PSR-A3

میدرنج های اورینتال 64 - 62 - A5000 - A3000 - A2000 -OR700 - A1000 - A3

مدیران انجمن: behrang، mojtaba190

قوانین انجمن
1.پست های نـامربوط باموضوع مبحث حذف یا منتقل میشوند
2.معرفی شماره تلفن ، وبسایت ، ایمیل وهرنوع ادرس شخصی ممنوع است (درپیام خصوصی مجاز است)
3.قرار دادن لینک های غیراخلاقی و غیرمجاز منجر به حذف اکانت و یا پیگرد قانونی برای شما میشود.
قوانین کامل انجمن ارتعاش
hashemi
عضو علاقه مند
عضو علاقه مند
کیبرد فعلی: Fantom G/Motif XF,ES
کارت صوتی: YAMAHA SW1000XG
نرم افزار: Cakewalk

Re: PSR-A3

پست خوانده نشده

reza523573 نوشته شده:سلام دوستان
توی دفترچه A3 کلی XG voice داره ولی من نمی دونم چطوری اونا رو بیارم. یعنی هر کاری فکر کنید با این دکمه ی voice و کیبورد کردم نشد که نشد.
ممنون میشم اگه دوستان راهنمایی کنن
سلام و درود بر شما و تمامی دوستان عزیز، شما در A3 در حدود 169 صدای ساز خواهی داشت، که با وارد کردن شماره آن و یا بالا و پائین رفتن توسط کلید های مثبت و منفی (یا همان YES و NO) قابل انتخاب است (صفحه 13 دفترچه راهنمای A3).
آیا منظور شما اینست که همین 169 صدا قابل انتخاب نیستند یا منظور شما از صداهای XG، همان ششصد و فلان تعداد صدای استاندارد XG است؟
آواتار کاربر
reza523573
عضو علاقه مند
عضو علاقه مند
اولین ساز: PSR A3
کیبرد فعلی: PSR A1000
کارت صوتی: Genious
نرم افزار: FL Studio
موبایل: 1100
زمينه تخصص: ريتم سازي باكيبرد
محل اقامت: شیراز

پست خوانده نشده

سلام خدمت تمامی دوستان و علی الخصوص آقای هاشمی

وای دوستان ببخشید من اشتباه به جای GM نوشته بودم XG
حالا نمی دونم اون موقع می گشتم چیزی پیدا نمی کردم ولی حالا خودم جواب سوال خودم رو پیدا کردم توی manual دستگاه.

اینها رو نوشته بود که عینا میزارم برای دوستان

تصویر
تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

یعنی این صداها همان هایی هستند که در آخرین سطر LCD شماره اونها رو زده (کنار گزینه Rhythm) همون گزینه هایBass,Chord,Pad,Phrase. پس اگه اشتباه نکنم صداهای GM مال ایناست نه خود صداهایی که بخواهیم برای ملودی استفاده کنیم.
سعدیا حب وطن گرچه حدیثی است شریف
نتوان مرد به سختی که من اینجا زادم
hashemi
عضو علاقه مند
عضو علاقه مند

پست خوانده نشده

reza523573 نوشته شده:سلام خدمت تمامی دوستان و علی الخصوص آقای هاشمی
....
یعنی این صداها همان هایی هستند که در آخرین سطر LCD شماره اونها رو زده (کنار گزینه Rhythm) همون گزینه هایBass,Chord,Pad,Phrase. پس اگه اشتباه نکنم صداهای GM مال ایناست نه خود صداهایی که بخواهیم برای ملودی استفاده کنیم.

فکر کنم کمی از آنچه در واقعیت رخ میدهد دور شده ایم. با اجازه همه دوستان کمی بیشتر از قبل توضیح میدم.

ببینید GM یا GS و یا XG، همه استاندارد هائی برای یکسان سازی هستند.

یکسان سازی چی؟

یکسان سازی صدا های سازها و تنظیماتی که شما و من بصورت متفاوت در دو سیستم مختلف داریم. ولی میخواهیم با هم تبادل اطلاعات و نت و ... کنیم.

فرض کنیم که شما یک تایروس 4 داری و من یک A3 (خوبه مال شما !!!!)

شما با تایروس 4 خودت یک آهنگی با پیانو میزنی و میندازی روی کانال 1 و PAN اونو به سمت چپ هدایت میکنی و یک طنین از نوع Hall 2 هم بهش میدی و یک گیتار هم میندازی رو کانال 2 و PAN راست و با فلان طنین و ....

حالا محبت میکنی و این اطلاعات رو به صورت فایل میدی یا ریتم (استایل) و یا از طریق کابل میدی میفرستی روی A3 من. خوب به چه طریق این اطلاعات به سمت من هدایت میشه؟ یکسری کد های باینری (Binary) و یا Hex ؟ درسته؟ ولی این ها مثل یک سری کارکتر هستند که بایستی یک معنی رو برسونه. مگه نه؟

مثلا کلمه "Parfait" به چه معنی است؟ اصلا به چه زبانی است؟ مگه از حروف a تا z تشکیل نشده؟ خوب پس انگلیسی است دیگه! پس معنی اون چیه؟ چرا معنی اون تو انگلیسی پیدا نمیشه؟ ............ نه! این یک کلمه فرانسوی است! معادل انگلیسی اون "Perfect" است!!! پس فرق زبان انگلیسی و فرانسه در حروف اون نیست (اگر چه در بعضی از حروف نیز مشترک نیستند) ولی توجه بفرمائید که مفهموم اون و چیده شدن این حروف در کنار هم اهمیت داره!

اگر چه فایل ارسالی از تایروس 4 شما به A3 من یک تعدادی بایت های متوالی است، ولی بایستی دارای معنی و استانداری باشد که در هر دوسیستم قابل فهم و درک باشد. ولی توجه کنید که لزوما صدای یکسانی تولید نمیکنند!!!!!

پیانوی تایروس 4 با A3 فرق داره، پس صدائی که از این فایل در دو سیستم شنیده میشه متفاوت است ولی مخاطب از هر دو اجرا در دو سیستم شما و من، نواختن پیانو در کانال چپ و با طنین Hall 2 را برداشت میکند. این تکه آخر مهمه! همین، ولا غیر!

در واقع GM مثل زبان انگلیسی و GS مثل زبان فرانسه و XG مثل زبان فارسی میمونه!!!!

هر کدوم روش انتقال اطلاعات به سبک خودشون رو دارند و سازهای خودشون رو پشتیبانی میکنند. برای مثال اگر در تایروس صدای قورباغه داشته باشی و در GM تعریف نشده باشه، برای تعریف صدای متناظر اون در A3 با مشکل مواجه خواهی شد. در واقع این استاندارد ها یک نوع گویش برای تبادل اطلاعات است، همین.

حالا صدا پیانوی ساز A3 همان هست، که هست! با GM و یا XG و یا هر استانداری، صدای پیانوی اون تغییری نمیکنه که نمیکنه!

البته من شما رو درک میکنم، شما دلت میخواد که به هر ترفندی که شده، از اون A3، صدا های جدید در بیاری!!! مگه نه؟ ولی واقعیت اینه که صدا های ساز شما، همونیه که از روی پنل سیستمت قابل دستیابیه. همین.

حالا اگر یک سیستم دیگه نداشته باشی و نخواهی که به اون اطلاعات رو انتقال بدی، این استاندارد ها خیلی معنی دار نیست!

برای مثال (مثال غیر واقعی ولی معنی دار) ساز شماره 17 شما Piano Soft است. حالا اگر از استاندارد GM استفاده کنی، ساز شماره 2 استاندارد GM بنام Piano Bright است که در زمان اجرا بصورت خودکار ساز Piano Soft شما که شماره 17 است را انتخاب میکند! آخرش همون صدا رو میشنوی ولی با یک اسم دیگه و یک عدد دیگه!

این مطالب، موارد نقض هم داره، که بایستی در جای خودش عنوان بشه. ولی در مورد A3 همون است که عرض کردم.
ببخشید زیاد توضیح دادم. گفتم شاید مفید باشه.
آواتار کاربر
reza523573
عضو علاقه مند
عضو علاقه مند

پست خوانده نشده

البته من شما رو درک میکنم، شما دلت میخواد که به هر ترفندی که شده، از اون A3، صدا های جدید در بیاری!!! مگه نه؟ ولی واقعیت اینه که صدا های ساز شما، همونیه که از روی پنل سیستمت قابل دستیابیه. همین.

مرسی آقای هاشمی از توضیحتون
مطلب کاملاً برام روشن شد. آقای هاشمی راست میگید من نمی دونم چرا همش دنبال صدای جدید هستم. به همین خاطر فکر کنم شاید Pa50 بتونه این حس منو ارضا کنه.

باز هم ممنون از پاسخ کامل و دقیق شما دوست گرامی
آواتار کاربر
reza523573
عضو علاقه مند
عضو علاقه مند

پست خوانده نشده

سلام
برای اتصال A3 به کامپیوتر و استفاده به عنوان میدی کنترلر فقط باید کارت صدایی داشته باشیم که ورودی میدی داشته باشه یا راه دیگه ای هم داره؟
hashemi
عضو علاقه مند
عضو علاقه مند

پست خوانده نشده

reza523573 نوشته شده:سلام
برای اتصال A3 به کامپیوتر و استفاده به عنوان میدی کنترلر فقط باید کارت صدایی داشته باشیم که ورودی میدی داشته باشه یا راه دیگه ای هم داره؟
خیر، لزوما کارت صدا نیاز ندارید. یک تبدیل USB به MIDI هم این کار را برای شما انجام میدهد، نظیر این کابل: تصویر
آواتار کاربر
reza523573
عضو علاقه مند
عضو علاقه مند

پست خوانده نشده

سلام بر دوستان
بنده دیروز یه psr730 به قیمت 280 خریدم و A3 رو هم 210 تومن فروختم. ولی یادش به خیر هیچوقت A3 از یادم نمیره و مخصوصاً این تایپیک
خداحافظ A3
behrang
مدیر کل
مدیر کل
اولین ساز: Casio SA21
کیبرد فعلی: A5000 - EA7 - MODX
نرم افزار: MAGIX STUDIO 2022
زمينه تخصص: برنامه سازي كيبرد
تشکر کرده: 229 دفعه

پست خوانده نشده

reza523573 نوشته شده:سلام بر دوستان
بنده دیروز یه psr730 به قیمت 280 خریدم و A3 رو هم 210 تومن فروختم. ولی یادش به خیر هیچوقت A3 از یادم نمیره و مخصوصاً این تایپیک
خداحافظ A3
مبارک باشه.
A3 رو عالی فروختی.تعجب میکنم چقدر خوب ازت خریدنش.
اونیکی هم گرون نخریدی.خوبه!
صفحه اش Multi Color است.ارگ قدیمیه گروه آرین که همیشه همه جا باهاشون بود.(آلبوم های قدیمیش).
البته اینجا تایپیک A3 است.
لطفا از دکمه تشکر در گوشه پست استفاده کنید برای بالا رفتن امتیاز موضوع
behrang
مدیر کل
مدیر کل
اولین ساز: Casio SA21
کیبرد فعلی: A5000 - EA7 - MODX
نرم افزار: MAGIX STUDIO 2022
زمينه تخصص: برنامه سازي كيبرد
تشکر کرده: 229 دفعه

پست خوانده نشده

behroub.artam نوشته شده:میدونم اینجا جاش نیست ولی ببخشید جاشو پیدا نکردم
بیزحمت یکم در مور ریتم سازی میگید میدونم ولی نه زیاد
من زیاد نمیدونم واقعا ممنون میشم اگه بگید
آقای بهروب بزرگوار اگر به خودتون کمی زحمت بدید ، راحت میتونید تایپیک ها رو پیدا کنید. :)
لطفا این پستتون رو در این تایپیک کپی/پست کنید.
http://forum.erteash.com/viewtopic.php?f=67&t=2041
لطفا از دکمه تشکر در گوشه پست استفاده کنید برای بالا رفتن امتیاز موضوع
sayenoor
عضو کم کار
عضو کم کار

پست خوانده نشده

سلام
من به تازگی یه A3 خریدم. مشکلی که من باهاش دارم اینه که به نظر من استایل های داخل کارتریج صداش خیلی زیاده و به همین دلیل صدای ملودی ی که من میزنم خوب به گوش نمی رسه.
پرسش اینجاست! چطور میتونم صدای استایل را کم یا صدای ملودی را زیاد کنم؟
متشکرم
موضوع جدید ارسال پست

بازگشت به “سری اورینتال”

• اطلاعات