YAMAHA OR700

میدرنج های اورینتال 64 - 62 - A5000 - A3000 - A2000 -OR700 - A1000 - A3

مدیران انجمن: behrang، mojtaba190

قوانین انجمن
1.پست های نـامربوط باموضوع مبحث حذف یا منتقل میشوند
2.معرفی شماره تلفن ، وبسایت ، ایمیل وهرنوع ادرس شخصی ممنوع است (درپیام خصوصی مجاز است)
3.قرار دادن لینک های غیراخلاقی و غیرمجاز منجر به حذف اکانت و یا پیگرد قانونی برای شما میشود.
قوانین کامل انجمن ارتعاش
aminrahimi
عضو کم کار
عضو کم کار

Re: YAMAHA OR700

پست خوانده نشده

بهرنگ جان از اون موقع تا حالا دیگه نویز نداره واقعا برطرف شده.
آواتار کاربر
nasser.r
عضو علاقه مند
عضو علاقه مند
کیبرد فعلی: or700-pa500persian
کارت صوتی: fast track pro
نرم افزار: audition, cubase
محل اقامت: کرمان

پست خوانده نشده

سلام...
بنظر من........ توی خرید 700 شک نکن.... خدایی که ارگ خوبیه هم از نظر صداهای خام .هم از نظر ریتمهای 6.8 و دیگر سبک ها...........و کیفیت صدای بالا...
دوست گلم 50 اگه سمپل نداشت هیچ حرفی برای گفتن جلوی 2100 ...700 ....نداره... من الان 3 تاشونو دارم.........pa50 ,or700 ,psr2100 .....
بنظر من برای کار خونه اول ..... 700 ... بعد 2100 و بعد 50...........

ولی برای مجلس فقط50 ..................

ولی توجه کن 700 2تا مشکل داره....... که قابل حل هستن......
1. کمبود ریتم.......... 2. نیز اسپیکر.......من اگه تهران بودم شک نکن که تا حالا مشکل 2 م رو حل کرده بودم.......... مشکل اول هم که مشکل نیست.......چون بهرنگ هست بهش سفارش بدی ریتم های توپی میسازه....
ولی پشنهاد من.................
اگه مایشو داری یک 700 بخر بزار کنار 50.............. خدایی توپ میشه.......
روزیه روزانه از یزدان گرفتن مفت نیست ........ میدهد روزی ولی روزی ز عمرت میبرد
behrang
مدیر کل
مدیر کل
اولین ساز: Casio SA21
کیبرد فعلی: A5000 - EA7 - MODX
نرم افزار: MAGIX STUDIO 2022
زمينه تخصص: برنامه سازي كيبرد
تشکر کرده: 228 دفعه

پست خوانده نشده

اسامیه درام کیت های OR700
OR700 Drum Kits Name

Standard Kit 1
Standard Kit 2
Jazz Kit
Brush Kit
Hit Kit
Room Kit
Rock Kit
Electro Kit
Analog Kit
Sance Kit
Symphiny Kit
Cuban Kit
PopLatin Kit
Arabic kit 2
- - - - - - - - -
Arabic Kit 1
Khaligi Kit
Iranian Kit
ArabicMix Kit
KhaligiMix Kit
IranianMix Kit
لطفا از دکمه تشکر در گوشه پست استفاده کنید برای بالا رفتن امتیاز موضوع
behrang
مدیر کل
مدیر کل

پست خوانده نشده

کاتالوگ فارسی و عربیه OR700
به همراه کاتالوگ های اطلاعات دیگر دستگاه بزبان انگلیسی.

در قسمت Search مدل دستگاه رو بنویسید و دکمه Search رو بزنید.
برای OR700 بنویسید : OR700

Yamaha Manual Library
Mammad
عضو فعال
عضو فعال
کیبرد فعلی: Pa1x,Pa500,T2
نرم افزار: Cubase,FL

پست خوانده نشده

تو یاماها A1000 درام کیت Iranian Kit یه زیرمجموعه ای از IranianMix Kit است. یعنی عملا Iranian Kit هیچ کارایی ای نداره و میشه از IranianMix Kit به جاش استفاده کرد.(چه مسخره!)
یه چیز دیگه:
وقتی صدای saz رو انتخاب میکنی، صدای باغلاما میده و برعکس. این مشکل همچنین برای صداهای کمانچه و روباب هم صادقه.
تازه صدای سورنای1 همون صدای سورنای2 است که مقداری فالشی داره!!!
آیا اینا تو OR700 هم تکرار شده؟!
behrang
مدیر کل
مدیر کل

پست خوانده نشده

Mamad نوشته شده:تو یاماها A1000 درام کیت Iranian Kit یه زیرمجموعه ای از IranianMix Kit است. یعنی عملا Iranian Kit هیچ کارایی ای نداره و میشه از IranianMix Kit به جاش استفاده کرد.(چه مسخره!)
یه چیز دیگه:
وقتی صدای saz رو انتخاب میکنی، صدای باغلاما میده و برعکس. این مشکل همچنین برای صداهای کمانچه و روباب هم صادقه.
تازه صدای سورنای1 همون صدای سورنای2 است که مقداری فالشی داره!!!

آیا اینا تو OR700 هم تکرار شده؟!

ممدجان ، تو A1000 از این مسخره بازیا زیاد هست. والبته فقط در مورد سبک ایرانی.
باید بگم همین که یاماها تونسته و لطف کرده سبک وسازهای ایران هم توی این کیبردهای اورینتالش داخل کنه باید ازش واقعا ممنون باشیم.
توی کشور ما بسکه از موسیقی حمایت میشه و امکانات تبلیغ و گسترش فرهنگ ما توی دنیا قوی هست همه ی شرکت های دنیا راحت میتونند با اون آشنا بشن و مثلا اون رو توی کیبردی که قراره تولید کنند ارائه بدند. :p
ریتم های فوق العاده ی A1000 و OR700 در سبک های عربی و خلیجی هنوز در گران ترین کیبردهای دنیا بی نظیر یا حداقل کم نظیر هستند.درصورتی که ریتم های ایرانیه A1000 بیشتر شبیح به مسخره کردنه موسیقیه ایرانند.حالا باز OR700 ریتم های ایرانیش خیلی بهتر شده وکمی قابل تحمله.
الته درمورد مشکلاتی که تو گفتی غیر از گزینه اولت درمورد درام کیت که کاملا درسته باقیه چیزایی که گفتی فکر نکنم درست باشه.من همه رو بررسی کردم.کلا سیستم کیبردها اینطوریه.مثلا با یک سمپل کارخانه ایه خودش فقط با تغییر افکت ها و تیونینگ چندتا ساز دیگه ثبت کرده.حالا اگه تو قسمت Voice Set دستگاه رو خاموش کنی تمام اون صداها دیگه همون یک ذره تغییر هم نمیکنند.
Voice Set اگه روشن باشه با انتخاب هرصدا تنظیمات کارخانه ایه اون هم تغییر میکنه ولی اگه خاموش باشه غیر از خود صدا ، هیچ تنظیماتی عوض نمیشه.
در واقع درام کیت IranianKit دیگه اضافیه.و این دیگه مشکل کم عقلیه خود سازنده است.
ولی مشکل صداها و ریتم ها و درام کیت ها بر میگرده به درون ایران که هیچ منبع اطلاعاتی برای نشان دادن و معرفیه دقیق این فرهنگ نداره.
البته یاماها هم چون توی ایران نمایندگی نداره اینطوریه و درمورد PA500 اینطوری نیست و pa500 persian از نظر سبک ایرانی فوق العاده است.همینطور wk2 و genesys persian
مشکل صداها هم که گفتی در تمام مدل های یاماها همینطوره و چیز عجیب و بدی نیست.یه چیزهایی رو خودش با افکت مناسب برات اماده کرده.

ولی صدای saz باقلاما نمیده!!
صدای کمانچه ش با ربابش خیلی فرق داره!!
قضیه سورناها هم همینیه که در بالا توضیح دادم.

چیز دیگه اینکه توی OR700 تمام درام کیت ها بهبود یافتند و حتی چیزهای جدیدی بهشون اضافه شده غیر از درام کیت های ایرانی و این دلیلش همون حمایت شدید تجارت فرهنگی در ایران است.
آواتار کاربر
nasser.r
عضو علاقه مند
عضو علاقه مند
کیبرد فعلی: or700-pa500persian
کارت صوتی: fast track pro
نرم افزار: audition, cubase
محل اقامت: کرمان

پست خوانده نشده

منصور جان تا جای که بلد باشم و بدونم در خدمتم.....:)
-مشکل آداپتور(ترانس)حل شد یا نه؟
.......
خیر هنوز مشکل داره....دیگه هم حل نمیشه...چون اکبندش نیست...به ندرت گیر میاری...
2-بالاخره معلوم شد نویزی که بعد از چند دقیقه کار کرد ایجاد میشد از کجا بود؟ این نویز توی خروجی هم وجود داره یا نه فقط برای اسپیکر های خود ساز هستش؟
من که از بروبچه ها مغازه دار تهرونی پرسیدم گفتن مشکل مال گرم شدن ساز هستش....حتی گفتن اینجا این مشکلو حل میکنن..ولی بعداز مدتی دوباره تحقیق متوجه شدم که نه درست نمی شه.....در مورد خورجی هم ...خیر هیچ گونه نویزی توی خورجی ساز نیست حتی اگه-20 ساعت باهش کار سنگین کنی....من امتحان کردم......فقط اسپیکر سمت سمت راس کیبرد...مشکل داره که اونم برای حلش راه داره
-
مشکل گرم کردن پشت ساز چطور حل شد؟
خیر....ساز من و چند تای دیگهای که من دیدم گرم میشن....ولی گرماش زیاد نیست.....از بقه یه بی خبرم...
-وقتی که به پشت ساز تو قسمت دیوایس یه کول دیسک یا همون فلش بزنی و مثلأ یه گیگ ریتم و صدا توش باشه برای لود کردن هیچ محدودیتی نداره و میتونه مثل مدل هایی که فلاپی درایو دارن مستقیم از روی حافظه جانبی فایل و برنامه لود کنه یا اول باید روی حافظه داخلی کپی بشه و اگه میتونه از روی فلش چیزی لود کنه سرعتش چقدره؟
بله میتونه من خودم تا 1.5 گیگ روش لود کردم وشده....فقط تعداد page ها میره بالا ....بله از روی حافظه جانبی لود میشن....سرعتش هم خیلی خیلی عالی هستش....مثلا برای 600 مگی که من دارم کار میکنم چیزی حدود 3 تا 5 ثانیه....
5-بالاخره or700مثل psr3000میتونه با سه تا درام کیت ریتم سازی کنه یا نه؟
...تا جای که من میدونم و اطلاع دارم ...خیر.....2 تا بیشتر نداره...
حالا دو تا سوال در مورد بدنه or700اول این که کلاویه های اون نسبت به A1000و بقه مدل های سری psrتغییری کرده یا نه از همون نوعه؟ دوم اینکه من توی عکس or700دیدم که دکمه های پانل اون دو،سه میلی متر بالا تر از سطح بدنه هستش میخوام بدونم موقع زدن باید کل این دو سه میلی متر رو باید فشار بدی یا مثل مدل های قبلی با لمس سریع عمل میکنه و موقع کار کردن کلی حال به کاربر میده؟
در مورد بدنه من چیز غیر عادی ندیدم....ولی فکر کنم کیفیت رنگ و خود جنس بدنه ی 2000 بهتر باشه..ولی محسوس نیست....کلاویه و پستونک کیبرد کپی 2000 هستش و هیچ فرقی نکرده ...اگرم داره من متوجه نشدم....در مورد دکمه ها هم باید بگم که لمسی نیستن باید کمی فشار داد...ولی از جنس مرغوبی هستن .و خیلی هم نر هستن...من که با هاشون حال میکنم..
8-درمورد درام کیت ها که مطمئنم میخواستم در مورد صدا های اوینتال بدونم هم از لحاظ تعداد هم از لحاظ کیفیت نسبت به A1000تغییری ایجاد شده یا نه؟
در مورد تعداد صدا اطلاعاتی ندارم ..چون من زیاد آ1000 نداشتم اگر هم شده باشه خیلی محدود هستن.....ولی در مورد کیفیت ...آره بعضی هاشون بهتر شده مثلا سدای سنتور ش به نظر من خیلی بهتر شده.... اینارو بهرنگ بهتر میتونه مقایسه کنه....
7-این قضیه ورژن چیه یعنی or700هم مثل بعضی از مدل های کرگ از لحاظ نرم افزاری قابل ارتقاست؟ اگه این جوری باشه آخر ترکوندنه.این ارتقا چه تغییراتی در ساز به وجود میاره
اره میتونی تغیرش بدی تا جای که یادم هستش بهرنگ ورژن های جدیدو داشت....ولی من فکر نمی کنم تغییر اساسی داشته باشه.تا جای میدونم فقط یک سری مشکلات خیلی جرئی رو حل می کنه...یعنی من از هرکی پرسیدم میگفت با قبلی فرقی نداره.....اینم از بهرنگ بپرس بهتر میدونه....
9-or700 توانایی باز کردن فایل های کدوم مدل های بالا تر و پایین تر از خودش رو داره ؟
تا جای که من تست کردم از 2000 2100 و 1000 رو بصورت کامل لود نمی کنه....یعنی من که یکسری برنامه ها که برای 2100 خودم ساخته بودم و تنظیماتی رو که انجام داده بودم لود نکرد.....شاید هم میتونه و من بلد نیستم...در مورد ریتم ها هم خیلی هاشونو لود میکنه و بعضی هارم به صورت ناقص....در مورد مدل های بالا تر هم من بی اطلاع هستم...
10-خروجی این مدل نسبت بهA1000تغییری کرده یا میتونه مثل 2000خروجی بده یا نه؟
در مورد خورجی چون اکولایزر داره آره از آ1000 قوی تره ....حتی تفکیک صدا و شفافیت اسپیکر 700 از 2000 هم بهتر....دلیلش هم اینه که اگه اشتباه نکنم پلی فونی 128 داره.......دقیق یادم نیست یا 128 یا 96....
1-توی یه سایت که همه کرگ باز خفن بودن خوندم که صدا های فلنجری PA500در تمامی مدل های اون (پرشین-ساده-تورکیش) پیش صداهای فانتیزی or700دیگه هیچ رنگی نداره . حالا میخواستم بدونم این صداها صدا های جدیدی هستن که به or700اضافه شده یا همون صداهای قبلی که بهبود یافتن

نمی دونم چون کورگ نداشتم....:D از بهرنگ بپورس....

موفق باشی
روزیه روزانه از یزدان گرفتن مفت نیست ........ میدهد روزی ولی روزی ز عمرت میبرد
behrang
مدیر کل
مدیر کل

پست خوانده نشده

ای منصور ناقلا...! یعنی تو واقعا این چیزهایی روکه پرسیدی خودت نمیدون؟! من که بعید میدونم ولی خیلی توفکرت بودم.امروز میخواستم یه پیام خصوصی بهت بدم که کجایی بابا؟ نیستی؟ اما بسکه حلال زاده ای خودت پیدات شد.
راستی قبلی از ناصر هم کلا تشکر میکنم که ایتقدر دقیق و کامل جواب داد.کاشکی هنوز OR700 داشتم براش چندتا چیز ردیف میکردم.
پاسخ های ناصر همشون بدونه تعارف درست بودن و من تایید میکنم.بجر یک مورد که با اجازه خود ناصر جان اصلاح میکنم.سنتور OR700 دقیقا همون سنتور A1000 میباشد.
خوب با تکرار تایید پاسخ های دقیق ناصر خودم هم یک سری توضیح میدم.
سلام
علیکم السلام
1-مشکل آداپتور(ترانس)حل شد یا نه؟
2-بالاخره معلوم شد نویزی که بعد از چند دقیقه کار کرد ایجاد میشد از کجا بود؟ این نویز توی خروجی هم وجود داره یا نه فقط برای اسپیکر های خود ساز هستش؟
منصور جان این قضیه ماه ها پیش تمام شد و اصلا من یادم رفت اسما اون کاربره چی بود.توی شوت آهنگ بود یا همینجا.
که گفت دستگاهم از ارتفاع افتاد ،بردمش تعمیرگاه برام دستش کرد.قضیه نویز هم بهم گفت گرم میکنه بعد یه قطعه ایش لق میشه و نویز ایجاد میکنه
بعد از اون من چند سری اومدم و گفتم اقا اصلا کلا برای هر کیبردی اشتباهه که با ولوم تا آخر بمدت طولانی بنوازید و از 3/4 بیشتر نکنید.حتی 2000 و 2100 هم با این حالت آف میکردن.
بعد هم که گفتم آقایون این OR700 باید براش آداپتور PA301 استفاده بشه تا گرم نشه و نویز توش ایجاد نشه
چندماه پیش یه نفر از شیراز اومد پیشم و برای OR700ش ترانس سفارش داده بود با آمپر قوی ساخته بودن و مثل جت کار میکرد و خبری از نویز هم نبود.
نتیجه:
تمام این مشکل مربوط به ترانس Pa300 است که ظعیفه.یا pa301 پیدا کنید یا سفارش بدید با همین ولتاژ و آمپر بالاتر براتون بسازند.
مشکل گرم کردن پشت ساز چطور حل شد؟
مشکلی نداره.طبیعیه.
بالاخره or700مثل psr3000میتونه با سه تا درام کیت ریتم سازی کنه یا نه؟
کجای 3000 سه تا درام کیت میگیره؟این رو من یبار از یکی یاخودت پرسیدم منصور جان ولی جوابی نگرفتم.اگه نظر من رو میخوایید اصلا همچین چیزی نیست.
حالا دو تا سوال در مورد بدنه or700اول این که کلاویه های اون نسبت به A1000و بقه مدل های سری psrتغییری کرده یا نه از همون نوعه؟ دوم اینکه من توی عکس or700دیدم که دکمه های پانل اون دو،سه میلی متر بالا تر از سطح بدنه هستش میخوام بدونم موقع زدن باید کل این دو سه میلی متر رو باید فشار بدی یا مثل مدل های قبلی با لمس سریع عمل میکنه و موقع کار کردن کلی حال به کاربر میده؟
اینا که جرو بدنه نیستن!!!
کلاوی هاش با A1000 و 2000 باقی فرقی نمیکنه
کلیدهاش هم گوشتی (لاستیک نرم) هستن و خیلی عالی و راحت عمل میکنند و چون نرم هستن امکان شکستن در اثر ضربه رو ندارن.در کل کلیدهای گوشتی بیشتر طرفدار دارن.
این قضیه ورژن چیه یعنی or700هم مثل بعضی از مدل های کرگ از لحاظ نرم افزاری قابل ارتقاست؟ اگه این جوری باشه آخر ترکوندنه.این ارتقا چه تغییراتی در ساز به وجود میاره
قضیه ورژن هم قبلا گفتم.ارتقا که مسلما میده ولی نه اون ارتقایی که شما میگید و بقول منصور بترکونه.تازه OR700 یکبار بیشتر ورژن تکمیلی نزد اونم ورژن 1.06 بود که مربوط به اصلاح اتصالات اینترنتیه دستگاه بود.
درمورد درام کیت ها که مطمئنم میخواستم در مورد صدا های اوینتال بدونم هم از لحاظ تعداد هم از لحاظ کیفیت نسبت به A1000تغییری ایجاد شده یا نه؟
از نظر درام کیت و صدا نسبت به A1000 خیلی بیشتر و باکیفیت تر است.بخصوص صداها.درام کیت های ایرانی وصداهای اورینتال دقیقا همون A1000 هستن ولی درام کیت های عربی و خلیجی و غربیش و بخصوص صداهای دستگاه خیلی بهتر از A1000 .تازه چندتا صدای مگا وویس هم داره.و تما صداهای 2000 و 2100 و 3000
or700 توانایی باز کردن فایل های کدوم مدل های بالا تر و پایین تر از خودش رو داره ؟
غیر از تایروس3 و S910 و S710 تاالآن که مدل دیگه ای یاماها نزده ریتم های باقی رو میخونه ولی خوب طبیعتا هیچ دستگاهی ریتم های مدل دیگه ای رو عین خودش اجرا نمیکنه.یا کمی تغییرش میده ویا بعضی تراک هاش رو بدلیل نداشتن اون درام کیت وصدا خالی پخش میکنه.
در مورد فایل های دیگه هم زیاد مهم نیست.رجیست مموری ها رو میدونم که مدل های مختلف زیاد بهم نموخورن.
خروجی این مدل نسبت بهA1000تغییری کرده یا میتونه مثل 2000خروجی بده یا نه؟
خروجیش از A1000 بهتره.مثل 2000 و 3000 اکوالایزر دراه برای تمام اجزاء و قسمت های مختلف.حتی دستگاه دوتا ورودیه Line In ساده هم داره.R+L
توی یه سایت که همه کرگ باز خفن بودن خوندم که صدا های فلنجری PA500در تمامی مدل های اون (پرشین-ساده-تورکیش) پیش صداهای فانتیزی or700دیگه هیچ رنگی نداره . حالا میخواستم بدونم این صداها صدا های جدیدی هستن که به or700اضافه شده یا همون صداهای قبلی که بهبود یافتن
جدید نسبت به چی؟
همون صداهای فلنجری هم که میگن همش با افکته.
حالا افکت هایی که توی OR700 هست فوق العاده هستن و حتی بیشتر و بهتر از سریه 2000 و 3000.تازه اگه کسی واقعا وقت و حوصله داشته باشه باید توی یوزرهای DSP دستگاه افکت بسازه تا اونموقع ببینه چه صداهای نازی توش در میاد.
من این رو همون روزهای اول توی شوت آهنگ میگفتم که با ورود این صداها و افکت های جدید یاماها دیگه فلنجری های کرگ باد هوا هستن.
پیچ بند مدولیشن OR700 وباقیه مدل های جدید یاماها خودش کولاک میکنه و کلی برنامه میتونی بهش بدی.ناصر صداهایی که من روی OR700 ساختم رو داره و حتما دیده چطوری تنظیمشون کردم که بعضی از صداها با مدولیشن چی مشن.
بنظر من صداهای خام دستگاه هم از pa500پرشین سره و البته ناگفته نمونه که چندتا از صداها ایرانیه pa500پرشین خیلی خوشگل و ناز هستن.مثل صدای ستار-تارآذریو چندتا از صداهای دیگش و البته درام کیتاش که دیگه معرکه هستن.ولی در کل اره.بنظر من هم صداهای فانتزیه OR700 نسبت PA500 بهتر هستن.
حالا منصور جان اون سایتی که گفتی کرگ بازهای خفن توش بودن آدرسش چی بود برم یکم حالشون رو بگیرم؟ :ymdevil: :D
behrang
مدیر کل
مدیر کل

پست خوانده نشده

بهرنگ شما کسو میشناسی بتونه این کارو برای من انجام بده هزینشم هرچی باشه قبول....بگو تقدیم کنم
اگر هم نمیشناسی میشه بگی مشخصاتش چی باید باشه ببینم کسی اینجا پیدا میکنم...برام بسازه..؟؟؟؟
ناصرجان من که قبلا گفته بودم این رو!!!
کاشکه زودتر گفته بودی از پسره میپرسیدم.
والامنکه سراغ ندام ولی این الکترونیکی ها ، یا تعمیرکارها ، شاید کار اونا باشه.راحت درست میشه.(البته برای اونا)
ببین برای راهنماییه بیشترت زیر آداپتور pa300 رو بخون مشخصات اون رو نوشته.الآن من ندارم که نگاه کنم.
ولتاژش که فکر کنم همون 16 ولت باشه.فقط آمپرش باید قوی تر باشه.همین ترانس خودش هم ببر نشون طرف بده بگو از این ترانس های جدید باشه که دیگه سیم پیچ ندارن.من دقیقا تخصصم نیست.نمیدونم یه چیزی شبیح آی سی ، یا ترانزیستو کاهنده بهش میگن.
یعنی دیگه مثل psr640 و psr630 اون ترانس و سیم پیچ گنده رو نداره.
میتونی توی گوگل هم یه سرچی در مورد مشخصات yamaha pa301 بکنی.
ببینم چه میکنی!
آواتار کاربر
Sunami
عضو بسیار فعال
عضو بسیار فعال
اولین ساز: YAMAHA PSR 500
کیبرد فعلی: Roland GW-8E V-2
نرم افزار: FL Studio
موبایل: Nokia 1100
زمينه تخصص: مبتدي علاقه مند كيبرد
محل اقامت: همین دور و برا

پست خوانده نشده

آقا اینم اون لینکی که گفته بودم
http://www.korgiranco.com/forum/showthread.php?tid=14

راستی این عابدی اون عابدیه که PA50رو سمپلر کرد

خودشم گفته که قرار بود OR700رقیب PA50باشه ولی رقیب سر سختPA500شده

در مورد این که گفتی خودت جوابشون رو میدونی راستش بیشترش رو از توی سایت یاماها در آورده بودم ولی شک داشتم چون خوب نتونستم ترجمه شون کنم
بازم از تو و ناصر تشکر میکنم البته با دکمه هم این کار رو کردم بچه که زدن نداره:D
---------------------------------------------------------------------------
[HIGHLIGHT=#ffffff]|:::::>{ به صبر مشكلات عالم همه را بگشاييد }<:::::[/HIGHLIGHT]|
---------------------------------------------------------------------------
موضوع جدید ارسال پست

بازگشت به “سری اورینتال”

• اطلاعات