جهت استفاده از تمامی امکانات سایت  باید وارد  و یا عضو شوید

خروج

+ ارسال پاسخ
 صفحه 17 از 20 |      1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20  
 موضوع پست: Re: Yamaha PSR-A3000
پست خوانده نشدهارسال شده در: يکشنبه تیر 25, 96 7:28 am 
آفلاين
عضو ویژه
عضو ویژه
تاريخ عضويت: پنج شنبه اسفند 6, 94 11:42 am
حالت من: Drunk
اولین ساز: A1000
کیبرد فعلی: S670
نرم افزار: cool edite
موبایل: nokia
زمينه تخصص: مبتدي علاقه مند اهنگسازي
رتبه امتیاز - آزمایشی
شرکت یاماها با توجه به انتقادهای همیشگی کاربران مبنی بر بم بودن و عدم شفافیت صداهای کیبوردش در مقابل شفافیت صداهای کیبورد کرگ در سری جدید کیبورداش دست به ابتکار زده و به جای تغییر در
صدای سمپل هاش اومده صدای آمپلی فایر کیبورد رو اصلاح نموده واینجوری که من در A3000 و S670  دیدم تقریبا صدای باس رو کم کرده و به صدای Mid و HI اضافه نموده بنابراین باید هم صدای
خود کیبورد با بلندگوهای خارجی فرق کنه !

مشخصات

پست خوانده نشدهارسال شده در: يکشنبه تیر 25, 96 6:51 pm 
آفلاين
مدیر کل
مدیر کل
تاريخ عضويت: سه شنبه بهمن 29, 87 6:15 am
اولین ساز: Casio SA21
کیبرد فعلی: S970 - EA7
کارت صوتی: ICON aio6
نرم افزار: MAGIX STUDIO 2017
موبایل: Note5
زمينه تخصص: برنامه سازي كيبرد
رتبه امتیاز - آزمایشیرتبه امتیاز - آزمایشیرتبه امتیاز - آزمایشیرتبه امتیاز - آزمایشیرتبه امتیاز - آزمایشیرتبه امتیاز - آزمایشیرتبه امتیاز - آزمایشیرتبه امتیاز - آزمایشیرتبه امتیاز - آزمایشیرتبه امتیاز - آزمایشیرتبه امتیاز - آزمایشی
سیستم MASTER EQ و COMPRESOR نه تنها در A3000 ؛ بلکه در S670 نیز وجود داره که بسیار کامل و قدرتمند است برای تنظیم سلیقه ایِ پخش صدا که شامل خروجی هم میشه.
متاسفانه اطلاعات و علم در این زمینه بین کیبوردنوازان اکثرا درحد خالتوری و سلیقه های شخصی است. کسی که حتی ۱۰درصد از این امکانات خبر نداره ، راحت میگه یاماها مثل کرگ فلان چیز رو نداره.
تنظیم اکوالایزر خداروشکر یک تنظیم ثابت و مشخص نیست که کسی به شما بگه. بسته به موارد زیادی خودتون باید تنظیم کنید که البته اون هم زیاد مهم نیست با همان تنظیمات پبشفرض دستگاه هم خروجی یاماها از سلیقه خیلی ها بارها بهتر از کرگ است. اینها بهانه گیری های ابتدایی و همیشگی افرادی است که از واقعیت فرار میکنند.
صدای بیرون کیبورد ، وظیفه سیستم صوت چند ده میلیونیِ شما است. وظیفه کیبورد ساخت و اجرا موزیک است که یک میدرنج یاماها از پروفشنال کرگ با کیفیت تر و متنوع تر است.
درضمن عزیزانی که A3000 را به S970 ترجیح داده اند نباید به خروجی ضعیف تر اعتراض کنند  

مشخصات YIM

پست خوانده نشدهارسال شده در: دوشنبه تیر 26, 96 12:07 pm 
آفلاين
عضو ویژه
عضو ویژه
رتبه امتیاز - آزمایشی
ممنون از توضیحات شما آقا بهرنگ اما تنظیم مستر اکولایزر چه درکرگ و چه دریاماها فقط به درد مجلس میخوره که پخش صدا واضح تر بشه اما چون تغییرات در ریتم و صدا با هم انجام میشه
به درد کارهای حرفه ای و سکوئنسر نمیخوره وبایداکولایز( حداقل 3 بانده ) برای ریتم و صدا مجزا داشته باشه مانند کیبوردهای کرگ که متاسفانه در S670 اصلا وجود نداره و در A3000
به صورت ناقص ( فقط دو باند ) تعبیه شده و کنترل Mid  که خیلی لازمه وجود نداره ! هنگام  مقایسه بین دو برند صداها رو بدون افکت و( در حالت Flat) میسنجند اگه بنا بر این باشه که با مستر اکولایزر
صدارو زیبا و شفاف کنیم در کرگ هم با این عمل صداها زیباتر  میشه !با همه این تفاسیر من خودم طرفدار پرو پا قرص یاماهام

مشخصات

پست خوانده نشدهارسال شده در: دوشنبه تیر 26, 96 7:11 pm 
آفلاين
مدیر کل
مدیر کل
رتبه امتیاز - آزمایشیرتبه امتیاز - آزمایشیرتبه امتیاز - آزمایشیرتبه امتیاز - آزمایشیرتبه امتیاز - آزمایشیرتبه امتیاز - آزمایشیرتبه امتیاز - آزمایشیرتبه امتیاز - آزمایشیرتبه امتیاز - آزمایشیرتبه امتیاز - آزمایشیرتبه امتیاز - آزمایشی
بنده هم از توضیحات و دلایل منطقی و مشخص کاملا حمایت میکنم. مثل کلاوی که باتوجه به موضوع تاپیک در A3000 بسیار ضعیف است. ولی توضیح شما در مورد master eq و compresor کاملا غلط و بی معنی است.  ماچیزی مخصوص مجلس نداریم. در ژاپن یا ایتالیا چیزی برای عروسی و جشن تولد نمیسازند.
اکووالایزر اکووالایزر است در هر دستگاهی. کمپرسور هم همینطور.
و مورد اطلاعات بعدی شما هم یاماها از زمان PSR2000 و PSR1500 برای ریتم و صدا اکووالایزر مجزا داشت و در حال حاظر تمام فرکانسها رو با دقت و ظرافت در یک سیستم اکووالایزر بسیار حرفه ای تر ساپورت میکند که مخصوص هر کار و در هر مکانی هست.

مشخصات YIM

پست خوانده نشدهارسال شده در: سه شنبه تیر 27, 96 7:34 am 
آفلاين
عضو ویژه
عضو ویژه
رتبه امتیاز - آزمایشی
ممنون اگه میشه جای این اکولایزر مجزا را در S670 بگین تا ما هم بدونیم ! منظور از مجلس هم فقط عروسی و تولد نیست جایی است که شنونده زیاده و همهمه وجود داره !

مشخصات

پست خوانده نشدهارسال شده در: سه شنبه تیر 27, 96 12:45 pm 
آفلاين
مدیر کل
مدیر کل
محمد ودیعتی نوشته است:
ممنون اگه میشه جای این اکولایزر مجزا را در S670 بگین تا ما هم بدونیم ! منظور از مجلس هم فقط عروسی و تولد نیست جایی است که شنونده زیاده و همهمه وجود داره !
چشم اگر s670 زیر دستم بیاد عکس میذارم و البته در تاپیک s670 درخواست کنید.اینجا تاپیک A3000 است و بحث شماهم سراین دستگاه بود. هدف من تکمیل اطلاعات است و مواردی که ممکنه بعضی عزیزان اطلاع نداشته باشند.
بطور کلی تمام گزینه های اکووالایزر در یاماها از طریق همان دکمه Mixer Console هست و سربرگ EQ . شما با زدن مکرر دکمه mixer console  میتوانید به تنظیم اکوالایزر های ترک های ریتم و پارت های صدا و اکوالایزر های دیگر دسترسی پیدا کنید.

مشخصات YIM

پست خوانده نشدهارسال شده در: چهارشنبه تیر 28, 96 8:25 am 
آفلاين
عضو کم کار
عضو کم کار
تاريخ عضويت: يکشنبه اسفند 15, 94 1:04 am
حالت من: Banheppy
اولین ساز: Sa20
کیبرد فعلی: psrA3000
کارت صوتی: Alesis
میکروفون: نمیخوام
زمينه تخصص: مبتدي علاقه مند كيبرد

سلام جناب بهرنگ عزیز البته من میخواستم یه پست جدید سوالم رو مطرح کنم اما کلیدش روپیدانکردم .سوال اول چرا بعضی سمپل هایه صدا وپرکاشن فایلهایه yemتو اکسپکشن ارور ودرنهایت نصب نمیشه البته پک همچنان قابل استفاده هست نهایتا جایگذین میشه کرد .سوال دوم راجب چینش واهمیت ترتیب بانک هایه LSBوMSBدر اکسپکشن منیجر یاماها یه اطلاعاتی اگر بدید لطف بزرگی کردید فکر کنم تنها شما توایران این کارو کرده باشید .منظورم ازچینش الویت بندی و شماره گذاریه چون باحذف اضافه کردن بارها شده تداخل ایجاد شده تو تو پکها من خودم یه فایل yem ازبالا باز میکنم یهppfزیرش قرار میدم تا اینجا همه چیرمرتبه توحذف واضافه جاخالی هارو پرمیکنم مشکل هست جاخالی رو پرنمیکنم .فاصله بعضا شده چندین صدا توppiاکسپورت میشه ولی دستگاه نمیشناسه .طولانی شد .پیشاپیش تشکر

مشخصات

پست خوانده نشدهارسال شده در: چهارشنبه مرداد 18, 96 4:56 pm 
آفلاين
عضو ویژه
عضو ویژه
نماد کاربر
تاريخ عضويت: چهارشنبه آذر 17, 89 10:29 pm
حالت من: Pensive
اولین ساز: سه تار
کیبرد فعلی: YAMAHA PSR-A3000
میکروفون: M59
زمينه تخصص: نرم افزارهاي ويدئو
رتبه امتیاز - آزمایشی
با سلام خدمت اساتید گرامی.

با توجه به لود شدن همزمان چند پک در کیبوردهای جدید یاماها علی الخصوص A3000 و S970 این امکان فراهم شده تا از تعداد بیشتر ریتم و صدای سمپلی استفاده گردد.حال با این شرایط تعداد زیادی ریتم بر روی حافظه کیبورد لود میشه ولی یک مشکل ایجاد میشه که نمی توان ریتمها و مولتی پدهای مورد علاقه  خود را در یک پوشه در کنار هم قرار داد  تا دسترسی سریع  و آسان به آنها داشت , به عنوان مثال یک ریتم در صفحه 1 و دیگری در صفحه 10 و دیگری در پک دیگر که برای اجرای سریع آن قدری زمانبر هست  .شاید دوستان بفرمایند که در نرم افزار ریتمها و پدهای مورد نظر را فقط لود نماییم که این کار شدنی هست ولی بسته به نوع مراسم هر بار باید پک cpiجدید ایجاد نموده و هر بار بر روی کیبور لود نمود  که خیلی جالب به نظر نمی آید.آیا راه حلی وجود دارد به عنوان مثال تمامی پکهای مورد نظر را بر روی کیبورد لود نماییم و یک شورتکات از ریتم و پدهای مورد نظر را بر روی حافظه جانبی کپی نموده تا دسترسی سریع و آسان به موارد دلخواه داشته باشیم .اگر چه این امر با ریتمها و پدهای پریست شدنی هست ولی برای  پکهای سمپلی داری قفل میسر نیست .دوستان اگر نظری دارید محبت نمایید راهنمایی نمایید زیرا این مورد  ارزش بررسی و کنکاش را  دارد. دوستانی هم که می فرمایند این یک مزیت هست هم عرض کنم شاید برای ریتمساز نکته مثبت حساب گردد  جهت عدم انتشار ریتمهایش ولی بنده معتقدم که ریتم سمپلی  بدون سمپل که به درد نمی خوره  و هر جایگزینی هم برای سمپلهایش قرار دهیم باز هم ریتم اصلی نمیشه .
خلاصه مطلب اینکه باید  از شرکت یاماها در خواست گردد تا در آبدیتهای بعدی علاوه بر گزینه کپی گزینه شورتکات را هم در منو و امکانات کیبورد اضافه نماید تا مشکل گلچین نمودن توسط کیبورد  هم برای همیشه بر طرف گردد  یا راه حل دیگری توسط دوستان ریتمساز ارائه گردد. با تشکر

مشخصات

پست خوانده نشدهارسال شده در: شنبه مرداد 28, 96 8:42 pm 
آفلاين
عضو ویژه
عضو ویژه
نماد کاربر
تاريخ عضويت: چهارشنبه آذر 17, 89 10:29 pm
حالت من: Pensive
اولین ساز: سه تار
کیبرد فعلی: YAMAHA PSR-A3000
میکروفون: M59
زمينه تخصص: نرم افزارهاي ويدئو
رتبه امتیاز - آزمایشی
STUDIO SIMA نوشته است:
با سلام خدمت اساتید گرامی.

با توجه به لود شدن همزمان چند پک در کیبوردهای جدید یاماها علی الخصوص A3000 و S970 این امکان فراهم شده تا از تعداد بیشتر ریتم و صدای سمپلی استفاده گردد.حال با این شرایط تعداد زیادی ریتم بر روی حافظه کیبورد لود میشه ولی یک مشکل ایجاد میشه که نمی توان ریتمها و مولتی پدهای مورد علاقه  خود را در یک پوشه در کنار هم قرار داد  تا دسترسی سریع  و آسان به آنها داشت , به عنوان مثال یک ریتم در صفحه 1 و دیگری در صفحه 10 و دیگری در پک دیگر که برای اجرای سریع آن قدری زمانبر هست  .شاید دوستان بفرمایند که در نرم افزار ریتمها و پدهای مورد نظر را فقط لود نماییم که این کار شدنی هست ولی بسته به نوع مراسم هر بار باید پک cpiجدید ایجاد نموده و هر بار بر روی کیبور لود نمود  که خیلی جالب به نظر نمی آید.آیا راه حلی وجود دارد به عنوان مثال تمامی پکهای مورد نظر را بر روی کیبورد لود نماییم و یک شورتکات از ریتم و پدهای مورد نظر را بر روی حافظه جانبی کپی نموده تا دسترسی سریع و آسان به موارد دلخواه داشته باشیم .اگر چه این امر با ریتمها و پدهای پریست شدنی هست ولی برای  پکهای سمپلی داری قفل میسر نیست .دوستان اگر نظری دارید محبت نمایید راهنمایی نمایید زیرا این مورد  ارزش بررسی و کنکاش را  دارد. دوستانی هم که می فرمایند این یک مزیت هست هم عرض کنم شاید برای ریتمساز نکته مثبت حساب گردد  جهت عدم انتشار ریتمهایش ولی بنده معتقدم که ریتم سمپلی  بدون سمپل که به درد نمی خوره  و هر جایگزینی هم برای سمپلهایش قرار دهیم باز هم ریتم اصلی نمیشه .
خلاصه مطلب اینکه باید  از شرکت یاماها در خواست گردد تا در آبدیتهای بعدی علاوه بر گزینه کپی گزینه شورتکات را هم در منو و امکانات کیبورد اضافه نماید تا مشکل گلچین نمودن توسط کیبورد  هم برای همیشه بر طرف گردد  یا راه حل دیگری توسط دوستان ریتمساز ارائه گردد. با تشکر

با سلام    دوستان و اساتید  در این زمینه نظری جهت راهنمایی ندارند؟ با تشکر

مشخصات

پست خوانده نشدهارسال شده در: شنبه مرداد 28, 96 9:06 pm 
آفلاين
مدیر کل
مدیر کل
مشکلات خودتون در این زمینه رو یکی یکی بطور مختصر و مفید بفرمایید جناب حسین زاده عزیز.

مشخصات YIM

+ ارسال پاسخ  صفحه 17 از 20 |      1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20  
پاسخ سریع
موضوع:

تعداد صفحات: صفحه 17 از 20

تعداد پست ها:  192 پست

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان مديران انجمن: behrang, mojtaba190, Mr.Energy
نمايش پست ها از پيشين:  مرتب سازي بر اساس  

قوانين انجمن

شما نمي توانيد مبحث جديدي در اين انجمن ايجاد کنيد
شما نمي توانيد به مباحث در اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن ويرايش کنيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن حذف کنيد
شما نمي توانيد فايل هاي پيوست در اين انجمن ارسال کنيد
انتقال به: