TYROS یعنی چه؟

ارنجرهای حرفه ای TYROS - Tyros1 - Tyros2 - Tyros3 - Tyros5

مدیران انجمن: behrang، mojtaba190

قوانین انجمن
1.پست های نـامربوط باموضوع مبحث حذف یا منتقل میشوند
2.معرفی شماره تلفن ، وبسایت ، ایمیل وهرنوع ادرس شخصی ممنوع است (درپیام خصوصی مجاز است)
3.قرار دادن لینک های غیراخلاقی و غیرمجاز منجر به حذف اکانت و یا پیگرد قانونی برای شما میشود.
قوانین کامل انجمن ارتعاش
behrang
مدیر کل
مدیر کل
اولین ساز: Casio SA21
کیبرد فعلی: A5000 - EA7 - MODX
نرم افزار: MAGIX STUDIO 2022
زمينه تخصص: برنامه سازي كيبرد
تشکر کرده: 228 دفعه

Re: TYROS یعنی چه؟

پست خوانده نشده

behnambaghery نوشته شده:بهرنگ خان شما در پست دوم توضيح دادي ضعيف و قوي
احتمالا منظور شما از پست دوم این است:
behrang m نوشته شده:پس با این حساب OASYS که PA ندارد به نسبتِ pa50 ضعیف یا مبتدی یا غیرحرفه ای محسوب میشود؟؟
من اینجا دارم درباره کلمه ها و لغات صحبت میکنم ، نـه راجب مقایسه کیبوردها و برندها. شما اگر نظری درباره این نام گذاری ها و کلمه ها دارید میتونید اینجا اعلام کنید. بنده خوشحال هم میشم.
ولی برای تبلیغ و توصیف کیبورد محبوب شخصیتون که ظاهرا pa3x است لطفا توی مبحث های مربوطه پست بزنید.
behnambaghery نوشته شده:منم گفتم تايروس 5 رو بايد ديد چي هست و چي ميخواد باشه
تاپیک تایروس5 در شاخه ی ارنجر بخش یاماها است. عنوان کنید.
behnambaghery نوشته شده:در مورد اشتباه تايپي برخي كلمات خوده شما هم ومن هم برخي اوقات مواردي رو اشتباه تايپ ميكنيم درست ميگم
اینکه یک کاربر در بین نوشته های پست هایش چند تا غلط نوشتاری داشته باشه امری کـاملا عـادی بوده و است.
ولی اینکه بالای سر در یک وب سایت ، که هویت اون سایت است ، نام یک دستگاهِ شناخته شده رو بوضوح اشتباه درج کنند خیلی قضیه اش فرق داره و مضحکه.اون هم سایتی که محتوایش همون دستگاه ها باشه.
لطفا از دکمه تشکر در گوشه پست استفاده کنید برای بالا رفتن امتیاز موضوع
آواتار کاربر
reza firouzfar
با تعداد پست های زیاد
با تعداد پست های زیاد
اولین ساز: Casio ct700
کیبرد فعلی: YAMAHA Tyros5-76 key
میکروفون: AKG
نرم افزار: CUBASE
موبایل: HTC One
محل اقامت: ترکیه - استانبول
تماس:

Re: چه کیبوردی برای مجلس بهتر است؟ (مقایسه)

پست خوانده نشده

alirad18 نوشته شده:با سلام دوباره
من چند وقتی اینترنت نداشتم و نتونستم به تاپیک سر بزنم
در مورد این کلمه ی تایروس هم راستش از یکی از دوستان شنیده بودم که تایروس جمع کلمه ی مبتدی هست و خودمم رفتم توی مترجم گوگل و این کلمه رو سرچ کردم
اینم تصویرش
http://www.xum.ir/images/2014/03/28/Capture.png
اینم لینک مترجم گوگل
translate.google.com/#auto/fa/TYROS
من بر اساس این مترجم این رو بیان کردم
در مورد کیفیت صدا هم با دوستان موفقم و قبول دارم صدای یاماها 80% بهتر از کرگ هست ولی در مورد ریتم های ساخته شده هنوز کرگ رو می پسندم تصویر
با تشکر تصویر
علیراد جان در لینک گوگل هم که گذاشته بودین در کادر مقابل کلمه Tyros فقط کلمه لاتین Tyros نوشته شده و فقط در کادر پایین اون هم در مقابل کلمه Tyro نوشته شده مبتدی و نو آموز . .
البته من هم قبول دارم که گاهی اشتباه پیش میاد .
آواتار کاربر
ADel
عضو فعال
عضو فعال
اولین ساز: Casio SA-25
کیبرد فعلی: Privia PX100-Tyros 3
موبایل: One XL
محل اقامت: بجنورد

پست خوانده نشده

در رابطه با صحبتی که alirad18 فرمودن و لینک مترجم گوگل رو گذاشتن باید خدمتتون بگم که...
1 - تو مترجم گوگل وقتی یه کلمه انگلیسی رو اشتباه تایپ کنید تو قسمت ترجمه فارسی هم همون کلمه انگلیسی رو مینویسه
2 - مترجم فرق بین کلمه جمع و مفرد رو میفهمه...یعنی boy رو پسر و boys و پسران ترجمه میکنه
3- اگه بعضی کلمات مثل cars رو بنویسید به صورت جمع ترجمه نمیکنه یعنی نمینویسه "ماشین ها" اما چون کلمه cars واژه صحیحیه اون رو به صورت "ماشین" ترجمه میکنه

خوب دوستان بعد از یک جلسه کلاس ادبیات انگلیسی! به این نتیجه میرسیم که مطمئنا tyros به معنی مبتدیان نیست
چون اولا گوگل هیچ معنی ای براش نمینویسه و اون رو همچنان به صورت انگلیسی در قسمت ترجمه میاره (با توجه به نکته 1)
و ثانیا اگه tyros جمع tyro بود حتما باید در قسمت ترجمه عبارت "مبتدی" ذکر میشد (با نوجه به نکته کنکوری شماره 3!)

---------------------------------------------------------------

جدای این بحثها...کسی که این همه امکانات و ابهت و کیفیت تایروس رو ببینه و بگه tyros یعنی مبتدیان...نه تنها باید به هوش و ذکاوتش شک کرد،همچنین این فرد نشان میدهد که همانا تمام هنر و استعدادش در حد نواختن ساز "ووووزلا" است
والسلام!

آواتار کاربر
saeedmv
مدیر بخش تئوری موسیقی و پیانو
مدیر بخش تئوری موسیقی و پیانو
اولین ساز: Casio CT-700
کیبرد فعلی: Yamaha-Tyros2
کارت صوتی: M-Audio Fast Track P
میکروفون: Alctron-MC001
نرم افزار: Adobe Audition, Cubase
موبایل: iPhone 5S
زمينه تخصص: آهنگسازي حرفه اي
محل اقامت: تهران
تشکر کرده: 2 دفعه

پست خوانده نشده

با سلام

همینطور که بهرنگ عزیز در ابتدا گفتند یکی از معانی تایروس در زبان یونانی مفهوم پیدا می کنه که البته نام یکی از شهرهای یونان هم هست:
منبع
Mama, she has taught me well
مامان به من خوب یاد داد
Told me when I was young
وقتی جوان بودم به من گفت
Son, your life’s an open book
پسرم، زندگیت مانند یک کتاب باز است
Don’t close it before it’s done
تا تمامش نکردی آن را نبند ...

آواتار کاربر
h basereh
عضو سایت
عضو سایت
اولین ساز: yamaha 640
کیبرد فعلی: or700
کارت صوتی: .......
میکروفون: .....
نرم افزار: fl-studio
موبایل: sony v
زمينه تخصص: نوازندگي كيبرد

پست خوانده نشده

تصویرتصویرتصویرتصویرتصویرتصویرتصویرتصویرتصویرتصویر

انچه عیان است چه حاجت به بیان است برادر من.....اتفاقا یکی از دوستان من کرگ 3xداره. طفلک تا سازو اورد همه چیزش بهم خورد دادش نمایندگی مادربردشو همشو عوض کردن فقط جلد همون جلد بود. ولی دل و رودش عوض کردن چون گارانتی داشت

....باز دوباره اوردش دوباره خراب شد...این یکی از ویژگی های بارز کرگ هستش..

.خب عزیز دل برادر چطور میخوای این طور ساز مزخرفی رو با تایروس مقایسه کنی........چند وقت پیش رفتم مغازه موسیقی تو شهرمون یکی اومد تو مغازه معلوم بود تازه کاره میخواست ساز بگیره به صاحب مغازه گفت ببخشید یاماها بهتره یا کرگ....گفت 100درصد کرگ.....منم که رگ غیرتم باد کرد گفتم ببخشید شما با چه اساسی میگین کرگ بهتره.....شما تا حالا با تایروس کار کردین....دیدم یهو رنگش عوض شد هیچی برا گفتن نداشت...یه چیزی گفت خدا شاهده هرکاری کردم قانع بشم که این چی گفته نفهمیدم...خلاصه سرتونو درد نیارم همون 1 گیگ رم سمپل یاماها تایروس کل ساز کرگ pa3xرو یکجا میبلعه....تصویر.اره اینجوریاس داداش تصویربترکه چشم حسود نوازندگان یاماهاتصویر
behrang
مدیر کل
مدیر کل

پست خوانده نشده

h basereh نوشته شده:چند وقت پیش رفتم مغازه موسیقی تو شهرمون یکی اومد تو مغازه معلوم بود تازه کاره میخواست ساز بگیره به صاحب مغازه گفت ببخشید یاماها بهتره یا کرگ....گفت 100درصد کرگ.....منم که رگ غیرتم باد کرد گفتم ببخشید شما با چه اساسی میگین کرگ بهتره.....شما تا حالا با تایروس کار کردین....دیدم یهو رنگش عوض شد هیچی برا گفتن نداشت
باسره جان کرگ برند خوب و بزرگی است ولی توی ایران ، یک چنین افراد بی سوادی(در زمینه کیبورد) رو کرگ سوار شده اند که اسم و شخصیتِ کرگ رو زیر سوال میبرند.

طرف دیگه اونقدر بهش فشار اومده که با اسم و کلمه ی مدل دستگاه ها میخواد خودش رو خالی کنه. در صورتی که فلسفه و معنای نام Tyros هم در پست های قبلی توضیح دادم.
آواتار کاربر
h basereh
عضو سایت
عضو سایت
اولین ساز: yamaha 640
کیبرد فعلی: or700
کارت صوتی: .......
میکروفون: .....
نرم افزار: fl-studio
موبایل: sony v
زمينه تخصص: نوازندگي كيبرد

پست خوانده نشده

استاد بهرنگ من نمیگم ساز کرگ برند بدیه ولی خدایی ادم باهاش کار میکنه زده میشه نمیدونم چرا شاید من این حسو دارم خیلی صداهای گنگی داره...
آواتار کاربر
shahriyar
با تعداد پست های زیاد
با تعداد پست های زیاد
اولین ساز: casio
کیبرد فعلی: psr a2000
کارت صوتی: icon
نرم افزار: fl stdiu
موبایل: iphone 6
زمينه تخصص: ريتم سازي باكيبرد
محل اقامت: بندرعباس

پست خوانده نشده

جناب باسره بله درسته صدا های کرگ به خاک پای تایروس هم نمیرسه ولی اسم کرگ رو تو ایران افراد سود جو بد کردن وگرنه اگر دمو هایی از بعضی کیبورد های کرگ رو ببینید میبینید که چه صدا های زیبا و سمپل های زیبایی تو شه تو کشور هایی مثل ترکیه اما تو ایران چند تا سمپل بی کیفیت و صدا می دن به دستگاه میگن پک ساختیم
بس تجربه کردیم در این دار مکافات *** با درد کشان هرکه در افتاد ور افتاد *** سیل سرشک ما زدلش کین بدر نبرد
آواتار کاربر
reza firouzfar
با تعداد پست های زیاد
با تعداد پست های زیاد
اولین ساز: Casio ct700
کیبرد فعلی: YAMAHA Tyros5-76 key
میکروفون: AKG
نرم افزار: CUBASE
موبایل: HTC One
محل اقامت: ترکیه - استانبول
تماس:

پست خوانده نشده

دوستان عزیز لطفا به عنوان تاپیک دقت کنین . . بحث داره از تاپیک مربوطه خارج میشه
behrang
مدیر کل
مدیر کل

Re: چه کیبوردی برای مجلس بهتر است؟ (مقایسه)

پست خوانده نشده

behrang نوشته شده:این عبارات ها صرفا یک نام هستند و اگر گذاشتن اون ها روی نام یک محصول تاثیری در کاربردشون داشت مسلما هزاران عبارت و کلمه و مخفف برای این شرکت ها وجود داشت.

یعنی اگر یاماها اسم کیبوردهاش رو بجای Tyros مثلا میذاشت MUSIC SUPERGIANT GALAXIES با مخفف MSG اون وقت کاربردشون بیشتر و حرفه ای تر میشد؟
در ادامه نوشته بالا شاید با دیدن نظر یک کاربر درباره تاثیر نام Professional Arranger روی Pa600 متوجه بشید نام بزرگ گذاشتن روی یک کیبورد کوچک چقدر ماثره :

dj.kalmasanta نوشته شده:سلام و عرض ادب خدمت دوستان.

در تاریخ 18 آذر ماه همین سال یعنی چند روز پیش، پس از سالها کار با یاماها، و با توجه به اینکه آدمی بی تعصب هستم، یک دستگاه کرگ خریدم و روزگار خودم رو سیاه کردم،
بنابراین جای بهانه ای برام نمونده که اگر اسم این دستگاه رو شما میذارید Professional Arranger باید اسم یاماها رو گذاشت خالق موسیقی.
در این تاپیک
موضوع جدید ارسال پست

بازگشت به “سری Tyros”

• اطلاعات