Muse Reseach Lab Receptor

بحث و گفتگو راجب به ساییر برندهای کیبورد

مدیران انجمن: behrang، mojtaba190

آواتار کاربر
muse
عضو سایت
عضو سایت
اولین ساز: casio ct 640
کیبرد فعلی: MOTIF XF-PX150-WX5
نرم افزار: Logic Pro X
زمينه تخصص: مبتدي علاقه مند اهنگسازي
محل اقامت: Canada

Muse Reseach Lab Receptor

پست خوانده نشده

این دستگاه یک سخت افزار اختصاص dedicated hardware هست که Sampler، و مادول صدا (همان کارت صدای خودمان) و plug in host هست.
سیستم عامل بر پایه لینوکس هست و اکثر VSTi های معروف رو پشتیبانی میکند. از جمله میشود با اون Komplete رو خرید. ضمنا پردازنده، رم و مابقی مشخصات اون نه قابل مقایسه با کرونوس هست نه موتیف.
سیکونسر اطلاعی ندارم که دارد یا نه.
نیاز به MIDI controller دارد.
plug ins:
http://www.plugorama.com/search.php
units:
http://www.plugorama.com/configurator.php

نمونه:
http://www.youtube.com/watch?v=l2crqxRe6J4
http://www.youtube.com/watch?v=Y8rFnY2UAiw
http://www.youtube.com/watch?v=KenzyOr0dlU
hardware:
http://www.youtube.com/watch?v=rSuSXMtFD4M
دقت کنید که Komplete توی این هست.
این پایین ترین مدل هست:
http://www.youtube.com/watch?v=1xj_CSiWtLY
بدرود.
behrang
مدیر کل
مدیر کل
اولین ساز: Casio SA21
کیبرد فعلی: A5000 - EA7 - MODX
نرم افزار: MAGIX STUDIO 2022
زمينه تخصص: برنامه سازي كيبرد
تشکر کرده: 228 دفعه

Re: Muse Reseach Lab Receptor

پست خوانده نشده

دوست عزیز ممنون از اطلاعاتتون.
این که از نرسیده یک سخت افزار ماژول صدای اکسترنال رو مقایسه کردید با بزرگترین کیبورد سینتی های روز دنیا و مرتب تکرار میکنید این با آنها قابل مقایسه نیست نظر شخصیه شماست و طبق فرهنگ کارشناسیه ارتعاش مقایسه اینها میتونه جای بحث جالبی هم باشد که باز به نظر شخصی هر فرد بستگی دارد.
این ظاهرا یک ماژول صدا است با امکانات بیشتر که متاسفانه یا خوشبختانه یا هرچه ، توی ایران به نسبت کیبورد سینتی ها خیلی طرفداری ندارد.که البته دلیل بر ارزش کالا نیست.
سیستم عامل و پلاگین هایی که فرمودید هم که روی این نصب نمیشود. روی کامپیوتر نصب میشود و این هم هیچ قابلیت جدید یا خاصی نیست و امروزه با اکثریت نزدیک به همه ی سینتی های سخت افزاری ، یک مجموعه نرم افزار فابریک همراه است. گذشته از کیبورد سینتی های کرگ و یاماها و رولند که نه تنها یک نسخه اصلی و اختصاصی از نرمم افزارهای معروف دنیا همراهشون هست ، بلکه تمام پلاگین ها و vstهای نرم افزاری را براحتی کنترل میکنند و بهترین daw هستند.
-
لینک های یوتوب که همه ف ی ل تر هستند.کاربران معمولا این فیلمها رو در یک آپلودسنتر مجزا میگذارند و لینکش رو قرار میدن و اابته لینک های دیگه تون هم کلی بودن.

یک یک دستگاه جانبی است و هرگز کاراییه کیبورد وورک ستیشن رو نداره.شاید این لینکانحصارا به مدلی که شما عنوان کردی پرداخته باشه :
امیدوارم عرایض من رو به دید غرضی نگاه نکنید.
باز هم تشکر میکنم از مطالب ارزشمند شما.
لطفا از دکمه تشکر در گوشه پست استفاده کنید برای بالا رفتن امتیاز موضوع
آواتار کاربر
muse
عضو سایت
عضو سایت

پست خوانده نشده

دوست عزیز عجله نکن من عرض کردم که این دستگاه با Komplete میاد که یک software synthesizer هست و شما VSTi های بسیاری رو میتونید روی اون نصب کنید که مشابه App store باید اونها رو روی دستگاه دانلود و نصب کنید.
ضمنا این با open music lab که به نظر من چیز بی خودی هست متفاوت هست. این سخت افزار و سیستم عامل برای این کار تولید شده اند.( سیستم عامل تمامی موتیف ها و کرونس ها هم لینوکس هست ) و برخی از VSTi ها باید با این دستگاه compatible باشند تا بشود نصبش کرد.

کرونوس، موتیف و یا رولند نرم افزار بسیار بدوی برای sound synthesis دارند دلیل اون هم سخت افزاری هست که دارند. شما برای کار کردن با این دستگاه به یک MIDI controller و یک sequencer نیاز دارید علاوه بر اون به یک کامپیوتر برای program کردن و احیانا منیتور کردن اون و map کردن کنترلر خودتون. وقتی که این کار رو انجام دادین نیازی به کامپیوتر دیگه نیست و دستگاه آماده اجرای زنده هست. (فیلم ها رو حتما ببینید)

من یک بار هم عرض کردم بر فرض که شما فکر میکنید صدای پیانوی کرونوس بهترین صدای موجود هست... بسیار خوب من مخالف سلیقه کسی نیستم ولی میشود رو کاغذ محاسبه کرد که این صدا به صدای واقی پیانو در مقایسه با یک VSTi مثل Pianoteq چقدر نزدیک هست. شما در Pianoteq میتونید تارهای پیانو رو هم کوک کنید و دقیق ترین مدل فیزیکی پیانو در کامپیوتر که موجود هست رو داشته باشید. البته این صدا کاراکتر خاص خود را دارد و همی هست که اون رو مهم میکنه. کرونوس یا موتیف هیچ کاراکتری در صدای خود ندارند. البته رولند در این زمینه استثنا هست و صداهای پیانوی رولند (Super Naturalهایش) مدلسازی پیشرفته تری دارند. یکی از دوستان من که دنبال صدای پیانوی خوب بود Roland Rd700Nx خریده و من به جرات میگم که حس نواختن این بسیار با کرونوس متفاوت هست. من از همان سایت که شما نمیتونید ببینید میتونم فیلم درباره اینکه چرا رولند بهتر مدل میکند رو بگذارم.
موتیف یک ROMPler هست و اون رو باید با هم رده های خودش مقایسه کرد. به هر حال بهترین حالت این هست که شما همه اینها رو داشته باشی... من هیچ وقت منکر کارایی این دستگاهها نشدم و نیستم اما خیلی از VSTiها رو نباید با صداهای این کیبوردها مقایسه کرد. قیاس غلطی هست چون بعضی از اینها اندازه یک Keyboard خودشون قیمت دارن و چیز عظیمی هستند واقعا عظیم و کرگ و یاماها در خواب هم نمیتونن مشابه اونها رو بسازند مگر اینکه کل شرکت سازنده رو بخرند یا قرار دادی ببندند که مجوز استفاده بگیرند.
اگر هدف شما صدا هست خریدن کرونوس و یا موتیف تصمیم عاقلانه‌ای نیست. اصولا یکی یا هر دوی اینها حظور دارند اما عرض کردم فقط برای رفع کتی هست. جایی که نمیخواهید خرج اضافه کنید صدای اینها رو میشه توش زد.
در همون سایت receptor اگر برید مصاحبه هم فکر کنم پیدا کنید با موسیقیدانها و هنرمندانی که ازش استفاده میکنند. ای کاش که میتونستید ویدیو ها رو ببینید متاسفانه در مورد لینکها کاری از دست من ساخته نیست.
آواتار کاربر
muse
عضو سایت
عضو سایت

پست خوانده نشده

سیستم عامل و پلاگین هایی که فرمودید هم که روی این نصب نمیشود. روی کامپیوتر نصب میشود و این هم هیچ قابلیت جدید یا خاصی نیست و امروزه با اکثریت نزدیک به همه ی سینتی های سخت افزاری ، یک مجموعه نرم افزار فابریک همراه است. گذشته از کیبورد سینتی های کرگ و یاماها و رولند که نه تنها یک نسخه اصلی و اختصاصی از نرمم افزارهای معروف دنیا همراهشون هست ، بلکه تمام پلاگین ها و vstهای نرم افزاری را براحتی کنترل میکنند و بهترین daw هستند.

این حرف شما درست نیست لطفا قبل از ارسال پست کمی مطالعه و تحقیق بفرمایید من چشم بسته اینجا پست نفرستادم و سوادم هم در اون حد که شما فکر میکنید مبتدی نست منتها اینجا جایش نیست که من بیام و ادعا کنم و انجمن شما رو انجمن تخصصی فرض کردم و قصدم مسخره کردن انجمن نیست. من صحبتی از DAW نکردم. کل داستان این دستگاه برای اجرای زنده هست. این دستگاه تضمین میکنه که شما به هنگام اجرای زنده صداهای بهترین VSTi ها رو دارید و مطمین هستید که دستگاه شما مثل کامپیوتر کرش نمیکند. من تا حالا به دفعات متعدد با Cubase و تمامی VSTi های که همه نسخه قانونی هستند کرش داشتم.
این با open music lab زمین تا آسمون فرقش هست و تمامی plug in هایی که گفتم رویش نصب میشود:
http://www.pianoteq.com/faq?category=receptor
http://www.plugorama.com/product.php?id=648
هر دوی آنها نسخه اختصاصی receptor دارند. به راحتی کنترل کردن بستگی به تعریف شما دارد! مثلا موتیف در Cubase حرف ندارد ولی در مابقی کارایی ای که در Cubase دارد رو نداره و این عمدی هست چون یاماها میخواهد Cubase راحت تر قابل استفاده باشه البته اشتباه نشه در مابقی هم بسیار خوب کار میکنه اما در Cubase خیلی خیلی بهتره.
اما مشکل اینجا هست که این دستگاهها یک چیز Hybrid هستند و اگر شما فقط به دنبال توانایی Control هستید (به نظر من) باید به دنبال یک midi controller خوب باشید چون اون هم باز فرق داره... البته من گفتم نظر بنده این هست...
به هر حال برای شما و سایت خوبتون آرزوی موفقیت روز افزون دارم. بدرود.
آواتار کاربر
muse
عضو سایت
عضو سایت

پست خوانده نشده

علاوه بر اون muse reseach برای اجرا کردن VSTi هایی که windows base هستند کلی هزینه کرده و نسخه خاصی از wine رو برای اجرای اونها روی لینوکس داره قسمتی از اون تجاری هست ولی خیر اون به من و شما هم رسیده فقط خواهش من این هست که اگر کسی خواست پستی بفرستد کمی پخته تر باشد که بشود پیرامونش صحبت کرد. منظور نه از لحاظ تکنیکی بلکه نحوه بیان هست.
http://linuxmusicians.com/viewtopic.php?f=24&t=9927
من این بخش رو ترجم کردم و گذاشتم اینجا برای کسانی که علاقه به خوندنش دارند:
For a little more background, the Receptor is running Wine 1.3.24 (with a number of hacks) + Fedora X (depends on version), kernel 2.6.33-rt ~ with a bunch of hacks (primarily for their H/W), nTrig display for the front-panel, I believe a custom ICE based soundcard, etc, etc. As was discussed in another thread recently - The Receptor only supports a sub-set of VSTs available for Windows ~ but most of the big_boy VST developers DO aim for wine/receptor support, behind closed-doors.

Muse goes even further (as autostatic pointed out), into having a team that fix quirks in VST spec, to run _more_ plugins on their platform. L_pa has _some_ of those quirks, .
Receptor نسخه Wine 1.3.24 با تعدادی تغییرات رو بانضمام Fedora X (depends on version), kernel 2.6.33-rt با تغیراتی (در بیشتر قسمتها) در اون برای هماهنگی با سخت افزارشون، یک نمایش گر nTrig و یک کارت صدای تولید خودش دارد(در ویدیو ای که گذاشتم مشخص است). Receptor فقط زیر مجموعه‌ای از VSTs ها رو برای ویندوز پشتیبانی میکنه اما تولید کننده های کله گنده در پشت درهای بسته برای wine/receptor مشغول ساخت هستند. Muse حتی بخشی از مشخصات VST رو هم تصحیح کرده تا پلاگین های بیشتری رو بتونه روی سیستم خودش اجرا کند...
بخشی از تصحیحات این شرکت که قابل نشر بوده در این پروژه هستش:
http://sourceforge.net/projects/l-proaudio/
open music lab توانایی تغییر در source را برای windows ندارد. ضمن اینکه تمامی سینت ها ی نام برده شده نسخه هایی از لینونکس روی خود دارند که ساخت خود کمپانی کرگ یا یاماها نیست.
MontaVista نسخه ای هست که یاماها استفاده کرده در مورد کرگ من تحقیق نکردم اما کار ساده ای هست بخصوص که CPU اون x86 هست.
به هر حال خوب یا بد، خودتان قضاوت کنید ... من حدفم خوراندن حرفم به کسی نیست. صرف اطلاع رسانی بود و بس. قرار نبود که پستی اضافه بر قبلی بفرستم اما حیفم اومد که حالا که چیزی رو معرفی کردم تکمیلش نکنم. بگذریم همه دوستان موفق و پیروز باشید.
behrang
مدیر کل
مدیر کل

پست خوانده نشده

muse نوشته شده:دوست عزیز عجله نکن من عرض کردم که این دستگاه با Komplete میاد که یک software synthesizer هست و شما VSTi های بسیاری رو میتونید روی اون نصب کنید
کجا میاد؟

چیزی که شما معرفی کردید دقیقا همین است که لینکش را براتون گشذاشتم و روی خود اون چیزی بنامِ VSTi نصب نمیشه و الآن هم در این نوشته ات دقیقا حرف من رو تایید کردید.
این دستگاه هیچ برتری هم در این زمینه نسبت به کیبورد سینتی هایی که اسمشون رو اوردی ندارد و از نظر من خیلی هم ظیعف تر است.

من کاری به جزئیات ندارم و تشکر هم کردم بخاطر اطلاعاتی که دادی ولی مهم همین توضیح کلی بود که دادم.

muse نوشته شده:(سیستم عامل تمامی موتیف ها و کرونس ها هم لینوکس هست )
این حرف رو از کجا دراوردید؟ آیا میشه یک منبع بدید که نشون بده سیستم عامل کاملا اختصاصیِ موتیف و کرونوس لینوکس است؟
muse نوشته شده:و برخی از VSTi ها باید با این دستگاه compatible باشند تا بشود نصبش کرد.
دوست عزیز خوب مسلما برخی نام ها باید به شکل انگلیس خودشان نوشته بشن ولی compatible یعنی (سازگار ، هماهنگ) و اینجا یک انجمن فارسی است.
این جمله که فرمودی"برخی از VSTi ها باید با این دستگاه compatible باشند تا بشود نصبش کرد" یعنی چی؟

در مورد چی داری توضیح میدی؟
باید "سازگار" بشن با این دستگاه تا روی چی نصب بشن؟
behrang
مدیر کل
مدیر کل

پست خوانده نشده

muse نوشته شده:بر فرض که شما فکر میکنید صدای پیانوی کرونوس بهترین صدای موجود هست...ولی میشود رو کاغذ محاسبه کرد که این صدا به صدای واقی پیانو در مقایسه با یک VSTi مثل Pianoteq چقدر نزدیک هست. شما در Pianoteq میتونید تارهای پیانو رو هم کوک کنید و دقیق ترین مدل فیزیکی پیانو در کامپیوتر که موجود هست رو داشته باشید.
پس چرا روی کاغذ محاسبه نکردید؟

این که مقایسه ی صداهای VSTi بود با صداهای یک سخت افزار در چند جمله و لازم هم نبود این رو بگید چون همه میدونیم VSTi با ظرفیت های بالای کامپیوتر و رم و هارد و نرم افزار بسیار بالاتر از تنظیمات پیشفرض یک سخت افزار است.
ولی این چه ربطی داشت به حرف های من؟
شما اینجا یک سخت افزار ماژول صدا معرفی کردید.من متوجه نمیشم؟مگر صداهای این Muse Reseach Lab Receptor از VSTi بهتر است؟ مسلما است که خــیر.
پس این سخت افزار کوچک و جانبی که خودش نیاز به تجهیزات دیگه ای برای تکمیل دارد نه تنها هیچ برتری و چیز خاصی ندارد. بلکه بسیار ظعیف است در برابر قول هایی مثل موتیف و کرونوس و فانتوم و جوپیتر و...
آواتار کاربر
muse
عضو سایت
عضو سایت

پست خوانده نشده

ببخشید من فارسی ام به همان اندازه انگلیسی ام بد هست. compatible همون سازگار هست. من عذر میخوام که کلمه فرنگی استفاده کردم اشتباهی بود که شد شما بزرگی بفرمایید. یعنی اینکه شما هر VSTi رو نمی تونی روی این دستگاه نصب کنید و VSTi باید برای این دستگاه به صورت اختصاصی تولید شده باشد.
من متوجه شدم که حرفهای شما هم خیلی مهم هست و فکر هم نکنم که بتونم روی کاغذ چیزی رو به شما اثبات کنم هرچی باشه من مبتدی هستم و در اینجا اساتید بسیارند. خلاصه سر شما رو درد نیارم...
این هم لینک از شرکت MontaVista هست که این لینوکس رو تولید میکند این شرکت ژاپنی هست و در صفحه دوم این مقاله توضیح داده که چرا یاماها این سیستم عامل رو انتخاب کرد:
http://www.mvista.com/download/case_stu ... Yamaha.pdf
نسخه های قبلی موتیف هم از سیستم عامل ITRON استفاده میکردند:
http://en.wikipedia.org/wiki/ITRON_project
سیستم عامل کرونوس لینوکس هست که قسمتهای مشترک زیادی با سیستم عامل OASYS که اون هم لینوکس هست داره:
http://createdigitalmusic.com/2011/02/n ... -of-oasys/
http://oreilly.com/digitalmedia/2005/11 ... oasys.html
دوست عزیز حق با شماست. حالا که دوباره فکر میکنم میبینم که این دستگاه چیز بدرد نخوری هست و من اشتباه کردم اگر لازم دونستید همش رو پاک کنید من قصدم جر و بحث نیست و ریش و قیچی هم دست شما.
امیدوارم از محتوای مطلب استفاده کنید و لذت ببرید.
اگر کسی چیزی از این لینک ها دستگیرش شد ما رو یه دعا کند.
موفق و پیروز باشید.
behrang
مدیر کل
مدیر کل

پست خوانده نشده

من هم با اینبار در 3مرحله از شما بخاطر اطلاعاتی که دادید تشکر کردم گرچه من ا نقدر از این مطالب و آموزش ها ا طلاعات توی اینترنت گذاشتم که بی خیال... ولی ظاهرا متوجه منظور کلی من نشدید. من متخصص سینتی نیستم و این کار آقای سرمد دهنادی است ولی راجب مشخصاتی که فرمودید و بخصوص پست اول شما که گفتید قابل قیاس با مووتیف و کرونوس نیست ، فقط توضیح دادم.
الآن اداره هستم و حتما رفتم خانه لینک های جدیدی که گذاشتید رو میبینم.کسی که حرفش مستند باشد همیشه من خودم از مطالبش دفاع میکنم.
موضوع جدید ارسال پست

بازگشت به “دیگر کیبوردها”

• اطلاعات