Kurzweil - PC3 K8

بحث و گفتگو درباره کیبوردهای کورزویل

مدیران انجمن: behrang، mojtaba190

آواتار کاربر
sarmad_dehnadi
عضو علاقه مند
عضو علاقه مند
اولین ساز: YAMAHA PSS680
کیبرد فعلی: MONTAGE 8
کارت صوتی: RME Fireface 800/
میکروفون: NEUMANN U87/AKG 414
نرم افزار: SONAR X3
موبایل: HTC SENSATION
زمينه تخصص: آهنگسازي حرفه اي
محل اقامت: تهران
تماس:

Re: Kurzweil - PC3 K8

پست خوانده نشده

تعداد صداهای پریست 1074 هست.
نکته مهم
Arpeggio با Arpeggiator کلی فرق داره دوستان. ما تو موتیف Arpeggio داریم اما تو PC3K فقط Arpeggiator داریم.
فرقشون در اینه که تو Arpeggio نت ها به صورت MIDI ضبط شدن مثلا تو موتیف وقتی یه arpeggio گیتار رو با صدای گیتار اجرا می کنیم انگار یه گیتار داره آرپژ میزنه. در آنسوی قضیه Arpeggiator فقط موتور پخش کننده Arpeggio هست و خودش به تنهایی نت نداره. تو PC3K نت هایی که می خواید تو arpeggiator استفاده کنید رو باید دستی وارد کنید بعد با یه سری پترن محدود داخل Arpeggiator این نت ها اجرا میشه . بر عکس Arpeggio ها تو موتیف که پترن همراه نت ضبط شده، اثری از پیچیدگی های خاص هر ساز و سبک موسیقی وجود نداره . کل پترن های arpeggiator تو PC3K اینهاست ( Played , Upwards , Downwards , UpDown,
UpDown Repeat , Random, Shuffle , Walking , Simultaneous
9 تا پترن هست که شما هر نتی بهش بدید با یکی از این 9 پترن اجرا می کنه. اما در موتیف ما حدود 7000 پترن+ نت داریم که هر کدوم مناسب یه ساز و یه سبک موسیقی هستن.

توی pc3k میشه به هر MIDI channel یه riff نسبت داد ( جمعا 16 riff) هر ریف میتونه قسمت از پیش ضبط شده یه آ هنگ باشه یا یه آهنگ کامل 16 کاناله . مسلما یه ریف 16 کاناله عین 16 کانال midi رو اشغال می کنه. شما می تونید با استفاده از Riff ها مثلا کار ریمیکس انجام بدید. مثلا ترک پیانوی آهنگ اولتون رو که به عنوان riff شماره یک ذخیره کردید رو در آهنگ شماره 9 به ترک 16 نسبت بدید و جوری برنامه ریزیش کنید که از میزان 12 تا 28 پخش بشه. مشابه Phrase ها در موتیف با این تفاوت که Phrase ها در موتیف تک کاناله هستند.

midi setup مثل template میمونه. توش میشه به صورت پیش فرض zone ها، کنترلر ها، تنظیمات مربوط به riff و arpeggiator و خیلی چیز های دیگه رو ذخیره کرد. مشابه mixing template تو موتیف.
خانه مسترینگ اس دی
استودیویی تخصصی جهت میکس و مسترینگ موسیقی
www.sdrecords.ir
آواتار کاربر
sarmad_dehnadi
عضو علاقه مند
عضو علاقه مند
تماس:

پست خوانده نشده

taster رو من نمی دونم چیه.
خانه مسترینگ اس دی
www.sdrecords.ir
behrang
مدیر کل
مدیر کل
اولین ساز: Casio SA21
کیبرد فعلی: A5000 - EA7 - MODX
نرم افزار: MAGIX STUDIO 2022
زمينه تخصص: برنامه سازي كيبرد
تشکر کرده: 228 دفعه

پست خوانده نشده

sarmad_dehnadi نوشته شده:تعداد صداهای پریست 1074 هست.
پس اون Preset850چیه نوشته؟ ازکجا میدونید 1024پرست داره؟ اصلا پرست داره معنی نمیده؟ پرست یعنی پیشفرض-داخلی-کارخانه ای. حالا یعنی چیه پیشفرض؟ صدا؟ ارپیج؟ آهنگ؟ یا چیز دیگه ای؟
sarmad_dehnadi نوشته شده: تو PC3K نت هایی که می خواید تو arpeggiator استفاده کنید رو باید دستی وارد کنید بعد با یه سری پترن محدود داخل Arpeggiator این نت ها اجرا میشه .
شما با PC3K8 کار کردی؟؟
درکل یعنی میشه با K8 آرپیج سکووانس کرد و ذخیره کرد؟
sarmad_dehnadi نوشته شده: 9 تا پترن هست که شما هر نتی بهش بدید با یکی از این 9 پترن اجرا می کنه. اما در موتیف ما حدود 7000 پترن+ نت داریم که هر کدوم مناسب یه ساز و یه سبک موسیقی هستن.
البته نمیخوام وارد بحث موتیف بشم چون اینجا تایپیک Kurzweil - PC3 K8 است ولی توی مشخصات موتیف ها مثلا برای XS حدود6000 اپریج نوشته و برای XF بالای 7000 که اینجا و آنجا اسمی از Pattern اورده نشده. پس اگر در K8 فقط همین 9 حالت Pattern رو داریم ، یعنی نمیشه مثلا با یک میزان دلخواه (مثلا6/8 یا 7/8) یک آرپیج ریتیمک بسازیم؟
9تا که فاجعه است. درواقع اونقدر کمه که نمیتونم تصور کنم همچین قولی اینقدر ناقص باشه. حتی فانتوم های G اگر اشتباه نکنم بیش از 1000 و خورده ای ارپیج دارن.
من بعنوان یک شاگرد تصور میکنم شما مقوله ی Pattern رو با Arpegg سازی ادغام توضیح دادید.
sarmad_dehnadi نوشته شده: توی pc3k میشه به هر MIDI channel یه riff نسبت داد ( جمعا 16 riff) هر ریف میتونه قسمت از پیش ضبط شده یه آ هنگ باشه یا یه آهنگ کامل 16 کاناله .
خیلی جالب و عالی. اونوقت از حجم و سرعت کم نمیکنه؟ پولی فونیکش کم نمیاره؟ اگه Audio باشه که حجم میبره واگر هم smfباشه که پولی فونیک ممکنه کم بیاره.
ولی جالبه یه همچین چیزی هم توی اکثر سنتی های Roland هست. اگر اشتباه نکنم اسمش V-Track است.
sarmad_dehnadi نوشته شده: midi setup مثل template میمونه.
فکر کنم منظورش از Midi Setup همون تنظیمات پیشفرض midi است. والبته الان مطمئن شدم تصویر

چون کلمه اش برام آشنا بود و یادم اومد توی ارنجرهای یاماها هم هست.
مثلا حالت هاب All Part - Song - Master Keyboard - Midi Padal1 و...
که کاربر میتونه برای خودش هم حالت مورد نیاز Midi رو بسازه و توی User ها ذخیره کنه. اگر K8 هم حالت ساختن تنظیمات شخصی Midi Setup باشه خوبه و کاربرد داره.

ممنون از توضیحات سرمد
لطفا از دکمه تشکر در گوشه پست استفاده کنید برای بالا رفتن امتیاز موضوع
آواتار کاربر
sarmad_dehnadi
عضو علاقه مند
عضو علاقه مند
تماس:

پست خوانده نشده

پس اون Preset850چیه نوشته؟ ازکجا میدونید 1024پرست داره؟ اصلا پرست داره معنی نمیده؟ پرست یعنی پیشفرض-داخلی-کارخانه ای. حالا یعنی چیه پیشفرض؟ صدا؟ ارپیج؟ آهنگ؟ یا چیز دیگه ای؟

من نمیدونم 850 از کجا اومده. تصویر منظور صداست. 1074 در لینک زیر هست
http://kurzweil.com/product/pc3k8/specs/

شما با PC3K8 کار کردی؟؟
درکل یعنی میشه با K8 آرپیج سکووانس کرد و ذخیره کرد؟

من یه سه روز برای تست با PC3X کارکردم البته موتیف و فانتوم و OASYS هم بودن. هر ترک یک arpeggiator داره که میشه فعال و غیر فعال باشه وقتی فعاله نت های ساده ای که شما با کیبورد وارد میکنید رو تبدیل به یک سری پترن های پیچیده می کنه. نت های ابتدایی رو شما باید توی ترک سیو کنید( user memory برای این منظور موجود نیست) . نت های تولید شده توسط arpeggiator به صورت real time هستن و متناسب با نت های ورودی شما ولی نسبتا پیچیده تر. 9 تا پترن اصلی داره و تو تنظیمات یه تعداد پترن جانبی واسه velocity و دستکاری نت ها هم داره ولی در کل بیشتر برای موسیقی الکترونیک کاربرد داره مثل کارهای کیتارو.

البته نمیخوام وارد بحث موتیف بشم چون اینجا تایپیک Kurzweil - PC3 K8 است ولی توی مشخصات موتیف ها مثلا برای XS حدود6000 اپریج نوشته و برای XF بالای 7000 که اینجا و آنجا اسمی از Pattern اورده نشده. پس اگر در K8 فقط همین 9 حالت Pattern رو داریم ، یعنی نمیشه مثلا با یک میزان دلخواه (مثلا6/8 یا 7/8) یک آرپیج ریتیمک بسازیم؟
9تا که فاجعه است. درواقع اونقدر کمه که نمیتونم تصور کنم همچین قولی اینقدر ناقص باشه. حتی فانتوم های G اگر اشتباه نکنم بیش از 1000 و خورده ای ارپیج دارن.
من بعنوان یک شاگرد تصور میکنم شما مقوله ی Pattern رو با Arpegg سازی ادغام توضیح دادید.
تصویرتصویر

شما استادید قربان فقط یکبار دیگه توجهتون رو به نکته مهمی که در پست قبلی ذکر کردم جلب میکنم. تو موتیف و فانتوم ما arpeggio داریم که هر کدوم دیتای میدی ضبط شده هستن و پترن خودشون رو دارن( منظورم از پترن نحوه چینش نت ها وریتم هست ) شما با تعویض آکورد در واقع اون نت ها رو به همراه چینش خاصشون transpose می کنید.
اما در PC3K ما Arpeggio (نت میدی به همراه اطلاعات ریتم و فواصل بین نتها ) به صورت آماده نداریم در عوض Arpeggiator داریم که با استفاده از نت های ورودی ما از طریق کیبورد یا نت های ضبط شده روی ترک یک سری زنجیره پیچیده از نت با فواصل و ریتم خاص به صورت real time اجرا می کنه . فواصل و ریتم تولید شده تا حدی با استفاده از 9 پترن اصلی و پترن های فرعی قبل کنترل هستن اما بیشتر مناسب موسیقی الکترونیک هستن نه موسیقی آکوستیک.

خیلی جالب و عالی. اونوقت از حجم و سرعت کم نمیکنه؟ پولی فونیکش کم نمیاره؟ اگه Audio باشه که حجم میبره واگر هم smfباشه که پولی فونیک ممکنه کم بیاره.
ولی جالبه یه همچین چیزی هم توی اکثر سنتی های Roland هست. اگر اشتباه نکنم اسمش V-Track است.تصویرتصویر

RIFF فقط میدی هست. از پلی فونی کم میکنه. ولی از سرعت نه. یه تعداد RIFF ضبط شده واسه ساز های مختلف به صورت کارخانه ای تو PC3K هست اما تعداد دقیقش رو نمی دونم.
خانه مسترینگ اس دی
www.sdrecords.ir
آواتار کاربر
MNS
عضو فعال
عضو فعال
اولین ساز: Casio-CT637
کیبرد فعلی: Tyros 3
کارت صوتی: Realtek HD
نرم افزار: LMMS, Anvil, PriMus, Audacity
موبایل: Huawei Mate 9
زمينه تخصص: نرم افزارهاي آهنگسازي
محل اقامت: آلمان، اشتوتگارت

پست خوانده نشده

sarmad_dehnadi نوشته شده:

من نمیدونم 850 از کجا اومده. تصویر منظور صداست. 1074 در لینک زیر هست
http://kurzweil.com/product/pc3k8/specs/
.
دوستان دو ورژن از این دستگاه هست. V1 & V2
تعداد برنامه ها (پروگرام ها) در مدل اصلی که ورژن 1 هستش 850 تاست (توی انونسمنت این ساز هم گفته شده حداقل 850 تا) و در ورژن 2 این تعداد به 1085 تا ارتقا پیدا می کنه. توی سایتش فایل آپدیت سیستم عاملش را گذاشته که به ورژن 2.21 (در این زمان) ارتقا پیدا می کنند.
در خود وبسایتش نوشته 1074 که آپدیت نیست چون توی جدید ترین لیست برنامه ها این تعداد 1085 تا است.
این دقیقا توی لیست ساز های و برنامه های این دستگاه نوشته شده که برنامه هایی را که پر رنگ نشون داده (که حدود 250 تا هست) را فقط در ورژن 2 دارید. لیست برنامه ها و سمپل ها توی این لینکه:

راهنمایی : فایل اکسل را باز کنین. ایندکس ها را بخونین نه شماره ی ریتم ها را. تب ها را را هم در پایین صفحه عوض کنین و بقیه ی لیست ها را ببینید
http://kurzweil.com/content/migration/d ... _Lists.ZIP

تعداد سمپل های ساز این دستگاه 622 عدده که در ورژن 1 و 2 هیچ فرقی نداره و یکیه.
دقت کنید که این 1085 تا ساز نیستند بلکه برنامه اند. مثلا String and Wind! یا Bass and Lead! قاطی شده ی صدا های موجود دستگاهه.

اون 250 تا برنامه اضافه هم بیشترشون کیت اند و بنابراین کیت های ساخته شده ی جدیده از همون سمپل ها.
هر دفعه هم که سیستم عاملشا آپدیت کنن چند تا دیگه میاد روش.
behrang
مدیر کل
مدیر کل
اولین ساز: Casio SA21
کیبرد فعلی: A5000 - EA7 - MODX
نرم افزار: MAGIX STUDIO 2022
زمينه تخصص: برنامه سازي كيبرد
تشکر کرده: 228 دفعه

پست خوانده نشده

ممنون MNS جان.برخی توضیحاتت مفید بود و متوجه شدم قضیه preset فقط تفاوت لغات است. آخه پروگرام یعنی برنامه، اگر به ترکیب 2تاصدا میگه پروگرام که یک کلمه ی نامناسبه ولی اگر شامل برنامه ریزی های دیگه ای باشه شاید بسه بش گفت program. خوب brass & string چیه؟ سازه دیگه.
سمپل چیه؟ یا سازه یا سینتی ویا پرکاشن
همچنین ممنون از استاد سرمد
لطفا از دکمه تشکر در گوشه پست استفاده کنید برای بالا رفتن امتیاز موضوع
موضوع جدید ارسال پست

بازگشت به “KURZWEIL”

• اطلاعات