YamahaTyros3

ارنجرهای حرفه ای TYROS - Tyros1 - Tyros2 - Tyros3 - Tyros5

مدیران انجمن: behrang، mojtaba190

قوانین انجمن
1.پست های نـامربوط باموضوع مبحث حذف یا منتقل میشوند
2.معرفی شماره تلفن ، وبسایت ، ایمیل وهرنوع ادرس شخصی ممنوع است (درپیام خصوصی مجاز است)
3.قرار دادن لینک های غیراخلاقی و غیرمجاز منجر به حذف اکانت و یا پیگرد قانونی برای شما میشود.
قوانین کامل انجمن ارتعاش
آواتار کاربر
dishdish
عضو علاقه مند
عضو علاقه مند
کیبرد فعلی: pa4x _ roland D50
نرم افزار: cubase .FL
موبایل: s3
زمينه تخصص: نوازندگي كيبرد
محل اقامت: قائمشهر و ساری

Re: YAMAHA Tyros3

پست خوانده نشده

ها دستت درد نوکنه عژیزم
من بچه شمالم قائمشهر
اسمم امیرحسین هستش
من عروسی میرم یا به قول معروف جشن
خوانندمم که همه میشناسن رضا رحمانی که تو tv persion رفت و با نامردی دوم شد
من کرک رو از نظر قابلیت خیلی قبول دارم البته این 800 رو میگم نه 80
والا بعضی از این چیزایی که گفتی تو ریتم سازی رو داره
حالا یه چیزی کرک یه خوبی داره مثلا شما میتونی به جای اینکه فقط یه دونه drum و perc داشته باشی میتونی هر کدوم رو دلت خاص مثلا acc 3 رو perc کنی
یا وقتی سمپل رو خودت ریخته باشی دیگه نیاز نیست بزنی و ضبطش کنی با یه کلیک خودش شکسته شده سمپل رو روی میزانت میچینه
کپی کردنش از ریتم های دیگه هم چیزه خوبیه
من خودم 6 سال پیش psr 9000 داشتم واسه اون موقع خوب بود ولی خیلی کارایی نداشت تو ریتم سازی
حالا یه سوال دیگه وقتی سمپل رو میخوای بریزی تو ساز و وقتی ریختی خودش شکستن داره یا مثل 9000 خود ادم باید دونه دونه بشکونه و اون همه جمع تقسیم از این چیزا
شماره تلفنت رو حتما واسم پیام خصوصی کن
من مخلصتم هستم
راستی سنم هم 24 هستش عزیزم
تو رو خدا بیشتر سر بزن زود پاسخ بده به سوال ها ممنونم میشم
behrang
مدیر کل
مدیر کل
اولین ساز: Casio SA21
کیبرد فعلی: A5000 - EA7 - MODX
نرم افزار: MAGIX STUDIO 2022
زمينه تخصص: برنامه سازي كيبرد
تشکر کرده: 228 دفعه

پست خوانده نشده

dishdish نوشته شده:ها دستت درد نوکنه عژیزم
من بچه شمالم قائمشهر
اسمم امیرحسین هستش
من عروسی میرم یا به قول معروف جشن
خوانندمم که همه میشناسن رضا رحمانی که تو tv persion رفت و با نامردی دوم شد

خوش بختم امیرحسین جان.اینجا بغیر از تعدادی از بچه ها که واقعا فعال هستن و زحمت میکشند ، باقی میان و میرند.و فعال نیستند.
هر صحبتی یا مطلبی داشتی من در خدمتت هستم.
من توی خوزستان نماینده ی خدمات نرم افزاری تایروس هستم.
در مورد Next Persian Star بهت بگم که کلا مشخصه خیلی سلیقه ای و بی منطق رد میکنند.همین چند هفته ی پیش دیدم یه بچه جغله ی مونگول رو قبول کردن و یکی که واقعا استاد بود رو رد کردن.ولی جالب تر اینه که تا حالا توی تمام اجراهای زنده ی Next Persian Star کیبردشون Tyros3 بوده.شاید خودت هم دیده باشی.البته توی فینال قبلیشون از psr3000 و A1000 و Roland D50 هم استفاده کردند.ولی خبری از کرگ نبوده.

dishdish نوشته شده: من کرک رو از نظر قابلیت خیلی قبول دارم البته این 800 رو میگم نه 80
pa800 خوبه ولی رم سمپل بی بورو برگشت میسوزونه و ساخت چین است.اکثر امکانات تایروس2 روهم نداره.ولی عیب اصلیش همون سخت افزار فوق العاده ظعیفش است.وگرنه امکانات خوبی داره.

dishdish نوشته شده: حالا یه چیزی کرک یه خوبی داره مثلا شما میتونی به جای اینکه فقط یه دونه drum و perc داشته باشی میتونی هر کدوم رو دلت خاص مثلا acc 3 رو perc کنی
برای تایروس هم میتونی همه رو ریتم بدی ولی اون 6تا تراک دیگه فقط هنگام اکورد گرفتن پخش میشن.البته بطور ثابت و با اکورد جابجا نمیشن.

dishdish نوشته شده: وقتی سمپل رو خودت ریخته باشی دیگه نیاز نیست بزنی و ضبطش کنی با یه کلیک خودش شکسته شده سمپل رو روی میزانت میچینه
کلا منظورت اینه که کرگ خودش Wave رو خورد میکنه!!
البته این کار رو تایروس نمیکنه ولی من فقط توی کرگ این قابلیت رو دیدم و توی ارنجرهای دیگه از جمله GEM-YAMAHA-ROLAND ندیدم.چون این کار یک آماده خوری و اماتور کاری است.اگر تو میخوایی بهترین کیفیت رو با پایین ترین حجم برای سمپل داشته باشی حتما باید از نرم افزار استفاده کنی.
برای نویز گیری-نورمالایز-دستکاریه دقیق و میلیمتریه wave-تبدیل فرمت ها-انواع مخلوط کردن ها و ادیت های دقیق و صدها کار دیگه باید از نرم افزار و کامپیوتر استفاده کنی.تو هیچ وقت اون دقیق بودن و کیفیت سمپل گیری با PCرو با کیبرد نمیتونی انجام بدی.اون برنامه pa800 رو منم خیلی خوشم اومد ولی فقط یک برنامه برای راحتی و ساده گی کاربر است.کلا وجودش خوبیه توی کرگ ولی نه برای افرادی مثل من.

dishdish نوشته شده: کپی کردنش از ریتم های دیگه هم چیزه خوبیه
من خودم 6 سال پیش psr 9000 داشتم واسه اون موقع خوب بود ولی خیلی کارایی نداشت تو ریتم سازی
خوب پس معلومه با 9000 اصلا وارد نبودی، وگرنه این سوال رو نمیپرسیدی.میدونی تخصص اصلیه من بیشتر ریتم سازی و سکووانس و پروگرام دستگاهاست تا نوازندگی.برای همین با یاماها لذت میبرم از سکووانس و به خصوص ریتم سازی.راحت بهت بگم ، کاری به باقیه خصوصیات نداشته باش، ولی توی ریتم سازی ، PSR1000 از PA800 بهرته.اصلا تعجب نکن.میتونم دونه به دونه برات با ذکر مشخات بگم.برانامه ی کیبردهای یاماها از PSR1000 تا الان تقریبا یکی است.فقط هی منوها و گزینه های جدیدی بهش اضافه شده.فقط PSR1000 سمپل نمیگیره و درام کیت سازی نداره که اون هم ربطی به برنامه ی ریتم سازی نداره.همون برنامه با امکانات سمپل و درام کیت سازی در 9000 - تایروس2 و 3 هستش.
کپی کردن هم در انواع مدل ها از همون زمان psr1000 داشت.
راستی زمانی که تو psr9000 یا 9000pro داشتی ، کرگ هنوز کیبرد سمپل خور نساخته بود.میدونی که pa80 در ورژن های اولش حتی ریتم سازی هم نداشت و همه ی این امکانات با ورژن در pa80 بروز شدند.

امیر حسین جان انشاله که موفق باشی.من دوست و مشتریه تایروسی هم توی شمال زیاد دارم.
آواتار کاربر
dishdish
عضو علاقه مند
عضو علاقه مند

پست خوانده نشده

بهرنگ جان ممنون بابت پاسخت
فقط شماره خودت رو اگه دوست داشتی بهم بده
خب خودت میدونی چقدر وقت گیر هستش که با برنامه بخوای سمپل رو بشکونی مسئله سر وقت گیر بودن هست
حالا منم یه راه هایی پیدا کردم مثلا من حدود 1 گیگ سمپل از 800 دارم که همه با پسفنده kmp هستن و شکسته شده هم هستن و از اونجایی که تایروسم مثل 800 سمپل رو 16 bit میگیره میشه گفت کیفیتشون خوب هستش و بیشترشون با هم دقیقا یکی هستش
من میتونم خیلی راحت این kmp ها رو تبدیل به wave کنم و ازشون استفاده کنم
فقط همین طوری دارم بیشتر از این درام کیت سازیش میترسم منو ترسوندی
ساز فردا به امید خدا دستم میرسه میدونم که تا 1 هفته باید باهاش حال کنم ریتماشو گوش بدم صداهاش رو گوش بدم بد دست به کار شم
یه سوال درباره fill
وقتی مثلا از 4 ضرب 2 تا ضرب رد شده باشه وقتی fill رو میزنی یا اینترو رو میزنی توی 800 fill یا intro رو از اولش نمیزد و از 2 ضرب جلو تر میزد
میشه کاری کرد که این طوری نشه تو تایروس ؟ ایا همین شکلی هستش ؟
البته اگه ریتمت رو میزانشو 1 میزان میکردی این قضیه درست میشد
behrang
مدیر کل
مدیر کل

پست خوانده نشده

dishdish نوشته شده:بهرنگ جان ممنون بابت پاسخت
خب خودت میدونی چقدر وقت گیر هستش که با برنامه بخوای سمپل رو بشکونی مسئله سر وقت گیر بودن هست

خوب عزیزم با دستگاهم وقت میگیره.تازه اونقدری که با کامپیوتر وقت میگیره ولی در ازاش کیفیت بهتر - حجم کمتر و در نتیجه سرعت لود بالاتری برای سمپل ها داری.

dishdish نوشته شده: حالا منم یه راه هایی پیدا کردم مثلا من حدود 1 گیگ سمپل از 800 دارم که همه با پسفنده kmp هستن و شکسته شده هم هستن و از اونجایی که تایروسم مثل 800 سمپل رو 16 bit میگیره میشه گفت کیفیتشون خوب هستش و بیشترشون با هم دقیقا یکی هستش
من میتونم خیلی راحت این kmp ها رو تبدیل به wave کنم و ازشون استفاده کنم
خوب البته با نرم افزار AWave Studio میتونی سمپل های کرگ رو مستقیما به TVNکه فرمت تایروس2 هست تبدیل کنی وبا کانورتور تایروس3 اونها رو به UVN که فرمت سمپل تایروس3 هست تبدیل کنی.کانورتور تایروس هم یک نرم افزار بسیار کوچک و کم حجم است که میتونی از سایت خود یاماها دانلودش کنی.از اینجا ، پایین صفحه (Tyros3 FileConverter ver.1.0.0)

http://music.yamaha.com/products/downlo ... 0023_16277

dishdish نوشته شده:
فقط همین طوری دارم بیشتر از این درام کیت سازیش میترسم منو ترسوندی
ترس نداره.درام کیت سازی داره.فقط باید برای جزئیات کار از نرم افزارش توی کامپیوتر استفاده کنی که خیلی راحته.

dishdish نوشته شده: وقتی مثلا از 4 ضرب 2 تا ضرب رد شده باشه وقتی fill رو میزنی یا اینترو رو میزنی توی 800 fill یا intro رو از اولش نمیزد و از 2 ضرب جلو تر میزد
میشه کاری کرد که این طوری نشه تو تایروس ؟ ایا همین شکلی هستش ؟
البته اگه ریتمت رو میزانشو 1 میزان میکردی این قضیه درست میشد
اصلا همچین چیزی که تو میخوایی نمیشه عزیزم. چون میزان ریتم بهم میخوره.
در تایروس fill-in رو از هرجا بگیری از همونجا ادامه میده.
intro و ending رو از هرجا بگیری از ابتدا شروع میکنه
Break رو از هرجا بگیری از همونجا ادامه میده
آواتار کاربر
dishdish
عضو علاقه مند
عضو علاقه مند

پست خوانده نشده

دستت درد نکنه اخر شمارتو به من ندادی

یه سوال دیگه سرعت لود کردنه برنامش چطوره مثلا 100 مگ رو چقدر طول میده لود کنه ؟

اگه سرعتشم خوب باشه خیلی خوب میشه

درباره اون صداهایی که میفروشه شرکت مثل چورز نظرت چیه چند نفر جمع شیم بخریم ؟
behrang
مدیر کل
مدیر کل

پست خوانده نشده

dishdish نوشته شده:دستت درد نکنه اخر شمارتو به من ندادی
یه سوال دیگه سرعت لود کردنه برنامش چطوره مثلا 100 مگ رو چقدر طول میده لود کنه ؟
اگه سرعتشم خوب باشه خیلی خوب میشه

درباره اون صداهایی که میفروشه شرکت مثل چورز نظرت چیه چند نفر جمع شیم بخریم ؟

تماس گرفتن تو باعث افتخار منه.ولی مبحث و سوال و توضیحاتت هات رو ممنون میشم توی همین فروم مطرح کنی امیرحسین جان.
من سرعتش لودش رو دقیقا هنوز محاسبه نکردم.ولی ظاهرا سرعت لودش بر مبنای حجم نیست و نسبتی محاسبه میشه.ولی اگر بر مبنای حجم باشه 55 مگ رو در 3 دقیقه لود میکنه پس 110 مگ رو در 6 دقیقه-220مگ رو در 12 دقیقه و 440 مگ رو در 24 دقیقه.ولی فکر کنم اینطور نباشه و بر مبانای خاصی خودش محاسبه میکنه.سوال خوبی بود، باید یبار دقیقا حساب کنم.
برای خریدن پرمیوم ها ما مدت هاست دنبالشیم.جواب های رنگارنگی دریافت کردیم.یبار میگن میشه یبار میگن نمیشه.یبار گفتن یه پکی هست باید خریداری بشه.بعد گفتن حتما باید توسط کیبرد دانلود بشه.بعد گفتن این رو یاماها طوری طراحی کرده که باید با سریال نامبر کیبردت مچ بشه و دیگه فقط خودت میتونی ازش استفاده کنی و نمیتونی به دیگران بدیش.دوباره بعد از مدتی گفتند مثل اینکه میشه تا چند نفر انتقالش داد.و هنوز هم چیزهای جدیدی میگن. ولی تو بررسی بکن، پولش اصلا خیالی نیست.صدای Vocal پرمیومش فوق العاده است.اصلا موهای تنم سیخ میشه وقتی دموش رو گوش میدم.از همشون هم گرون تره.ببین میتونی یطوری گیرش بیار یا بخریشون؟ پول مشکلی نیست.بچه ها زیاد هستن.
آواتار کاربر
dishdish
عضو علاقه مند
عضو علاقه مند

پست خوانده نشده

باشه مجبورم کردی که از علی شمارت رو بگیرم :D
خوب من اگه بخوام بخرم میتونم بخرم و دانلودش کنم فقط میترسم مثل همون چیزی که گفتی با سریال کیبورد مچ بشه و تو دستگاه های دیگه نیاد
خدا کنه 3 دقیقه نباشه چون خیلی طولانیه من نا امید شدم پس تایروس 2 چقدر طول میکشید واه
من از علی پرسیدم میگفت برنامه من 170 مگ هست 3 دقیقه طول میکشه
یه سوال دیگه تایروس چند تا صدا رو با هم مخلوط میکنه rigth رو نمیگم اون رو میدونم از 3 تا درست میشه منظور من اینه هر rigth از چند تا صر و صدا یا sound درست میشه
راستی کلاویش خوب هستش ؟ فنری هستش ؟ یا پستونکی هستش ؟ اگه پستونکیه فنر نداره ؟
پستونکاش دونه ای عوض میشن یا مثل 9000 کلی باید عوض کنی ؟
یه سوال دیگه رمش از بیرون جا داره که باز میشه نصب میکنیم یا نه مجبوریم کل ساز رو باز کنیم ؟
behrang
مدیر کل
مدیر کل

پست خوانده نشده

dishdish نوشته شده:باشه مجبورم کردی که از علی شمارت رو بگیرم
شمارم رو كه توي پيام خصوصي برات دادم ولي گفتم كه سوالات و جواب ها رو همين جا عنوان ميكنيم.

dishdish نوشته شده:خوب من اگه بخوام بخرم میتونم بخرم و دانلودش کنم فقط میترسم مثل همون چیزی که گفتی با سریال کیبورد مچ بشه و تو دستگاه های دیگه نیاد
فكر نكنم به اين راحتي ها بتوني بخريشون.اگه ميتوني اول ببين به پول ايران چقدر ميشه.اون صداي Vocal از همشون مهمتر و با ارزش تر و گرون تره.

dishdish نوشته شده:خدا کنه 3 دقیقه نباشه چون خیلی طولانیه من نا امید شدم پس تایروس 2 چقدر طول میکشید واه
من از علی پرسیدم میگفت برنامه من 170 مگ هست 3 دقیقه طول میکشه

نميدونم دقيقا. من كه اصلا با سرعتش مشكل ندارم.فقط ميدونم سرعتش نسبت به pa800 و pa2x و Tyros2 خيلي بالاتره.
بايد تست كنم.تازه يه چيز خوب داره كه وقتي دستگاه رو روشن ميكني لود شدن سمپل ها از كار كردن با دستگاه جلوگيري نميكنه و گوشه ي LCD درصد ميزنه.تو ميتوني تو اين زمان با دستگاه همه كار كني.والبته اگر خواستي منوي كامل لود كردن رو ببيني كه جزئيات پروگرام رو نشون ميده با زدن دكمه ي Expansion يا Voice Creator ميتوني.

dishdish نوشته شده:تایروس چند تا صدا رو با هم مخلوط میکنه rigth رو نمیگم اون رو میدونم از 3 تا درست میشه منظور من اینه هر rigth از چند تا صر و صدا یا sound درست میشه
بطور كلي با استفاده از نرم افزارش ميتوني 3تا 8تايي داشته باشي.يعني 24تا صدا باهم.و سر اينها هزارتا بلا بياري و هر كدوم رو هرجايي روي كلاوي ها بچيني.

dishdish نوشته شده:رمش از بیرون جا داره که باز میشه نصب میکنیم یا نه مجبوریم کل ساز رو باز کنیم ؟
رم و هارد از بيرون خودش دريچه داره و روي سوكتشون نسب ميشن.
لطفا از دکمه تشکر در گوشه پست استفاده کنید برای بالا رفتن امتیاز موضوع
behrang
مدیر کل
مدیر کل

پست خوانده نشده

اميرحسين جان ميدوني چيه؟ تو همش داري تمام مشخصاتي رو كه از كرگ يادته با اين دستگاه مقايسه ميكني.در واقع چيزهايي كه اصلا توي كرگ وجود نداره رو نميدوني كه بپرسي. فكر نكنم به حرفم گوش داده باشي و همين تايپيك رو از اول يه مروري كرده باشي.چون جواب خيلي از سوالاتت توشون هست و تازه قابليت هاي خاصي رو كه تايروس ها دارند ميتوني بخوني.
لطفا از دکمه تشکر در گوشه پست استفاده کنید برای بالا رفتن امتیاز موضوع
آواتار کاربر
dishdish
عضو علاقه مند
عضو علاقه مند

پست خوانده نشده

به جان خودم شونصد بار از اول پست تا الان خوندم حتی سوال هایی که خودم پرسیدم رو دوباره خوندم :))
فقط یه سوال دیگه دارم
میخواستم بدونم اگه من به جای 2 تا 512 بگیرم یه دونه رم 256 بندازم روش توی سرعت لود کردن تاثیر داره ؟ یهنی کم میشه یا نه ربطی نداره سرعت ها همه یکی هستش فقط حجم ها تغییر میکنه
بعد یه چیزه دیگه من با 9000 مشکل بسیار اساسی داشتم
مشکل اصلیش این بود که تو 9000 دقیق یادم نیست ولی فکر کنم فقط میشد 140 تا تیکه سمپل بریزی ( یه ریتم بندری خودش 6 تا تیکه هستش )
یعنی من 13 مگ خالی داشتم ولی چون 140 تا پر بود دیگه نمیشد توش سمپل ریخت
نه user کم میاوردم و نه رم
حالا تایروسم همین طوریه ؟
موضوع جدید ارسال پست

بازگشت به “سری Tyros”

• اطلاعات