ريتم سازي در کیبردهای Yamaha

ارنجر ورک استیشن های حرفه ای و نیمه حرفه ای

مدیران انجمن: behrang، mojtaba190

قوانین انجمن
1.پست های نـامربوط باموضوع مبحث حذف یا منتقل میشوند
2.معرفی شماره تلفن ، ایمیل وهرنوع ادرس شخصی ممنوع است (درپیام خصوصی مجاز است)
3.قرار دادن لینک های غیراخلاقی و غیرمجاز منجر به حذف اکانت و یا پیگرد قانونی برای شما میشود.
قوانین کامل انجمن ارتعاش
آواتار کاربر
reza firouzfar
با تعداد پست های زیاد
با تعداد پست های زیاد
اولین ساز: Casio ct700
کیبرد فعلی: YAMAHA Tyros5-76 key
میکروفون: AKG
نرم افزار: CUBASE
موبایل: HTC One
زمينه تخصص: برنامه سازي كيبرد
محل اقامت: ترکیه - استانبول
تماس:

Re: ريتم سازي در کیبردهای Yamaha

پست خوانده نشده

بهرنگ جان من هم به این مساله برخورد کردم ,, همونطور که خودت هم به درستی گفتی بهترین راه حل اینه که یک ریتم دیگه و یا یک ریتم خالی رو انتخاب کنیم و میزان های اینترو و اندینگ و غیره شو با ریتم اصلی برابر کنیم و ترک های ریتمی که پیام Full میده رو در اون کپی کنیم البته چند تا از ترک های اضافی ریتم رو که لازم نداریم رو نباید کنیم که دیگه ریتم این پیغام رو نده .
behrang
مدیر کل
مدیر کل
اولین ساز: Casio SA21
کیبرد فعلی: A5000 - EA7 - MODX
نرم افزار: MAGIX STUDIO 2022
تشکر کرده: 235 دفعه

پست خوانده نشده

خواهش میکنم به من بگید دقیقا چه کاری میکنید شما که این پیام ظاهر میشه؟
این مورد به هیچ وجح از full شدنِ ریتم نیست. من حدود 30 بار پیچ بند رو بالا و پایین کردم و تقریبا همین تعداد دفعه مدولیشن رو ، و کلی کلاوی ها رو با دوتا دست زدم از اول تا آخر ، تا ریتم full شد. تازه در این صورت باز میاد توی ریتم سازی و فقط همون یک ترک فول میزنه. اون هم وقتی بخوایید روش rec کنید و یک کلاوی رو فشار بدید میگه full.
یعنی راحت میتونید بدونه زدنِ هیچ کلاوی پرکاشن های اضافه رو پاک کنید ، یا از سربرگ Channel به منوی EVENT برید و متغیرهای مورد نظر رو پاک کنید.(مثلا تغییرات پیچ بند و مدولیشن و ولوم های میکیسنگ کنسول و...)

ولی شماها نمیدونم چکار میکنید که این موارد عجیب و غریب براتون پیش میادتصویر لطفا به من بگید چطوری میتونم این پیام رو بیارم برای خودم؟
لطفا از دکمه تشکر در گوشه پست استفاده کنید برای بالا رفتن امتیاز موضوع
آواتار کاربر
reza firouzfar
با تعداد پست های زیاد
با تعداد پست های زیاد
تماس:

پست خوانده نشده

بطور مثال من در ریتم هایی که در ترک هاشون از آکورد اسپانیش استفاده کردم این مساله پیش اومد مثل ریتم Pop Flamenco . اگر به ترک های گیتار این ریتم هم دقت کنین میبینید که نت های زیادی در ترک آکورد گیتار این ریتم وجود داره . وقتی ترک های گیتار اسپانیش این ریتم رو به ریتم های خودم اضافه کردم این مساله پیش میومد تصویر
در این حالت وقتی کلید REC CH رو نگه میدارید و یکی از ترک های ریتم رو برای رکورد میخوایم انتخاب کنیم گذینه رکورد روی اون ترک نمیره و پیغام Full ظاهر میشه .
behrang
مدیر کل
مدیر کل

پست خوانده نشده

reza firouzfar نوشته شده:وقتی ترک های گیتار اسپانیش این ریتم رو به ریتم های خودم اضافه کردم این مساله پیش میومد

در این حالت وقتی کلید REC CH رو نگه میدارید و یکی از ترک های ریتم رو برای رکورد میخوایم انتخاب کنیم گذینه رکورد روی اون ترک نمیره و پیغام Full ظاهر میشه .
این چیزی که شما فرمودی اصلا ربطی به چیزی که رهاوش گفت نــداره. قضیه ی شما اینه که ترک های آکورد ریتم های یاماها قفل هستن ، و ادیت نمیشن.
کلا هر وقت یکی میاد میگه من فلان مشکل رو دارم ، تو هم میگی منم همین مشکل رو داشتم. تصویرتو که سال هاست داری روی یاماها کار مکنی عزیزم ، و این همه مدت توی سایت هستی و ما بارها بهش اشاره کردیم. واقعا نمیدونی ترک های آکوردِ ریتم های فابریک یاماها رو نمیشه ادیت کرد؟

اگر میدونستی ، پس چرا میگی "منم همین مشکل رو دارم" ؟ رهاوش گفت اصلا وارد ریتمسازی نمیشه.
اگر هم نمیدونستی که خیلی عجیبه برای تو.
آواتار کاربر
reza firouzfar
با تعداد پست های زیاد
با تعداد پست های زیاد
تماس:

پست خوانده نشده

من منظورم اطلاعات و نت های اون ترک آکورد اسپانیش بود بهرنگ جان یعنی بعد از اینکه با نرم افزار اون ریتم رو unlock کردم و ترک آکورد رو به ریتم خودم اضافه کردم و یا به روشی دیگه : در قسمت Song اون آکورد رو ضبط میکردم و بعد تک تک نت هاش رو مینوشتم بعد در ریتم سازی در یک ترک تک تک نت ها رو دوباره به همون ترتیب میساختم این اتفاق می افتاد و در پست های قبلی دیگه این جزییات رو توضیح ندادم چون به اصل سوال ربطی نداشت . . وگرنه در اون صورت پیغام Delet میداد که اصلا به این موضوع و سوال ربطی نداره برای همین گفتم که پیغام Full میده .
و این ریتم رو هم بطور مثال گفتم وگرنه در ریتم های ایرانی هم همین اتفاق برام افتاده
آواتار کاربر
Rahavash
عضو ویژه
عضو ویژه
اولین ساز: کیبورد yamaha psr630
کیبرد فعلی: ....!؟
موبایل: poco x6 pro 5g
زمينه تخصص: ريتم سازي باكيبرد
محل اقامت: آلمان
تشکر کرده: 11 دفعه
تماس:

پست خوانده نشده

behrang m نوشته شده:خواهش میکنم به من بگید دقیقا چه کاری میکنید شما که این پیام ظاهر میشه؟
این مورد به هیچ وجح از full شدنِ ریتم نیست. من حدود 30 بار پیچ بند رو بالا و پایین کردم و تقریبا همین تعداد دفعه مدولیشن رو ، و کلی کلاوی ها رو با دوتا دست زدم از اول تا آخر ، تا ریتم full شد. تازه در این صورت باز میاد توی ریتم سازی و فقط همون یک ترک فول میزنه. اون هم وقتی بخوایید روش rec کنید و یک کلاوی رو فشار بدید میگه full.
یعنی راحت میتونید بدونه زدنِ هیچ کلاوی پرکاشن های اضافه رو پاک کنید ، یا از سربرگ Channel به منوی EVENT برید و متغیرهای مورد نظر رو پاک کنید.(مثلا تغییرات پیچ بند و مدولیشن و ولوم های میکیسنگ کنسول و...)

ولی شماها نمیدونم چکار میکنید که این موارد عجیب و غریب براتون پیش میادتصویر لطفا به من بگید چطوری میتونم این پیام رو بیارم برای خودم؟
بهرنگ جان به خاطر علاقه شدیدت به مموری فول ریتم امشب تو خصوصی ریتم عجیب و غریبم تصویررو برات میفرستم تصویر
☆☆☆بہ آیندہ خود وفادار باشید نہ بہ گذشتہ خود ☆☆☆
(R-R)
behrang
مدیر کل
مدیر کل

پست خوانده نشده

رها جان خارج از شوخیت که باحال بود و ممنون ، باید بگم خودتون هم روشی مشخص نگفتید که من بتونم اون شکل پیام رو برای خودم ایجاد کنم پس هرچی هست ، چیز ناشناخته و جدیدی است. رضای استاد هم تاحالا همچین مشکلی نداشته و داره هی جواب های بی ربط به این مشکل میده.تصویر
رضا جان توضیح دومت هم دقیقا همون پست قبلیت است. عرض کردم رهاوش اصلا نمیتونست وارد ریتمسازی بشه با این ریتم. ولی قضیه شما هیچ ربطی نداشت به این و یک چیز دیگس.
آواتار کاربر
reza firouzfar
با تعداد پست های زیاد
با تعداد پست های زیاد
تماس:

پست خوانده نشده

بهرنگ جان اگر تعداد زیادی از نت ها رو در ترک های Style یعنی Varision ها و پاساژ ها و اندینگ و اینتروها بگذاری این حالت پیش میاد و پیفام Memory Full میده . .
منظور رهاوش هم باید این باشه که حالت Rec رو نمیتونیم با کلید REC CH روی یک ترک بگذاریم نه اینکه کلا نمیتونیم وارد منوی ریتم سازی بشیم .
آواتار کاربر
Rahavash
عضو ویژه
عضو ویژه
اولین ساز: کیبورد yamaha psr630
کیبرد فعلی: ....!؟
موبایل: poco x6 pro 5g
زمينه تخصص: ريتم سازي باكيبرد
محل اقامت: آلمان
تشکر کرده: 11 دفعه
تماس:

پست خوانده نشده

reza firouzfar نوشته شده:بهرنگ جان اگر تعداد زیادی از نت ها رو در ترک های Style یعنی Varision ها و پاساژ ها و اندینگ و اینتروها بگذاری این حالت پیش میاد و پیفام Memory Full میده . .
منظور رهاوش هم باید این باشه که حالت Rec رو نمیتونیم با کلید REC CH روی یک ترک بگذاریم نه اینکه کلا نمیتونیم وارد منوی ریتم سازی بشیم .

رضا جان اول وارد میشد و نمیشد تعداد بار رو بیشتر کنی فول میزد بعد اینتروی دومی رو که کپی کردم و سیو گرفتم الان رکورد رو میزنم و از سه گزینه پد و سانگ و استایل وقتی استایل رو میزنم مموری فول میزنه و اصلا وارد اون ریتم نمیشه دیگه تصویر
☆☆☆بہ آیندہ خود وفادار باشید نہ بہ گذشتہ خود ☆☆☆
(R-R)
behrang
مدیر کل
مدیر کل

پست خوانده نشده