گلچین کردن در Tyros2 و Tyros3

ارنجرهای حرفه ای TYROS - Tyros1 - Tyros2 - Tyros3 - Tyros5

مدیران انجمن: behrang، mojtaba190

قوانین انجمن
1.پست های نـامربوط باموضوع مبحث حذف یا منتقل میشوند
2.معرفی شماره تلفن ، وبسایت ، ایمیل وهرنوع ادرس شخصی ممنوع است (درپیام خصوصی مجاز است)
3.قرار دادن لینک های غیراخلاقی و غیرمجاز منجر به حذف اکانت و یا پیگرد قانونی برای شما میشود.
قوانین کامل انجمن ارتعاش
behrang
مدیر کل
مدیر کل
اولین ساز: Casio SA21
کیبرد فعلی: A5000 - EA7 - MODX
نرم افزار: MAGIX STUDIO 2022
زمينه تخصص: برنامه سازي كيبرد
تشکر کرده: 228 دفعه

گلچین کردن در Tyros2 و Tyros3

پست خوانده نشده

با توجه به اینکه اکثر دوستانی که تایروس دارند همیشه این سوال رو از من میپرسیدند و یا به هر نحوی در موردش مشکل داشتن ، لذا بهتر دونستون اینبار در این مورد توضیحات نسبتا کاملی رو آموزش بدم.
یعنی به اصلاح آمیانه کیبردر ها : گلچین کردن
البته هدف این دوستان در اصل گبچین گردن ریتم های مورد علاقه شون است از چند پروگرام مختلف که بطور یکجا باهم لود نمشن.ولی جالب اینجاست که برای انجام اینکار و گلچبن کردن ریتم ها بیشتر کار و زحمت ما روی صداها و درام کیت های سمپل شده است و کار آنچنان زیادی با ریتم ها لازم نیست انجام بدیم.

پس میپردازیم به نحوه گلچبن کردن بهترین ریتم های دلخواهمان از دل چند پروگرام ، در یک پروگرام
behrang
مدیر کل
مدیر کل

میکس پروگرام در Tyros2 و Tyros3

پست خوانده نشده

بعد از لود کردن Library و لود شدن همه سمپل های Library ، بايد بدونيد ريتم هاي مربوط به اين سمپل ها که روي هم يک پروگرام(برنامه) رو تشکيل ميدن کدوم ها هستند و اونها رو اجرا کنيد.
براي اينکه سيستم اجرا کننده فايل در ياماها همچون کرگ نيست که حتما بايد همه فايل ها توي يوزر هاشون لود بشن و بعد اجرا بشن.در ارنجرهاي ياماها همچون مدل هاي قبل تر (A1000 - 2000 - OR700 و...) ريتم ها - رجيست ها و باقي رو براي اجرا شدن فقط کافيست که از هر آدرسي اون رو انتخاب کنيد.

مراحل اول :

1-ظاهر کردن تراک هاي ريتم
حالا اگر مشاهده ميکنيد که ريتم ها درست و صحيح اجرا ميشن دکمه CHANEL ON/OFF در زير LCD رو فشار بديد.بايد زير LCD 8تراک ريتم ظاهر شوند.اگر 16 تراک ديديد ، براي بار دوم اين دکمه رو فشار بدبد.

2-انتخاب ريتم هاي دلخواه از هر پروگرام
حالا از بين اين ريتم ها ، بهترين هاشون رو که دوست داريد انتخاب کنيد و بهتره براي نظم بيشتر يک New Folder درست کنيد و ريتم هاي مور نظرتون رو توي اون پوشه Copy/Paste کنيد.

3-مشاهده منبع صداي هر تراک ريتم
حالا براي پيدا کردن سمپل در تراک هاي ريتم هاي انتخاب شده توسط دکمه هاي شماره در زير LCDکه در جهت هاي بالا و پايين هم هستند ، اگر در زير هر تراک جهت بالا رو بزنيد ، صدايي که اون تراک باهاش ساخته شده رو ميبينيد.جهت پايين همون عدد تراک را MUTE ميکند.
*در همين صفحه اگر پايين و سمت چپ LCD (بالاي دکمه هاي P1 و P2 ويا Prew) رو ببينيد ، با رنگ زرد نام پوشه اي که اون صدا درونش است هم مشخص شده.

4-يادداشت مشخصات صداهاي مورد نظر
اگر اين تراک با صداهاي فابريک دستگاه ساخته شده است که ديگه مشکلي نيست چون در تمام Tyrosها بدونه هيچ تغييري اجرا خواهد شد.ولي اگر جزو صداهاي Custom Voice ويا Custom Drum بود بايد نام و آدرس و جاي قرار گرفتن اون صدا رو درليست صداهاي سمپل حفظ کنيد و ياروي يک کاغذيادداشت کنيد.

5-پاک کردن سمپل هاي اضافه
حالا که نام ها و آدرس ها رو ثپت کرديد ، دکمه VOICE CREATOR در قسمت MENU رو بزنيد و سپس با انتخاب گزينه LIBRARY EDIT وارد ليست Custom Voice و Custom Drum ها ميشويد.توسط دکمه DELETE در زير LCD که همان دکمه عدد 5 است ، صداهاي اضافه اي رو که توي ريتم هاي انتخابيتون کاربردي نداشتن پاک کنيد.

6-ثبت Custom Voice و Custom Drumهاي انتخابي در يک پوشه
دکمه VOICE CREATOR رو بزنيد و با انتخاب گزينه LIBRARY SAVE وارد ليست Custom Voice و Custom Drum ها ميشويد.تک به تک ، توسط دکمه هاي چپ و راست LCD سمپل هاي باقي مانده رو کليک و انتخاب کنيد.(با انتخاب هر کدام ، رنگ دور نوشته ي اون سياه ميشه).
دقت کنيد توسط دکمه هاي P1 و P2 و الي باقي صفحه ها رو ورق بزنيد و صداهاي صفحه هاي بعد هم انتخاب کنيد.توسط دکمه هاي TAB به ليست Custom Drumها بريد و به همين ترتيب درام کيت ها رو هم انتخاب کنيد.
حالا دکمه OK يا ENTER رو بزنيد.
وارد حافظه هاي ذخيره سازي ميشيد.
حتما يک New Folder درست کنيد (در HARD يا USB فرق نميکند) و نام مشخصي براي اون بذاريد.
داخل پوشه که شديد ، دکمه SAVE در رير LCD رو بزنيد
نام و آيکون مورد نظرتون رو انتخاب کنيد و OK يا ENTER رو بزنيد.
از پنجره ظاهر شده گزينه ALL DATA رو بزنيد.
حالا تمام Custom Voice و Custom Drumهاي منتخب شما در حال ذخيره شدن است.

خوب ، تا اينجا کار شما با پروگرام اول تمام شد و ريتم هاي اون پروگرام بهمراه سمپل هاشون براي شما در يک پوشه مجزا ذخيره شدن.در واقعا Custom Voice و Custom Drumهاي اضافه اون پروگرام از کار ميکس شما جدا شدند و از شررشون خلاص شديد. اما فکر نکنيد اکثر کار تا اينجا انجام شده. چون در مرحله بعد تداخل ادرس ها رو داريم که بايد شما بتونيد آدرس ها رو عوض کنيد و دوباره اون Cutom Voice يا Custom Drum رو به ريتم ها بهم خورده معرفي کنيد و بعد ريتم رو با اون مشخصات ذخيره کنيد. و تازه اين Cutom Voice يا Custom Drumهايي رو که گلچين کرديد ، توي دلشون ممکنه کلي پرکاشن ها سمپل اضافي باشه که در مراحل بعد اگر عمري باقي باشه روش حذف کردن اونها رو هم خدمت دوستان آموزش خواهم داد.

28.5.89
بهرنگ م
لطفا از دکمه تشکر در گوشه پست استفاده کنید برای بالا رفتن امتیاز موضوع
behrang
مدیر کل
مدیر کل

Re: گلچین کردن در Tyros2 و Tyros3

پست خوانده نشده

حالا که روش جداسازی Custom Voice و Custom Drumهای ریتم های انتخابیتون رو یاد گرفتید ، پروگرام بعدی رو لود کنید و ریتم های مربوط به اون پروگرام رو یکی یکی گوش بدید و انتخاب کنید و برای دقت عما بیشتر اونها رو در یک پوشه مجزا کپی کنید.
دوباره به همون ترتیب مرحله اول Custom Voice و Custom Drumهای سازنده ریتم های انتخابیتون رو پیدا کنید وبا ثبت نام و مشخصاتشون ، بصورت یک LIBRARY ثبتشون کنید و اضافه رو هم ثبت نکنید.(قبل از ثبت حذفشون کنید)
این کار رو برای هر تعداد پروگرامی که میخوایید از دلش ریتم دربیارید تکرار کنید.

مرحله دوم :
بعد از اینکه همه ریتم های مورد نظرتون رو از بهمراه Custom Voice و Custom Drumهاشون بصورت جدا جدا ذخیره کردید ، حالا
1-لود کردن اولین پروگرام (LIBRARY)
لایبرریی رو که نمیخوایید جای Custom Voice و Custom Drumهاش عوض بشن رو بعنوان اولین پروگرام لود کنید.(بهتر است برای راحتی کار لایبرریی رو برای اولین انتخاب کنید که بیشترین تعداد Custom Voice و Custom Drum رو دارد.دکمه VOICE CREATOR رو بزنید و با انتخاب گزینه INDIVIDIAL LOAD و داخل شدن به پوشه هر پروگرام ، میتونید تعداد Custom Voice و Custom Drumهای اون رو ببینید)

2-لود کردن تک به تک Custom Voice و Custom Drumها
با انتخاب گزینه INDIVIDIAL LOAD وارد پوشه یکی دیگه از پروگرام ها بشید و هرکدام از Custom Voice و Custom Drumها رو تک تک لود کنید روی Emptyها و حتما آدرس اون هرکدوم رو یادداشت کنید.

3-معرفیه Custom Voice و Custom Drumها به تراک های ریتم (اصلاح ریتم ها)
بعد از انجام دادن گزینه شماره 2 به لیست ریتم های انتخابیتون (مربوط به همون پروگرام) برید و ریتم هایی که ناقص یا ناجور پخش میشن رو اصلاح کنید.
توضیح : تراک هایی که صدای اونها توی لیست Custom Voice و Custom Drumها بوده ، حالا یا خالی است ویا یک صدای دیگه جاش قرار گرفته.پس شما صدای صحیحی که مربوط به اون تراک هست رو از توی لیست Custom Voice و Custom Drumها برای اون تراک انتخاب کنید.روش رو هم در مرحله اول (پست قبلی) توضیح دادم که چطور تراک های ریتم رو ظاهر کنید و با زدن دکمه های جهت بالای زیر LCD وارد لیست صداها مختص به اون تراک بشید. بعد از اینکار صدای صحیح رو کلیک کنید.

* : در Tyros2 یکی از دو تراک ریتم ، اگر از Custom Voice ها استفاده شده باشد وارد لیست صداها میشود ولی چیزی نشان داده نمیشود و بیاد صدای صحیح اون رو از داخل برنامه ریتم سازی یکی یکی با انتخاب Custom Voice های پیدا کنید. البته فقط یکی از تراک ها.
علت این است که تراک های ریتم در Tyrosها رو ، یکی از آنها رو فقط با درام کیت های دستگاه میتونید بسازید و Custom Voice ها جزو درام کیت ها نیستند.من به ر.شی دستگاه رو فریب میدم و به هردو تراک Custom Voice تزریق میکنم.
درTyros3 بدلیل اینکه به Custom Drumها هم میتونید Wave اضافه کنید ، دیگه لازم نیست دستگاه رو فریب بدیم و هر دو تراک رو از درام کیت ها استفاده میکنیم.

4- ریتم رو از توی برنامه ریتم سازی SAVE کنید
بعد از اینکه ریتمتون اصلاح شد و بطور صحیح پخش شد ، توی برنامه ریتم سازی برید و توی یکی از منوها (فرقی نمیکنه ، هرکدوم) دکمه SAVE رو بزنید و اون رو SAVE کنید.
چون ریتم ها زیاد هستند بهتر است توی SAVE کردن و دسته بندیه ریتم ها دقت کنید طوری باشد که بعد قاطی نکنید.وقتی ریتمی رو اصلاح کردید ، بهتر اینه که ریتم های اصلاح شده رو همه توی یک پوشه کلی ذخیره کنید ، چون دیگه همه با هم جزو پروگرام گلچین شده شما هستند.

5-ذخیره یک LIBRARY بعد از هر بار انجام شماره های 2 تا 4
وقتی Custom Voice و Custom Drumهای هر پوشه رو تک تک لود کردید و طبق شماره های 3 و 4 ریتم ها رو هم اصلاح کردید ، حتما یک LIBRARY SAVE کلی از لیست Custom Voice و Custom Drumها انجام بدید و سپس مراحل 2 را تا همین جا تکرار کنید.

این روند ادامه دارد تا اینکه دیگه سمپل های همه پوشه ها رو لود کرده باشید و ریتم های مربوط به پروگرام رو با سمپل هاش که جابجا شدن مطابقت داده باشید.
درنهایت از مسیر گزینه INDIVIAL LOAD تمام پوشه هایی رو که در مرحله قبل درست کردید و LIBRARYهای موفقت رو توش ذخیره کردید ، پاک کنید که هارد یا USB شما زیاد شلوغ و نامنظم نباشد.
فقط همین پوشه ای رو که در شماره 5 همین مرحله (همین پست) و بعنوان LIBRARY نهایی ذخیره کرده اید نگه دارید.

امیدوارم موفق باشید.
بهرنگ م
30.5.89
shahram11
عضو علاقه مند
عضو علاقه مند

پست خوانده نشده

بهرنگ جان -بعضي موقع ريتمهايي كه درست ميكنيم varation1با 2-3-4فرق ميكند -يعني در varation1در درام كيت از يك كيت استفاده كرده وبراي پركاشن از كيت ديگه -حالا وقتي كه اولي را درست ميچينيم براي 2و3و4هم همان كيتي را كه براي اولي انتخاب كرده ايم saveشدميشود -لطفا روش انتخاب كيتها براي تك تك varationها را توضيح بدهيد

ريتمهايي كه من دارم مثل ريتم زير از اجزاي متفاوت تشكيل شده
v1--dram behrangdk1
per==behrang dk5
v2-dram=behrang dk19
per=behrang dk22
و.....
آواتار کاربر
Mr.Energy
با تعداد پست های زیاد
با تعداد پست های زیاد
اولین ساز: Casio Sa21
کیبرد فعلی: Psr S970
کارت صوتی: تو فکرش هستم
میکروفون: WEM hc2000
نرم افزار: Adobe Audition-Sonar
موبایل: Note 3
زمينه تخصص: نوازندگي كيبرد
محل اقامت: در کنار S970 !!!

پست خوانده نشده

shahram11 نوشته شده:بعضي موقع ريتمهايي كه درست ميكنيم varation1با 2-3-4فرق ميكند -يعني در varation1در درام كيت از يك كيت استفاده كرده وبراي پركاشن از كيت ديگه -حالا وقتي كه اولي را درست ميچينيم براي 2و3و4هم همان كيتي را كه براي اولي انتخاب كرده ايم saveشدميشود -لطفا روش انتخاب كيتها براي تك تك varationها را توضيح بدهيد

شهرام جان شما اگه وارد منوی ریتمسازی (style creator) بشی درام کیت هر varation رو میتونی تک تک انتخاب کنی و فقط برای همون varation سیو میشه! ولی اگه خارج از منوی ریتمسازی باشی هر درام کیتی رو که تغییر بدی درام کیت تمام varation ها تغییر میکنه.... برای افکتها یا ولوم درام کیت ها هم همینطوره...... اگر از داخل style creator ولوم درام کیتها رو بالا پایین کنی فقط برای همون varation که روش هستی تغییر میکنه
به نیکی گرای و میازار کس

ره رستگــاری همینست و بس
behrang
مدیر کل
مدیر کل

پست خوانده نشده

با تشکر از علیرضا که کاملا صحیح گفت.
شهرام جان و بزگوار.بطور کلی در ارنجرهای یاماها از جمله تایروس ها ، هرچیزی رو که در برنامه "ریتم سازی" تغییر و تنظیم کنید ، فقط در همون تراک واریوشن اثر میذاره.
ولی هرچیزی رو خارج از ریتم سازی از طریق "میکسینگ کنسول" انجام بدید ، در کل ریتم روی اون تراک اثر میذاره.
shahram11
عضو علاقه مند
عضو علاقه مند

پست خوانده نشده

يك سوال ديگه

برخي از ريتمها در ست خودش خوب كار ميكند ولي موقعي كه ميخواهم ببينم پركاشنش از چه كيتي تشكيل شده -خالي نشان داده ميشود وبجاي ان هر كيتي گذاشتم جواب نداد(از خود كيبرد واز لايبرري)

مشكلم فقط داشتم يك ريتم 6/9بندري براي آهنگهاي رپ ميباشد مثل ساسي مانكن
آواتار کاربر
Mr.Energy
با تعداد پست های زیاد
با تعداد پست های زیاد
اولین ساز: Casio Sa21
کیبرد فعلی: Psr S970
کارت صوتی: تو فکرش هستم
میکروفون: WEM hc2000
نرم افزار: Adobe Audition-Sonar
موبایل: Note 3
زمينه تخصص: نوازندگي كيبرد
محل اقامت: در کنار S970 !!!

پست خوانده نشده

shahram11 نوشته شده:برخي از ريتمها در ست خودش خوب كار ميكند ولي موقعي كه ميخواهم ببينم پركاشنش از چه كيتي تشكيل شده -خالي نشان داده ميشود وبجاي ان هر كيتي گذاشتم جواب نداد(از خود كيبرد واز لايبرري)
شهرام جان منم اون اول که تایروس رو خریده بودم این مشکل رو داشتم..... میدونی به خاطر چیه؟؟ وقتی شما یه سری سمپل رو از پروگرم های تایروس 2 با نرم افزار کانورتور به تایروس 3 تبدیل کنی (یعنی tvn به uvn) برای بعضی از فایلها این مشکل بوجود میاد و توی تایروس 3 نشون داده نمیشن..... ولی اونطور نیست که فایل موجود نباشه.... هست ولی باید بگردی .... اگه دقت کرده باشی بغل اسم هر فایل یه آیکون هست.... وقتی شما کلید channel off/on رو فشار میدی (زیر lcd سمت چپ) ترکهای ریتم ظاهر میشن..... شما به اون تراکی که میخوای ببینی از چه کیتی ساخته شده دقت کن.... ببین آیکونش یا همون عکسش چیه!! از روی همون آیکون توی لایبرری بگرد حتما پیدا میکنیش! نمیدونم منظورمو خوب رسوندم یا نه.... در ضمن شما توی لایبرری دو قسمت داری .... Custom Voice و Custom Drum که با کلیدهای TAB عوض میشن.... شما احتمالا توی کیتهای Custom Drum رو نگشتی.... اینو گفتم چون واسه خودمم پیش اومده! بسوزه پدر فراموشی تصویر

shahram11 نوشته شده:مشكلم فقط داشتم يك ريتم 6/9 بندري براي آهنگهاي رپ ميباشد مثل ساسي مانكن

ریتم 9/6 ؟؟؟؟؟
شهرام جون این ساسی مانکن یه چیزی گفت حالا!! شما مثل اینکه جدی گرفتی!! تصویر
شوخی کردم عزیز ..... موفق باشی
به نیکی گرای و میازار کس

ره رستگــاری همینست و بس
behrang
مدیر کل
مدیر کل

پست خوانده نشده

shahram11 نوشته شده:مشكلم فقط داشتم يك ريتم 6/9بندري براي آهنگهاي رپ ميباشد مثل ساسي مانكن
وایی.......! تصویر
خاک بر سر من...!
دیدید چی شد؟
شهرام جان ، این خودت هستی؟ تصویر
6.9 دیگه چیه؟؟؟؟؟؟؟؟
وایی....!
ما تقریبا حدودای عید نوروز بود یه بحث بسیار مفصل سر این موضوع داشتیم.جدی میگم.
حتی خیلی از دوستان اومدن بطور دقیق و علمی بحث کردن سر این موضوع...!
این آقای ساسان که خودش رو دلغک عالم و آدم کرده یه چیزی برای جور شدن TEXTهاش (چرندیاتش) عنوان کرد.
ما چیزی در دنیا با میزان 6.9 نداریم.
ریتم برای رپ هم دمو گذاشتم توی B3a البته این رو همینطوری گفتم که یعنی برای سبک 6.8رپ چیزی با میزان دیگه نداریم.حالا میشه با منوی Groove یاماها یکمی هم 6و8 رو لنگ کرد ، ولی شهرام جان از راه دور میبوسمت ، دیگه این رو حرف رو نزن تصویر کلا با شوخی همه رو نوشتن.
behrang
مدیر کل
مدیر کل

پست خوانده نشده

جواب سوال دوم شهرام :
با تشکر از علیرضای عزیز.

علی راست میگه قبلا این مشکل رو داشته و از به من هم گفته بود و تجربه اش رو داره.
توضیحاتی مه علی عزیز داد تاحدی درست است اما با اجازه از این استاد و دوست خوبم کمی درست ترش رو بگم:
-
در واقعا این مشکل نیست. از نرم افزار کانورتور هم نیست.اصلا چیزی تغییر یا جابجا نشده.
خیلی راحت و ساده :
سیستم Tyros2 به این شکل است که چون نمیتونید در درام کیت ها سمپل بدید ، به ناچار از Custom Voice ها استفاده میکنید. و در یاماها هم فقط به یکی از ترک های ریتم میشه غیر از درام کیت داد.

-توضیح :
در واقع زمانی که Tyros2 اومد توی دست ما و تعداد معدودی کاربر توی ایران متوجه شدیم یکی از ظعف های این T2 این است که فقط در یک تراک میتونیم سمپل بدیم.
بعد از مدتی من یک کشف فوق العاده کردم که تونستم به طریقی در ترک دوم ریتم هم از سمپل ها استفاده کنم.در واقعا این جزو همون کارهایی است که در دنیای کیبرد به اصطلاح بهش میگن گول زدن دستگاه
بعد از شدت خوشحالی جو گیر شدم و متاسفانه این روش رو به کسی که نباید یاد میدادم (احتمالا بچه های طرفای اذربایجان میدونن من کی رو میگم).
اگر دقت کنید در یاماها (از جمله تایروس3) به یکی از دو تراک ریتم نمیتونید غیر از درام کیت ها بدید (یعنی مثلا از صداها).ولی من این کار رو کردم.
شهرام جان این برای همین است که وقتی شما اون تراک رو خارج از ریتم سازی میخوایید Revoice کنید ویا صدای اون تراک رو ببینید ، خالی بهتون نشون میده.
فکر کنم ریتم هایی که توی ایران ساخته نشدن این طور نیستن.میتونید امتحان کنید.
یا ریتم های من هستند. یا بازم همون ریتم های من هستند که توسط همون اقای استاد کپی برداری تغییر نام و دستکاری شدند.
بهرهال اینطوریه که :
اگر در یاماها ، در تراک دوم ریتم ، از غیر از درام کیت استفاده کنید ، بعدا خارج از ریتم سازی نمیتونید این صدا رو ببینید ونشان داده نمیشه.
موضوع جدید ارسال پست

بازگشت به “سری Tyros”

• اطلاعات