korg Pa600

پایین ترین ارنجرهای Pa مثل Pa700- Pa600- Pa50

مدیران انجمن: behrang، mojtaba190

آواتار کاربر
mohammad.s
عضو فعال
عضو فعال
اولین ساز: casio
کیبرد فعلی: A3000
کارت صوتی: focusrite
میکروفون: RODE Nt1-A
نرم افزار: gold wave-Studio one-Cubase
موبایل: HONOR 10 Lite
زمينه تخصص: آهنگسازي حرفه اي
محل اقامت: اصفهان

Re: korg Pa600

پست خوانده نشده

behrang m نوشته شده:آقا وایسید ببینم شما تصویر همشهری هستید؟ از کجا همدیگه رو میشناسید؟ تصویر (شوخی)
آقایون شما که pa600 گرفتید و این چنین ازش دلزده شدید میشه بگید غیر از پخش بد کیفیت ، چه موارد بد دیگه ای داشت که شما رو زد؟
و البته چه موارد خوبی؟

راستی به شما هم از این دروغ ها نگفتن که پک فابریک ایرانی و اورنتال داره تصویر تصویر

بهرنگ جان من که پرشین گرفتم ولی به خوبی سازهای کرگ رو میشناسم و تا به حال با 5 مدلش کار کردم و در ارتباط بودم.

این برند رو جون به جونش کنن تهش ازش صدای شفاف در نمیاد نمیدونم چرا! البته کرگ بیشتر برای مصارف جشنی که نوازنده ها نیاز خودشونو تو شلوغ کاری میبینن به کار میره!

در کل نمیگم pa600 ساز بدیه ولی اصلا تو بحث ریتم و صدا به شیرینی صداهای آ2000 نمیرسه!!تصویر
شانس با تلاش ارتباط مستقیم دار *** هر چه قدر بیشتر تلاش کنید *** خوش شانس تر خواهید بود
behrang
مدیر کل
مدیر کل
اولین ساز: Casio SA21
کیبرد فعلی: A5000 - EA7 - MODX
نرم افزار: MAGIX STUDIO 2022
زمينه تخصص: برنامه سازي كيبرد
تشکر کرده: 228 دفعه

پست خوانده نشده

اولین چیزی که نوازنده از یک کیبورد میبینه ظاهر اون است و دومین مورد ، صدای اون رو میشنوه. که در هر دو مورد PA600 بسیار ظعیف کار کرده.
شاید سایز LCD و برخی امکانات داخلیه اون در حد قیمتش خوب باشه ولی گزینه های اصلیِ یک کیبورد رو بسیار پایین داره.
abbasnaeij نوشته شده:ست ریتمی رو که شرکت سپید موج با قفلش داره رو هم خریدم کیفیت ریتماش واقعا عالیه
بسیار عالی.اگر ممکنه از این ریتم ها برای ما و کاربرانِ علاقه مند چندتا دمو بذارید چون تابحال هرچی مشتری و مراجعه کننده درباره ی Pa600 بامن حرف زدند گفتند همون ست های Pa800 و PA80 رو براش تبدیل کردند.
این توضیح شما کاملا درسته.نه مثل روز های اول که عده ای ، شایعه کردند ( ست فابریک ) داخل دستگاه است که دستشون بدطور رو شد.
abbasnaeij نوشته شده:صداهایی هم که دلم میخاست رو از ستهای ترکی وعربی گلچین کردم
جناب ناجی عزیز! تا جایی که اطلاع دارم pa600 فقط قابلیت لود کردن ست های ساخته شده رو داره و ، سمپل ها رو بصورت تک تک لود نـمیکنه. چطوری گلپین کردید؟
abbasnaeij نوشته شده:ولی هیچ وقت انتظار ندارم ساز همه خواسته های منو براورده کنه
این که مسلمه و من همیشه میگم. ولی وقتی pa600 قیمتی حدودا معادل با A2000 داره و کیفیت و برتری های اون رو نداره ، در سطحِ خودش هم خواسته های نوازنده رو نداره.
لطفا از دکمه تشکر در گوشه پست استفاده کنید برای بالا رفتن امتیاز موضوع
آواتار کاربر
k.b.660
عضو کم کار
عضو کم کار
اولین ساز: کاسیو
کیبرد فعلی: tyros2
کارت صوتی: behringer
میکروفون: roland
نرم افزار: c.base
موبایل: nokia
زمينه تخصص: نوازندگي كيبرد
محل اقامت: تهران-ستارخان
تماس:

پست خوانده نشده

آخه من از 600 چی بگم
ببینید دوستان من تجربه 4 ماه کار کردنمو با این ساز میگم البته تو پرانتز اینو بگم از کسی که از آ2000 اومده رو 600 نه کسی که از 50 اومده رو 600 چرا؟چون وقتی شما مثلا یک ماشین خوب سوار میشی و بنا به دلایلی مجبوری یک ماشین دیگه ای رو بخری اون ماشین اولیتو با دومیه مقایسه میکنی و اگر انتظارات اولیو برات فراهم نکنه خیلی حالت بد میشه بهرنگ جان 600 ست فابریک داره ولی متاسفانه به صورت پک که توی یوزرهای دستگاه نیست و با لود یک پک دیگه ست از بین میره خوب بپردیزیم به ضعفهای 600
1-خروجی بسیار پایین حتی با وصا کردن به بهترین و باکیفیتترین اسپیکر
2-تفکیک بسیار ضعیف ریتم و آکورد و صدا حتی با بهترین تنظیم
3-اجرا کردن فقط 50 درصد از ستهای دیگر و پخش صداهایی شبیه به صداهای ست مگر اورجینال باشد مثل ست a and h مثلا صداها و کیفیت اینتروهایی که در 800 میشنوی در 600 نمیشنوی
4-جیق کشیدن ناگهانی ساز در اجرای صدا و ریتم و آسیب بسیار جدی به باندها
5-کیفیت بسیار پایین کلیدها و از کار افتادن ناگهانی پاساژها(دوباره باید رسیت کارخانه ای شود)
6- کیفیت درجه 4 کلاویها و نداشتن تاچ و به صدا افتادن وحشتناک کلاویهای توخالی
7-نداشتن استارت استوپ در سکوئنس مثل باقی کرگها
8-عدم استفاده از صداهای 3 آپری در قسمت دوم سکوئنس و از کار افتادن پیچ بند
9-پیچ بند بسیار ضعیف و شکننده
10-عدم استفاده از رکورد با فرمتهای مختلف و فقط میدی اونم تو سکوئنس گفتم همچی از کار می افتهتصویر
11-نداشتن صداهای غربی با کیفیت مثل صداهایی همچون گیتار پیانو و...که اسمشم گذاشتن فول کنستو از این جور صحبتهاتصویر
12-نداشتن ریتمهای غربی حتی 10 درصد آ2000 پاساژها اینتروها اندینگها همان پی آ50 هستش و 13 سال هیچ پیشرفتی صورت
نگرفتهتصویر
حالا خودتون قضاوت کنید نوازنده ای که 17 سال تجربه نوازندگی و 4 سال پیانو زدن داره میتونه با این ساز کنار بیاد و به نظر حماقت محض این سازو بخواید با تایروس2 و آ2000 مقایسه کنید موفق باشید
من سازمو با کرگ مقایسه میکنم بسم الله هر کرگی
شرط من اینطوریه شما هرچی با کرگ زدید من با سازم اجرا میکنم و من هم هرچی با سازم زدم باید شما عینا همون ریتمو صدارو اجرا کنید نوازندگی هم ملاک نیستتصویر
لذت روی زمین قسمت پررویان است/خون دل میخورد آن کس که حیایی دارد...
آواتار کاربر
Mr.Energy
با تعداد پست های زیاد
با تعداد پست های زیاد
اولین ساز: Casio Sa21
کیبرد فعلی: Psr S970
کارت صوتی: تو فکرش هستم
میکروفون: WEM hc2000
نرم افزار: Adobe Audition-Sonar
موبایل: Note 3
محل اقامت: در کنار S970 !!!

پست خوانده نشده

از همه باحالترش این قسمت بود !!!! دیگه واقعأ شاخ در آوردم
4-جیق کشیدن ناگهانی ساز در اجرای صدا و ریتم و آسیب بسیار جدی به باندها

نمیدونید مشکل از کجا بود که اینطوری میشد !؟؟ بعد از جیغ کشیدن باید حتمأ کیبوردو خاموش و روشن میکردین تا درست بشه ؟!؟
به نیکی گرای و میازار کس

ره رستگــاری همینست و بس
آواتار کاربر
k.b.660
عضو کم کار
عضو کم کار
تماس:

پست خوانده نشده

بدلیل تداخل بین سمپلها یوزرها و برد بسیار بی کیفیت خازنها و دیودهای چینی مدارات موتور ضعیف صدا و...
بعد جیغ کشیدن چاره ای نداشتم تا صدا قطع بشه اگر در ریتم این مشکل بوجود میومد هی اکومپانو خاموش روشن میکردم تا صدا کمتر بشه یا یه ریتم دیگه ای انتخاب میکردم ولی بازم تا 1 دقیقه ای ادامه داشت اگر بیشتر از یک دقیقه میشد دستگاهو خاموش میکردم دیگه عادت کرده بودم اگرم در صدا بود که هی صدارو تغییر میدادم به همین صورت و غیره...
آواتار کاربر
shahriyar
با تعداد پست های زیاد
با تعداد پست های زیاد
کیبرد فعلی: psr a2000
کارت صوتی: icon
نرم افزار: fl stdiu
موبایل: iphone 6
زمينه تخصص: ريتم سازي باكيبرد
محل اقامت: بندرعباس

پست خوانده نشده

واقعا چه عجیب صدای جیق خود به خود تو یه دستگاه بیاد تصویر
بس تجربه کردیم در این دار مکافات *** با درد کشان هرکه در افتاد ور افتاد *** سیل سرشک ما زدلش کین بدر نبرد
abbasnaeij
عضو سایت
عضو سایت
اولین ساز: sa21
کیبرد فعلی: yamaha s975
موبایل: samsung
محل اقامت: مازندران -نور

پست خوانده نشده

سلام مجدد خدمت دوستان بهرنگ جان من فامیلیم ناییج هستش . در مورد دمو به روی پشم حتما میزارم . گلچین کردن هم خدمتتون عرض کنم هم ریتمو میشه گلچین کرد هم صداها رو . فقط ایمپورت واکسپورت نداره اونم واسه ریتمای تبدیلی از 80 به 800 وگرنه تموم ستهای 800رو هم میخونه هم میشه از ستهای مختلف 800 هم صدا وهم ریتم گلچین کرد حتی ستهای pa3 رو میخونه البته اونای رو که حجم ست به اندازه 96 مگ باشه باز نگین ست واسه 3 نیست وهمه تبدیلی 80 هستن منظورم ستهای ترکی وعربیشه واسه گلچین کردن صداهاش در ضمن من هیچ تعصبی ندارم رو این مدل من خودم عاشق تایروسم چون دارم وباهاش کار میکنم تا اونجای که میتونم اطلاعاتشو در اختیار دوستان قرار میدم
آواتار کاربر
mohammad.s
عضو فعال
عضو فعال
کیبرد فعلی: A3000
کارت صوتی: focusrite
میکروفون: RODE Nt1-A
نرم افزار: gold wave-Studio one-Cubase
موبایل: HONOR 10 Lite
زمينه تخصص: آهنگسازي حرفه اي
محل اقامت: اصفهان

پست خوانده نشده

کیبوردیست عزیز اون صدای جیغ که میگین بنده در pa500 تبدیلی هم به وفور تجربه کردم و برای حل این مشکل باید دکمه ی shift و stop رو همرمان میگرفتیتصویر

ولی حالا شما فرض کنید به عنوان مثال توی مجلس یه همچین اتفاقی برا ساز پیش بیاد.. تصویر
شانس با تلاش ارتباط مستقیم دار *** هر چه قدر بیشتر تلاش کنید *** خوش شانس تر خواهید بود
آواتار کاربر
k.b.660
عضو کم کار
عضو کم کار
تماس:

پست خوانده نشده

دقیقا تو 600 میشه گلچین کرد نه ستهای اورجینال رو بلکه ستهایی که قبلا توی 800 تبدیل و گلچین شدن مثلا شما نمیتونید ستهای اورجینال a and h یا o and m و غیره رو گلچین کنید اینو محض اصلاع گفتم عباس جان مگر در 800 گلچین بشن و شما استفاده کنی و بتونی گلچین کنیتصویر
behrang
مدیر کل
مدیر کل
اولین ساز: Casio SA21
کیبرد فعلی: A5000 - EA7 - MODX
نرم افزار: MAGIX STUDIO 2022
زمينه تخصص: برنامه سازي كيبرد
تشکر کرده: 228 دفعه

پست خوانده نشده

k.b.660 نوشته شده:3-اجرا کردن فقط 50 درصد از ستهای دیگر و پخش صداهایی شبیه به صداهای ست مگر اورجینال باشد مثل ست a and h مثلا صداها و کیفیت اینتروهایی که در 800 میشنوی در 600 نمیشنوی
یله درسته.قبلا هم این مورد اشاره شده بود. به دلیل تفاوت نسبیِ افکت ها و صدا این مورد هست و بخصوص کیفیتِ پخش بسیار ظعیف Pa600
k.b.660 نوشته شده:4-جیق کشیدن ناگهانی ساز در اجرای صدا و ریتم و آسیب بسیار جدی به باندها
این که فاجعه ست؟!!! آدم نگرانِ آینده ی کیبورد های korg میشه.
k.b.660 نوشته شده:5-از کار افتادن ناگهانی پاساژها(دوباره باید رسیت کارخانه ای شود)
ای بابا...! آقا اینا یکم باورش سخته. یعنی تو Pa600 یکدفعه پاساژ از کار میوفته؟ تصویر
k.b.660 نوشته شده:6- کیفیت درجه 4 کلاویها و نداشتن تاچ
تـاچ که داره عزیزم. احتمالا منظور شما "آفترتاچ" است که aftertouch رو همه ی میدرنج ها ندارند.

k.b.660 نوشته شده:8-عدم استفاده از صداهای 3 آپری در قسمت دوم سکوئنس و از کار افتادن پیچ بند
اگه میشه راجب این مورد دوستانِ pa600 دار یکم بیشتر توضیح بدهند. یعنی توی سکووانسر دومش صداهای 3تایی چی میشن؟ کامل قطع میشن؟ یکیش از کار میوفته؟ چی؟
پیچ بند کجا از کار میوفته؟
k.b.660 نوشته شده:10-عدم استفاده از رکورد با فرمتهای مختلف و فقط میدی اونم تو سکوئنس گفتم همچی از کار می افته
مگه Pa600 قابلیت ضپط و پخش Audio رو نداره؟؟ این که یه فاجعه ی دیگس که؟ تصویر بعد هم k.b660 جان. همه ی ارنجر های کرگ موقع استفاده از سکووانسر ، قسمت های دیگشون تعطیل میشه و واقعا در این مورد ظعف اساسی دارند در مقابل ارنجرهای یاماها. ولی خوب به نسبت بگو که Pa600 دو تا Player داره و A2000 یکی داره؟
k.b.660 نوشته شده:11-نداشتن صداهای غربی با کیفیت مثل صداهایی همچون گیتار پیانو و...که اسمشم گذاشتن فول کنستو از این جور صحبتهاتصویر
ئاقعا این رو تایید میکنم. اتفاقا با مرتضی (شوالیه) هم بودیم وقتی پک میکردیم. انگار داری با صداهای کیبوردهای آموزشی میزنی توی Pa600 و Pa900. یک صدای Synth بروز و جذاب توش ندیدم در مقایسه با صداهای Roland-GW8 و A2000
لطفا از دکمه تشکر در گوشه پست استفاده کنید برای بالا رفتن امتیاز موضوع
موضوع جدید ارسال پست

بازگشت به “سری متوسط و پایین تر”

• اطلاعات