REGISTRATION MEMORY در ارنجرهای یاماها

ارنجر ورک استیشن های حرفه ای و نیمه حرفه ای

مدیران انجمن: behrang، mojtaba190

قوانین انجمن
1.پست های نـامربوط باموضوع مبحث حذف یا منتقل میشوند
2.معرفی شماره تلفن ، ایمیل وهرنوع ادرس شخصی ممنوع است (درپیام خصوصی مجاز است)
3.قرار دادن لینک های غیراخلاقی و غیرمجاز منجر به حذف اکانت و یا پیگرد قانونی برای شما میشود.
قوانین کامل انجمن ارتعاش
آواتار کاربر
reza firouzfar
با تعداد پست های زیاد
با تعداد پست های زیاد
اولین ساز: Casio ct700
کیبرد فعلی: YAMAHA Tyros5-76 key
میکروفون: AKG
نرم افزار: CUBASE
موبایل: HTC One
زمينه تخصص: برنامه سازي كيبرد
محل اقامت: ترکیه - استانبول
تماس:

Re: REGISTRATION MEMORY در ارنجرهای یاماها

پست خوانده نشده

ممنون از بهرنگ جان که دیگه بهترین و کامل ترین پاسخ رو دادن تصویر ,, دیگه نکته ای نمیمونه که من صحبتی کنم بابی جان
ommid
عضو علاقه مند
عضو علاقه مند

پست خوانده نشده

ممنون - توضیحات جامع و کامل بودند

من 12 سال پیش که یاماها 1000 داشتم ٰ نیز نمیدانستم که دکمه freeze قابل برنامه ریزی هستٰ با خوندن تاپیک متوجه این امر شدم تصویر
آواتار کاربر
reza firouzfar
با تعداد پست های زیاد
با تعداد پست های زیاد
اولین ساز: Casio ct700
کیبرد فعلی: YAMAHA Tyros5-76 key
میکروفون: AKG
نرم افزار: CUBASE
موبایل: HTC One
محل اقامت: ترکیه - استانبول
تماس:

پست خوانده نشده

reza firouzfar نوشته شده:احسان جان باید تصحیح کنم که رجیست های تایروس4 و تایروس5 روی S950 لود نمیشن و حتی روی تایروس3 هم لود نمیشند.
EHSAN-TAALE نوشته شده:واقعن؟
چرا اخه ...
بله احسان جان متاسفانه همینطوره.من هم وقتی متوجه شدم بسیار متعجب شدم چون گمان میکردم رجیست ها قاعدتا مثل Style ها میبایست بر روی مدل های مختلف لود بشن ولی متوجه شدم که اینطور نیست و رجیست های تايروس5و4 متلا بر روی تایروس3 زمانیکه یکی از 8 شکاره رجیست هارو میزنین با error مواجه میشین.
دوستان فونت نقل قول ها هم نمیدونم چرا انقد بزرگ میشن
behrang
مدیر کل
مدیر کل
اولین ساز: Casio SA21
کیبرد فعلی: A5000 - EA7 - MODX
نرم افزار: MAGIX STUDIO 2022
تشکر کرده: 228 دفعه

کپی کردن رجیست مموری برای مدل های مختلف

پست خوانده نشده

reza firouzfar نوشته شده:بله متاسفانه همینطوره.من هم وقتی متوجه شدم بسیار متعجب شدم چون گمان میکردم رجیست ها قاعدتا مثل Style ها میبایست بر روی مدل های مختلف لود بشن ولی متوجه شدم که اینطور نیست و رجیست های تايروس5و4 متلا بر روی تایروس3 زمانیکه یکی از 8 شکاره رجیست هارو میزنین با error مواجه میشین.
بله همنیطوره دوستان عزیز. در مورد رجیست ها من متوجه تعریف مشخصی برای اجراشون روی مدل ها نشدم. بعضی ها روی هم اجرا میشن و بعضی ها نمیشن . خلاصه اینکه تعریف خاصی نداره. مثلا برای مثال رجیست های S750 و A2000 و S950 همهروی هم اجرا مشوند.

ولی یه روش بهتون میگم برای انتقال صداهای(فقط Voice) رجیست مموری به مدل دیگر :
صداها رو در One Touch Setting کپی(Save) کنید و با ریتم انتقالش بدید.
البته یک نرم افزار کوچک هم برای اینکاردیده بودم که متاسفاه الان یادم نیست.
reza firouzfar نوشته شده:فونت نقل قول ها هم نمیدونم چرا انقد بزرگ میشن
رضاجان درستش کردم پستت رو. برای ریست کردنِ تغییرات متن از تولبار "ادیتور متن" ، اون قسمت متن رو هایی لایت کنید و بعد گزینه ضربدر قرمز X رو بزنید تا تغییرات ریست بشه.
لطفا از دکمه تشکر در گوشه پست استفاده کنید برای بالا رفتن امتیاز موضوع
آواتار کاربر
mojtaba190
عضو هیئت مدیره
عضو هیئت مدیره
اولین ساز: YAMAHA PSR 630
کیبرد فعلی: YAMAHA TYROS 2
کارت صوتی: Realtek HD
موبایل: HUAWEI HONOR 4X
زمينه تخصص: نرم افزارهاي ويدئو
محل اقامت: ایران
تماس:

پست خوانده نشده

سلام دوستان.
دوستانی که کیبردهای قدیمی از psr- 1000 تا psr A2000 دارند لطفا فایل های زیر رو دانلود کنند و بررسی کنند که آیا این دو فایل که شامل بانک صدا هستش روی کیبردشون باز میشه یا خیر؟ اگر در A2000 این فایل ها باز شدند لطفا اونها رو با فرمت جدید save کنید و برای دانلود بذارین اینجا. میخوایم یه تستی انجام بدیم که در پست های بعدی دربارش توضیح میدیم.

فایل 1

فایل 2
ommid
عضو علاقه مند
عضو علاقه مند

پست خوانده نشده

با سلام

بر طبق توضیحات داده شده، پدال پایی رو روی یک صدا از یکی از بانکها ذخیره کردم که هر وقت اون کلید رو بزنم پدال پایی فعال میشه، اما بعضی وقتها فراموش میکنم که در کدام بانک و بر روی کدام صدا این کار رو انجام دادم
ایا راهی وجود داره که پدال پایی رو بصورت کلی فعال کنم که همیشه و در هر بار احتیاج به فعال کردن نداشته باشه؟
مثل تنظیمات گلوبال در کرگ ، اونجا هر تنظیمی که انجام و ذخیره بشه همیشه به قووت خودش باقی میمونه و با روشن کردن کیبورد احتیاجی به فعال کردن مجدد نیست
با تشکر
behrang
مدیر کل
مدیر کل

پست خوانده نشده

mojtaba190 نوشته شده:دوستانی که کیبردهای قدیمی از psr- 1000 تا psr A2000 دارند لطفا فایل های زیر رو دانلود کنند و [HIGHLIGHT=#ffffff]بررسی کنند که آیا این دو فایل که شامل بانک صدا هستش روی کیبردشون باز میشه یا خیر؟[/HIGHLIGHT] اگر در A2000 این فایل ها باز شدند لطفا اونها رو با فرمت جدید save کنید و برای دانلود بذارین اینجا. میخوایم یه تستی انجام بدیم که در پست های بعدی دربارش توضیح میدیم.
فایل 1
فایل 2
برای تمکیلِ همکاری در این بررسی تخصصی باید عرض کنم این فایل روی S670 و S970 نیز اجرا نشد.

هرکس تونست این رجیست ها رو روی دستگاهش لود کنه ، لطفا صداهاش رو توی چندتا ریتم بصورت OTS(چهار صدای همراه ریتم) ذخیره کنه و ریتمها رو برای آقا مجتبی بذاره.
آواتار کاربر
mr nazari
با تعداد پست های زیاد
با تعداد پست های زیاد
اولین ساز: Csio SA20
کیبرد فعلی: A3000
میکروفون: P.V
موبایل: نوکیا
زمينه تخصص: نوازندگي كيبرد
محل اقامت: کرج
تشکر کرده: 37 دفعه

پست خوانده نشده

این دوبانک صدارو جهت اطمینان رو تایروس تست کردم اصلا نمیشناخت فایلو..(قصدم تست بود با اینکه گفته شده بود روی دستگاه های قدیمیتر.)برای خودم جای تعجب داشت که بانک صدای کیبوردهای قدیمی رو تایروس جواب نمیده ولی فایلو میشناسه ولی این دو فایلو حتی نشناخت..
behrang
مدیر کل
مدیر کل

پست خوانده نشده

من هم تعجب کردم.
فرمت این رجیست ها قدیمی است وتقریبا مربوط به 630 و 640 باید باشه. شایدهم PSR1000
behrang
مدیر کل
مدیر کل

پست خوانده نشده

ommid نوشته شده:پدال پایی رو روی یک صدا از یکی از بانکها ذخیره کردم که هر وقت اون کلید رو بزنم پدال پایی فعال میشه، اما بعضی وقتها فراموش میکنم که در کدام بانک و بر روی کدام صدا این کار رو انجام دادم
ایا راهی وجود داره که پدال پایی رو بصورت کلی فعال کنم که همیشه و در هر بار احتیاج به فعال کردن نداشته باشه؟
درود خدمت شما.
گزینه بسیار جالبی بود که بعلت سرعت عملِ بالای یاماها برای من ، مشکلی باهاش پیدا نکرده بودم و توجه من رو جلب نکرده بود.
جواب کلی منفی است. خیر! راهی برای دخیره دائمی پدال وجود ندارد!
توضیح1:
به علت اینکه پدال در ارنجر یاماها قابل برنامه ریزی و کاربردهای مختلفی است ، ثابت ماندنِ تنظیماتِ ان بعد از خاموش/روشن کردن ممکن است روی سیستم های ریتم یا صدا یا میکروفون تاثیر بذارد و همان فراموشی که برای انتخاب بانک رجیست مموری برای شما ایجاد مشکل میکنه ، اینجا ممکنه وسط اجرا عابروی نوازنده را زمین بریزد.
ولی قطعا در مواردی که یک تنظیم ثابت برای پدال رو نیاز دارید مورد شما خیلی بهتر است.

توضیح2:
نوازده ای که بانک های رجیست مموریِ خودش را طراحی و چیدمان میکند ، خیلی غیرحرفه ای است که تنظیمات خودش را فراموش کند.
مثال:
من در چیدمان شخصیِ خودم روی رجیست مموری یاماها ، از سالها پیش شماره 5 صدای Brass یا مشابه بوده. شماره 8 صداهای کوتاه و بدونِ دنباله.شماره 1 اکثرا صداهای اختصاصی یا فرکانس بالا. در OTS نیز این ترتیب را در شماره های1 و 3 و 4 پیاده کردم.
همینطور طراحیِ بانک Scale Tuning رو داشتم که الان در تمام ارنجرهای غیر اورینتال یاماها از این روشِ من استفاده میشه.

توضیح3:
با توجه به اینکه جواب سوال شما منفی بود پیشنهاد دیگر من استفاده از دکمه Direct Access و فشار پدال با پا است که سرعت عملی کمتر از یک ثانیه دارد و در کرگ هم چنین حرکت سریعی امکان پذیر نیست. از راه شما وارد منوی تنظیمات پدال میشوید.

سوالی در زمینه رجیست مموری بود همچنان همینجا بپرسید.
موضوع جدید ارسال پست

بازگشت به “ارنجر”

• اطلاعات