korg pa3x

ارنجرهای سطح حرفه ای Pa - از Pa1x تا Pa5x
.

مدیران انجمن: behrang، mojtaba190

آواتار کاربر
Mr.Energy
با تعداد پست های زیاد
با تعداد پست های زیاد
اولین ساز: Casio Sa21
کیبرد فعلی: Psr S970
کارت صوتی: تو فکرش هستم
میکروفون: WEM hc2000
نرم افزار: Adobe Audition-Sonar
موبایل: Note 3
زمينه تخصص: نوازندگي كيبرد
محل اقامت: در کنار S970 !!!

Re: korg pa3x

پست خوانده نشده

بهرنگ جان مواردی که توضیح دادی رو قبول دارم به جز یه مورد
جای دکمه های ترانسپوز و اکتاو و stop/start ریتم هم اصلا جالب نیست.
اتفاقا من با استارت/استاپ یاماها مشکل دارم ... مخصوصأ با کلید Sync start که خیلی کوچیکه تو یاماها ... ولی توی کرگ شما وقتی کلید استاپ ریتم رو بزنی و بعد آکورد بگیری دقیقأ همون کار Sync start یاماها انجام میشه و البته خیلی راحت تر ... چون کلید استارت/استاپ کرگ اون وسط قرار گرفته و بزرگ هم هست
جای کلیدای ترانسپوز هم خوبه ... منتهی ما که چند سال با یاماها کار کردیم بهش عادت نداریم
به نیکی گرای و میازار کس

ره رستگــاری همینست و بس
behrang
مدیر کل
مدیر کل
اولین ساز: Casio SA21
کیبرد فعلی: A5000 - EA7 - MODX
نرم افزار: MAGIX STUDIO 2022
زمينه تخصص: برنامه سازي كيبرد
تشکر کرده: 228 دفعه

پست خوانده نشده

Mr.Energy نوشته شده:مخصوصأ با کلید Sync start که خیلی کوچیکه تو یاماها
مصطفی جان من درباره ی pa3x گفتم نه کرگ. این هم دکمه ی pa3x در مقایسه با تایروس. تازه کوچیک تر از دکمه های تایروس هم هست.تصویر

تصویر
.
تصویر
لطفا از دکمه تشکر در گوشه پست استفاده کنید برای بالا رفتن امتیاز موضوع
behrang
مدیر کل
مدیر کل

پست خوانده نشده

Mr.Energy نوشته شده:توی کرگ شما وقتی کلید استاپ ریتم رو بزنی و بعد آکورد بگیری دقیقأ همون کار Sync start یاماها انجام میشه
طبق گفته ی تو :
وقتی stop رو بزنم ریتم می ایسته.
حالا اگه آکورد بگیرم ریتم همراه با آکورد اجرا میشه.
خوب شاید یکی وقتی stop کرد ، نخواد دوباره ریتم play بشه و آکورد هم بگیره و روشن بودنِ مداوم دکمه sync باعث خراب شدنِ اجرا میشه.
شما این فیلم کوتاه در این باره رو بین :
تصویردانلود - 8mb
در ضمن این کار با دکمه ی sync stop هم شدنی است. توی pa3x هم برای تغییر این حالت ها باید هی دکمه ی sync را روشن و خاموش کنی. پس بنظر من در این مورد نسبت بهم برتری ندارند.
Mr.Energy نوشته شده:چون کلید استارت/استاپ کرگ اون وسط قرار گرفته و بزرگ هم هست
بنظر من هم این مورد سلیقه ای است و نمیشه قاطع راجبش نظر داد ولی طبق منطق و تجربه ی بیشترِ کیبورد ها ، باید کنترلر ها سمت چپ پنل باشند چون دست راست درگیر بازی با ملودی است ولی آکورد رو میشه رها کرد.
Mr.Energy نوشته شده:جای کلیدای ترانسپوز هم خوبه ... منتهی ما که چند سال با یاماها کار کردیم بهش عادت نداریم
عادت کردن به چیزی رو کاملا قبول دارم ولی طبق توضیح بالا شما دست چپت خیلی آزاد تره تا راست. بخصوص برای دکمه ی Octave که سمت راست بودنش واقعا اثر بد داره.
آواتار کاربر
reza firouzfar
با تعداد پست های زیاد
با تعداد پست های زیاد
اولین ساز: Casio ct700
کیبرد فعلی: YAMAHA Tyros5-76 key
میکروفون: AKG
نرم افزار: CUBASE
موبایل: HTC One
محل اقامت: ترکیه - استانبول
تماس:

پست خوانده نشده

به نظر من کلید های آکومپانیمنت تایروس بسیار بسیار بهتر از کرگ طراحی شدن و اصلا قابل مقایسه نیستند و من زمانیکه با کرگ کار میکردم و به کلیدهای Accompaniment اون عادت کرده بودم در روزهای اولی که تایروس خریدم و هنوز به کلید هاش هم حتی عادت نکرده بودم کار کردن با کلیدهای تایروس بسیار بهتر و لذت بخش تر برام بودن تا کرگ
در مورد کیفیت صداهاش هم کاملا حرف بهرنگ درسته و بسیاری از دوستان من هم که متعصب کرگ هستن هم وقتی Pa3x رو دیدن خودشون میگن که چیزه جالبی از نظر صدا توش ندیدن و فقط برای اسمش اون رو خریدن
behrima
عضو کم کار
عضو کم کار
اولین ساز: yamaha 64
کیبرد فعلی: s970-KORG pa3x 76
زمينه تخصص: نوازنده و خواننده

کرگ پی ا 3

پست خوانده نشده

عرض سلام و ادب و احترام وي‍ژه دارم خدمت اساتيد محترم و هنرمندان گرامي.
راستش بنده مدتهاست سوالي دارم كه هنوز نتونستم جواب جامع و قطعي براش پيدا كنم. وقتي با اين سايت آشنا شدم مطمئن شدم كه اينجا قطعا به نتيجه ميرسم. يك دنيا ممنون ميشم اگر اساتيد لطف خودشون رو دريغ نفرمايند. عرضم بحضور شما كه حقير حدود 20 سالي ميشه در حوزه نوازندگي كيبورد فعاليت دارم و بخش قابل توجهي از اين بازه زماني رو با برند ياماها كاركردم. با مدلهاي yamaha64,yamaha a3,yamaha 640, 740,1000كار كردم و كارهاي آهنگسازي و استيج رو هم با همين مدلها بخصوص 740انجام ميدادم اما به دلايل مشكلات اقتصادي نتونستم سراغ مدلهاي بالاتر ياماها برم تا اينكه حدود يك سال پيش بال يك تصميم ناگهاني اقدام به خريد korg pa 3xكردم.
نكته اي كه بايد در اينجا عرض كنم اينه كه بيس اصلي كارهاي بنده كارهاي كلاسيك و لايت غربي هستش كه در نقطه مقابل كاراي مجلسي قرارميگيره. من با ريتمهاي 740 زندگي ميكردم. با اون ريتمها اصلا به يه عالم ديگه اي سفر ميكردم.واقعا ريتمهاي اين ساز فوق العاده ان. ولي متاسفانه با كرگ تري ايكس بدجوري تو ذوقم خورد. ريتمهاي فابريك ساز اصلا انتظاراتمو براورده نكرد و چند روزي منو توي بهت فرو برد.
بهر حال درست يا اشتباه با تمام مشكلاتي كه داشتم اين ساز رو گرفتم و احساسم اينه كه اين ساز اون چيزي كه تو روياهام ساخته و پرداخته بودم نيست. البته هيچ شكي نيست كه ساز فوق العاده حرفه ايه ولي حسم ميگه كه ياماها يه چيز ديگست.نوع درامكيتاش بيشتر به دلم ميشينه و ريتمهاي پر و منحصر به فردش يه عالم ديگه اي داره.
حالا سوالي كه از اساتيد دارم اينه كه آيا شما هم با بنده هم نظريد؟؟
و اينكه آيا به نظرتون كار درستيه تري ايكس رو بفروشم و تايروس بگيرم؟؟
و يا اينكه بنظرتون يه مدل ياماها رو باهاش ست كنم؟؟
يكي از دوستان پيشنهاد داد كه براي كار بنده s950مناسبه.
شما تاييد ميفرماييد كه اين ساز رو با تري ست كنم؟؟
از نظر ريتمهاي فابريك ادامه راه 740 هستش؟ سبكهاي مختلف رو عالي پوشش ميده؟؟

شا رو بخدا ببخشيد. ميدونم خيلي طولاني شد و سرتونو درد آوردم. ولي بنده حقير عاجزانه به كمك شما عزيزان نياز دارم. لطفتون رو دريغ نفرماييد. بي صبرانه منتظر پاسخ راهگشا و روشنگرانه شما اساتيد عزيزم هستم. با تشكر وامتنان و ارادت فراوان خدمت تمامي اساتيد بالاخص جناب بهرنگ محترم.
يا علي...
آواتار کاربر
EHSAN-TAALE
عضو بسیار فعال
عضو بسیار فعال
اولین ساز: CASIO SA21
کیبرد فعلی: YAMAHA PSR-S970
کارت صوتی: M-AUDIO C600
میکروفون: RODE NT1
نرم افزار: STUDIO ONE
موبایل: HTC EYE
زمينه تخصص: آهنگسازي حرفه اي
محل اقامت: شیـــــــــــــراز

پست خوانده نشده

ورود شما رو به سایت تبریک میگم

دوست عزیز جواب سوال طولانیه شما خیلی طولانی تر از اینهاست اما صادقانه،قاطعانه و بدون کوچکترین تعصبی نسبت به یاماها عرض میکنم
توی سبکهای غربی و کلاسیک یاماها اصلن جایگزین نداره
توی ریتمهای دستگاه من بسیار بسیار یاماها رو تایید میکنم.ریتمهای 630 به بالا که واویلا
اما حتی ریتمهای دستگاه های قبلی هم فوق العاده بود مثل PSR-510 و 500 که ابروی اهنگهای ورزشی غربی صدا و سیمای زمان خودش بود

تایروسها که دیگه دیوانه کننده اند.
ضمنا توی کارهای شرقی هم دیگه کورگ حرفی برای گفتن نداره سری های جدید یاماها از بابت هر اجرایی شما رو بی نیاز خواهد کرد

کورگ PA3 از نطر من در برابر تایروس 3 هم حرفی برای گفتن نداره
behrang
مدیر کل
مدیر کل

Re: کرگ پی ا 3

پست خوانده نشده

behrima نوشته شده:حالا سوالي كه از اساتيد دارم اينه كه آيا به نظرتون كار درستيه تري ايكس رو بفروشم و تايروس بگيرم؟؟.
ضمن خوش امد ، جواب شما رو در تاپیک مربوطه نوشتم. اینجــا را کلیک کنید.
silvanaboy
عضو کم کار
عضو کم کار
اولین ساز: GEM WK2
کیبرد فعلی: yamaha sx900
کارت صوتی: roland
میکروفون: rode nt1

مشکل در گلوبال

پست خوانده نشده

سلام دوستان یه سوال داشتم . وقتی ریتم رو تنظیم میکنم روی سه کلاویه که اکورد قطع بشه از منوی مثلثی بالا write global رو میزنم ولی بعدش که ریتم رو عوض میکنم از این حالت خارح میشه . باید چکار کنم ؟ کیبوردم هم pa3 هست.
سوال دوم هم :
اگر بخوام هر آهنگي رو با يك ترانسپوز خاص داشته باشم كه هر آهنگي با ترانسپوز مخصوص خودش اجرا بشه و نياز به تغيير ترانسپوز مكرر نداشته باشم باید چکار کنم ؟؟
ممنون ميشم از راهنماييتون...
behrang
مدیر کل
مدیر کل

Re: مشکل در گلوبال

پست خوانده نشده

silvanaboy نوشته شده:وقتی ریتم رو تنظیم میکنم روی سه کلاویه که اکورد قطع بشه از منوی مثلثی بالا write global رو میزنم ولی بعدش که ریتم رو عوض میکنم از این حالت خارح میشه . باید چکار کنم ؟ کیبوردم هم pa3 هست.
سوال دوم هم :
اگر بخوام هر آهنگي رو با يك ترانسپوز خاص داشته باشم كه هر آهنگي با ترانسپوز مخصوص خودش اجرا بشه و نياز به تغيير ترانسپوز مكرر نداشته باشم باید چکار کنم ؟؟
سوالات شما به دوستان مسلط در این زمینه ارجاع داده شد.[/right]
آواتار کاربر
pa900
متخصص korg
متخصص korg
کیبرد فعلی: pa900

Re: مشکل در گلوبال

پست خوانده نشده

silvanaboy نوشته شده:وقتی ریتم رو تنظیم میکنم روی سه کلاویه که اکورد قطع بشه از منوی مثلثی بالا write global رو میزنم ولی بعدش که ریتم رو عوض میکنم از این حالت خارح میشه . باید چکار کنم ؟ کیبوردم هم pa3 هست.
سوال دوم هم :
ممنون ميشم از راهنماييتون...
با گرفتن 3 کلاویه نزدیک به هم
یا حتی
با زدن روی یک کلاویه بصورت ضربه ای
آکورد را
بدون فشار دادن کلید memory قطع و وصل مي شه.

برای انجام این کار :

1- کلید Gelobal را فشار دهید
2- کلید menu را فشار دهید
3- از داخل مانیتور گزینه
Mode Preferrnces را انتخاب کنید .
4- تب
Style را انتخاب کنید
5- منوی chord Recognition را بر روی حالت (
Expert ) قرار دهید .
6- منوی Velocity Control را بر روی حالت ( [Memory ) قرار دهید .
موضوع جدید ارسال پست

بازگشت به “سری حرفه ای”

• اطلاعات