام کیبردها و ارنجرها و ورک استیشن های موجود در دنیا عوض می شه.

صداها بسیار طبیعی تر از سایر برندها نمونه برداری شده.هر چند سایر شرکتها سعی می کنند با افزایش حافظه صدا و نمونه برداری با جزئیات بیشتر- مثل همین تکنولوژی آرتیکلیشن رولند و یاماها- با سایر شرکتها رقابت کنند و البته کار هم زیبا شنیده می شه ولی هنوز به قدرت صداهای ساده کورزویل نمی رسه.

حالا اگه کورزویل هم بیاد همین جزئیات رو به صداهاش اضافه کنه اونوقت نتیجه کار باور نکردنی می شه.

بیشتر استفاده کنندگان ارنجر و سینتی سایزر در ایران آنها را برای مصارف بزمی و مجلسی استفاده می کنند و خوب برای شنونده عام فرقی نمی کنه که صدای 16 بیت بشنوه یا 24 بیت.صدا آرتیکلیشن باشه یا معمولی.افتر تاچ داشته باشه یا نه...

بنابراین دلیلی وجود نداره که یک نوازنده برای این منظور هزینه زیادی رو برای خرید یک محصول گرانقیمت و با کیفیت بپردازه.

به هر حال شما خودتون تجربه کنید و قضاوت.
silent
عضو کم کار
عضو کم کار

پست خوانده نشده

البته یک سری فیلم و سانگ از کورزویل دارم اما سایتی برای آپلود آنها در اختیار ندارم.
آواتار کاربر
Mr.Energy
با تعداد پست های زیاد
با تعداد پست های زیاد
اولین ساز: Casio Sa21
کیبرد فعلی: Psr S970
کارت صوتی: تو فکرش هستم
میکروفون: WEM hc2000
نرم افزار: Adobe Audition-Sonar
موبایل: Note 3
زمينه تخصص: نوازندگي كيبرد
محل اقامت: در کنار S970 !!!

پست خوانده نشده

دوست عزیز قعلأ بهترین سایت برای آپلود هر فایلی www.uppit.com هست
آپلود کنید و تو بخش دمو برای کیبوردها لینکش رو قرار بدید

ره رستگــاری همینست و بس
behrang
مدیر کل
مدیر کل
اولین ساز: Casio SA21
کیبرد فعلی: A5000 - EA7 - MODX
نرم افزار: MAGIX STUDIO 2022
زمينه تخصص: برنامه سازي كيبرد
تشکر کرده: 228 دفعه

پست خوانده نشده

باتشکر فراوان از توضیحات شما دوست عزیز ولی با احترام چند مورد رو درجهت اصلاح اضافه کنیم.
silent نوشته شده:مثل همین تکنولوژی آرتیکلیشن رولند و یاماها
رولند سیستمی بنام آرتیکولیشن نداره.
silent نوشته شده:یکی از دلایل مهم برتری صداهای این شرکت پخش صداها با کیفیت 24 بیت هست که در نتیجه شما صداها رو با قدرت بیشتر و شفاف تر و حجیم تر و در نتیجه زنده تر می شنوید.
شما اول بفرمایید بر اساس کدوم منبع موصق میفرمایید صداهای همه ی KURZWEIL ها 24بیت هستند؟ بعد این رو یک دلیل عنوان کنید.
silent نوشته شده:که ظاهرا از ابتدا این شرکت محصولاتش رو با این بیت -رنج صدا تولید کرده.
چرا ظاهرا؟ ما اینجا براساس منابع رسمی شرکت ها ویا دموهایی شخصی خودمان مشخصات کیبردها رو عنوان میکنیم دوست عزیز. پس ممنون میشم بفرمایید 24بیت رو از کجا آوردید؟
silent نوشته شده:برای شنونده عام فرقی نمی کنه که صدای 16 بیت بشنوه یا 24 بیت.صدا آرتیکلیشن باشه یا معمولی.
من واقعا معتقد هستم KURZWEIL یک برند فوق العاده و البته آمریکایی است ولی همچنان منتظر و مشتاقم بدونم این bitها در کدام منبع موصق درج شده. هرگز هم ادعایی بر اشتباه بودن این توضیح ندارم.فقط باید مثل تمام توضیحات دیگه ی سایت اطلاعات حقیقی باشه.
درضمن بدتر از اون اینه که از کجا میدونید تمام صداهای کرگ و یاماها و رولند زیر 16 بیت هستند؟
تنها سیستم صوتی MOTIFهای XS و XF بالای 16 بیت است و همچون یک کارت صدای 24بیت خروجیه دیجیتال به شما میده و بماند که Oasys و Fantom هم ممکنه بالای 24 بیت و حتی 48بیت باشن.تصویر
لطفا از دکمه تشکر در گوشه پست استفاده کنید برای بالا رفتن امتیاز موضوع
آواتار کاربر
MNS
عضو فعال
عضو فعال
اولین ساز: Casio-CT637
کیبرد فعلی: Tyros 3
کارت صوتی: Realtek HD
نرم افزار: LMMS, Anvil, PriMus, Audacity
موبایل: Huawei Mate 9
زمينه تخصص: نرم افزارهاي آهنگسازي
محل اقامت: آلمان، اشتوتگارت

پست خوانده نشده

باسلام خدمت بچه های گل ارتعاش

من یه نگاه سریع انداختم ببینم کلا از این برند چی توی بازار هست.
اولین چیزی که بهتر دیدم بگم اینه که تلفظ اسمش بدین صورته: کورتس وایل (کلمه ی آلمانیه)

و یک چیز دیگه این که این شرکت به این صورت ثبت شده:
© 2011-2013 Young Chang Co., Ltd. All Rights Reserved.
Kurzweil is a registered trademark of Young Chang Co., Ltd.
گه یونگ چانگ به شرکت سازنده ی پیانو در کره ی جنوبیه (دفتر مرکزی) و یکی از بزرگترین نمایندگی هاش هم توی آمریکاست. و در سال 1990 کورتس وایل را خریده و (سابق)ا خط تولید پیانو های Steinway & Sons معروف هم در این شرکت بوده.

بیشتر مدل هایی که توی مارکت هست را جزو Performance Controller Keyboard ها دسته بندی کرده اند البته توی سایتش که نوشته خیلی چیز ها داره اما ممکنه خیلی هاش عمومیت نداشته باشه. مدل هاییش که بیشتر معروفه مثل
Kurzweil PC3 K6
و Kurzweil PC3 K8
هر دو از خانواده ی کیبورد های K-2600-Serie این شرکت هستند که Synthesizer Workstations با قابلیت سمپل گیری با حجم 128 مگا بایت هستند و نرخ بیت و فرکانسشون هم در خروجی (این دو مدل را چک کردم)
S/PDIF Ausgang 24-Bit bis 192 kHz است.
کلاویه هاشون هم بیشتر یا همر مکانیک هست (مثلا K8) یا نیمه وزن (K6). (امیدوارم درست ترجمه کرده باشم :) )
قیمت هاشون هم به صورت کلی (مثلا در این دو مدل) بین 2000 (K6) تا 2500 (K8) یورو است.
امیدوارم این اطلاعات هرچند کمه، ولی مفید باشه.

جزئیات بیشتر این کیبورد ها را میتونین در وبسایت خود این شرکت ببینین. مثلا برای کیبورد K8 اینجا را ببینید.
http://kurzweil.com/product/pc3k8/specs
silent
عضو کم کار
عضو کم کار

پست خوانده نشده

سلام

در پست قبل دوستمان توضیحات خوبی دادند.

برای اطلاعات دقیق می توانید از جزئیات هر محصول در خود سایت مطلع شوید.

که تمام خصوصیات محصولات کورزویل رو توضیح داده.

در مورد محصولات جدید رولند و یاماها اطلاعات دقیق ندارم .ولی توی دموهایی که از

کورزویل و رولند و یاماها گوش کردم و دیدم صداهای کورزویل واقعا متفاوت بودند.

ضمنا اگر دوستان به غیر از کورزویل محصولی رو می شناسند که خروجی صداها 24 بیت

یا بالاتر هست لطفا ذکر بفرمائید.

چون خودم مدتی هست دوست دارم چنین اصواتی رو از نزدیک بشنوم.

ضمنا در یک دمو از جونو جی رولند دیده بودم که صدای گیتار رو با جزئیات بیشتری اجرا

می کرد شبیه مدلهای تایروس 2و3 .

لطفا آدرسی که بتوان جزئیات موتیف ایکس اس یا ایکس اف رو مطالعه کرد اگر دوستان

دارند در این تاپیک قرار بدید.

با تشکر
آواتار کاربر
sarmad_dehnadi
عضو علاقه مند
عضو علاقه مند
اولین ساز: YAMAHA PSS680
کیبرد فعلی: MONTAGE 8
کارت صوتی: RME Fireface 800/
میکروفون: NEUMANN U87/AKG 414
نرم افزار: SONAR X3
موبایل: HTC SENSATION
زمينه تخصص: آهنگسازي حرفه اي
محل اقامت: تهران
تماس:

پست خوانده نشده

Kurzweil در سال 1982 تاسیس شد و در مقایسه با بقیه شرکت ها جدید به حساب میاد. عمده معروفیت kurzweil به خاطر سیستم V.A.S.T هست. تو این سیستم یک صدا می تونه از ترکیب حد اکثر 32 لایه ایجاد بشه در حالی که تو موتیف XF حداکثر 8 لایه موجوده. البته از اونجایی که پلی فونی در KURZWEIL ، مثل موتیف 128 هست ساختن یک همچین صدای پیچیده ای منطقی نیست.
در کل از نظر ساخت صداهای سینتی سایزری KURZWEIL قوی ترینه و موتور صدا سازی که داره بدون تعصب بهترینه اما توی طبیعی بودن صداهای آکوستیک در سال 2013 حرفی واسه گفتن نداره.
کار کردن با KURZWEIL خیلی سخته و بیشتر باید SOUND DESIGNER باشی تا نوازنده.
من ظاهر KURZWEIL رو خیلی دوست دارم و همچنین اسمشو. به نظر خیلی با کلاس و حر فه ای میاد.
این هم که دوستمون گفت از اول صداهای KURZWEIL با فرمت 24BIT بوده شایعه ای بیش نیست.
معروف ترین مدل KURZWEIL سری 2000 هست که ساز اصلی ریچارد رایت فقید و خدا بیامرز( کیبوردیست PINK FLOYD ) بود. روحش شاد.
خانه مسترینگ اس دی
استودیویی تخصصی جهت میکس و مسترینگ موسیقی
www.sdrecords.ir
silent
عضو کم کار
عضو کم کار

پست خوانده نشده

تشکر جنابsarmad_dehnadi

دوتا سوال برام به وجود اومد

آیا موتیف یا رولند هم خروجی صدای 24 بیت داره؟

و آیا در دنیای کیبرد و سینتی سایزر شرکتی هست که اصواتی طبیعی تر و قوی تر از

کورزویل داشته باشه؟

با سپاس
آواتار کاربر
sarmad_dehnadi
عضو علاقه مند
عضو علاقه مند
اولین ساز: YAMAHA PSS680
کیبرد فعلی: MONTAGE 8
کارت صوتی: RME Fireface 800/
میکروفون: NEUMANN U87/AKG 414
نرم افزار: SONAR X3
موبایل: HTC SENSATION
زمينه تخصص: آهنگسازي حرفه اي
محل اقامت: تهران
تماس:

پست خوانده نشده

قبل از هر چیز باید بگم bit depth سمپل ها از bit depth خروجی جداست.
در مورد خروجی، PC3K ، Motif xs/xf و Kronos دارای خروجی 24 بیتی هستند در مورد Fantom G مطمئن نیستم. در بین اینها تنها سیستمی که میشه با اضافه کردن اکسپنشن تبدیلش کرد به ساند کارد سیستم و همزمان 16 کانال خروجی و 6 کانال ورودی گرفت Motif xs/xf هست. البته Kronos هم از طریق USB دو تا کانال 24 بیت خروجی و ورودی میده و ساند کارد سیستم میشه.

در مورد سمپل ها تنها سیستمی که به صورت کارخونه ای سمپل 24 بیت گذاشته Kronos هست که سمپل های پیانویی که روی SSD (نه ROM) گذاشته 24 بیت هستند و بقیه سمپل هاش 16 بیته. بقیه برند ها هم از سمپل های 16 بیت استفاده می کنند.
در اینجا لازم می دونم یه توضیحی در ارتباط با BIT DEPTH بدم.
یه قاعده کلی تو صدا برداری هست که میگه اگه N تا ترک مثلا 16 بیت داشته باشید میکس اینها باید با BIT DEPTH بالاتر انجام بشه یعنی مثلا فایل میکس شده باید 20 یا 24 بیت باشه.
تو کیبورد هم همینه یه کیبورد با پلی فونی 128 در اصل مثل یه میکسر با 128 کانال مونو هست. هر کدوم از این 128 کانال می تونن یک سمپل مونوی 16 بیت رو اجرا کنن اما میکس این کانال ها باید با BIT DEPTH بالاتری انجام بشه. برای همین خروجی اکثر سینتی سایزر های حرفه ای امروزی 24 بیت هست.
اگر قرار باشه سمپل ها 24 بیت باشن اونوقت برای حفظ کیفیت، خروجی سینتی سایزر باید 32 بیت باشه.
این رو هم اضافه کنم که در مرحله سمپل گیری 16 بیت کاملا کفایت می کنه.اساسا
Bit Depth بالاتر عملا دو تا مزیت داره
1- کم شدن نویز زمینه
2- ضبط دقیقتره بالارفتن ها و پایین اومدن های صدا( از نظر ولوم)
مورد یک رو همه می دونیم که تو همین سمپل های 16 بیتی هم نویزی شنیده نمیشه.
در مورد شماره دو هم از اونجایی که سمپل های موجود در سینتی سایزر ها بعد از Attack اولیه، لوپ می شن و بازی های ولوم از طریق Envelope ها ( نه خود سمپل) شبیه سازی میشه پس عملا نیاز به ضبط 24 بیتی ندارند. پس نیازی نیست نگران 24 بیت نبودن سمپل های کیبوردتون بشید. اما نگران 24 بیت نبودن خروجی کیبورد باشید !!!!!

امیدوارم مطالب بالا که سعی کردم خلاصه و ساده باشه مفید واقع بشه.
خانه مسترینگ اس دی
استودیویی تخصصی جهت میکس و مسترینگ موسیقی
www.sdrecords.ir
موضوع جدید ارسال پست

بازگشت به “KURZWEIL”

• اطلاعات