korg pa4x

ارنجرهای سطح حرفه ای Pa - از Pa1x تا Pa5x
.

مدیران انجمن: behrang، mojtaba190

آواتار کاربر
korgpa4x
متخصص korg
متخصص korg
اولین ساز: yamaha
کیبرد فعلی: korgpa3x
موبایل: htc
زمينه تخصص: نوازنده و خواننده
محل اقامت: كرج

Re: Korg Pa4x

پست خوانده نشده

نه دوست عزيز ست هاي مدل پايين تر رو مستقيم لود نميكنه با يد تك تك لود بشه و همچنين ست هاي كمپرس شده رو هم اجرا نميكنه به نظر من مفت گرونه و خيلي مشكل هاي ديگه
آواتار کاربر
dishdish
عضو علاقه مند
عضو علاقه مند
کیبرد فعلی: pa4x _ roland D50
نرم افزار: cubase .FL
موبایل: s3
زمينه تخصص: نوازندگي كيبرد
محل اقامت: قائمشهر و ساری

پست خوانده نشده

بله به درام کیتها اضافه شده البته اگه سوالتون اینه که درام کیت جدید داره اره داره خیلی هم قشنگ هستن

و این خیلی خوب هست که کرگ مشکلات خودش رو قبول کرد و ارتقا داد هم سیستم عاملش رو و هم اضافه کردن صدایی که قابلیت ارتیکلیشن دارن من خیلی خوشم اومد از صداهای جدیدش

کلاویش عالیه عالی

امیدوارم این باگ پخش یهو صدای ساستین حل شده باشه

فقط متاسفم که این همه خوبی داره هم رمش کم هست هم این لود کردن وقت حروم کن تو این زمونه واقعا ضعف هست

در مورد لود نکردن ستهای کیبورد های پایینتر شاید با یه اپدیت درست شه

اینکه pa3 دارها میگن ساز خوبی نیست من قبول ندارم خیلی متفاوت با pa3 هست
آواتار کاربر
korgpa4x
متخصص korg
متخصص korg
اولین ساز: yamaha
کیبرد فعلی: korgpa3x
موبایل: htc
زمينه تخصص: نوازنده و خواننده
محل اقامت: كرج

پست خوانده نشده

چه فرق خاصي داره كه اختلافش با3 حدود 3 ميليون هست؟
behrang
مدیر کل
مدیر کل
اولین ساز: Casio SA21
کیبرد فعلی: A5000 - EA7 - MODX
نرم افزار: MAGIX STUDIO 2022
زمينه تخصص: برنامه سازي كيبرد
تشکر کرده: 228 دفعه

پست خوانده نشده

dishdish نوشته شده:بله به درام کیتها اضافه شده........درام کیت جدید داره........خیلی هم قشنگ هستن
یادمون نره که دوستان کرگ باز همیشه اضافه شدنِ چند صدا در مدل جدید یاماها را گزینه ای کم ارزش عنوان میکردند. همچون OR700 نسبت به A1000 یا تایروس3 نسبت به تایروس2 و...
در نتیجه اضافه شدنِ تعدادی صدا ودرام غربی داخل دستگاه اصلا چیز قابل توجه و چشمگیری نیست چرا که در هر دوره ، مدل جدید کم و بیش این ارتقای تعداد و کیفت چند صدا رو داره.
dishdish نوشته شده:صدایی که قابلیت ارتیکلیشن دارن
آقا امیر عزیز! با تشکر از توضیحات جالب شما و تایید اینکه Pa4x صداهای زیبایی را اضافه کرده ولی در این مورد با ذکر دلایل توضیح دادیم که کرگ اصلا صدای سوپر آرتیکولیشن نداره.این اطلاعات غلطی است که در برخی انجمن ها و گروه ها به مردم داده میشه.
به هیچ وجه بحث تعصب این حرف ها نیست. از لحاظ فنی میتونید در این لینک بخونید که یک صدای هوشمند سوپرآرتیکولیشن در یاماها چقدر پارامترهای مختلفی رو با ترکیب کردن به نوازندگی اضافه میکنه که در صداهای RX وجود ندارند.(بحث درمورد ارنجرها است).
آیا برای Pa4x در کاتالوگش یا روی کیبورد یا توی سایت کرگ عبارت super articulation2 نوشته شده؟
فقط اگر چنین چیزی نوشته شده میتونه دلیلی بر فرمایش شما باشه.
dishdish نوشته شده:امیدوارم این باگ پخش یهو صدای ساستین حل شده باشه
این مشکل در Pa4x هم هست؟تصویر
واقعا اذیت کننده بود توی Pa900. حتی با آخرین ورژن Pa900 حل نشده هنوز. همونطور که اینـجا نوشتم.
korgpa4x نوشته شده:ست هاي كمپرس شده رو هم اجرا نميكنه
بله! وقتی در pa3x سمپل ها رو کمپرس میکنید ، یعنی اونها رو از حالت طبیعی خارج کردید و نه تنها دیگه روی pa4x اجرا نمیشند ، بلکه :
کیفیت افت میکنه
قابلیت اکسپورت کردن از بین میره
قابلیت اضافه کردن و ویرایش سمپل ها از بین میره
و البته طبق گفته دوستان کرگ باز زمان خیلی زیادی هم صرف کمپرس شدن میشه بطوری که حتی ممکنه بیخیال بشید.
لطفا از دکمه تشکر در گوشه پست استفاده کنید برای بالا رفتن امتیاز موضوع
آواتار کاربر
dishdish
عضو علاقه مند
عضو علاقه مند
کیبرد فعلی: pa4x _ roland D50
نرم افزار: cubase .FL
موبایل: s3
زمينه تخصص: نوازندگي كيبرد
محل اقامت: قائمشهر و ساری

پست خوانده نشده

بهرنگ جان من منظورم این هست صداهایی اضافه شده با قابلیت حرکتهای مختلف اون صدا این خودش یه پیشرفت هست و شما میتونین اینترو ها و ریتمای قشنگتری واسه اکورد بسازین

این که صدا اضافه میشه به مدل بالاتر منو شما میدونیم چقدر ارزش مند هست

اون کاربری هم پرسید که 3 میلیون گرونتر هست خب باید بگم بایدم بشه همین تاچ صفحه اینقدر بهبود پیدا کرده که ضریب اشتباهات میاد پایین این خودش کلی ارزش داره واسه کار زنده صفحه نمایش بالاپایینم میره اینم یه برتری

یکی از بهترین امکاناتی که اضافه شده میتونین صداهای یا سمپل های sf2 مستقیم ایمپورت کنین خب شاید بعضی از شما با اینا اشنایی نداشته باشین یا صداهای akia این خودش 3 میلیون میرزه تصویر

اینا خودش کلی ارزش داره که pa3 فاقد اون هست حالا خیلی چیزای دیگه مثل رم بیشتر این چیزا هم اضافی شده صداهای پرست اصلا قابل مقایسه نیست با pa3 یا ریتمهای فکتوری دستگاه اینا پیشرفت کرده

من خودم با یاماها کار میکنم 1 روز pa3 خریدم شبش فروختم

وقتی میبینین من دارم تعریف میکنم بدونین یه چیزی هست تصویر

وقتی میاد بهت سمپل رو با خروجی wave بهت میده نه kmp که خیلی افتضاح هست اینا ارزشمند هست وقتی ست های بیکیفیت مدلهای پایینش رو لود نمیکنه ارزشمنده مستقیم میگه به من توهین نکن تصویر
اینکه یه کمپانی میاد قد بودن خودش کنار میزاره چیزهایی که کم داره ساز بهش اضافه میکنه واسه من ارزش داره نه یاماها که اینهمه پیله کرده هم رو پیچبندش و هم نداشتن لگاتو و خیلی چیزای دیگه

به هر حال بنده نظرم رو دادم و واسه من که خیلی کرک رو خالی میدیدم از نظر صداهای لطیف و حرکتهای صداها یه دنیا ارزش داشت تصویر
behrang
مدیر کل
مدیر کل
اولین ساز: Casio SA21
کیبرد فعلی: A5000 - EA7 - MODX
نرم افزار: MAGIX STUDIO 2022
زمينه تخصص: برنامه سازي كيبرد
تشکر کرده: 228 دفعه

پست خوانده نشده

dishdish نوشته شده:بهرنگ جان من منظورم این هست صداهایی اضافه شده با قابلیت حرکتهای مختلف اون صدا این خودش یه پیشرفت هست
امیر جان شما نوشتی صدای اتیکولیشن داره و این اطلاعات رو اصلاح کردم. تصویر
ولی تایید کردم و میکنم که به PA4x صداهای غربیِ فوق العاده قشنگی اضافه شده که متاسفانه هیچ کس برای این صداها 200هزار تومن هم پول نمیده وگرنه مدل هایی همچون رولند E80 و BK9 و GW8 و BK5-OR و یاماها S910 که امکانات و صداهایی برتر از مدل های هم رده ی زمان خودشون داشتند ، رغیب بازاریِ کرگ میشدند.
متاسفانه یا خوشبختانه در ایران همه چیز برای محبوبیت یک ارنجر به سمپل ختم میشه. اولیتِ بی قید و شرط است که در Pa4x تفاوت چشمگیری نسبت به Pa3x وجود نداره. شاید یگیر 400 مگ هم خیلیه ولی بحث ارزش و تفاوت قیمت است. بخصوص وقتی یک ارنجر 4میلیون تومنی در یاماها 512 مگ سمپل میگیره.
لطفا از دکمه تشکر در گوشه پست استفاده کنید برای بالا رفتن امتیاز موضوع
موضوع جدید ارسال پست

بازگشت به “سری حرفه ای”

• اطلاعات