psr 2000 - 2100 - 1000 - 1100

ارنجرهای قدیمی از PSR تا سری S های غیر سمپل خور

مدیران انجمن: behrang، mojtaba190

قوانین انجمن
1.پست های نـامربوط باموضوع مبحث حذف یا منتقل میشوند
2.معرفی شماره تلفن ، وبسایت ، ایمیل وهرنوع ادرس شخصی ممنوع است (درپیام خصوصی مجاز است)
3.قرار دادن لینک های غیراخلاقی و غیرمجاز منجر به حذف اکانت و یا پیگرد قانونی برای شما میشود.
قوانین کامل انجمن ارتعاش
behrang
مدیر کل
مدیر کل
اولین ساز: Casio SA21
کیبرد فعلی: A5000 - EA7 - MODX
نرم افزار: MAGIX STUDIO 2022
زمينه تخصص: برنامه سازي كيبرد
تشکر کرده: 228 دفعه

Re: psr 2000 - 2100 - 1000 - 1100

پست خوانده نشده

ommid نوشته شده:چگونه میتوان سرعت تمپو را سیو کرد ( در یاماها 2000 )؟
تغییر Tempo رو نمیتونم سیو کنم و با خاموش و روشن شدن کیبورد ٰ دوباره عدد tempo و در نهایت سرعت بر میگرده به حالت اولیه خودش

ممنون
سرعت tempo رو در psr2000 و psr1000 هم میتونید توی بانک های regist memory ذخیره کنید ، هم میتونید روی خود ریتم ذخیره کنید.
ommid نوشته شده:در نهایت سرعت بر میگرده به حالت اولیه خودش
سرعت(tempo) هیچ حالتی برای خودش نداره. برای هر ریتم و سانگ ، سرعتی که از قبل ذخیره شده ، فعال میشه که میتونید برای تغییر tempo ی ریتم ازاین راه اقدام کنید :
  1. ریتم مورد نظر را انتخاب کنید
  2. دکمه digital record را بزنید
  3. وارد گزینه style creator شوید
  4. با دکمه های tempo روی پنل سرعت مورد نظر را انتخاب کنید
  5. دکمه save (سمت راست نمایشگر) را بزنید
  6. ریتم مورد نظر را در user یا floppy ذخیره کنید.
اگر همچنان سوالی در زمینه موضوع تاپیک بود بفرمایید.
لطفا از دکمه تشکر در گوشه پست استفاده کنید برای بالا رفتن امتیاز موضوع
ommid
عضو علاقه مند
عضو علاقه مند

پست خوانده نشده

الان حدود 10 سال میشه که با 2000 کار نکردم، یهچیزایی یادم هست اما یه چیزایی رو که قبلا کاملا باهاش مسلط بودم رو یادم نمیاد

مثلا کابرد دکمه FREESE چیه و در چه مواقعی به کار میاد؟

با تشکر
آواتار کاربر
meysamusic
عضو ویژه
عضو ویژه
اولین ساز: sa21
کیبرد فعلی: tyros5-61key
کارت صوتی: Focusrite
نرم افزار: Cubas
زمينه تخصص: نوازنده و خواننده
محل اقامت: کاشمر

پست خوانده نشده

درکل دکمه فریزfreezeبرای تنظیمات ثبت شده در ریجستر بانک های صدا وots است .اگر فریز خاموش باشه زمانی که یک صدا از بانک های صدا انتخاب میکنید تموم تنظیماتی که همراه با اون صدا از قبیل ریتم گام تمپو هارمونی و...ذخیره کردین ،برای شما حاضر وفعال میشه .پس فریز خاموش در موقع نوازندگی زمانی استفاده میشه که بخواین همراه با صدا چند پارامتر دیگه رو با انتخاب اون صدا عوض کنیدمثلا ریتم هم عوض بشه
ولی فریز روشن تنظیمات داره که در اون تنظیمات شما میتونید تعیین کنیید هنگامی که فریز روشن است با انتخاب هر صداچه پارامترهایی تغییر کنه .مثلا من زمانی که فریز روشن است تنظیم کردم که فقط صدا هارمونی و کوک صدا عوض بشه و در واقع وقتی فریز روشن است دیگه پارامترهایی مثل تمپو ریتم تاچ گام و....عوض نخواهد شد
اگر مشکلی هست بازهم بپرسید
behrang
مدیر کل
مدیر کل

پست خوانده نشده

ommid نوشته شده:الان حدود 10 سال میشه که با 2000 کار نکردم، یهچیزایی یادم هست اما یه چیزایی رو که قبلا کاملا باهاش مسلط بودم رو یادم نمیاد
مثلا کابرد دکمه FREESE چیه و در چه مواقعی به کار میاد؟

با تشکر
دوست عزیز اون دکمه که منظور شما FREEZE است و اقای رضایی عزیز توضیح داد درواقع یک قفل بسیار هوشمند است. برای آموزش بانک REGIST MEMORY این تاپیک تصویر رو ازاول مرور کنید تا کامل و حرفه ای تمام جزییات اون رو یاد بگیرید و خیلی از مشکلات شما حل میشه در این زمینه. حتما مرور کنید.
اگر همچنان سوالی در زمینه موضوع تاپیک بود حتما بپرسید.
آواتار کاربر
reza firouzfar
با تعداد پست های زیاد
با تعداد پست های زیاد
اولین ساز: Casio ct700
کیبرد فعلی: YAMAHA Tyros5-76 key
میکروفون: AKG
نرم افزار: CUBASE
موبایل: HTC One
محل اقامت: ترکیه - استانبول
تماس:

پست خوانده نشده

ommid نوشته شده:طریقه انتقال یک Varition به وریشن های دیگر چگونه هست؟

مثلا : میخواهم یک Var رو به سایر Varهای دیگر انتقال بدهم که هر 4 Var به یک گونه باشند. با تشکر
این مسئله بیشتر مربوط به تاپیک ریتم سازی در اينجا ميشه.
ommid
عضو علاقه مند
عضو علاقه مند

پست خوانده نشده

با سلام

وقتی پدال رو روی گزینه دلخواه تنظیم میکنم ٰ به محض خاموش و روشن شدن کیبورد به حالت پیش فرض بر میگرده ، هر چقدر هم دنبال گزینه سیو در بخش مربوط به تنظیم پدال میگردم پیدا نمیکنم

چگونه میتوان تنظیم مذکور را سیو کرد؟ ( در کیبورد 2000 ) با تشکر
behrang
مدیر کل
مدیر کل

تنظیم پدال

پست خوانده نشده

ommid نوشته شده:با سلام
وقتی پدال رو روی گزینه دلخواه تنظیم میکنم ٰ به محض خاموش و روشن شدن کیبورد به حالت پیش فرض بر میگرده ، هر چقدر هم دنبال گزینه سیو در بخش مربوط به تنظیم پدال میگردم پیدا نمیکنم
چگونه میتوان تنظیم مذکور را سیو کرد؟ ( در کیبورد 2000 ) با تشکر
وارد تنظیم تیک های دکمه Memory مربوط به رجیست مموری بشو و تیک PEDAL رو روشن کن.(مبحث REGIST MEMORY) اینطوری گزینه و تنظیمی که برای پدال انتخاب کردی توی بانک رجیست مموری ذخیره میشه و هر هر وقت خواستی میتونی انتخابش کنی. میتونی چندین تنظیم برای پدال رو در دکمه ها و بانک های مختلف رجیست مموری ذخیره کنی.
ommid
عضو علاقه مند
عضو علاقه مند

پست خوانده نشده

در برخی موارد زمانی که با یک صدای مثلا فلوت نوازندگی میکنیم و بعد از اون OTS رو عوض میکنیم و صدای OTS بعدی برفرض ساکسیفون هست ٰ تا زمانی که انگشتمان روی کلاویه هست OTS دوم فعال نمیشه و بلافاصله بعد از اینکه انگشت رو از روی کلاویه برداشتیم صدای OTS 2 فعال میشه:

ایا با روشی خاص اینکار را برای تمام صداها میتوان انجام داد یا به مقدار افکتی که به یکی از صداها داده ایم بستگی دارد؟ زیرا در بعضی موارد زمانی که انگشتمان روی کلاویه هست و OTS رو عوض میکنیم صدای نا هنجاری خرج میشه

با تشکر تصویر
behrang
مدیر کل
مدیر کل

پست خوانده نشده

ommid نوشته شده:در برخی موارد زمانی که با یک صدای مثلا فلوت نوازندگی میکنیم و بعد از اون OTS رو عوض میکنیم و صدای OTS بعدی برفرض ساکسیفون هست ٰ تا زمانی که انگشتمان روی کلاویه هست OTS دوم فعال نمیشه و بلافاصله بعد از اینکه انگشت رو از روی کلاویه برداشتیم صدای OTS 2 فعال میشه:
بله این یکی از موارد و جزییات حرفه ای در ارنجرهای یاماها است. حتی اگر شما انگشتت رو روی کلاوی نگه داری Voice اون همون قبلی میمونه و کلاوی های بعد از دکمه OTS صداشون فرق میکنه که خیلی نکته جالبی بوده همیشه برام.
ommid نوشته شده:در بعضی موارد زمانی که انگشتمان روی کلاویه هست و OTS رو عوض میکنیم صدای نا هنجاری خرج میشه
بله این مشکل در اکثر ارنجرهای یاماها بوده و در مدل های 1000 و 2000 بیشتر نمایان بود. گرچه شما هنگام صدا عوض کردن میتونی نیم ثانیه انگشتت رو برداری و هیچی مشکلی هم پیش نمیاد ولی قاعدتا نباید اینطور میبود که به بحث افکت ربط داره.
چیزی که باعث این شک در هنگام جهش برخی صداها میشه مربوط به افکت DSP است. نه به صدا ربط داره. نه به حافظه های OTS و REGIST.
بستگی داره به :
  • داشتن یا نداشتن DSP
  • تعداد DSP بکرار رفته در اون دکمه(دکمه های بانک)
  • نوع DSP
  • از چه DSP به چه DSP بپرید
قابل توجه که در مورد خط افکت Reverb و Chorus این مشکل وجود نداره.
Pejman.sh
عضو کم کار
عضو کم کار

psr 2000 - 2100 - 1000 - 1100

پست خوانده نشده

سلام دوستان وقت بخیر
من علاقه زیادی به ارگ دارم حتی بدون تعلیم کلی اهنگ رو واسه دل خودم یاد گرفتم.دوتا ارگ ۱۰۰۰ دارم متاسفانه جهت تعویض باند یکیشون چون دستگاه کار میکرد دوتا سیم بهم خورد دستگاه الان کلاویه هاش کار نمیکنه،ریتم صداش در میاد البته فقط با هدفون و aux باتد خ دش قطعه و فقط تیوتر ها کار میکنه.البته اینم بگم یه ای سیLA4705N هم تعویض کردم.

مشکل دومی که دارم اینه که اویکی دستگاهم ولومش یه کوچولو خش خش میکرد یکی از دوستان تعمیر کاری رو در تنکابن معرفی کرد و دستگاه رو برای تعمیر بردم این اقا گفت ای سی ملود سوخته به مبلغ ۱۴۰۰۰۰۰تومان فقط پول ای سی برام عوض کرد‌.تماس میگرفتم که برم تحویل بگیرم مدام میگفت بعد تعویض ای سی ملود دستگاه بعد چند دقیقه ارور میزنه و هزار عیب و ایراد دیگه که مجبورا به اسرار خودش جهت اسقاط کردن به خودش با قیمت خییلی پایین فروختم بهش ولی دستگاه هنوز دست خودشه و چشمم دنبالشه.ممنون میشم کسی راهنمایی کنه.متاسفانه در کلاردشت همچنین استادانی که بتونن تعمیر کنن رو نداریم.(یاحق)
موضوع جدید ارسال پست

بازگشت به “قدیمی و دیگر”

• اطلاعات